vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 4 χρήστες
xloupas, Jorge, Tem, SEB

Twitter

Άτμισμα και βήχας

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 15:10 »

Σήμερα κλείνω 1 μήνα χωρίς τσιγάρο ... ουάου !!! :thumpup:
Εδώ και 2 μέρες έχω ξερό βήχα μόλις πάρω τζούρα.
Δεν έχω κάνει κάποια αλλαγή. Χρησιμοποιώ ego T με επώνυμα υγρά.
Πρίν από λίγο "μπούκωσα" τον ατμοποιητή με οινόπνευμα για να τον καθαρίσω.
Πρώτη εντύπωση : Καλή (όχι βήχας)
Θα δω πως θα πάει στη συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 15:38 »
ετσι ακριβος και εγω που ατμιζα PG προσθεσα VG  και πλεον δεν εχω κανενα προβλημα

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 20:16 »
Δεν έχω κάνει κάποια αλλαγή. Χρησιμοποιώ ego T με επώνυμα υγρά.
Αυτο το "επωνυμα" μας εφαγε. Κι εγω πριν λιγες μερες επωνυμα τα ελεγα.

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 07:31 »
Τελικά βήχας τέλος.
Μάλλον ήθελε μπανάκι ο άτιμος.
Όσο για το επώνυμα ... ας μην ανοίξουμε τέτοια κουβέντα εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 09:06 »
προσωπικα τα μεγαλα καρτο που μου δινουν πιο αερατη τζουρα μου προκαλουν βηχα
αντιθετα με τα μικροτερα οπου η τζουρα εινια πιο σφιχτη-ελεγχομενη τα πραγματα βελτιωνωνται με συνεπεια να μην εχω κανενα προβλημα, αρα + στο 2

Αποσυνδεδεμένος storki

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
προβλημα με βηχα
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 06, 2015, 01:46 »
χαιρετε ψαχνομαι παλι να ξεκινησω το ηλεκτρονικο τσιγαρο. αλλα τωρα με γευσεις natura γιατι με όλα τα αλλα ειιχα έναν περιεργο βηχα μεχρι που το σταματησα για περιπου έναν χρονο και τωρα θελω παλι να ξεκινησω. καλα εχω καταλαβει πως πρεπει να παρω υγρα natural από αυτά που εχω διαβασει? η τι μου προτεινετε εσεις χωρις να με ξενερωσει παλι και ξεκινησω το κανονικο. με νικοτινη εννοείται ετσι. ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 06, 2015, 15:15 »
Νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να επισκεφτείς ένα κατάστημα και να δοκιμάσεις. Είναι πολύ πιθανόν να είχες μια δυσανεξία στην PG, και την εποχή που άτμιζες αν μπορώ να συμπεράνω από την ημερομηνία εγγραφής σου, η τάση ήταν υγρά με πολλή PG. Σήμερα υπάρχουν πολλές επιλογές.

Καλή δεύτερη αρχή εύχομαι!

Αποσυνδεδεμένος storki

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 07, 2015, 23:13 »
ααυτο θα κανω αυριο μαλλον. να δω πως θαα παει.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 07, 2015, 23:50 »
και καλυτερα μακρυα απο τα Natura  εχεις τοσα αξιολογα υγρα  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 08, 2015, 10:55 »
τα natura ή οποιαδήποτε άλλα υγρά με παρόμοια ονομασία που παραπέμπει σε φυσικά κτλ συστατικά, μην τα συνδέεις αυτόματα με οργανικά, ακίνδυνα, και ότι άλλο σχετικό.
Ότι και να δοκιμάσεις, ζήτα από το κατάστημα που τα πουλάει να σου δείξει κατ' ελάχιστον πιστοποιημένες αναλύσεις από εργαστήριο και όχι προφορικές "διαβεβαιώσεις".

Αποσυνδεδεμένος CutLik

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 09, 2015, 23:24 »
Καλησπέρα!
Είμαι νέα στο άτμισμα & είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε forum. Από την 2η κιόλας μέρα εκδηλώθηκε αλλεργία στην τραχεία μου & στο λαιμό. Βήχω 2 μέρες τώρα & δυστυχώς δεν μπορώ να απολαύσω το Η.Τ. Την 1η μέρα άτμισα το Shooting Star της Wanted ( 50% PG 50% VG) κι όταν ξεκίνησε ο βήχας πήρα το Bebeca της Atmos Lab με 100% VG... βεβαια ήμουν ήδη χάλια οπότε δεν άλλαξε κάτι με την VG. Υπάρχει ελπίδα να σταματήσουν τα συμπτώματα ενόσω ατμίζω υγρό με VG ή να το γυρίσω στο K.T. & να ξαναρχίσω όταν γίνω καλά... άραγε?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2015, 23:31 από CutLik »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 09, 2015, 23:42 »
εχεις κοψει το κ.τ και εισαι ακομα στην αρχη που ο οργανισμος θελει να αποβαλει ολα τα κακα που ειχες αποχτησει με αυτο.. αν θελεις πιστεψετο  αλλα αυτα τα συμπτωματα ειναι απο το κ.τ  παρα απο το η.τ ...  και σε μερικους φευγουν μετα απο μηνα και βαλε ...

απο κει και περα αν στο μηνα δεν εχει σταματησει το φαινομενο αυτο .. τοτε σιγουρα σε πειραζει η pg  ή  vg  ή λιγο  απο καποια απο τις δυο ... πχ εμενα με ενοχλει η pg  σε μεγαλα ποσοστα αν την ατμισω πανω απο 30% αλλα και αυτο σιγα σιγα μπορει να φυγει αν σκευτεις οτι στην αρχη με πειραζει τελειως δεν μπορουσα καθολου .. ειμαι στον ατμο 3 χρονια και βαλε και ειχα στην αρχη τετοια θεματα ...

οι συμβουλες που σου δινω ειναι να μετριασεις το ητ και να πινεις οσο το δυνατο περισσσοτερο νερο που καλο σου κανει σε πολλα πραγματα αλλα και σου ενυδατωνει τον λαιμο ... οσα κακα ειχες αποχτησει απο το κ.τ τωρα θα βγουν ... ακομα και φλεματα και βηχας και αλλα ... αυτα ειναι τα φαινομενα οταν κοβεις το κ.τ ...  σιγα σιγα θα τα αποβαλεις και θα εισαι πολυ καλυτερα .. υπομονη και μην γυρισεις πισω προς θεου :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος CutLik

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 10, 2015, 01:24 »
Σε ευχαριστώ kostas44.
Βέβαια μου φαίνεται περίεργο να είναι συμπτώματα από τη διακοπή του Κ.Τ. μίας ημέρας, για αυτό πήγε το μυαλό μου σε δυσανεξία στην P.G. μιας & έχω κόψει το τσιγάρο στο παρελθόν με βελονισμό για 2 χρόνια & δεν είχα τέτοιο βαθύ βήχα με πόνο στην τραχεία, απλώς μετά από καιρό άρχισε να καθαρίζει το σύστημά μου, όπως λες.
Για να δούμε... νεράκι, φασκόμηλο, μέλι κ.τ.λ. θα κάνω & υπομονή κι ελπίζω να μπορέσω να συνεχίσω με το άτμισμα γιατί το Κ.Τ. ήδη νιώθω ότι δεν το θέλω πια.
Να είσαι καλά!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 10, 2015, 03:13 »
Γειά σας και από μένα.
Μην σου φαίνεται παράξενο που έχεις αυτά τα συμπτώματα. Τα ίδια περίπου είχα και εγώ πριν 7 μήνες όταν έκοψα το τσιγάρο μαχαίρι μετά από 32 χρόνια καπνίσματος και άρχισα το η.τ.. Για δύο βδομάδες είχα ξερό λαιμό και βήχα ειδικά το βράδυ. Βοήθησε πολύ το ζεστό φασκόμηλο με μέλι. Όσο περνούσαν οι μέρες η κατάσταση καλυτέρευε και μετά από 15 μέρες όλα ήταν φυσιολογικά. Εννοείται ότι εδώ και 6 μήνες δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί βήχας, αλλά αναπνέω και καλύτερα. Επίσης νιώθω ότι δεν κουράζομαι τόσο εύκολα όσο παλαιότερα, αν και έβαλα λίγα κιλάκια μετά το κόψιμο του κ.τ. :))

Συμβουλή μου είναι με τίποτα μην γυρίσεις στο κ.τ. Βρες μία γεύση που σε γεμίζει και μην αλλάζεις συχνά γεύσεις και περιεκτικότητες σε νικοτίνη. Οι αλλαγές πρέπει να γίνονται σιγά - σιγά και με ρέγουλα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 15, 2015, 17:43 »
Μετά από 3,5 μήνες ατμίσματος που είδα τρομερή βελτίωση στην υγεία μου "παρέσυρα" και 6 συνάδελφούς μου και τον γαμπρό μου στο ΗΤ.
Αυτό το πράγμα με τον γαμπρό μου δεν το έχω ξαναδεί, ξεραίνεται στο βήχα με την πρώτη ρουφηξιά. Είναι τραγελαφικό το θέαμα, πνίγεται όπως αν δώσεις σε μη καπνιστή κανονικό τσιγάρο. Του έδωσα χωρίς PG μήπως έχει δυσανεξία, το ίδιο πάλι. Του έδωσα σκέτη βάση VG με 15mg νικοτίνη ξεράθηκε στο βήχα πάλι. Με σκέτη VG με μηδενική νικοτίνη δεν έβηχε. Τελικά του έφτιαξα VG με 5mg νικοτίνη χωρίς άρωμα και βήχει πάλι αλλά λιγότερο από ότι με 15mg νικοτίνης. 2 μέρες το παλεύει και ακόμα δεν λέει να το συνηθίσει. Δεν είναι σαν τις ελαφριές περιπτώσεις που έχω διαβάσει στο φόρουμ, δηλαδή να νιώθει ξερό τον λαιμό ή να βήχει μετά το ΗΤ, πνίγεται στο βήχα με το που κατεβαίνει ο ατμός στον πνεύμονα.
Έχει ακούσει κανείς περίπτωση να είναι κάποιος αλλεργικός στην νικοτίνη από ΗΤ αλλά όχι από το ΚΤ?
Βάση mist από atmos lab του έδωσα, παίζει να μην έχει πρόβλημα από άλλη εταιρεία?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2015, 17:52 από Tolis RBA »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238904 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12