vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, grag, dkostas, maprix, bloodlessz, Jorge, Christos Z

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος kmitkas

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4020 στις: Δεκεμβρίου 07, 2020, 10:03 »
Καλημέρα σας,

εγώ το παρέλαβα κανονικά από panora. Με απόδειξη και εγγύηση της panora.gr για 2 χρόνια. Όπως τα λέγανε στο site. Βέβαια η panora το έχει εξελίξει γιατί ήρθε πλήρως αποστειρωμένο το Mod και ο ατμ. μαζί με βεβαίωση αποστείρωσης καθώς και οδηγίες στα Ελληνικά. 
Υπάρχει κάποιο βίντεο για το συγκεκριμένο mod.
Εγώ όπως σας είπα το πήρα γιατί η τιμή ήταν τσάμπα για να το έχω back-up . Δουλεύω χαμηλα watt 15-17.

Αποσυνδεδεμένος bilis.kontogiorg

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4021 στις: Δεκεμβρίου 07, 2020, 10:14 »
Καλησπέρα στην ομάδα εγώ εδώ σχεδόν και δύο χρόνια τον ατμοποιητη τής zenith με mod της tesla cigs wye 85 w και σκεφτόμουν να τον αλλάξω με κάποιον άλλον παρένθεση εγώ κάνω μόνο γλυκα υγρά με 2 νικοτίνη θα ήθελα την γνώμη σας εάν υπάρχει κάποιος καλυτερος που να δίνει καλύτερη γεύση.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4022 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 00:09 »
Kαλησπερα παιδιά επειδη και εγω ειμαι με ατμοποιητη zenith pro και zenith απλό, αλλά για mod έχω ενα εδω και 4 χρονια που ατμιζω pico mega 80watt που δεν εχω παραπονο ακομα δουλευει σαν καινουριο το εχω σε θηκη και το προσεχω οσο μπορω. Όταν όμως ξεκινησα ειχα ατμοποιητες fumytank 22mm που δεν ειχαν θεμα και ολα καλα, τώρα ομως που εχω παει σε zenith 24mm λογω καλυτερης γευσης ευκολιας και χωρητικοτητας (ξερω οτι εχει και 22αρη αλλα ειναι μικροτερος σε χωρητικοτητα και αβολος) και ενω εχω λιμαρει το καπακι της μπαταριας μπαινουν με το ζορι. Δοκιμασα και με ψυκτρες αλλα μετα απο λιγο καιρο χαλανε και δεν διαβαζουν τις αντιστασεις οποτε απο το να αγορζω ολο καινουριες ψυκτρες σκεφτομαι για καινουριο mod εχω δει το aegis solo 100w και το aegis x 200 κάποια innokin αλλά και πολλα άλλα απειρα mod και δεν ξερω ποιο να διαλεξω. Θα ηθελα να βγει αξιοπιστο στο χρονο και τα πεσιματα οπως το pico. Επισης να αναφερω οτι επειδη ατμιζω με zenith προς το παρον πανω απο 23w δεν παω. Θα ηθελα να ακουσω τις οποιες προτασεις σας ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2020, 00:33 από ΤΖΙΒΑΣ35 »

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4023 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 00:41 »
Όπως το είπες μεγάλη ποικιλία και τα περισσότερα πια mod είναι αξιόπιστα..Προσωπική άποψη σκέψου τι θες από άποψη όγκου,βάρους, αυτονομίας,chipset-menu,τι modes δουλεύεις,μέχρι τι μέγεθος ατμό έχεις ή σκοπεύεις να αγοράσεις, αισθητικής, χρήματα που θες να διαθέσεις κ.α
Κάνε ένα πρώτο ξεσκαρταρισμα από το Google και μετά πήγαινε σε ένα μαγαζί να το δεις από κοντά και να το πιάσεις στο χέρι σου... Μετά προσπάθησε να αντλήσεις όσες το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες από κατόχους και κάνε την αγορά σου..
Επειδή όπως είπες είσαι χαμηλά σε w και δεν χρησιμοποιείς ατμό πάνω από 24 οι επιλογές είναι πολλές..τώρα να αντέχει σε νερά, χτυπήματα, σκόνες κτλ είναι 2 εταιρίες με πανομοιότυπο σουλουπακι αλλά βαριά mods λόγω των διαφορετικών υλικών που χρησιμοποιούν..

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4024 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 02:21 »
Όπως το είπες μεγάλη ποικιλία και τα περισσότερα πια mod είναι αξιόπιστα..Προσωπική άποψη σκέψου τι θες από άποψη όγκου,βάρους, αυτονομίας,chipset-menu,τι modes δουλεύεις,μέχρι τι μέγεθος ατμό έχεις ή σκοπεύεις να αγοράσεις, αισθητικής, χρήματα που θες να διαθέσεις κ.α
Κάνε ένα πρώτο ξεσκαρταρισμα από το Google και μετά πήγαινε σε ένα μαγαζί να το δεις από κοντά και να το πιάσεις στο χέρι σου... Μετά προσπάθησε να αντλήσεις όσες το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες από κατόχους και κάνε την αγορά σου..
Επειδή όπως είπες είσαι χαμηλά σε w και δεν χρησιμοποιείς ατμό πάνω από 24 οι επιλογές είναι πολλές..τώρα να αντέχει σε νερά, χτυπήματα, σκόνες κτλ είναι 2 εταιρίες με πανομοιότυπο σουλουπακι αλλά βαριά mods λόγω των διαφορετικών υλικών που χρησιμοποιούν..
Δουλευω μονο με watt πανω απο 25 δεν νομιζω θα παω ειμαι τεμπελακος και βολευομαι μονο με ετοιμες αντιστασεις. Απο αυτονομια σκεψου οτι μονο με μια panasonic 18650 μπορει να με παει και 2 μερες στα watt που κανω. Με ατμοποιητη εχω βολευτει με zenith pro και νομιζω θα με παει καιρο αλλαζω μονο τζαμακι ανα χρονο επειδη τα σπαω. Σαν αισθητικη δεν με καιει τοσο οσο να ειναι ανετο στο χερι γιατι οδηγαω και ατμιζω πάντα. Με το pico οταν κοιτουσα παλιοτερα το απλο με γλιστρουσε ενω το pico mega λογω σχηματος καθοταν καλυτερα στο χερι χωρις να γλιστραει. Δν λες και σε ποιες 2 εταιρειες-μοντελα αναφερεσαι. Με τσιπακια δεν εχω ασχοληθει για να ξερω τα υπερ και τα κατα τους πιο να με ενδιαφερει 

