vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, dkostas, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #420 στις: Ιουλίου 20, 2014, 12:24 »
SMOK BEC PRO Bluetooth Mod

από ανοξείδωτο χάλυβα
Κατάλληλο για  Android 4.3 Plus, IOS 6.0 Plus
3V ~ 12V σε 0.5V η αύξηση 
6W ~ 36W  σε 1W η αύξηση 


gifs upload

http://www.smoktech.com/product_10047.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2014, 13:07 από Dep-ON »

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #421 στις: Ιουλίου 20, 2014, 12:41 »
Μια διορθωσούλα, τα Volt από 3-12 με βήμα 0,5.
Επίσης παίζει με αντίσταση από 0,3 Ω και έχει bypass να δουλεύει σαν μηχανικό.
Φαίνεται πολύ καλή περίπτωση, "όλα σε ένα".
Μήπως έχει δει κάποιος διαστάσεις;

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #422 στις: Ιουλίου 20, 2014, 12:42 »
Μια χαρά φαίνεται , και για την τιμή του 98€ είναι μέσα στα λογικά πλαίσια,αρκεί βέβαια η ποιότητα του να το επιβεβαιώσει  ;)

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #423 στις: Ιουλίου 23, 2014, 23:57 »
Μετά το elevator, το οποίο είχε την πλακέτα του dna20, έρχεται τωρα το η δεύτερη έκδοση με το dna30.Βασική διαφορά, η χρήση 3 κουμπιών, αντι του ενός joystick, αλλά και στο τηλεσκοπικο κ.α.
Απο τον κατασκευαστή:[/u][/font]Μερικά από τα βασικά χαρακτηριστικά του mod2nd batch Elevator DNA30 mod
- Όλο το μοντάκι είναι φτιαγμένο από 316L χειρουργικό ατσάλι, ακόμα και τα κουμπάκια,

- Το φινίρισμα θα είναι βουρτσισμένο,
- Διαστάσεις: 97mm σε 18350, 108mm σε 18500και 124mm σε 18650. 23mm διάμετρος.
- Τηλεσκόπιο με σπέιρωμα τόσο γρήγορο που δεν έχει ξανά εφαρμοστεί σε μοντάκι (δείτε βίντεο!),
- DNA30 ,

-3 κουμπιά από 316L ss,
- Αυτορυθμιζόμενος κεντρικός πόλος, όλοι οι άτμο κάθονται τέλεια,

- Χάραξη από CNC, όχι λέιζερ,
- Ρύθμιση αέρα. Το μοντάκι θα δίνεται στάνταρ με δύο στρογγυλά δαχτυλίδια, ένα με τρύπα και ένα χωρίς,

- Προστατευτικό τζαμάκι από πλέξιγκλάς,
- Όλες οι επαφές είναι επάργυρες,
- Παίρνει και μπαταρίες άβυζες χωρίς να χρειάζονται μαγνήτες ή κάτι άλλο,
- Εφόρου ζωής εγγύηση για τα ss κομμάτια, 10 μήνες για το ηλεκτρονικό (ότι δίνει η evolv)
.............Προσωπική μου γνώμη, ότι καλύτερο θα κυκλοφορήσει με την πλακέτα του dna30.Σωλήνας, ομορφιά μηχανικού, ωραίο τηλεσκοπικό, πλακέτα dna30.[/font]


Εδώ και 2 ημέρες κυκλοφορεί το Elevator "V2".
Παρέλαβα σήμερα για λογαριασμό ενός φίλου και με μια πρώτη ματιά οι εντυπώσεις είναι άριστες!





Συνοπτικά:

Ο ρυθμιστής αέρα μπορεί να αντικατασταθεί και με ένα δεύτερο δαχτυλίδι που δίνεται μαζί χωρίς τρύπα, όταν δεν χρειάζεται.



Ρυθμιζόμενος πόλος για να "κάθονται" όλοι οι ατμοποιητές.



Τρία κουμπιά (Ρύθμιση Watt & Fire Button).
Καταπληκτική ανταπόκριση και στα τρία :yes:





Σχεδιασμός - εφαρμογή - τοποθέτηση της οθόνης: ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ



Το ευχάριστο:
Ισχύει (για μένα πάντα) ότι είχα πει και πριν το δω απο κοντά :yes: :
.............[/font]Προσωπική μου γνώμη, ότι καλύτερο θα κυκλοφορήσει με την πλακέτα του dna30.Σωλήνας, ομορφιά μηχανικού, ωραίο τηλεσκοπικό, πλακέτα dna30.[/font]



Το δυσάρεστο:
Αύριο θα ταξιδέψει για τον κάτοχό του! :wall:


Το elevator είναι διαθέσιμο, και επικοινωνία μπορεί να γίνει και εδώ, όπως και πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #424 στις: Αυγούστου 01, 2014, 23:37 »
Ας γραψουμε τις απόψεις μας για το :το επιασα στα χέρια μου για λιγο μου φανηκε σχετικα καλο και αναφέρω:
Ο σωλήνας Just Fog 2043 αποτελεί ουσιατικά μία διακριτικότατη επιλογή συσκευής Mod me σπείρωμα 510.Δέχεται κάθε μπαταρία τύπου 18350 με εξόγκωμα και είναι όμορφα συμβατός με κάθε ατμοποιητή μεγάλων διαστάσεων και φυσικά με το 2043 clearomizer.Διαθέτει κλείδωμα λειτουργίας 5κλικ on/off ενώ ταυτόχρονα ο χρήστης μπορεί εύκολα με το πάτημα του κουμπιού 3 συνεχόμενες φορές να αλλάξει την τάση Volt της συσκευής σε δύο διαφορετικά

 Η τάση επιλογής φαίνεται μέσω της χρωματικής ένδειξης  Led του κουμπιού.Αναλυτικότερα:
 
  • Λευκό Led  = 3.4 Volt
  • Μπλε Led  = 4.2  Volt
  Ταυτόχρονα όμως η συσκευή ειδοποιεί επίσης μέσω χρωματικών ενδείξεων για την στάθμη της μπαταρίας:
 
  • Οταν η τάση επιλογής είναι τα 3,4Volt και το φως Led είναι κόκκινο τότε η στάθμη της μπαταρίας είναι κάτω από το 25% της συνολικής χωρητικότητας.
  • Οταν η τάση επιλογής είναι τα 4,2Volt και το φως Led είναι πράσινο τότε η στάθμη της μπαταρίας είναι κάτω από το 25% της συνολικής χωρητικότητας
             Χαρακτηριστικά:
 
  • Βάρος:50.8 γραμμάρια
  • ]Μήκος:70mm
  • Διάμετρος:20mm
  • Μεταβαλλόμενη τάση 2 επιπέδων
  • Συμβατή μπαταρία: 18350 με εξόγκωμα
  • Υλικό: Aluminium

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #425 στις: Αυγούστου 02, 2014, 07:06 »
Ειδα κι εγώ το Elevator απο κοντα χτες, στα χερια συνατμιστη.
Δυστυχως θα πω οτι η πολυ καλη δουλεια που εχει γινει ακυρωνεται αισθητικα μολις ο χρηστης επιλεξει να χρησιμοποιησει μεγαλυτερη απο 18350 μπαταρια. Τo καυχημα των κατασκευαστων του, η τηλεσκοπικη επεκταση, ειναι οτι χειροτερο αισθητικα, με το ασχημο "δοντι" που αφηνει στο σωληνα. Χιλιες φορες να ειχε τρια καπακια.
Ααα...και για αλλη μια φορα βεβαιωθηκα .... το dna ταιριαζει περισσοτερο σε κουτακια...σε σωληνα δινει πολυ μηκος. Ωραιο στη φωτο, αλλα στην πραγματικοτητα το μεγεθος του στερει αρκετη φινετσα. Κατα τα αλλα σοφη η επιλογη των κουμπιων εναντι του τζοιστικ. Αυτο που λεμε....βγαζω στην αγορα το προιον πρωτα και μετα το βελτιωνω. Κριμα που οι beta testers το πληρωνουν οσο κι οι πιο τυχεροι κατοπινοι
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2014, 07:12 από petra »

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #426 στις: Αυγούστου 02, 2014, 14:24 »
Πρόσφατα είχα και εγώ  την ευκαιρία να πιάσω στα χέρια μου και να περιεργαστώ το "πολυπόθητο" για μένα elevator v.2.
Όντας κάτοχος και λάτρης των box mods με dna,  η πρώτη μου επιλογή για σωλήνα θα ήταν το elevator. Μου άρεσε πολύ συνολικά με μοναδική παραφωνία όντως το τηλεσκοπικό που αναφέρει και η petra. Τα σπειρώματα είναι "βούτυρο" αλλά το κενό που αφήνει με χρήση 18650 χαλάει την συνολική εικόνα. Πιστεύω πως οι κατασκευαστές θα έπρεπε εξ'αρχής να δίνουν την δυνατότητα επιλογής σωλήνα. Εγώ π.χ. θα έπαιρνα μόνο 18650. Φυσικά παραμένει πολύ καλύτερο (και πολύ ακριβότερο) από άλλα τηλεσκοπικά ηλεκτρονικά mod  :yes:
Τέλος , πιστεύω ότι αν δεν δωθεί σύντομα κάποια ανάλογη δυνατότητα θα τα βρεί σκούρα από τον άλλο σωλήνα-mod με dna και πανέξυπνο σχεδιασμό (προσωπική άποψη πάντα) που θα κυκλοφορήσει σύντομα απ'ότι μαθαίνουμε.
Ιδανικό θα ήταν βέβαια να είχε το sx350 και usb φορτιστή ! Τώρα βέβαια, που θα τα χωρούσαν όλα δεν ξέρω  :))

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #427 στις: Αυγούστου 02, 2014, 19:58 »
Ειδα κι εγώ το Elevator απο κοντα χτες, στα χερια συνατμιστη.
Δυστυχως θα πω οτι η πολυ καλη δουλεια που εχει γινει ακυρωνεται αισθητικα μολις ο χρηστης επιλεξει να χρησιμοποιησει μεγαλυτερη απο 18350 μπαταρια. Τo καυχημα των κατασκευαστων του, η τηλεσκοπικη επεκταση, ειναι οτι χειροτερο αισθητικα, με το ασχημο "δοντι" που αφηνει στο σωληνα. Χιλιες φορες να ειχε τρια καπακια.
Ααα...και για αλλη μια φορα βεβαιωθηκα .... το dna ταιριαζει περισσοτερο σε κουτακια...σε σωληνα δινει πολυ μηκος. Ωραιο στη φωτο, αλλα στην πραγματικοτητα το μεγεθος του στερει αρκετη φινετσα. Κατα τα αλλα σοφη η επιλογη των κουμπιων εναντι του τζοιστικ. Αυτο που λεμε....βγαζω στην αγορα το προιον πρωτα και μετα το βελτιωνω. Κριμα που οι beta testers το πληρωνουν οσο κι οι πιο τυχεροι κατοπινοι


Η "τηλεσκοπική επέκταση" είναι όπως σε όλα τα τηλεσκοπικά mod..(Για να είναι τηλεσκοπικό δεν γίνεται να μην κάνει δόντι,γι' αυτό και η ονομασία).
Το dna ταιριάζει στα mod που ο καθένας έχει μάθει να χρησιμοποιεί..Αν και έχω και box, προσωπικά στον σωλήνα μου αρέσει πιο πολύ.
Εμένα πάντως, στην πραγματικότητα μου άρεσε πιο πολύ απο κοντά απ' ότι στις φωτογραφίες. Προσεγμένο στην παραμικρή λεπτομέρεια, χωρίς "τσαπατσουλιές" διαφόρων ιδιοκατασκευών, που φιλοξενούν την συγκεκριμένη πλακέτα...


Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #428 στις: Αυγούστου 02, 2014, 22:05 »
Τηλεσκοπικό και χωρίς <<δόντι>> δεν γίνεται..εάν σε κάποιον δεν αρέσει αυτό,επιλέγει μοντ με σωλήνες.
Επίσης το DNA ταιριάζει περισσότερο.....όπου θέλει ο καθένας βασικά,ο κατασκευαστής το έβαλε σε σωλήνα για αυτούς που το θέλουν σε σωλήνα..άλλος το βάζει σε κουτί για αυτούς που τους αρέσει σε κουτί...διαφορετικό αγοραστικό κοινό.
Το ότι βγήκε στην αγορά και βελτιώθηκε περισσότερο το έχουμε ξανά δει...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #429 στις: Αυγούστου 03, 2014, 02:59 »
ακριβως επειδη τηλεσκοπικο σημαινει δοντι, γι αυτο εγραψα οτι προτιμοτερα θα ηταν τρια καπακια. Ή δυο διακοσμητικα δαχτυλιδια που θα κλεινουν το κενο. Ακριβως επειδξ ειναι προσεγμενο κι οχι φτηνη ιδιοκατασκευή.
Τελος πάντων...καλοατμιστο να ειναι για τους κατοχους του

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #430 στις: Αυγούστου 08, 2014, 00:26 »
Μιας που αναφέρεστε στη συγκεκριμένη κατασκευή, εδώ μια Ελληνική παρουσίαση



Πηγή: http://www.urbanvapers.com/index.php/el/reviews/product-reviews/286-review-of-elevator-v2-dna30

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #431 στις: Αυγούστου 08, 2014, 09:58 »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #432 στις: Αυγούστου 08, 2014, 21:16 »
Aν και δεν είμαι λάτρης των box
αυτό μου αρέσει πάρα πολύ!

Τιμούλα?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #433 στις: Αυγούστου 08, 2014, 21:19 »
δε νομίζω να εχει κυκλοφορήσει ακόμη ,όπως λέει και στη τελευταία φωτογραφία λεπτομέρειες σύντομα , ούτε στο φβ έχω δει κάπου τιμή , όντως είναι υπέροχο

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #434 στις: Αυγούστου 08, 2014, 21:24 »
Εμένα μού θυμιζει χειροπέδες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180514 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12