vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 6 χρήστες
Lazy Dog, dkostas, tsiv, gfilip, dallaskdp, manoslykos

Twitter

VapeOnly Bottom Coil Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 14:12 »
Το παρόν νήμα είναι προερχόμενο σε συνέχεια της προεπισκόπησης εδώ


 Από το συντονισμό:
Παρακαλούμε τα μέλη που γράφουν σ' αυτό εδώ το νήμα να μην αρχίζουν συζητήσεις για σεταρίσματα φιτιλιών, σπείρες αντιστάσεων, σύρματα και άλλες τέτοιες "μικροχειρουργικές" επεμβάσεις. Οι ατμοποιητές αυτοί έχουν έτοιμα ανταλλακτικά σετ
του πυρήνα τους (έτοιμα σετ φιτλιοαντίστασης μαζί με τη βάση τους). Τα ανταλλακτικά τους σετ, τα οποία μπαίνουν πανεύκολα με ένα βίδωμα, είναι μιας χρήσης και όσο αντέξουν. Δεν φτιάχτηκαν για να βάζουν οι χρήστες δικές τους χειροποίητες αντιστάσεις και φιτίλια.


VapeOnly Bottom Coil Clearomizer

Απο σημερα το πρωι τον εχω στα χερια μου. Παραδοξως, διοτι ειχα κανει αλλη μια παραγγελια 9 μερες νωριτερα απο τον VapeOnly και ξαφνικα σημερα το πρωι χτυπαει το κουδουνι, δεματακι απο Κινα, το ανοιγω νομιζοντας οτι θα ειναι η πρωτη παραγγελια αλλα ηταν η δευτερη. Ασε που περιμενα ειδοποιητηριο και οχι να μου το φερουν στην πορτα.

Πρωτες εντυπωσεις:

Ενας ατμοποιτης στο μεγεθος vivi nova με σπειρωμα 510 στο οποιο βρισκονται και οι τρυπες εισαγωγης του αερα.
Παιρνει ολα τα 510 επιστομια.
Οι κεφαλες ειναι στην ιδια φιλοσοφια με τον evod με τη διαφορα οτι δεν ειναι βιδωτες αλλα κουμπωτες.
Η τζουρα του ειναι αρκετα σφιχτη. Δεν εχει να κανει με το ποσο τον βιδωνεις στην μπαταρια αφου και χωρις να τον εχεις βιδωμενο καπου η τζουρα ειναι σφιχτη.
Στη συσκευασια εχει 3 κεφαλες. Αυτη που φοραει ειναι 2,2 και οι αλλες 2 ειναι 1,8 και 2,5.

Παμε στην αποδοση.
Με την κεφαλη που ειχε ηδη επανω η αποδοση δεν ηταν καλη. Αρκετες φορες εδινε καμμενο, ειδικα σε απανωτες τζουρες. Οταν δεν εδινε καμμενο, η γευση ηταν μετρια εως καλουτσικη. Ικανοποιητικο χτυπημα και μετριο ντουμανι.
Αν και σκεφτηκα να βγαλω μια δυο ινες απο το φυτιλι, τελικα αλλαξα κεφαλη και εβαλα την 1,8.
Με την 1,8 τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα. Αρκετο ντουμανι, αρκετα καλο χτυπημα, αλλα στη γευση λιγο μου τα χαλαει. Βεβαια ειναι ακομα νωρις, αλλα συγκριτικα με τον evod που στο θεμα γευση ανταποκριθηκε αμεσα, εκει χανει λιγο.

UPDATE: Αφου γυρισα σπιτι αποφασισα να ασχοληθω λιγο με τις κεφαλες και διαπιστωσα το εξης. Οπως και ο Τ3 και ο evod ετσι κι αυτος εχει απο πανω απο την αντισταση χυμα φυτιλακια για να μην ακουμπαει η αντισταση στην καμπανα. Αυτος ομως δεν εχει 2 μονα, εχει 3!!!!!!!!!!!! Δηλαδη ημαρτον.
Αμεσως εβγαλα το ενα και φανηκε η διαφορα τραγικα!! Οχι απλα δεν χρειαζεται και ειναι υπερβολη το τριτο φυτιλακι, αλλα κανει και κακο. Αμεσως ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ η μετρια γευση και η φυτιλιλα, ανασανε ο ατμοποιητης, αξηθηκε καργα το ντουμανι. Ουτε καν υποψια υπερτροφοδοσιας δεν υπαρχει (μη σας πω οτι παιρνει να βγαλεις και αλλο). Και στην κεφαλη 2,2Ω που ειχε μεγαλυτερο θεμα γευσης, εβγαλα το τριτο φυτιλι και εγινε αστερι!!!

Εχω ενθουσιαστει!!! Παιδια, ο ατμοποιητης ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!!!!!!!!!!! Αν δεν αλλαξει κατι προς το χειροτερο (που δεν νομιζω) λεω με βεβαιοτητα πως ειναι ο καλυτερος εργοστασιακος που εχω ατμισει. Και εχω ατμισει πολλους!!
Το ολο θεμα ειναι αυτο το καταραμενο και αχρειαστο τριτο φυτιλι που δεν αφηνει εναν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ατμοποιητη να δειξει την αξια του γιατι του φιμωνει τη γευση και του κοβει το ντουμανι.

Τον συστηνω με κλειστα ματια. Οι λατρεις των bottom coil (και οχι μονο) θα τον γουσταρετε τρελα. Αρκει το πρωτο πραγμα που θα κανετε μολις τον παρετε ειναι να βγαλετε ενα απο τα 3 μονα φυτιλια που σκεπαζουν την αντισταση.


UPDATE 2: Οπως πληροφορουμαι, ΔΕΝ εχουν ολες οι παρτιδες 3 φυτιλια πανω στην αντισταση. Αν η δικη σας εχει, βγαλτε το.  Αν δεν εχει ατμιστε τον οπως ειναι και βλεποντας πρατετε αναλογως. Ακομα και στις παρτιδες με 2 φυτιλια μπορουν να αφαιρεθουν καποιες ινες αφου εχουν κανει την πατεντα και δεν ακουμπαει ο πολος της κεφαλης στον κονεκτορα της μπαταριας αλλα στον πολο του τανκ ο οποιος ειναι "σφραγισμενος" με σιλικονη οποτε διαρροες σε περιπτωση υπερτροφοδοσιας δεν θα εχετε στη μπαταρια σας.

Παμε να δουμε τις φωτο.


Η συσκευασια:







Το περιεχομενο





Το τανκ διπλα στη βαση



Η βαση με την κεφαλη (σορρυ, αλλα ο,τι και να εκανα δεν εστιαζε)



Το τανκακι σκετο



VapeOnly, Vivi Nova, T3, MT3, eVod



Πανω σε mini evic με επιστομιο by Kir Fanis



Ξανα σε mini evic με το aris drip tip αλλα σε ορθια φαση


Προσθήκη Συντονιστικού Μηνύματος
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2013, 02:52 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 14:30 »
 :thumpup:
Μας βαζεις και μερικες φωτογραφιες...?

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 18:14 »
Φιλε vato πιστευεις οτι ειναι καλυτερος απο τον evod;
Αν ειναι καλυτερος σε γευση ντουμανι κλπ τοτε το οτι παιρνει και αλλα επιστομια, η πρωτη θεση δικαιωματικα του ανηκει. :yes:
Χαρας ευαγγελια για μας τους λατρεις τετοιου ειδους ατμοποιητων (bottom coil δηλαδη).

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 18:27 »
Σε σχεση με τον evod ειναι γευστικα στα ιδια επιπεδα πανω-κατω. Σε αυτο το θεμα δεν εχω ακομα ολοκληρωμενη γνωμη διοτι ειναι πρωτη μερα. Χειροτερος δεν ειναι σιγουρα, απλα θα περιμενω να δω μηπως τον ξεπερασει.
Απο ντουμανι δεν βλεπω μεγαλη διαφορα. Εχω την εντυπωση πως ο VapeOnly εχει ελαφρως καλυτερο, αν και μετα την αφαιρεση του φυτιλιου πλεον ειμαι με την 2,2Ω (φανταζομαι οτι η 1,8 θα εχει λιγο περισσοτερο ντουμανι).
Απο χτυπημα θα ελεγα οτι κι εκει ειναι στα ιδια, αν και τον evod οπως ειπα τον ατμιζω με 1,8Ω και αυτον εδω με 2,2Ω αντισταση.

Γενικα ειναι στα ιδια επιπεδα με evod και ισως ενα κλικ καλυτερος απο αποψη ντουμανι/χτυπημα. Στη γευση οπως ειπα ακομα δεν θα εκφραστω αν και πιστευω οτι και εκει το κλικ παραπανω θα το κανει τελικα.

Η πιο μεγαλη διαφορα τους ειναι η τζουρα. Ο evod εχει αισθητα πιο αερατη. Δεν λεω οτι το vapeonly για να τον ατμισεις πρεπει να ανεβασεις πιεση 25, αλλα οσο να'ναι τη τζουρα του τη λες σφιχτη.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 14:07 »
Παρτε και μια... "καλλιτεχνικη"

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 22:31 »
Απο ποιότητα κατασκευής είναι απο τους καλύτερους εργοστασιακούς, ακόμη δεν τον ατμισα γιατι εχω μπλέξει με mesh τελευταία και μάλλον δύσκολα θα ξεφύγω απο εκεί, αλλα επειδή είναι πολυ όμορφος και ελαφρύς σύντομα θα τον ατμίσω, ορίστε και μια φώτο στα γαλανόλευκα  :)


Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 23:13 »
Μια χαρά ειναι αισθητικά στο provari.
Παιδιά αφού δεν έχει έρθει Ελλάδα ακόμη αν ενδιαφέρεται κανείς να παραγγείλουμε μαζί για να έρθει φθηνότερα.

Edit:Με πρόλαβε το fabvape!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2013, 23:55 από GiorgoS2000 »

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 23:23 »
Υπαρχει στο ebnferro στα 11,5 ευρω με δωρεαν μεταφορικα.Το πηρε το ματι μου αλλα δεν μου εκανε κλικ...ουτε τα σχολια που διαβαζω με επεισαν για κατι καλο.Αν ειναι να βαζω χερι σε εργοστασιακο ατμοποιητη για να δουλεψει....καθομαι και με αλλους που οσο να ναι...δεν θελουν!!!


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 01:56 »
Προσεχώς στο fabvape.gr στα 13.50 € (- 15% με το κώδικό e-kapnisma) σε set με 3 κεφαλές και σε διάφορα χρώματα:
 
http://www.fabvape.gr/vapeonly-clearomizer/vapeonly-bcc
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2013, 07:04 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 02:00 »
Μια φωτο που να δειχνει ποιο ειναι αυτο το ρημαδιασμενο το τριτο φυτιλι υπάρχει?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 10:20 »
Σε επικοινωνια που ειχα πριν λιγο με φιλο ο οποιος το ελαβε εχθες, πληροφορηθηκα οτι οι δικες του κεφαλες εχουν 2 φυτιλια. Οι δικες μου κεφαλες ειχαν ολες 3 φυτιλια πανω στην αντισταση.
Αν δεν βρισκετε τριτο φυτιλι, ο δικος σας εχει μονο 2. Μην το ψαχνετε.
Θα το προσθεσω και στο πρωτο ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2013, 10:29 από vato »

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 23:55 »
Παιδιά ας πω κ εγω τη γνώμη μου μιας κ απ' το μεσημέρι που πήγα στο replace smoke (υγρα πηγα να παρω, 44€ λογαριασμό έκανα  :tongue_smilie: ) πήρα κ τον εν λόγω ατμοποιητή!
Λοιπόν εντυπώσεις..

ΘΕΤΙΚΑ:
1) Πάάάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής καμία σχέση με τους epsilon που εχω.
2) Κότσαρα πάνω την 2.2Ω μιας κ ήθελα να παίξω με τα volts για να δω διαφορές.
3) Με tribeca υγρο (πρώτη φορά το ατμίζω) πάάάάάρα μα πάρα πολύ ντουμάνι πράγμα που με ευχαρίστησε
4) Σε απανωτές τζούρες κ μακρόσυρτες ουδέποτε δεν ήρθε ζεστός καπνός μόνο ελαφρα χλιαρός κ με ευχαρίστησε εξίσου (ίσως κ να έπαιξε θετικό ρόλο κ το drip tip )
5) Αεράτη τζούρα ακόμα κ στα 4.8V

ΑΡΝΗΤΙΚΑ:
Θα προτιμούσα λίγο πιο σφιχτή τζούρα κ λίγο παραπάνω χτύπημα ΑΛΛΑ μιας κ είμαι νεος στο άθλημα κ το συγκεκριμένο υγρό πρώτη φορα το άτμισα ίσως να φταίει κ το υγρό! Όταν τελειώσει θα βάλω λίγο απ το vega
που μου έχει περισσέψει για να εχω μια πιο σαφή εικόνα!
Πάντως είμαι κατενθουσιασμένος μιας κ απ' τους epsilon (απ τον εναν συγκεκριμένα) μου κάνει διάφορα τρελά
στη μιάμιση βδομάδα χρήσης οπότε αναγκαστηκά τον συγκεκριμένο τον λάτρεψα!

Ελπίζω να βοήθησα έστω κ λίγο!  ;)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 01:08 »
Κι εγω εχω ξετρελαθει. Ειναι η πρωτη φορα απο το Σεπτεμβρη του 2011 που δεν κοιταω πλεον τιποτα αλλο. Μου κανει, με καλυπτει, δεν του λειπει τιποτα απο αυτα που ζηταω.
Παντως για τη τζουρα, αυτο εχει να κανει και με τον ατμοποιητη που χρησιμοποιουσες πριν. Δηλαδη εγω που τον τελευταιο καιρο ατμιζα Τ3 και προσφατα evod, η τζουρα μου φανηκε πολυ σφιχτη. Τωρα ομως που τη συνηθισα αν ξαναδοκιμασω Τ3 θα νομιζω οτι ρουφαω απο μπουροσωληνα.  :))

Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 01:23 »
Τον έχεις τόσες μέρες, χτύπημα και ντουμάνι είναι βελτιωμένα σε απόδοση ή παραμένουν
υποτονικά όπως είχες πει στις αρχές της χρήσης ?

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 01:32 »
Φίλε vato ο οι άλλοι ατμοποιητές που έχω έχουν την αντίσταση πάνω αντι για κάτω με αποτέλεσμα απ τη μια να έρχεται ζεστός ατμός όταν το ζορίζεις απ την άλλη αν πειράξεις τα βολτ όπως έκανα κ εγω με την vv να γίνεται ακόμα πιο σφιχτή η τζούρα πράγμα που στον vapeonly δεν συναντάς οσα volt κ να ανεβάσεις (είναι ανεπαίσθητα μικρές οι διαφορές στο σφύξιμο) το οποίο σε άλλους μπορεί να αρέσει κ σε άλλους οχι είναι καθαρά υποκειμενικό!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123611 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12751 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos