vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 8 χρήστες
takoulas, Jorge, dkostas, camber, giorgos1999, tony1976, Ribot, manoslykos

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1380 στις: Μαΐου 28, 2015, 15:09 »
Μία ανακοίνωση από την εδώ αντιπροσωπεία για το παραπάνω μοντάκι...

Προσέχτε οι ''βιαστικοί''

Η υπομονή είναι αρετή  :)

σχετικα με αυτο που ειπε η εδω αντιπρωπεια

το http://vapingcheap.com  που δεν νομιζω να ειχε προβλημα να πει οτι ειναι μαιμου ή clone ... και ηδη εχει ενα deal ...  http://vapingcheap.com/joyetech-evic-vt/   απο  VaporTekUSA .... στα 69 δολλαρια σχεδον ..  δεν ξερω ..   :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1381 στις: Μαΐου 28, 2015, 15:13 »
Και για να συμπληρώσω τον Τρύφωνα... :D

Πάντα τα watt του μοντ να είναι διπλάσια από εκείνα που χρησιμοποιούμε συνήθως...

Το να χρησιμοποιείς 25watt σε 30άρι μοντάκι , έ όσο να 'ναι προκαλείς τα ''κακά μαντάτα'' να σου έρθουν...

Προ πάντων η ασφάλεια...


+1.

Συμφωνώ κι εγώ. Είναι καλύτερο να έχουμε περιθώρια άνεσης στα watt που παίζουμε συνήθως. Ένας από τους κυριότερους λόγους που επέλεξα το SnowWolf 200W, πέρα από την εμφάνισή του που την λατρεύω, είναι ότι θα μπορεί να παίζει κυριολεκτικά για πλάκα την Ατλαντίδα 2 στα 70-80W.  ;)

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1382 στις: Μαΐου 28, 2015, 15:14 »
Γεια το ipv d2 δεν εχει κανενα review και specs ρε παιδια?

Αποσυνδεδεμένος maddoghellas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1383 στις: Μαΐου 28, 2015, 15:19 »
To καλό για το snow wolf 200w, είναι ότι έχουν πει  και σε άλλες παρουσιάσεις του καλά λόγια, πέραν αυτής του vaping with twisted 420.
Άλλωστε, δεν είναι πολύς καιρός που έβαζε "i'm impressed!" στον τίτλο του βίντεο για το Smok Xpro M80 Plus...τραγικός...



Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1384 στις: Μαΐου 28, 2015, 16:37 »
σχετικα με αυτο που ειπε η εδω αντιπρωπεια

το http://vapingcheap.com  που δεν νομιζω να ειχε προβλημα να πει οτι ειναι μαιμου ή clone ... και ηδη εχει ενα deal ...  http://vapingcheap.com/joyetech-evic-vt/   απο  VaporTekUSA .... στα 69 δολλαρια σχεδον ..  δεν ξερω ..   :confused1: :confused1: :confused1:
τα ελληνικά καταστήματα πουλάνε από 50 -100 % επάνω .
Ας κρίνουν και ας αποφασίσουν οι πιθανοί αγοραστές τι συμφέρει ποιόν  ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1385 στις: Μαΐου 28, 2015, 16:56 »

+1.

Συμφωνώ κι εγώ. Είναι καλύτερο να έχουμε περιθώρια άνεσης στα watt που παίζουμε συνήθως. Ένας από τους κυριότερους λόγους που επέλεξα το SnowWolf 200W, πέρα από την εμφάνισή του που την λατρεύω, είναι ότι θα μπορεί να παίζει κυριολεκτικά για πλάκα την Ατλαντίδα 2 στα 70-80W.  ;)
Και για να συμπληρώσω τον Τρύφωνα... :D

Πάντα τα watt του μοντ να είναι διπλάσια από εκείνα που χρησιμοποιούμε συνήθως...

Το να χρησιμοποιείς 25watt σε 30άρι μοντάκι , έ όσο να 'ναι προκαλείς τα ''κακά μαντάτα'' να σου έρθουν...

Προ πάντων η ασφάλεια...


Εγώ δεν θα συμφωνήσω με αυτή τη λογική.
Δηλαδή το cloupor mini που ατμίζω στα 17-20W είναι επικίνδυνο γιατί έχει όριο 30W? :hmmm:
To istick 20 με τον mini nautilus στα 16W είναι επικίνδυνο και να περιμένω κακά μαντάτα? :hmmm:
Η απαραίτητη σύνεση χρειάζεται στις επιλογές μας, αλλά να θεωρούμε ασφαλές μόνο ένα μοντάκι με τα διπλά W απ' ότι χρειάζεται ο ατμοποιητής το θεωρώ μέγιστη υπερβολή.
Δεν ξέρω αν το εννοείτε κυριολεκτικά ή απλά το τονίζετε με μια υπερβολή για να δώσετε έμφαση στην ασφάλεια, όμως έτσι όπως γράφτηκε εγώ το θεωρώ λάθος. Γνώμη μου βέβαια.



Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1386 στις: Μαΐου 28, 2015, 17:26 »
Σε αυτο το θεμα θα συμφωνησω κι εγω με τα παιδια. Καλο ειναι μια ηλεκτρονικη συσκευη να μην την δουλευουμε στα ορια της.
Για να μην χρησιμοποιησω το κλασσικο παραδειγμα με τον κινητηρα του αυτοκινητου (;D), θα χρησιμοποιησω τον ηλεκτρονικο υπολογιστη.
Δουλευουμε ποτε τον επεξεργαστη, την καρτα γραφικων, τις μνημες στο 100% της λειτουργιας τους? Οχι.
Οταν ερθει η στιγμη κι αναγκαστουν να δουλεψουν στο 80-90% τι συμβαινει? Κολλανε τα παντα και ο υπολογιστης υπολειτουργει.
Καπως ετσι φανταζομαι και τις πλακετες του η.τ. Τσιπακια ειναι παιδια, αν τα ζοριζουμε ολη την ωρα και τα δουλευουμε κοντα στα ορια τους, καποια στιγμη θα παραδωσουν πνευμα.
Αν θελετε να ατμιζεται στα 30W, μην παρετε ενα 30αρι mod, παρτε ενα 50αρι, ενα 70αρι, οι τιμες πλεον πανω κατω ιδιεες ειναι σε αυτες τις κατηγοριες.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1387 στις: Μαΐου 28, 2015, 17:37 »
Εγω παλι θα διαφωνησω με ολα και θα πω οτι αν το κυκλωμα ειναι "προσεγμενο"  με ολη την σημασια της λεξεως τοτε ας δουλευει και συνεχεια τερμα τα γκαζια.
Γιατι αν πιαστουμε και με κινητηρες και υπολογιστες και εκει παιζει ρολο τι κινητηρας ειναι τι μητρικη ειναι τι καρτες γραφικων εχει αν ειναι υδροψυκτος κτλ κτλ .

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1388 στις: Μαΐου 28, 2015, 17:48 »
Μαζί σου μάστορα και Παναγιώτη!

Τα ίδια λέμε! Στην ουσία δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο προσεγμένα είναι τα κυκλώματα των περισσότερων κινέζικων οπότε λίγο παραπάνω ασφάλεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν! Νταξ, δεν είπα να ακολουθήσει ο κόσμος το δικό μου παράδειγμα, αλλά αν κάποιος δεν δύναται να πάρει ένα καλό και συνάμα ακριβό μοντ και έχει να κάνει επιλογές σε κάτι πιο "βατό", τότε καλύτερα να μην πάρει ένα 20ρι αν ατμίζει στα 15 αλλά ένα 30ρι. Οι διαφορές σε χρήμα είναι πολύ μικρές πλέον.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1389 στις: Μαΐου 28, 2015, 21:47 »

Εγώ δεν θα συμφωνήσω με αυτή τη λογική.
Δηλαδή το cloupor mini που ατμίζω στα 17-20W είναι επικίνδυνο γιατί έχει όριο 30W? :hmmm:
To istick 20 με τον mini nautilus στα 16W είναι επικίνδυνο και να περιμένω κακά μαντάτα? :hmmm:
Η απαραίτητη σύνεση χρειάζεται στις επιλογές μας, αλλά να θεωρούμε ασφαλές μόνο ένα μοντάκι με τα διπλά W απ' ότι χρειάζεται ο ατμοποιητής το θεωρώ μέγιστη υπερβολή.
Δεν ξέρω αν το εννοείτε κυριολεκτικά ή απλά το τονίζετε με μια υπερβολή για να δώσετε έμφαση στην ασφάλεια, όμως έτσι όπως γράφτηκε εγώ το θεωρώ λάθος. Γνώμη μου βέβαια.

Έτσι όπως γράφτηκε είναι για να δώσει έμφαση στην ασφάλεια τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο...

Ώρα να την ''κάνω'' σιγά σιγά...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1390 στις: Μαΐου 28, 2015, 21:56 »
Οπως λένε κι ο μάστορας με τον σομελιέ, nemesis:
τα ηλεκτρονικά μοντάκια των 30 ευρώ δεν ξέρουμε τι ποιότητα έχουν, γι΄αυτό και καλό είναι να μην τα ζορίζουμε στα όριά τους.
Δεν είναι πρόβαρι που έχει 15 βατ και το δουλεύεις στα 15.