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4025 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 09:19 »
Aegis solo είναι σίγουρη επιλογή. Εχω 2 πάνω απο χρόνο και είναι σκυλιά του πολέμου ,ελαφρύ και με καλή διαχείρηση μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4026 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 11:01 »
Μια Χαρά είναι το solo τότε... συμφωνώ και εγώ!

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4027 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 14:26 »
Aegis max θα έλεγα αν δεν ενοχλεί το μέγεθος. Θα έχεις και την δυνατότητα για 21700 μπαταρία αν μελλοντικά χρειαστείς περισσότερη αυτονομία και ισχύ.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4028 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 14:56 »
Και επίσης Foxy One με 21700 σε συνδυασμό με μικρές διαστάσεις αλλά με ρύθμιση watt ανά 1. Και με voltage mode επίσης.

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4029 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 16:01 »
Aegis max θα έλεγα αν δεν ενοχλεί το μέγεθος. Θα έχεις και την δυνατότητα για 21700 μπαταρία αν μελλοντικά χρειαστείς περισσότερη αυτονομία και ισχύ.
Σ΄ευχαριστω πολυ δεν ηξερα οτι εχει βγει το max που νομιζω σε συγκριση με το σολο καθεται καλυτερα στο χερι μου και με αρεσει η επιλογη μπαταριων ασχετως αν τωρα ειμαι μονο με 2 18650 μια μεσα στο mod  και μια φορτισμενη στο σακιδιο για να μν ξεμενω ποτε. Ευχαριστω πολυ και το φιλο πιο πανω για το foxy one αλλά το βρισκω πολύ μικρο για το χερι μου.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4030 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 16:25 »
Μήπως υπάρχει συγκριτικό γιά τα ρεύματα του Foxy One 
σε σχέση με Odin 100 και Innokin Proton ; ; ; 
Με το Proton παίζω καί θα παραμείνει βασικό λόγω αυτονομίας-διμπάταρο-
καί διαχείριση μπαταριών . Έχοντας δοκιμάσει το Odin 100,αναγνώρισα 
πιό δυνατά ρεύματα,αλλά το μέγεθός του ήταν αποτρεπτικό γιά την αγορά του.



Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4031 στις: Ιανουαρίου 05, 2021, 04:06 »
Είμουν ετοιμος σχεδον να προχωρησω σε αγορα του aegis max  μεχρι που επεσε το ματι μου και στο jackaroo της vandy vape και τωρα εχω σκαλωσει και τα 2 φαινονται ομορφα εχουν τις ιδιες προδιαγραφες ανθεκτικοτητας για ενσν ατσουμπαλο σαν εμενα και δεν ξερω τι να κανω. Η διαφορα τους ειναι περιπου στα 18 ευρω που δεν ειναι και μεγαλη. Μηπως τυχαινει κανεις να εχει και τα 2 χρησιμοποιησει και να με βοηθησει με την εμπειρια αυτη?

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4032 στις: Ιανουαρίου 05, 2021, 09:18 »
Και επίσης Foxy One με 21700 σε συνδυασμό με μικρές διαστάσεις αλλά με ρύθμιση watt ανά 1. Και με voltage mode επίσης.
Θα συμφωνησω απολυτα.Τo foxy one μπηκε πολυ δυνατα στην αγορα!
Μπαταρια 21700, απλο και ευκολο μενου, κρυβεται στο χερι και διαβαζει αντιστασεις αριστα.
Μονο αρνητικο το firebutton που ειναι καπως σκληρο αλλα με καλη αισθηση.
Για τα λεφτα του καταπληκτικη επιλογη.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4033 στις: Ιανουαρίου 05, 2021, 10:20 »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4034 στις: Ιανουαρίου 15, 2021, 14:29 »
εχει κανεις το voopoo drag max?  σκεφτομαι το αγορασω για την ευκολια των εργοστασιακων αντιστασεων και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα pnp coil συγκεκριμενα με την 0.15 που ειχα δοκιμασει στο  drag x μπορω να πω οτι ειχε φανταστικη γευση...!

αυτο που με κανει ομως να μην κανω αυτη την αγορα ειναι το leaking....  ακουω πολλα αρνητικα με αυτο το θεμα...  ενας μου ειχε πει μαλιστα οτι περασε το υγρο στης μπαταριες... αυτο δεν μπορω να το καταλαβω πως εγινε..... εχει τοσο σοβαρο θεμα με της εργοστασιακες αντιστασεις? εγω στο drag x μονο υγρασια εβλεπα και το καθαριζα συχνα με ενα πανακι μετα απο 2-3 γεμισματα.. δεν ειχα δει ποτε τοσο τεραστιο προβλημα...

απο την αλλη θα ερθει και το drag 3 που πιστευω θα ειναι καλυτερη επιλογη... ποια η γνωμη σας?



« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2021, 15:28 από akis_avp »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8442 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180830 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237904 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085475 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12