vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Mimhsdr, thanos1071, Tem, Jorge

Twitter

Τί θα κρατούσατε μόνο?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 23:16 »
βρισκεις παραξενο που ο κοσμος θα εβαζε το προβαρι?  ;D
περα απο τα ολα τα αλλα θεματα (του τυπου ποιοτητας,αποδοσης κοκ) εγω σκεφτομουν, πχ, ως δευτερο να βαλω 901 αυτοματη μπαταρια.. αλλα μετα ξαναδιαβασα το αρχικο σου ποστ...

Αν για κάποιο λόγο  :dontknow:  θα έπρεπε να αποχωρηστείτε τα ατμιστικά σας εργαλεία, εκτός από 2 σετ (ατμοποιητή, μπαταρίας - μπαταριοθήκης VV ή όχι), ποιά θα ήταν αυτά?

Δηλαδή:
1. Κυρίως ατμοποιητής, κυρίως μπαταρία ή μπαταριοθήκη.
2. Δευτερεύων ατμοποιητής και μπαταρία ή μπαταριοθήκη.

Στις μπαταρίες και μπαταριοθήκες, εννοούνται φυσικά οι φορτιστές και οι μπαταρίες τους. :)  Οπότε δεν χρειάζεται να αναφερθούν.


 ::) στο προβαρι παιρνω οσες μπαταριες θελω μαζι... η 901 ποσο θα μου κρατησει μονη της..? 2 ωρες?  ;D εχω καμια δεκαρια απο δαυτες αλλα μια δεν αξιζει καν αναφορα  ;)

Οποτε, οι δικες μου επιλογες ειναι..
1. Φυσικα το προβαρι με μια χουφτα μπαταριες :)) και εναν τζενεσις ατμοποιητη (θα πω τον AGA-Τ2 που εχω τωρα πανω)
2. Το προβαρι της προηγουμενης επιλογης με 901 ανταπτορα :laugh1: και εναν 901 ΕΜ ντριπινγκ ατμοποιητη μου

Ωραιο θεμα  :thumpup:
επιλογη στην ουσια απο το συνολο των ατμιστικων μας...
φανταζομαι οι περισσοτεροι στο Νο1 επελεξαν αυτο ακριβως που εχουν τωρα στα χερια τους... (εκτος απο τον παππου  :tongue_smilie:  :)) )
Η δευτερη επιλογη ηταν η δυσκολη...γιατι θα πρεπει να ψαξεις να δεις που υπαρχει περιπτωση να μην σε καλυψει η πρωτη...και αν γινει αυτο, τοτε που θα στραφεις? τι θα ηθελες για να καλυφθεις?

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 23:37 »
Δυστυχώς δεν θα προσφέρω κανένα στοιχείο στη στατιστική μελέτη σου και επιπλέον θα αγνοήσω τους περιορισμούς που έθεσες αλλά όσο κι αν προσπαθώ δεν μπορώ να επιλέξω!
Δεν μαζεύω κομμάτια για συλλογή αλλά για απόλαυση και ακόμα και αυτά που τα έχω διπλά η τριπλά, έχουν κάποια προσωπική πινελιά που τα κάνει να ξεχωρίζουν μεταξύ τους και να γίνονται μοναδικά (τουλάχιστον στα μάτια μου)!
Επί τη ευκαιρία να πω πως με προβληματίζει καμιά φορά η σκέψη του τι θα τα κάνω όλα αυτά αν σταματήσω ποτέ το άτμισμα γιατί ούτε και τότε θα θέλω να τα αποχωριστώ!
Λυπάμαι που δεν βοήθησα σε αυτό το θέμα αλλά σου δίνω έρεισμα για ένα που να έχει σχέση με το τι γίνονται τα ατμ/κά εργαλεία μετά τη διακοπή ατμίσματος!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 23:39 »

επιλογη στην ουσια απο το συνολο των ατμιστικων μας...
φανταζομαι οι περισσοτεροι στο Νο1 επελεξαν αυτο ακριβως που εχουν τωρα στα χερια τους... (εκτος απο τον παππου  :tongue_smilie: :)) )
Η δευτερη επιλογη ηταν η δυσκολη...γιατι θα πρεπει να ψαξεις να δεις που υπαρχει περιπτωση να μην σε καλυψει η πρωτη...και αν γινει αυτο, τοτε που θα στραφεις? τι θα ηθελες για να καλυφθεις?


Ακριβώς αυτό Δημήτρη!!!!! :thumpup: :thumpup:


εγω σκεφτομουν, πχ, ως δευτερο να βαλω 901 αυτοματη μπαταρια.. αλλα μετα ξαναδιαβασα το αρχικο σου ποστ...

 ::) στο προβαρι παιρνω οσες μπαταριες θελω μαζι... η 901 ποσο θα μου κρατησει μονη της..? 2 ωρες?  ;D εχω καμια δεκαρια απο δαυτες αλλα μια δεν αξιζει καν αναφορα  ;)


Και εδώ έχεις δίκιο!!!! :hmmm:  Το εξέφρασα λάθος. Αν πρόκειται για την περίπτωση της 901 μπαταρίας, ας θεωρήσουμε και τις υπόλοιπες 901 μπαταρίες που θα χρειαζόταν κάποιος, σαν απλές μπαταρίες που θα έπρεπε να έχει μαζί του... Θα ήταν άδικο να αποκλείσουμε την μερίδα των μίνι ΗΤ. Καθώς επίσης θα ήταν και εξαιρετικά ενδιαφέρον να δούμε να τα επιλέγει κάποιος. Επίσης αν πρόκειται για την επιλογή της ego μπαταρίας, θα ήταν λογικό κάποιος να κουβαλάει και μια δεύτερη ή τρίτη.



Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 00:23 »
Εγώ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΟΛΟ  :'( :'( :'( :wall:

Έναν και μοναδικό: Α2+DD
 

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 00:32 »
ggts με ιαττυ και μπαταρια 18500

steamer slim (σκετο ή σε ufs)  με provari mini   :cigar:  :cigar:   :cigar:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 00:36 »
Δυστυχώς δεν θα προσφέρω κανένα στοιχείο στη στατιστική μελέτη σου και επιπλέον θα αγνοήσω τους περιορισμούς που έθεσες αλλά όσο κι αν προσπαθώ δεν μπορώ να επιλέξω!
Δεν μαζεύω κομμάτια για συλλογή αλλά για απόλαυση και ακόμα και αυτά που τα έχω διπλά η τριπλά, έχουν κάποια προσωπική πινελιά που τα κάνει να ξεχωρίζουν μεταξύ τους και να γίνονται μοναδικά (τουλάχιστον στα μάτια μου)!
Επί τη ευκαιρία να πω πως με προβληματίζει καμιά φορά η σκέψη του τι θα τα κάνω όλα αυτά αν σταματήσω ποτέ το άτμισμα γιατί ούτε και τότε θα θέλω να τα αποχωριστώ!
Λυπάμαι που δεν βοήθησα σε αυτό το θέμα αλλά σου δίνω έρεισμα για ένα που να έχει σχέση με το τι γίνονται τα ατμ/κά εργαλεία μετά τη διακοπή ατμίσματος!!!  ;)

Σωκράτη. Εσύ και πολλοί λίγοι άλλοι σε αυτό το φόρουμ κάνετε μια κατηγορία ατμιστών μόνοι σας. (Αναφέρομαι στους ερασιτέχνες μεταποιητές - κατασκευαστές ατμιστικών εργαλείων). Θα μπορούσατε να δώσετε την προσωπική σας πινελιά ακόμη και σε ένα ταπεινό 510 cartomizer! Αυτό καθώς και ο χαρακτήρας που έχετε δείξει σε όλους μας, πιστεύω ότι έχουν κερδίσει το σεβασμό. Και εγώ το ίδιο θα ένιωθα, για τα δικά σου ατμιστικά εργαλεία :)) σε ευχαριστώ που μοιράζεσαι τις δημιουργείες σου μαζί μας.
 :respect: :respect:

Εντελώς τυχαία, ένας ακόμη που είχα στο νου μου έγραψε από επάνω!!!
Babis1098  :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2013, 02:19 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 01:01 »
1. Elips   ovale
2. EgoC  ovale

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 02:11 »
GGTS SS + Odysseus in short mode με GGTS βάση, 18650 μπαταρία και σκέτη VG 10-12mg,  3-6ml ημερησίως.

 :bye:


Αποσυνδεδεμένος koufos

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • find what you love and let it kill you
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 06:09 »
koss + iatty
4*18350 imr  ;D

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 11:35 »

1. Vamo + Aga-t
2.  - '' -   + Igo-l
Και ναυαγος σε ενα νησί σαν τον Tom Hanks... (αα αλλα να εχω βρει και μια βαλιτσα στην παραλια γεματη e-liquids και εναν ηλιακο φορτιστη  ;D  )

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 11:43 »
Το gg μου με τον Οδυσσεα και το προβατο με τον Ιαττυ :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 13:56 »
  • Evic και vivi nova
  • Ego-C twist και CE4+

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 14:34 »
Το mini provari με 2 τανκ/ killer και διαφορετικα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 14:49 »
Αν ήταν να διαλλέξω θα κραταγα....


1. Ego650+A2T (κλασσικά πράγματα...)
2. Vamo + A7SS


ένα σετ για έξω.... και ένα για το σπίτι.....

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τί θα κρατούσατε μόνο?
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 14:50 »
1) Zmax ή Tesla & Τ3 (με την προϋπόθεση ότι έχω το ΜΟΝΤ!!!!)
2) VV No.1 & Vivi Nova. (με την προϋπόθεση ότι έχω τον VivI!!!)

Κατά τα άλλα: Όποιος τρελός θέλει να μου πάρει το hardware μου και να με αναγκάσει σε τέτοια επιλογή, θα επικαλεστώ το Avatar μου και θα δοκιμάσει την οργή μου!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem