vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, john67, manoslykos, JohnDag, ThioVag

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #990 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 21:59 »
Ρε φιλέ δλδ οκ,γιατί να μου πιάνει χώρο στο πολυμπριζο - usbβιο ο εχτρα ανταπτορας του  τηλεκατευθυνομενου ελικοκοπτερου μου?(αν πήρες σοβαρά το πρωτο ποστ κ επεσες απ την τηλεκατευθυνόμενη καρέκλα σου,με το δεύτερο να στειλουμε λουλούδια? )

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #991 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:30 »
Ε ρε θα ρίξω γέλιο με τους MVPάκηδες...δεν θα θέλουν να παραδεχτούν τίποτα απ'όλ'άυτά.
Αυτονομία και στιβαρή κατασκευή,οκ,συμφωνώ,είναι λόγος να αλλάξεις το "παλιο" σου MVP 2.0 όμως; (Ρητορική ερώτηση)
Μια που χρησιμοποιείς τα δικά μου λόγια θα απαντήσω πως... δεν έχω MVP καρντιά μου!  ::)
Αν κάποιος εστιάζει σε κάτι άλλο από εσένα αυτό δεν σημαίνει πως ανήκει σε κάποια ομάδα που έχεις στο νου.
Αλλά κι αν ανήκει -γιατί υπάρχουν φίλοι του MVP και καλά κάνουν- βρίσκω παράξενο να θεωρειται εξ αρχής η όποια κατηγορία/ομάδα ατμιστών πως θα είναι για γέλια, γιατί δεν θα παραδεχτούν κάτι.
Δηλαδή καλές οι φαντασιώσεις του καθενός μας αλλά κάναμε το άτμισμα γήπεδο και σε λίγο θα παίζουμε φάπες για μερικά παλιο-γκατζετάκια.
Αν σκεφτούμε πως πριν ένα εξάμηνο οι περισσότεροι "ειδικοί" είτε δεν ξέραν τι είναι το άτμισμα είτε δεν θα άγγιζαν μποξάκι ούτε με... σκουπόξυλο, νομίζω πως πολύ κουβέντα γίνεται για λίγες λεπτομέρειες που τελικά καθορίζονται από την μόδα της ημέρας.

Ναι, δεν είναι κακό ένα κουτί που θα κρατάει 3ήμερο, που δεν θα τα φτύσει σε 2 μήνες και που ο πόλος του δεν θα είναι για τα σκουπίδια, αν τα καταφέρει η Innokin και δεν βγάλει μπουρούχα.

Φιλικά μιλάω κι εγώ. Αλλά είναι δύσκολο να μιλάς φιλικά όταν στο άσχετο κάποιοι γελάν εις βάρος σου. Αν κάποιος έχει το παλιότερο MVP και το έχει χαρεί (και είναι πολλοί αυτοί) γιατί να νιώσει άσχημα; Επειδή κάποιος άγνωστος στο φόρουμ θέλει να τον δουλέψει προκαταβολικά;

Αποσυνδεδεμένος dimitrisante

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #992 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:48 »
Συμφωνώ με τις παρατηρήσεις του BigSur, πιστεύω και εγώ ότι ένα φόρουμ εξυπηρετεί την ανταλλαγή ιδεών και σκοπό έχει να παρέχει βοήθεια στα μέλη του. Συμπεριφορές περιπεκτικες και χλεβασμου δεν αρμόζουν και δυστυχώς δεν είναι ούτε η πρώτη φορά ούτε το πρώτο φόρουμ που απαντώνται. Άλλο η κριτική σε ένα αντικείμενο - προ"ιον και άλλο στις απόψεις.
Καλοπιστα Δημήτρης .

All the best !
5

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #993 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:56 »
ρε παιδια δεν ειδα κανενα χλευασμο μην σας πιανει  αυτο καθε φορα ... ειδα μονο καποια σχολια τυπου παρεας που πειραζει ο ενας τον αλλον ... δηλαδη σε μια παρεα αν ο ενας σας πειραξει εσεις αμεσως θα μαλωσετε ή θα θυμωσετε ή θα τα παρετε ?  δεν νομιζω ... τωρα αν το MVP κουτι ειναι τουβλο και αν μερικοι το παρουν ...εεε και τι εγινε ?  και εγω πηρα ενα τουβλο το δευτερο κουτακι μου και δεν επαθα τιποτα .. ειναι τουβλο αλλα βαραει και με αυτο ειμαι αυτην την   ωρα ...  και γουσταρω .. αλλα το ειπα και εγω τουβλο στον εαυτο μου ... Ο ΣΕΒ το ειδε απο κοντα και ξερει τι τουβλο ειναι ...χαχαχχαχα :laugh1: :laugh1: :laugh1:   τα κουτια θα ερθουν και θα παρελθουν ... ξεχασαμε τις κουμουτσες γκλοπ που βγαιναμε εξω και μας κοιταγαν καλα καλα ...  σιγα τα ΩΑ  :yes: :yes:

Φιλοι ειμαστε και κανουμε και λιγο πλακα  :yes: :yes: (οφ τοπικ)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #994 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:15 »
Εγώ ονόμασα τραντζιστορακια όλα τα μποξ μοντ,πέρα της πλακας όμως επειδή είμαι κ γω των μποξ,αναφαιρα οτι αν δίνει αυτά που υποσχετε όλα ερχοντε δευτερα.Ας μετρήσουμε ενα μοντ ως προς το τι δυνατότητες έχει,κ αν τις πληρεί επι το πλείστον.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #995 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:28 »
παντως για οποιον σκεφτεται να αποκτησει το mvp20 σας διαβεβαιωνω οτι ειναι ενα αξιοπρεπες στιβαρο mod

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #996 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:34 »
Ειναι πολυ καλο ναι αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει αγορας απο την στιγμη που οπου ναναι κυκλοφορει το νεο MVP 3.0 :)




« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:40 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #997 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:40 »
κοιτα εγω δεν χρειαζομαι πανω απο 20watt (σε αυτους απευθυνομαι) για καποιον που δεν θελει να δωσει περισσοτερα αν το mvp3 ειναι πιο ακριβο

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #998 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:47 »
... Ο ΣΕΒ το ειδε απο κοντα και ξερει τι
Κωστα θερμη παρακληση ειναι SEB (απο τις παλιες χυτρες ταχυτητος που εβγαζαν ατμους απο ενα στομιο) και οχι ΣΕΒ
(συνδεσμος ελληνων βιομηχανων ) ...ανεργος τεσσερα χρονια και βιομηχανος δεν γινεται  :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Αυτο να σπασει λιγο το κλιμα γιατι ειχαμε παλια κοντρες με σωληνες τωρα αρχισαν και με τα κουτια  :wall:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #999 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:51 »
χαχαχαχαα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:   Βαγγελη εεμμ με τα ελληνικα μου μεσα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:   προσπαθω να μην αλαζω οσο μπορω γλωσσα στο πληκτρολογιο ....

εισαι ο βιομηχανος της παρεας μας ... βιομηχανος στη καρδια και αυτο εχει μεγαλυτερη σημασια :yes:

ειδες τα καλα μας παιδια ...  τι να κανουμε ελληνικο ταπεραμεντο  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1000 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 08:55 »
Μια που χρησιμοποιείς τα δικά μου λόγια θα απαντήσω πως... δεν έχω MVP καρντιά μου!  ::)
Αν κάποιος εστιάζει σε κάτι άλλο από εσένα αυτό δεν σημαίνει πως ανήκει σε κάποια ομάδα που έχεις στο νου.
Αλλά κι αν ανήκει -γιατί υπάρχουν φίλοι του MVP και καλά κάνουν- βρίσκω παράξενο να θεωρειται εξ αρχής η όποια κατηγορία/ομάδα ατμιστών πως θα είναι για γέλια, γιατί δεν θα παραδεχτούν κάτι.
Δηλαδή καλές οι φαντασιώσεις του καθενός μας αλλά κάναμε το άτμισμα γήπεδο και σε λίγο θα παίζουμε φάπες για μερικά παλιο-γκατζετάκια.
Αν σκεφτούμε πως πριν ένα εξάμηνο οι περισσότεροι "ειδικοί" είτε δεν ξέραν τι είναι το άτμισμα είτε δεν θα άγγιζαν μποξάκι ούτε με... σκουπόξυλο, νομίζω πως πολύ κουβέντα γίνεται για λίγες λεπτομέρειες που τελικά καθορίζονται από την μόδα της ημέρας.

