vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, infernity, bloodlessz

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #240 στις: Ιουνίου 27, 2013, 03:04 »
Αναλογία μεταξύ των αρωμάτων είναι, γιατί σε σταγόνες θα πρέπει να βάλεις
σε όποια ml κατασκευάσεις , πχ για μήλο είναι στα ml 10-12 στάλες και για σοκολάτα
στα 10 ml είναι 14-16 στάλες , οπότε για αυτό που σου είπε ο Spectrum θα πας
αναλογικά 60-40 περίπου στο τελικό δημιούργημα  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #241 στις: Ιουνίου 27, 2013, 10:03 »
Δυο ερωτησούλες παιδιά.
1) Απο τις σοκολατένιες γεύσεις ποια φέρνει πιο κοντά σε κανονική σοκολάτα; (προσοχή όχι το ρόφημα-το σιχαίνομαι)
2) Μου αρέσει πάρα πολύ το μπισκότο και σκέφτομαι να το αναμείξω με κάτι άλλο (φράουλα, σοκολάτα, καραμέλα κα). Έχετε δοκιμάσει συνδιασμούς μπισκότους και αν ναι ποιοι σας έχουν πετύχει;

Καλημέρα φίλε μου.

Για το 1) οι απόψεις είναι πολλές, και κατ' εμέ, όλες σωστές. Black Chocolate by Atmos, έντονη γεύση χωρίς γαλατίλα, είναι η δική μου προτίμηση.
Για το 2) Κάνε μια απόπειρα να το αναμείξεις με φράουλα.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #242 στις: Ιουνίου 27, 2013, 11:03 »
2) Θα δοκίμαζα μπισκότο με καφέ       :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #243 στις: Ιουνίου 27, 2013, 11:09 »
Σωστός ο Κώστας, δοκιμασμένο και πετυχημένο!

Αποσυνδεδεμένος tzoutzoukos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #244 στις: Ιουνίου 27, 2013, 17:51 »
γεια σας ειμαι καινουριο μελος κ θα ηθελα αν δεν ενοχλω να ρωτησω καποια πραγματα επειδη απο χθες σταματησα να περνω ετοιμα υγρα κ αποφασισα να φτιαχνω μονος μου.
εχω παρει για αρχη την BALANCED 20 mg k balanced 0mg κ αρρωματα πηρα βανιλια κ καραμελα
εκανα την πρωτη μου δοκιμη στα 4ml με 3 σταγωνες βανιλια κ 1 καραμελα ενω στη συνεχεια εκανα το αντιστοιχο με 2 βανιλια κ 2 καραμελα το οποιο νομιζω για τα δικα μου δεδομενα υπερισχυσε απο το πρωτο αλλα ως εκει δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα κι ολας..
τα αρρωματα που εχω ειναι της NOBACCO ATMOS LAB
θα μπορουσε καποιος να με συμβουλευε για αλλους συνδιασμους με αυτα τα αρρωματα που εχω τι θα κολλουσε η αν χρειαζεται να παρω καποιο αλλο αρρωμα κ να προσθεσω.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #245 στις: Ιουνίου 27, 2013, 17:57 »
Καλησπερα και καλwς ηρθες.
Κανεις λαθος σε κατι.Κατι δεν εχεις καταλαβει.Αλλη εταιρεια η Nobacco, αλλη η Atmos Lab.
Ξεχwρισε τα για να μπορεσουμε να βοηθησουμε :) :)

Αποσυνδεδεμένος tzoutzoukos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #246 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:01 »
μα το αρρωματικο μπουκαλακι που εχω γραφει vanilla διπλα atmos lab κ το πηρα απο τη nobacco την οποια αναγραφει με μεγαλα γραμματα η ετικετα του αρρωματος επισης (μηπως επειδη εδω κ κανα μηνα ξεκηνισαν να συνεργαζοντε μεταξυ τους τα βγαζουν ετσι ? )

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #247 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:06 »
Ακριβώς εδώ κ καιρό. Το θέμα είναι οτι δεν είναι απόλυτη αναγκη να συνδιαζεις τα αρώματα μαζί. Μπορείς κ ενα μονο να βάζεις στην βαση σου. Αφού βέβαια την βαση την φέρεις στα μετρα σου. Δοκίμασε κ καπνικες γεύσης για να συνδθασεις την βανίλια κ την καραμέλα. Μεταξύ τους δεν θα στο πρότεινα

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος tzoutzoukos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #248 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:09 »
επειδη οπως προειπα ατμιζω εδω κ ενα τετραμηνο κ εχω δοκιμασει διαφορα εχω κατασταλλαξει σε γευσεις εκτος καπνικων γιατι η μονη που με τραβιξε πολυ απο τις καπνικες ηταν τα γαλλικα το πουρακι το golden margi οποτε ειπα να αρχισω με κατι τετοιο...μπορεις να με συμβουλεψεις με τη θα τεριαζε ας πουμε η βανιλια η η καραμελα ?με τι αλλο ξεχωριστα το καθενα εννοω για να παρω κ να δοκιμασω..ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #249 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:14 »
Οτι κ να σου πω για εσένα μπορεί να μην είναι ωραίο. Ενδεικτικά η βανίλια κ η καραμέλα θα ταιριάξει σε ξηρές καπνικες γεύσεις επειδή είναι ήδη γλυκές απο μόνες τους. Μπορείς να πας σε κάποιο καταστημα να δοκιμασεις κ υστερα να αγορασεις αυτό που θα κρινεις εσύ οτι θα ταιριάζει με τις γεύσεις που ήδη εχεις.

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #250 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:16 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6318.msg582218.html#msg582218

εδώ θα βρείς πολλές συνταγές συνατμιστή. αλλά αν και 8α είσαι αρκετά ανυπόμονος στην αρχή, καλό είναι να αφήνεις τα αρώματα να ωριμάζουν. στην αναζήτηση  e-kaprisma θα μπορέσεις να βρεις πολλά λινκς

Αποσυνδεδεμένος tzoutzoukos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #251 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:17 »
σ'ευχαριστω πολυ...μια τελευταια ερωτηση..δηλαδη με παγωτο καιμακι δε θα με συμβουλευες να συνδιασω καποια απο τα 2 αρρωματα ??? ??

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #252 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:27 »
@tzoutzoukos
H Nobacco είναι μια από τις πολλές επιχειρήσεις μεταπώλησης προϊόντων Atmoslab. Όμως όπως και στα άλλα προϊόντα που εμπορεύεται, προτιμάει να βάζει το δικό της όνομα και στην συγκεκριμένη περίπτωση και την ετικέτα. Έτσι τα υγρά που αγόρασες είναι γνήσια Atmolab, απλώς τα αγόρασες από τη Nobacco. Αν τα αγοράσεις από αλλού θα δεις οτι η ετικέτα τους είναι διαφορετική. Πχ δες τα στα fabvape.gr, replacesmoke.com
Σ' αυτό που ρωτάς τώρα. Τα αρώματα που αγόρασες, οι περισσότεροι πιστεύω, τα χρησιμοποιούν για μίξεις με αλλα αρώματα και λιγότερο σε συνδιασμό μεταξύ τους ή μόνα τους.
Η γνώμη μου είναι να δοκιμάσεις και να αγοράσεις οτιδήποτε άλλο σου αρέσει. Αυτά τα χρησιμοποιείς στο να γλυκάνεις ή τροποποιήσεις ελαφρά μια γεύση.
Επισκέψου τα θέματα με τις συνταγές και θα βρεις διάφορες μίξεις.

Αποσυνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #253 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:29 »
κάνε μικρή ποσότητα όπως αυτή που έκανες. και άμα εσένα σ΄αρέσει στους άλλους περισσεύει. αλλά πές μου εσύ παγωτά πόσα έχεις δοκιμάσει με καϊμάκι και βανίλια μαζί;

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #254 στις: Ιουνίου 27, 2013, 18:29 »
Δεν έχω το δοκιμάσει το παγωτό. Προσωπικά πλεον ατμιζω καθαρές γεύσεις κ όχι μίξεις. Κάποια στιγμη κ εσύ θα βαρεθεις τις μίξεις.;);)

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro