vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, Aoratix, ZoeM

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1470 στις: Ιουνίου 17, 2015, 13:33 »
Εγω το χτύπησα παντως και ο θεος βοηθος. Χρειαζομαι tc τωρα με τις καλοκαιρινες ζεστες  :idiot1:



Σώθηκες τώρα, φίλε thenetpoet.

Έχω παραγγείλει από το gearbest από τις 4 του μήνα το SnowWolf 200W, ήρθε στις αποθήκες τους την επόμενη στις 5 του μήνα, έφυγαν όλα τα κομμάτια και φυσικά εγώ είμαι στην αναμονή.

Αν τους έχουν παραγγείλει 5.000 άτομα το μοντάκι πριν από μένα, και με την τρελή ζήτηση που φαίνεται ότι έχει, και αυτοί φέρνουν 300-500 κομμάτια τη φορά, φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι θα μου το στείλουν του Αγίου Π....τσου ανήμερα...  :))

Να σου ευχηθώ πάντως καλή τύχη, και μακάρι να το παραλάβεις σύντομα.  :)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1471 στις: Ιουνίου 17, 2015, 13:38 »
Αν θελεις chris πες τους λογους για τους οποιους εμεινες ικανοποιημενος ( δεν αμφιβαλλω για την innokin)

Κάποτε μας άφησε άφωνους,εμένα τουλάχιστον,το iStick,με κόστος γύρω στα 50€.
Πλήρωσα 60€ για να το πάρω απο ελληνικό κατάστημα και έμεινα άφωνος πραγματικά
με την συνολική ποιότητα του mod,πλήρως αλουμήνιο,σταθερά κουμπάκια χωρίς να
κουδουνίζουν,η μπαταρία αν και 2000mah ονομαστική χωριτηκότητα,με κάλυψε για
παραπάνω απο 1 μέρα,(κοντά 1,5 μέρα με φυσιολογικές αντιστάσεις και σύρμα που
κάνω εγώ. (0,25 σύρμα με αντιστάσεις γύρω στο 1,6Ω).

Τι άλλο θα μπορούσα να ζητήσω απο ένα μοντάκι αξίας μόλις 60€; Χτυπάει άνετα 40W
καθώς φαίνεται αρκετά δυνατό,σταθερά ρεύματα (καμιά σχέση με istick) και διαβάζει
αντιστάσεις απο 0,3Ω αν θυμαμαι καλά.

Για μένα το συγκεκριμένο παίρνει έυκολα ένα 9/10 σε βαθμολογία. (Δεν βάζω 10άρι
καθώς προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός).

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1472 στις: Ιουνίου 17, 2015, 13:41 »
Μου θυμισες αυτο με το istick οταν αγορασα το sigelei mini 30watt,καλοατμιστο!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1473 στις: Ιουνίου 17, 2015, 14:33 »


Σώθηκες τώρα, φίλε thenetpoet.

Έχω παραγγείλει από το gearbest από τις 4 του μήνα το SnowWolf 200W, ήρθε στις αποθήκες τους την επόμενη στις 5 του μήνα, έφυγαν όλα τα κομμάτια και φυσικά εγώ είμαι στην αναμονή.

Αν τους έχουν παραγγείλει 5.000 άτομα το μοντάκι πριν από μένα, και με την τρελή ζήτηση που φαίνεται ότι έχει, και αυτοί φέρνουν 300-500 κομμάτια τη φορά, φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι θα μου το στείλουν του Αγίου Π....τσου ανήμερα...  :))

Να σου ευχηθώ πάντως καλή τύχη, και μακάρι να το παραλάβεις σύντομα.  :)
Από GB παραγγέλνω συχνά και είδη ητ και άλλα, είτε σε προπαραγγελία είτε από υπάρχον στοκ.
Κάποιες φορές έρχονται στην ώρα τους τα πράγματα, κάποιες αργούν, κάποιες αργούν πολύ  :)
Είναι κάτι που το έχω αποδεχτεί λόγω του οικονομικού οφέλους που έχω σε αγορές από τα κινεζομάγαζα. Με 52€ τελική τιμή, θα περιμένω, εξάλλου δεν το βιάζομαι, έχω μοντάκια να κάνω τη δουλειά μου μια χαρά, απλά αποφάσισα οτι είναι καιρός να εντρυφήσω στον κόσμο του tc.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1474 στις: Ιουνίου 17, 2015, 15:15 »
+1, συμφωνώ σε όλα.  :)

Η μόνη διαφορά μας είναι, ότι παρόλο που έχω κι εγώ έξι ετοιμοπόλεμα μοντάκια, "καίγομαι" από την επιθυμία να κρατήσω στα χέρια και να ατμίσω με το SnowWolf 200W.

Μου έχει γυαλίσει πολύ το άτιμο...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1475 στις: Ιουνίου 17, 2015, 18:11 »
Κάποτε μας άφησε άφωνους,εμένα τουλάχιστον,το iStick,με κόστος γύρω στα 50€.
Πλήρωσα 60€ για να το πάρω απο ελληνικό κατάστημα και έμεινα άφωνος πραγματικά
με την συνολική ποιότητα του mod,πλήρως αλουμήνιο,σταθερά κουμπάκια χωρίς να
κουδουνίζουν,η μπαταρία αν και 2000mah ονομαστική χωριτηκότητα,με κάλυψε για
παραπάνω απο 1 μέρα,(κοντά 1,5 μέρα με φυσιολογικές αντιστάσεις και σύρμα που
κάνω εγώ. (0,25 σύρμα με αντιστάσεις γύρω στο 1,6Ω).

Τι άλλο θα μπορούσα να ζητήσω απο ένα μοντάκι αξίας μόλις 60€; Χτυπάει άνετα 40W
καθώς φαίνεται αρκετά δυνατό,σταθερά ρεύματα (καμιά σχέση με istick) και διαβάζει
αντιστάσεις απο 0,3Ω αν θυμαμαι καλά.

Για μένα το συγκεκριμένο παίρνει έυκολα ένα 9/10 σε βαθμολογία. (Δεν βάζω 10άρι
καθώς προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός).

Μα με τα ίδια λεφτά παίρνεις mod με περισσότερες επιλογές όπως T.C από γνωστές/αξιόπιστες εταιρείες...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1476 στις: Ιουνίου 17, 2015, 18:22 »
Εδω προκυπτει το ερωτημα που το εχει θεσει αλλος συνατμιστης..ειναι για ολους απαραιτητο;
Ειναι ή οχι μαλλον στο μελλον θα το εχουν σχεδον ολα τα mod..

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1477 στις: Ιουνίου 18, 2015, 00:25 »
Μα με τα ίδια λεφτά παίρνεις mod με περισσότερες επιλογές όπως T.C από γνωστές/αξιόπιστες εταιρείες...


Να σου πώ την αλήθεια δεν ήταν αυτό που έψαχνα όταν πήρα το δευτερο box mod μου
για backup περισσότερο,αλλά όλα όσα προανέφερα.Άλλωστε κύριο μου mod είναι το
rDNA με TC όπου συνήθως πλέον στήνω με τον KFL+.


Αλήθεια,με 60€,πια η πρόταση σου για ένα τέτοιο ποιοτικό mod,απο αξιόπιστη εταιρία
όπως αναφέρεις αλλά και με TC;

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1478 στις: Ιουνίου 18, 2015, 01:09 »
Joyetech Evic VT & Sigelei 75w. Δεν ανέφερες το vaporshark προηγουμένως... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1479 στις: Ιουνίου 18, 2015, 15:46 »
Ελικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως με έλεγχο θερμοκρασίας στους (νορμάλ) 210c θα παίξω με 80w... :confused1:  δεν πάει να έχει μπουρί η εργοστασιακη αντίσταση με Ni200... δεν γίνεται με τίποτα  8) , έχω ένα κάρο ντρίπερ και τους παίζω με μονή αντίσταση όλους και μέχρι στα 25j μπορώ να πάω, άσε που βαράει ο έλεγχος από το πρώτο δευτερόλεπτο, εκτός εάν ανεβάσουμε τρελή θερμοκρασία και τότε το θέμα δεν είναι να πάρουμε καμένο... αλλά τι εισπνέουμε ένας θεός ξέρει! ::)



Δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια, μια και δεν έχω ακόμα μοντάκι με ρύθμιση θερμοκρασίας στα χέρια μου, και τα έξι μου μοντάκια είναι απλά. Περιμένω πως και πως βέβαια, το Gearbest να αποφασίσει κάποτε να μου ταχυδρομήσει το SnowWolf 200W.  ;)

Απλά σου παραθέτω τα δεδομένα, όπως μας τα παρουσιάζει η Aspire, και που φαίνεται να "μπερδεύουν" και να θολώνουν ακόμα περισσότερο το τοπίο. Δες τις παρακάτω φωτό, σήμερα μου ήρθαν και οι κεφαλές Ni200 της VapeOnly για τις Ατλαντίδες, πριν λίγες μέρες μου είχαν έρθει και αυτές για τον Subtank.





Και εκτός από το ότι οι κεφαλές της VapeOnly αναφέρουν σαφέστατα ότι ανεβαίνουν μέχρι και τα 80W, δες σε αυτή τη φωτό τι γράφει η Aspire στην άλλη πλαϊνή πλευρά.  ;D




Ούτε λίγο ούτε πολύ: "Αναβαθμίζουν (οι κεφαλές) απλούς ατμοποιητές, σε ατμοποιητές με έλεγχο θερμοκρασίας". "Υποστηρίζουν υψηλά βατ, μέχρι 80W, για να παράγουν τεράστιες ποσότητες ατμού σε VW mode":hmmm:

Από αυτά που ξέρω εγώ για τις Ατλαντίδες 1 & 2, φαντάζομαι ότι εννοεί μόνο την Ατλαντίδα 2 για να παίξει σε τόσο πολλά βατ, δεν μπορώ να διανοηθώ την πρώτη Ατλαντίδα να παίζει στα 80W, το ντριπ τιπ θα γίνει πολύ ζεστό, έως και καυτό.

Τώρα βέβαια είναι αξιοπερίεργο τι ακριβώς εννοεί η Aspire με αυτό το τελευταίο VW mode, εάν το πιάνετε εσείς, για βοηθάτε. Εκτός εάν αναφέρεται σε μοντάκια που μπορείς να ρυθμίσεις πέρα από την θερμοκρασία και το ανώτατο όριο των βατ που μπορεί να δώσει το μοντάκι, όπως έχω δει σε βιντεάκια στο youtube να συμβαίνει με το SnowWolf 200W, όταν παίζει με έλεγχο θερμοκρασίας.
 

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1480 στις: Ιουνίου 18, 2015, 16:27 »
Φυσικα και δεν θα παιξεις στα 80 watt με την 1η ατλαντιδα ;)

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1481 στις: Ιουνίου 18, 2015, 17:40 »
ο χορός των βάτ...



Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1482 στις: Ιουνίου 18, 2015, 21:59 »
                            SMOK X CUBE II
 



H SmokTech ετοιμαζεται να κυκλοφορησει τη δευτερη εκδοση του X CUBE.
Το νεο SMOK X CUBE II θα μπορει να φτανει μεχρι τα 160W και θα διαθετει ελεγχο θερμοκρασιας.
Ειναι εφοδιασμενο με το πρωτοποριακο τεραστιο κουμπι που ειχε και η πρωτη εκδοση καθως και με μεγαλη οθονη oled.
Στα λοιπα χαρακτηριστικα η τεχνολιγοα bluetooth, ο ρυθμιζομενος με ελατηρια 510 κονεκτορας, η θηρα φορτισης usb και το μαγνητικο καπακι μπαταριας.
Ειναι κατασκευασμενο απο ανοξειδωτο ατσαλι και αλουμινιο και δουλευει με δυο μπαταριες 18650.



Χαρακτηριστικα

Διαστασεις: 100x60x24.5mm.
Βαρος: 238.6g.
Ισχυς εξοδο: 6W - 160W.
Ταση εξοδου: 0.35V - 8V.
Μεγιστη ταση εισοδου: 8.80V.
Ευρος αντιστασεων λειτουργιας: 0.08Ω - 3.0Ω.
Ευρος ελεγχου θερμοκρασιας: 200°F-600°F / 100°C-315°C.



http://www.smoktech.com/mod/x-series/x-cube-two.shtml

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1483 στις: Ιουνίου 19, 2015, 00:53 »
Το bluetooth για πιο σκοπό είναι?  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1484 στις: Ιουνίου 19, 2015, 01:25 »
Έχει bluetooth ρε παιδί μου κι εσύ, για να γουστάρεις... τι θες τώρα, να το καταργήσουμε? :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180653 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33980 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15671 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12