Ναι, δεν είναι κακό ένα κουτί που θα κρατάει 3ήμερο, που δεν θα τα φτύσει σε 2 μήνες και που ο πόλος του δεν θα είναι για τα σκουπίδια, αν τα καταφέρει η Innokin και δεν βγάλει μπουρούχα.

Φιλικά μιλάω κι εγώ. Αλλά είναι δύσκολο να μιλάς φιλικά όταν στο άσχετο κάποιοι γελάν εις βάρος σου. Αν κάποιος έχει το παλιότερο MVP και το έχει χαρεί (και είναι πολλοί αυτοί) γιατί να νιώσει άσχημα; Επειδή κάποιος άγνωστος στο φόρουμ θέλει να τον δουλέψει προκαταβολικά;


Σαφώς θα υπάρχουν "οπαδοί" του MVP όπως υπάρχουν και μέχρι τώρα,σαφώς και δεν "χλευάζω" όπως είπε ο Κώστας παραπάνω,αλλά
"πειράζω" αν θέλεις όπως παράδειγμα "φίλοι" κάνουν μεταξύ τους (Που πας ρε καραμήτρο με αυτήν την ματσούνα; :)) ).


Σαφώς το σχόλιο μου δείχνει και την άποψη μου για το MVP,το κατέκρινα και θα συνεχίσω να το κάνω,όμως σε καμιά περίπτωση δεν
πρόκειται να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν χρήστη του ή μέλος αυτού του φόρουμ μιας και σε όλα έχουμε μάθει οι περισσότεροι,
οι απόψεις είναι υποκειμενικές.Παρ'όλ'αυτά,τα τηλεκατευθυνόμενα μου τα έχω παροπλισμένα,μεγάλωσα τώρα,όταν τα ξαναβγάλω όμως
για παιχνίδι ίσως σκεφτώ να αγοράσω ένα MVP :laugh1: (Αστειεύομαι,σαφώς).


Υ.Γ. Αν φάνηκε σαν "κορόιδεμα" ή "χλευασμός" ζητώ συγνώμη,σαφώς και "πειράζω" και θα "πειράξω" αν δω κάποιον στο δρόμο με MVP
άλλα μέχρι εκεί.


EDIT: Διαβάζοντας για ακόμη μια φορά το σχόλιο σου,έχεις δίκιο για την έκφραση μου "Θα γελάσω με τους MVPάκιδες".Συμπληρώνω εδώ
πως η συγκεκριμένη φράση για να το ξεκαθαρίσω δεν είναι ούτε ειρωνική,ούτε χλευαστική.Εν μέσω αυτών όμως "κατακρίνω" την Innokin
και τίποτα παραπάνω.


Συγνώμη "φίλοι" μου MVPάκιδες! :-[

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1001 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 11:40 »
Πάντως για να πω και εγώ την άποψή μου, ίδιο τούβλο κρατάω στα χέρια μου, παίρνει 2 μπαταρίες 18650 χωρίς να θέλει φόρτιση με usb και μπορεί να δώσει και 100watt αν αποφασίσω να το παίξω Ξηρός και θέλω έναυση στη μπόμπα μου.


Με λίγα λόγια, μήπως είναι πολύ μεγάλο χωρίς λόγο το νέο mvp;


PS: SEB, ΣΕΒ -> Σχεδιαστής Ελληνικών Βοξακίων  :tongue_smilie:  Μη νιώθεις άσχημα μάστορα!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1002 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 05:16 »
Sigelei Mini 30 watt....Απο τα 3 μινι (Sigelei,IPV,Cloupor) το συγκεκριμενο το γουσταρω πιο πολυ απ'ολα :)



Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1003 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 12:17 »
Εγώ πάντως χαίρομαι που βλέπω οτι εκτός της τάσης για megawatts, οι κατασκευαστές έχουν και μια τάση τελευταίως για mini συσκευές με αξιοπρεπή χωρητικότητα μπαταρίας και καλά watts σε δύναμη.
Όλα τα μοντάκια έχουν τη χρήση τους, είτε μεγάλα με πολλά watts ή 2-3 18650, είτε μικρά. Καλό είναι να υπάρχει ποικιλία γιατί έτσι υπάρχει και δυνατότητα επιλογής ανάλογα με τα κριτήρια του καθενός.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1004 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 14:53 »
Εγώ πάλι χαίρομαι που επιτέλους σχεδιαστικά ξεφεύγουμε απο τους σωλήνες (σχήμα τσιγάρου).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12