vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, FaniFox, camber

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1350 στις: Μαΐου 23, 2015, 12:14 »
Ωραίο!!! Φενεται  πιο μαζεμένο σε διαστάσεις, αποσπωμενη μπαταρία,απο τιμή? Γνωρίζουμε κάτι. Πάντως με πλακέτα πού αν παίρνει αναβάθμιση, αποκλείεται να μην έχει θύρα  USB. Αλλιώς είναι ψιλοαχριστη

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1351 στις: Μαΐου 23, 2015, 12:38 »
Σύμφωνα με τα τελευταία trend δεδομένα, καθώς και μετά από κάμποσα μπαμ - μπουμ, οι θύρες USB ( όπου υπάρχουν ) πρέπει να χρησιμοποιούνται μόνο για αναβαθμίσεις στην πλακέτα.


Επί πέντε συνεχόμενους μήνες, φορτίζω αποκλειστικά μέσω της usb θύρας από το desktop pc μου τις Sony VTC5 και τις μωβ Efest στο ZeroSX της Hotcig. Μέχρι και πριν κανένα μήνα μάλιστα, όχι μόνο τις φόρτιζα μέσω της usb, αλλά άτμιζα κιόλας κανονικότατα το ZeroSx την ώρα που φόρτιζε στα 30-35W με τις Ατλαντίδες μου.  ;)

Επειδή κάποια (ελάχιστα) κουτάκια εκρήγνυνται όταν φορτίζουν μέσω της usb, δεν σημαίνει ότι όλα είναι υποψήφια προς... έκρηξη!  :))

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1352 στις: Μαΐου 23, 2015, 12:40 »
Φύλα τα ρούχα σου...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1353 στις: Μαΐου 23, 2015, 12:56 »
Αντιλαμβάνομαι τις επιφυλάξεις σου, αλλά εγώ τουλάχιστον δεν πρόκειται να αλλάξω τις συνήθειές μου ή να μου κάνω... δύσκολη τη ζωή, επειδή τα κουτάκια μίας εταιρείας ουσιαστικά, έχουν προβληματική φόρτιση μέσω της usb θύρας.

Το ZeroSX της Hotcig τουλάχιστον, κάνει πολύ αργή φόρτιση μέσω της θύρας usb και το μοντάκι ούτε καν χλιαρώνει όταν φορτίζει, μένει εντελώς κρύο. Μία σχεδόν εντελώς άδεια Sony VTC5 ή μωβ Efest κάνει σχεδόν έξι ώρες για να τη φορτίσει, μέσω της usb από το pc μου.  :)

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1354 στις: Μαΐου 23, 2015, 13:17 »
Και εύχομαι να μην συμβεί ποτέ κάτι κακό!

Για το SX mini δεν νομίζω ότι έχουν αναφερθεί προβλήματα με την φόρτιση μέσω USB.

Η τοποθέτηση μου ήταν γενική, και μέσα στα πλαίσια των προφυλάξεων που πρέπει να έχουμε κατά νου. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1355 στις: Μαΐου 23, 2015, 13:44 »

Επί πέντε συνεχόμενους μήνες, φορτίζω αποκλειστικά μέσω της usb θύρας από το desktop pc μου τις Sony VTC5 και τις μωβ Efest στο ZeroSX της Hotcig. Μέχρι και πριν κανένα μήνα μάλιστα, όχι μόνο τις φόρτιζα μέσω της usb, αλλά άτμιζα κιόλας κανονικότατα το ZeroSx την ώρα που φόρτιζε στα 30-35W με τις Ατλαντίδες μου.  ;)

Επειδή κάποια (ελάχιστα) κουτάκια εκρήγνυνται όταν φορτίζουν μέσω της usb, δεν σημαίνει ότι όλα είναι υποψήφια προς... έκρηξη!  :))




μια από τα ίδια.αλλα εγώ δεν το ατμίζω όσο φορτώνει


Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1356 στις: Μαΐου 23, 2015, 14:57 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1357 στις: Μαΐου 23, 2015, 16:02 »
Αυτος που εβαλες ειναι ο "κλωνος" του Troca. Αυτος ειναι ο κλωνους του Alesia. ;)
Δεν ειναι παντως 1:1 κλωνοι, απλα "δανειστηκαν" τα σχεδια. ;D



Για τη φορτιση μεσω usb που συζητατε, κι εγω ειμαι υπερ της φορτισης της μπαταριας σε εξωτερικο φορτιστη.
Εκτος της αποφυγης της μικρης πιθανοτητας να γινει κατι λαθος κατα τη φορτιση και να καψουμε την πλακετα,
πιστευω ενας καλος εξωτερικος φορτιστης φερεται καλυτερα στις μπαταριες μας και τις φορτιζει με το βελτιστο τροπο.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1358 στις: Μαΐου 23, 2015, 18:03 »
Τα κινητα μας ρε παιδια πως τα φορτιζουμε τοσα χρονια; Απο που; Και που κατασκευαζονται τα περισσοτερα κινητα ειπαμε;  Απλα λεω....

Στάλθηκε από το Lead 1 μου

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1359 στις: Μαΐου 23, 2015, 19:04 »
γιατί οι εξωτερικοί φορτιστές που αγοράζουμε που κατασκευάζονται?
Επιπλέον είναι και εντελώς κινέζικα προιόντα , από τη σχεδίαση μέχρι τη παραγωγή!  :))




Το πιο σοβαρό για εμένα που μπορείς να κάνεις είναι να τα φορτίζεις μακριά από εύφλεκτα υλικά και ποτέ όταν λείπεις από το σπίτι ή κοιμάσαι.


ΥΓ. από περιέργεια έβαλα στο google iphone explodes , μη δείτε τι έβγαλε!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1360 στις: Μαΐου 23, 2015, 19:27 »
Αρχή



Κοιτάξτε τις παρακάτω φώτο και πέστε μου ποιό είναι καλύτερο κύκλωμα για να φορτίζουμε τις μπαταρίες μας?

Δεν χρειάζεται να είστε ηλεκτρονικοί για να καταλάβετε πιστεύω...  :))






Τέλος

Αποσυνδεδεμένος morpheus

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1361 στις: Μαΐου 24, 2015, 13:27 »
Δεν είμαι ηλεκτρονικός, αλλά το πάνω κύκλωμα (με την κίτρινη υποδοχή κάτω δεξιά) είναι για ρεύμα δικτύου (220V) και εννοείται θα πρέπει να είναι διαφορετικό από το κάτω.


Μην μπερδεύουμε διαφορετικά πράγματα. Τα usb ελέγχονται σε βαθμό "κακουργήματος" από τον υπολογιστή ως προς την παροχή και πάρα πολύ περισσότερο από το πάνω κύκλωμα.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1362 στις: Μαΐου 24, 2015, 13:56 »
Ξεφύγαμε φυσικά εντελώς εκτός θέματος, αλλά δεν αντέχω, εάν δεν το ρωτήσω αυτό, θα σκάσω!  :))

Δηλαδή, εάν αύριο κυκλοφορήσει ένα Provari P4 ή P5 και το οποίο διαθέτει θύρα usb μέσω της οποίας φορτίζει τις μπαταρίες, εσείς θα κάθεστε και θα φορτίζετε τις μπαταρίες σας στους Nitecore;!  :))

Δηλαδή θα μου ισχυριστείτε τώρα ότι υπάρχει και η παραμικρή πιθανότητα να διαθέτει η Nitecore καλύτερο έλεγχο ποιότητας στη γραμμή παραγωγής από την Provape;!  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1363 στις: Μαΐου 24, 2015, 14:13 »
Έχει καμία σχέση η ProVape με τις κινεζικες εταιρείες τύπου cloupor, eleaf, smok κλπ, όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής και τον έλεγχο παραγωγής;
Στην ProVape κάθε mod ελέγχεται στο χέρι αν δουλεύει σωστά. Λες να γίνεται το ίδιο με τους Κινέζους;
Οι Κινέζοι έχουν αποδείξει πολλές φορές την αναξιοπιστια τους στο θέμα φόρτισης μέσω USB.

Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1364 στις: Μαΐου 24, 2015, 18:47 »
Στην Provape ελέγχουν 1-2 άτομα.....στην Eleaf κανα 2 χιλιάδες  ;D
Στους χίλιους όλο και κάποιοι θα κ@λ@βαράνε  ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33995 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59817 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12