Οσο για τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές, δεν ξέρω με τι υπολογιστές δουλεύεις, αλλά με το χέρι στην καρδιά λόγω εμπειρίας, σε διαβεβαιώνω ότι έναν καλό υπολογιστή δούλεψέ τον στα όριά του άφοβα. Μόνο overclocking μην κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος nbil

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1391 στις: Μαΐου 28, 2015, 22:33 »
έβγαλε μοντακι και ο θέμος αναστασιάδης ρε παιδιά
https://www.fasttech.com/products/1/10013009/2192001-ola-x-hero-variable-wattage-vw-apv-box-mod

Παιδιά έχω το ίδιο. Μου έχει καεί η οθόνη. Μπορεί να επισκευαστεί?


Διόρθωση Greeklish
Παρακαλούμε: Μην γράφετε Greeklish. Αν έχετε πρόβλημα με το πληκτρολόγιό σας, υπάρχουν αρκετοί μεταφραστές όπως το All Greek to Me ή το Greklish to Greek
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2015, 22:43 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1392 στις: Μαΐου 28, 2015, 23:00 »
Ναι βρε παιδια, μαζι σας για την ποιοτητα των μοντ σε σχεση με τη χρηση τους και σεβαστη παντα η αποψη σας  :respect: ως πιο έμπειροι στο χωρο, αλλα εγω συνεχιζω να πιστευω οτι το 2Χ ειναι too much.
Οσο και κινεζιες να ειναι τα μοντακια, η χρηση τους κατα 50% ειναι σπαταλη κατ εμε. Μικρη ισως, αλλα αν για να ατμισω πχ τον mutation με διπλη tidal wave στα 60-70 W δεν μου φτανει το sigelei 100 plus, κατι δεν μου καθεται σωστα.
Η για παραδειγμα να παρω μοντακι με ελεγχο θερμοκρασιας μεχρι τους 400C και να το δουλευω στους 200.
Και δεν ειναι μονο το κοστος, ειναι και το μεγεθος που αυξανεται.
Πάντα φιλικα και κατα τη γνωμη μου βεβαια ολα αυτα.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1393 στις: Μαΐου 29, 2015, 18:20 »
Φίλε thenetpoet συμφωνώ με τα περισσότερα από όσα γράφεις, άλλωστε κι εγώ έπαιζα επί 2-3 μήνες σερί το 35άρι E-Holly τσίτα τα γκάζια με τις Ατλαντίδες μου στα 30-35W και κανένα δίμηνο τώρα το έχω ματσάρει μόνιμα πλέον με τον Subtank στα 25W, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια, αλλά στο μυαλό μου τα πράγματα αλλάζουν πολύ όταν ανεβαίνεις από τα 25-35W στα 70-80W. Καταρχήν η ανησυχία μου ανεβαίνει, γιατί πλέον πρέπει να χρησιμοποιώ μοντάκι με δύο μπαταρίες 18650, οπότε και η πιθανότητα να στραβώσει κάτι, στατιστικά τουλάχιστον διπλασιάζεται. Βέβαια, για ηλεκτρονικά μοντάκια μιλάμε, με υποτιθέμενα κυκλώματα προστασίας, αλλά έχουμε δει και πολλά "κουλά" ατυχήματα, οπότε όση περισσότερη ασφάλεια μπορούμε να εξασφαλίσουμε, τόσο το καλύτερο κατά την ταπεινή μου άποψη.

Στη δική μου περίπτωση τώρα, έτυχε να καψουρευτώ το SnowWolf 200W,  :)) οπότε ελάχιστο ρόλο παίζουν τα βατ που μπορεί να αποδώσει. Και 150 να έδινε και πάλι θα το αγόραζα, και 120 ή και 100 να έδινε και πάλι θα το τσιμπούσα. Απλά έτυχε να δίνει 200W και μια και θέλω να παίξω με την Ατλαντίδα στα 70-80W, σκέφτηκα ότι με έναν σμπάρο δύο τρυγόνια, λίγη περισσότερη "άνεση" με την οποία θα ταΐζει την Ατλαντίδα, δεν βλάπτει...  :)

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1394 στις: Μαΐου 30, 2015, 12:29 »
Μολις μου εστειλε φιλος απο κινα που δεν ασχολείται φωτο τούτου συνεργάτη του με I stick mini 20w


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
https://www.dropbox.com/sc/097o4joaadcr3hl/AAA7Job2PlzTR-Z-abhps_uKa
Επισυνάπτω και τις φωτογραφίες
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2015, 19:02 από IEROFANTIS »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180500 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15462 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12