vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, camber, ZoeM, petr@n, Sergios, treloneritis, vasim

Twitter

Ελληνικα Ατμιστικα Προιοντα Απο Το Εξωτερικο... (Προεπισκοπηση)

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
λοιπον...
περιμενα μερες τωρα μπας και βγει κανεις να γραψει κατι (η μελος η καταστημα) αλλα επειδη δεν το βλεπω ειπα να παρουσιασω εγω τα ελληνικα προιοντα που βρηκα εξω σαν προεπισκοπηση...
δεν ειναι οτι το παιρνω πατριωτικα το θεμα και το γραφω απλα με πειραξε που δεν υπαρχει εδω μια ειδους παρουσιαση τους και οτι πρεπει να ειμαι γραμμενος σε ξενο φορουμ για να βλεπω τι φτιαχνουν οι ελληνες κατασκευαστες και μετα να παρουσιαζεται εδω...
το ξερω οτι ειμαστε ανυπομονοι εδω μεσα και οτι λογικα θα τους πριζαμε με ερωτησεις ποτε θα βγει,τι κανει αυτο, υπαρχει καποιο νεωτερο και αλλα, αλλα πιστευω οτι εχω το δικαιωμα να γνωριζω και εγω τι γινεται και μαλιστα νωριτερα απο τους ξενους... βεβαια γνωριζω επισης οτι δεν ειναι υποχρεωση τους να το κανουν αλλα και παλι εμενα προσωπικα με πειραξε που ο ξενος ξερει νωριτερα απο εμενα τα δικα μας προιοντα...
ναι πλεον εκει ειναι η αγοραστικη δυναμη και μαλιστα με τρελη ευκολια μιας απλης λιστας χωρις πολλα πολλα αλλα πριν απο ολα αυτα ειμασταν μονο εμεις...

τεσπα θα τα ποσταρω με λινγκ για περισσοτερες πληροφοριες αν θελει κανεις να ψαξει το καθε προιον γιατι ειναι πολλες οι πληροφοριες και εγω θα γραψω τα βασικα...

και στην τελικη δειτε το σαν μια απλη προεπισκοπηση οπως ολες αυτες που κανω και παρουσιαζω το προιον απο ξενα σαιτ-φορουμ για τα μελη που δεν εχουν αυτην την δυνατοτητα η χρονο...

θα αρχισω απο την Atmomixani

προκειται για εναν καινουργιο τζενεσις με το ονομα dome με ρυθμιστη αερα, ρυθμιστη θερμοκρασιας ατμου, dual coil, u-wick και δυνατοτητα να κουμπωνει στο 69 και να το μετατρεπει σε υβριδικο...

http://www.vaporwall.com/forum/viewtopic.php?f=226&t=5349#p79245




το επομενο ειναι ενα καινουργιο μοντακι με το ονομα nemesis με ρυθμιστη αερα στην κεφαλη, κατω κουμπι με κλειδωμα και θα μπορει να παρει διαφορες μπαταριες αλλα δεν ειναι τηλεσκοπικο, μαλλον θα χρησιμοποιει εξτενσιον για την καθε μπαταρια...

http://www.vaporwall.com/forum/viewtopic.php?f=226&t=6074#p86494






παμε τωρα στο Atmistique

εδω απλα ειναι η φωτο απο ενα σχεδιο καινουργιου drip tip που θα βγαλουν με το ονομα tapas

http://www.vaporwall.com/forum/viewtopic.php?f=284&t=4205#p88041



ενω στο βιντεο ειναι μια μινι παρουσιαση καποιου ειδους ατμοποιητη που μπαινει σε τανκακι με το ονομα diver (νομιζω οτι υπαρχει και στην σελιδα τους στο facebook)...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eYm-Xw-GZuw[/youtube]

τελος gp paps

για αρχη εχουμε το Salt & Pepper που ειναι ενα τανκακι που θα βγει με τζαμακι απο γυαλι και θα εχει ευκολια γεμισματος του καρτο μας η οτι του βαλουμε μεσα... (αν και πιστευω οτι λογο ονοματος απλα θα ειναι η το αλατι η το πιπερι αυτο και το αλλο θα ειναι καποιο μοντακι που θα το συνδυαζει πχ το paps x)

http://www.vaporwall.com/forum/viewtopic.php?f=196&t=5550#p81545



ακομα υπαρχουν διαφορες πληροφοριες μαζεμενες σε ενα νημα που αναφερουν για την καινουργια εκδοση του σφεροιντ v2.1 και πικολο v3 ενω υπαρχει και μια αναβαθμιση του κλασικου gp paps v2 σε v2.1 εχοντας αλλαξει το λογοτυπο,τηλεσκοπικο πολο και το κουμπι που πλεον ανοιγει για πιο ευκολο καθαρισμα ...

http://www.vapourart.com/en/product-catalog/3

http://www.vapourart.com/en/product-catalog/25

http://www.vaporwall.com/forum/viewtopic.php?f=196&t=1218&start=360#p82997







βγαλαν και τηλεσκοπικο πολο και κουμπι απο χρυσο 24Κ για καλυτερη αγωγιμοτητα

http://www.vaporwall.com/forum/viewtopic.php?f=196&t=1218&start=500#p87937




και τελειωνω με το paps x (οπου x ειναι XTension-εξτενσιον)
θα ειναι ενα μοντακι με ρυθμιστη αερα, διαφορες μπαταριες με τα αναλογα εξτενσιον και ενα πρωτοποριακο κουμπι κατω χωρις κλειδωμα αλλα με καποιον εξυπνο μηχανισμο...

http://www.vaporwall.com/forum/viewtopic.php?f=196&t=1218&start=500#p88444




αυτα ειχα να παρουσιασω και γιατι οχι να διαφημισω...
αν καπου εχω λαθος και υπαρχει πριν απο αυτες τις ημερομηνιες των νηματων στα λινγκ που εβαλα ζητω συγνωμη...

 :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
πολυ ωραιο το ποστ σου Μηνα.χαιρομαι πολυ για τις Ελληνικες κατασκευες,καθως επισης χαιρομαι παρα πολυ που οι Ελληνες μαγαζατορες-κατασκευαστες δινουν βαρος πρωτα στο εξωτερικο και μετα στην Ελλαδα.καλως η κακως το μεγαλο κοματι ειναι εκει εξω.
εγω εαν ημουν κατασκευαστης θα εκανα ακριβως το ιδιο.
 
συγχαρητηρια για τις κατασκευες σας παληκαρια.
Υ.Γ. επειδη κανενας δεν ρισκαρει την δουλεια του,να ξερετε οτι,οτιδηποτε παρουσιαζεται στο εξωτερικο ειναι τοσο καλα δοκιμασμενο οτι δουλευει,που και παλι τυχεροι ειμαστε.για σκεφτειτε το λιγακι.να ξερετε οτι πανω απο ολα,οι ανθρωποι αυτοι εχουν επενδυσει παρα πολυ κοπο χρονο και χρημα.και ειναι επαγγελματιες.με οτι συνεπαγεται.

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
..,που και παλι τυχεροι ειμαστε.για σκεφτειτε το λιγακι.

Οσο και να το σκεφτώ δεν μπορώ να συλλάβω  ποσο τυχερός ειμαι  :))

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
ασ τα βγάζουν μαζί κ εδώ κ εκεί..2 κλικ στο ποντίκι είναι..

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Με αφορμή αυτο το τοπικ, βλέπω πως η GP_Paps-Vapourart τιμολογει από τη Βουλγαρία.
Το γράφω για όσους σημαινει κάτι αυτό, γιατι εχει αναπτυχθει γενικά ενας "οικονομικός πατριωτισμός" και ελληνικές επιχειρήσεις διαφημιζονται υπογραμμιζοντας το γεγονός οτι ειναι ελληνικές, προφανώς γιατι αυτο εχει τη σημασία του για πολλούς καταναλωτες.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Νοιωθω εθνικα υπερηφανος!  Μολις σταματησω να κλαιω θα παω να κρεμασω μια σημαια στο μπαλκονι!!!!                          :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Μήνα, πολύ καλό το θέμα σου.
Δυστυχώς πολύς κόσμος και εννοώ τους κατασκευαστές, ξέχασαν από που ξεκίνησαν και ποιοι τους ανέδειξαν.
Γιώργο(White Varadero), χαίρομαι που έχουν επιτυχίες οι συμπατριώτες μου αλλά ...
Η Ελλάδα είναι μικρή αγορά και όλοι το ξέρουμε, δεν σημαίνει όμως ότι θα πρέπει να ανατρέχουμε στο εξωτερικό για να μαθαίνουμε ότι έχει σχέση με ατμιστικά προϊόντα που όλοι μας βοηθήσαμε να κάνουν όνομα. ;)

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Με αφορμή αυτο το τοπικ, βλέπω πως η GP_Paps-Vapourart τιμολογει από τη Βουλγαρία.
Το γράφω για όσους σημαινει κάτι αυτό, γιατι εχει αναπτυχθει γενικά ενας "οικονομικός πατριωτισμός" και ελληνικές επιχειρήσεις διαφημιζονται υπογραμμιζοντας το γεγονός οτι ειναι ελληνικές, προφανώς γιατι αυτο εχει τη σημασία του για πολλούς καταναλωτες.
συγνωμη αλλα δεν το καταλαβα που τιμολογει απο εξω ε και παυει να ειναι ελληνικο?
οταν εδω σου αλλαζει τα φωτα το τεβε εφορια κτλ   τι να κανεις να βγαζεις 200 και τα 100 να ακουμπας στα κρατικα ταμεια
ε ναι και εγω τεχνικος ειμαι και για υπηρεσια μου εφτανε το 70% στο τελος το ρουφηγμα απο το κρατος
οχι Βουλγαρια α και Βιετναμ θα παω για να μην με κλεβουν αλλο

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2013, 08:30 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απάντηση του atmomixani.gr όσον αφορά στα δικά τους προϊόντα:


(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)

Oπως σωστα ανεφερε και ο Mullder σε αλλο θεμα
προκειται για εναν καινουργιο τζενεσις με το ονομα dome με ρυθμιστη αερα, ρυθμιστη θερμοκρασιας ατμου, dual coil, u-wick και δυνατοτητα να κουμπωνει στο 69 και να το μετατρεπει σε υβριδικο...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16450.0/topicseen.htmll
Θα ηθελα επισης να διευκρινισω κατι...Ο συγκεκριμενος ατμοποιητης δεν παρουσιαστηκε απο εμας στο vaporwall αλλα απο τον kalafan που φωτογραφισε το ενα δοκιμαστικο κοματι στα χερια του Μιχαλη...Ο λογος που δεν παρουσιαστηκε εδω ειναι οτι βαλαμε στη παραγωγη το nemesis το οποιο και παρουσιαστηκε και το dome εμεινε λιγο πισω γιατι αποφασισαμε να βγει αργοτερα ωστε να γινεται υβριδικο και με το nemesis..Eπισης το οτι το κοματι που βλεπετε στις φωτογραφιες δεν εινα τελικο πρωτοτυπο...και θελαμε να το παρουσιασουμε ετοιμο...και περαν των φωτογραφιων του Καλαφαν δεν υπαρχουν παραπερα πληροφοριες...Οταν θα υπαρχει κατι νεοτερο σιγουρα θα σας ενημερωσουμε...

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Να επιβεβαιώσω κι εγώ, όσον αφορά την Ατμομηχανή, είχαν φωτογραφία με τον dome στην παρουσίαση του νέου μηχανικού mod και ανέφεραν και το όνομά του. Τους είχα ρωτήσει για τον ατμο, αλλά απάντηση δεν πήρα, και πώς να πάρω δηλαδή ο βιαστικός, ακόμη στην φάση πειραματισμού είναι. Αυτό έγινε πριν μέρες, φαίνεται άλλωστε στο νήμα του Nemesis.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Έχετε ξεχάσει τα προϊόντα gg που κατά κόρον παρουσιάζονται στο ECF.


Επίσης για τα προϊόντα του Μιχάλη (ατμομηχανή) στην περίπτωση του dome δεν έχω άποψη αλλά το νέμεσις το είδα πρώτη φόρα σε φόρουμ εξωτερικού στις 25/2 και αυτό δεν σηκώνει αμφισβήτηση.
Εμένα σαν χρήστη δεν με νοιάζει αν αυτός που το σήκωσε λέγετε Δημήτρης,  Πρόδρομος η Αλέξανδρος, με νοιάζει η ουσία παιδιά, αν την πατήσατε και σας πήραν φωτογραφίες χωρίς να το ξέρετε, πες το και πάμε παρακάτω, ούτως η άλλως τους Ελλήνες ο Μιχάλης ως τώρα τους έχει στηρίξει και με το παραπάνω στις τιμές πώλησης που είναι και το πλέον σημαντικό.
.





Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Καλά τι απάντηση ειναι αυτή  :)) από τον κατασκευαστή "Ο συγκεκριμενος ατμοποιητης δεν παρουσιαστηκε απο εμας στο vaporwall αλλα απο τον kalafan "  Ολοι ξέρουν ποιος ειναι @kalafan και ποιο ρολο εχει
Θέλουν να τα εμφανίσουν στο εξωτερικό πρώτα, καλά κανουν, κανενα προβλημα.

Ειναι πολυ αγενές ομως να ειναι ενεργά μέλη του φορουμ, να  μας ποσταρουν καθε μιση ωρα για τα εξαιρετικά  :eyesplash: πραγματα που φερνουν από το εξωτερικό και να μαθαίνουμε τις δημιουργίες τους από τους φιλους μας του εξωτερικού.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Με αφορμή αυτο το τοπικ, βλέπω πως η GP_Paps-Vapourart τιμολογει από τη Βουλγαρία.
Το γράφω για όσους σημαινει κάτι αυτό, γιατι εχει αναπτυχθει γενικά ενας "οικονομικός πατριωτισμός" και ελληνικές επιχειρήσεις διαφημιζονται υπογραμμιζοντας το γεγονός οτι ειναι ελληνικές, προφανώς γιατι αυτο εχει τη σημασία του για πολλούς καταναλωτες.

εφοσον στην ελλαδα τιμολογει η zerobacco σαν εμπορικος αντιπροσωπος ελλαδας τι νοιαζει αν η vapour art τιμολογει τον υπολοιπο κοσμο απο βουλγαρια;
δε βρισκεις τα προιοντα στην ελλαδα;δε παει να τα τιμολογει και απο το φεγγαρι;στις ιδιες τιμες ελλαδα τα χουμε οποτε...

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
....οποτε ας αφησουμε αυτους να κανουν την δουλεια τους και εμεις να κανουμε το χομπυ μας.
Οσο εγω δεν εκανα αβαντες σε κανεναν κατασκευαστη ,και δεν ειπα ψευτικα μπραβο σε κανεναν ''εφευρετη'' ,δεν με νοιαζει και στο Πακισταν να τα πρωτοπαρουσιαζει...
 

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας

 αν την πατήσατε και σας πήραν φωτογραφίες χωρίς να το ξέρετε, πες το και πάμε παρακάτω,


εεε ...μην τρελαθουμε κιολας...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171694 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364