vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, ZoeM, dkostas, petr@n, Sergios, treloneritis, vasim

Twitter

Ελληνικα Ατμιστικα Προιοντα Απο Το Εξωτερικο... (Προεπισκοπηση)

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Εγώ πάντως για το   γ :lipssealed: :lipssealed: :lipssealed: το   που λέμε θα προτιμούσα να παρουσιάζονται πρώτα στα Ελληνικά φόρουμ έστω και με μια μικρή χρονική διαφορά (είτε από κατασκευαστές είτε από φίλους των κατασκευαστών) ώστε οι ξένοι να ασχολούνται με αυτά που παρουσιάζονται στα δικά μας φόρουμ και για λόγους διαφήμισης (των φόρουμ).


Όσο αφορά το κομμάτι των κατασκευαστών δικαίωμα τους να κάνουν ότι θέλουν στα προϊόντα τους και δικαίωμα δικό μας το τι θα κάνουμε μετά.

Φιλικά πάντα.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Δεν επιτρέπετε να γράψουν εδώ!


Το θέμα αναφέρετε στο Μιχάλη - Βασίλη και τον Γιώργο


Επίσης δεν αναφέρετε στον Θανάση ενώ θα έπρεπε μιας και είναι ο πρώτος διδάξας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2013, 21:08 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Παράθεση
Διαβασε το πρωτο ποστ και θα καταλαβεις  (Image removed from quote.)
 
Δεν
μπορω να σε ''βοηθησω'' αλλιως  (Image removed from quote.)
Οκ οτι πεις.... :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868

στο μονο που μετανιωνω ειναι οτι δεν δωσαμε την ευκαιρια να ακουσουμε τα πραγματα απο την μερια των κατασκευαστων-καταστηματων..αυτο ηταν λιγο αδικο
Μόνο μην περιμένεις να τα ακούσεις σε αυτό το νήμα.

Δεν επιτρέπεται 8)

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
το ξερω tsiv, ανοιξαν θεματα κ τα λενε κ εκει...

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.

Επίσης δεν αναφέρετε τον Θανάση ενώ θα έπρεπε μιας και είναι ο πρώτος διδάξας.


Αλεξ μου σορρυ αλλα δεν μπορω να κρατηθω... ;D ;D  ο Θανάσης βρε αλεξ πως να τα παρουσιασει τα προιοντα εδω αφου δεν ειναι ο ιδιος ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2013, 08:54 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απο επιλογή του Εφή και για αυτό δεν φταίει κανένας άλλος

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Για την ορθή πληροφόρηση:
Ο Imeothanasis, εξακολουθεί να είναι μέλος του φόρουμ. Δεν εχει διαγραφεί, ούτε έχει μπαναριστεί. Απλά είναι δική του επιλογή, ούτε να συμμετέχει, ούτε να μπαίνει καθόλου.
Τα επίθετα ατόμων, εφόσον εδώ δέν υπογράφουν με αυτά, έστω και αν είναι γνωστά, είναι καλό να μην αναφέρονται δημόσια σε ενα νήμα χωρίς την δική τους συγκατάθεση.


Εχουμε θέση και απο το Atmistique για το θέμα μας.
Πήραμε την απόφαση εξ' αρχής να ανακοινώνουμε την κυκλοφορία ενός νέου προϊόντος επίσημα στα forum, μόνο όταν είναι διαθέσιμο ή θα είναι διαθέσιμο μέσα στις επόμενες ημέρες και με αφετηρία όπως πάντα το e-kapnisma. Αντίθετα στη σελίδα μας στο facebook μπορούμε πιο χαλαρά να δημοσιοποιούμε και προϊόντα που βρίσκονται σε πιο πρώιμα στάδια.
Εκτός από μία εξαίρεση (δεν νομίζω να μας έχει ξεφύγει άλλη), η οποία αφορά την ανακοίνωση του «τάπα», εδώ και κάποιους μήνες, δεν νομίζω να βρείτε σε κανένα forum εσωτερικού και εξωτερικού ανακοίνωση νέου προϊόντος το οποίο δεν είναι διαθέσιμο από το κατάστημά μας,
 
Ακόμα και αν κάποια προϊόντα είναι εκτός αποθέματος, προσπαθούμε να κρατάμε πάντα στο κατάστημα κάποια ποσότητα ώστε να είναι διαθέσιμη σε σας.

Ο «diver» είναι στα τελευταία του στάδια και πιθανά όσοι φίλοι επισκεφθήκατε το κατάστημα τις τελευταίες μέρες να είχατε και την ευκαιρία να τον δοκιμάσετε κιόλας. Όπως έκανε και ο Γιάννης που τράβηξε το video για τον Δημήτρη και την εκπομπή του, τους οποίους με την ευκαιρία τους ευχαριστήσουμε ξανά. Αυτή η προεπισκόπηση του ατμοποιητή, είναι και η μόνη που υπάρχει γενικότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2013, 21:30 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Συγνώμη αν έκανα κάτι λάθος αλλά τα επίθετα των δύο που ανέφερα είναι ευρέως γνωστά, όπως και τα προϊόντα τους.


Αν όντως υπάρχει κάποιος κανονισμός που μου διαφεύγει μπορείς να κάνεις μετατροπή το μύνημα μου και να τα αντικαταστάσείς με τα username τους.

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
 Αν κάνετε μια βόλτα στο διαδίκτυο θα καταλάβετε όλοι σας τι παίζει γενικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
 Κάποιοι μπορεί να μην έχετε δει τίποτα και κάποιοι είστε καιρό χωμένοι στο παιχνίδι.
 Όλα είναι ένα χρηματιστήριο...
 Φτιάχνω λίγα ,πουλώ λίγα ,αγοράζουν λίγα και μετά αρχίζει το “πανηγύρι”...
 Μην σας κάνει εντύπωση που οι Έλληνες κατασκευαστές απευθύνονται στο εξωτερικό.
 Εκεί είναι τα golden boys τα οποία δίνουν την διπλάσια και μερικές φορές τριπλάσια από την αρχική τιμή για ένα σωλήνα...
 Θα συμφωνήσω ότι για την τιμή των όπλων θα ήταν ωραίο να βλέπαμε πρώτοι και να καμαρώναμε τις κατασκευές των Ελλήνων.
 Από την άλλη οι καιροί είναι δύσκολοι και όλοι τρέχουν να σωθούν προσπαθώντας να απευθυνθούν σε αγορές που θα φέρουν άμεσα το χρήμα.
 Τι να κλασουμε εμείς ?με 500 ευρώ μισθούς και την μισή Ελλάδα ανέργους?
 Πόσα θα πουλήσουν εδω?50-100?....
 Πολλοί από εμάς το ίδιο θα κάναμε από την στιγμή που θα μπαίναμε στον χορό.
 Ας ελπίσουμε ότι θα φτιάξει η κατάσταση ώστε να γίνουμε ξανά ανταγωνιστικοί και να αρχίσει το χρήμα να κινείται.
 
 Υ.Γ προς τους κατασκευαστές: Κρατήστε στην καβαντζα μερικά κομμάτια για την Ελλάδα με ίσως κάποια καλύτερη τιμή λόγο forum ,τα οποία να μπορεί κάποιος να τα αγοράσει μόνο από τα μαγαζιά σας και όχι από τα eshops σας.
 Πιστεύω ότι θα είναι μια τίμια κίνηση και προς τον τόπο που σας στήριξε στα πρώτα σας βήματα αλλά και για το εξωτερικό.
Φιλικά προς όλους.
 Φιλικά προς όλους. :)

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
το 90% των ελληνικων καταστηματων δεν εχουν στα e-shop αποστολη στο εξωτερικο και πρεπει να συνενοηθεις για να στα στειλουν....
Εχω το αντιθετο παραπονο απο εσας...
Το εχετε παρει πολυ εγωιστικα το θεμα,για τον κατασκευαστη ειναι μπιζνα και για τον αγοραστη χομπι...
Αν πουλουσα κατι ουτε που θα με ενδιεφερε αν ο αγοραστης ειναι ασπρος,μαυρος,κιτρινος η κοκκινος αλλα η ποσοτητα και η ποιοτητα της συναλαγης... 8)


Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
στων ενάμιση χρόνο που ειμαι εδω εχω κρατήσει λοου προφαιλ,γιατι ?γιατι καθε 3-4 μηνες ρίχνει φιτιλιά ενας και γίνετε της μουρλής με αποτέλεσμα να μπαναριζοντε κάποιοι να διαγράφονται καποιοι και να αποχωρούν αλλοι,βαρέθηκα να σαςβλεπω  να τσακώνεστε ,ναι εχετε δίκιο για το οτι δεν τα γράφουν εδω ποια οι κατασκευαστές αλλα αναρωτηθήκατε γιατι?
όποτε έβαζε ενας κατασκευαστής ενα προϊόν αρχίζαμε ειναι ακριβό,εχει καλώδια,δεν γουστάρω το να δώσω προκαταβολή,το κατακρίναμε πρην το δοκιμάσουμε,
μέσα σε αυτούς και εγω αλλα αμα δεν μου έκανε κατι δεν ασχολιομουν και δεν το έπαιρνα,μας εχει πιάσει μανία να παίρνουμε τα πάντα.
το αποτέλεσμα πιο ειναι ολοι οι κατασκευαστές(εκτος εξαιρέσεων) να ασχολούνται ος επιτοπλιστων με το εξωτερικό ,λογικό μου ακούγετε δεν ειναι παράλογο,αλλα οι ξένοι δεν έχουν αυτο που έχουμε εμείς αμα χαλάσει παίρνεις ενα λεωφορείο ενα μετρό και πας κατευθείαν στον κατασκευαστή και επιτόπου στο φτιάχνει
οι ξένοι οχι, το στέλνουν και μπορεί να το ξαναεχουν σε 15 μερες.
εγω σε αυτο θεωρώ σημαντικότατο.
εμεις τους διώχνουμε παιδιά παρτετο χαμπάρι
και να πω την αλήθεια μου δεν με ενδιαφέρει καθόλου που το μαθαίνει ο ξένος πρώτα και οχι εγω
λίγα πράγματα αγοράζω πλέων παρότι άνεργος και κορεσμένος απο ατμοιστικα ιδει και αποτη ειδα δεν βγαίνει και τίποτα που να μου κεντρίζει το ενδιαφέρων.

φιλικά και δεν θέλω διαπληκτισμούς ειμαι ήρεμος άνθρωπος στα χόμπι μου γιαυτό τα κάνω

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απο τα πιο σωστά ποστ που διάβασα εδώ και αρκετό καιρό.

Μπράβο sifis :thumpup:

Εννοείται ότι δεν με ενδιαφέρει που θα παρουσιαστεί πρώτο κάτι μιάς και ότι θέλω θα το πάρω.

Είτε πρώτος είτε τελευταίος το ίδιο μου κάνει 8)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Με τέτοιο θάψιμο και τέτοια μιζέρια δεν θα μείνει κανείς κατασκευαστής στα ελληνικά φόρουμ.... τι να κάτσει να κάνει? να ακούει π@π@ριές για το που φιάχνει το τάδε εξάρτημα, που τιμολογεί το πρόιον κλπ?
Το θέμα είναι απλό... σου αρέσει το προιόν στη τιμή που δίνεται? αν ναί, τότε το πέρνεις και έχεις σαν έξτρα την καλύτερη υποστήριξη ( εφόσον υπάρχει ). Αυτό είναι....
Τωρα θα μου πείτε γιατί να μείνει κάποιος στην Ελλάδα να παράγει κάτι... με την φορολόγηση και τι εισφορές σε τέτοιο ύψος είναι αδύνατο να βγείς ανταγωνιστικός... αν θές να ζήσεις πρέπει να κινηθείς προς τα έξω, όχι μόνο φορολογικά αλλά και σαν αγορά.
Γνωρίζω εταιρίες κατασκευής διάφορων πραγμάτων ( όχι ατμιστικών προιόντων) που ενω καταφέρνουν να κρατούν την παραγωγή στην Ελλάδα ( ευτυχώς...) δεν κάνουν καμμιά απολύτως συναλλαγή στην Ελλάδα. Τα προιόντα τους έρχονται στην Ελλάδα μέσω συνεργάτη του εξωτερικού, σαν εισαγωγή! Τι να πουλήσουν εδώ? πέρα από τη μικρή αγορά η πίστωση στο εξωτερικό είναι αυστηρά 30 ημέρες, εδώ κόβεις τα τιμολόγια, πληρώνεις τους φόρους, πέρνεις την επιταγή σε έξι μήνες και η επιταγή είναι εξάμηνη!!! Ελεος! Μπορεί να λειτουργήσει κανείς έτσι? Μια αγορά ζόμπι είμαστε....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171694 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364