vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, manoslykos, dkostas, th3ofilos, Ηρακλης

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3375 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 17:49 »
Αυτό το άθλιο πράσινο που το βλέπω όλο και περισσότερο τώρα τελευταία τι είναι; μόδα;

Welcome back to 80's
Kawasaki ninja rules  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Αράπης

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3376 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:49 »
Vaporesso Swag
Είναι τρέλλα είναι γλύκα....το έχω δύο μέρες και παίζει πάρα πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3377 στις: Νοεμβρίου 10, 2017, 18:53 »
Πήρα ένα, σαν οπαδός των ελαφριών μοντ. Ποιοτική κατασκευή,ικανοποιτκα εξ εντυπώσεως ρεύματα. Φαίινεται καλή αυτονομία να εχει με vtc-6 18650.
Δεν χωράει ο melo 4.

Ναι είναι ελαφρυ (62 γρ χωρίς μπατ. και ατμο)αλλά η διαφορά  απο το pico 25( 92 gr) που παίρνει και μεγαλύτερους ατμοποιητές, δεν είναι τόσο μεγάλη.

Αν και χρησιμοποιώ περισσότερο το swag από το 25,  στις λίγες ημέρες που το εχω και ενδεχόμενα θα είναι η πρωτη επιλογή μου , το pico 25 είναι  πιο πλήρες ολοκληρωμένο μοντ, παρά τα γνωστά  (οξειδώνεται  το fire-buton και το καπακι της μπαταρίας)προβληματάκια του

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3378 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 08:42 »
Καλησπερα παιδια  ειμαι σε αναζητηση mod εχω ειδη το evic vtc με εναν gardian ατμοποιητη , ολα καλα ολα ωραια αλλα θελω αλαγη  και θελω κατι πιο μικρο σε μεγεθος και πιο εξελιγμένο φυσικα...τι προτεινετε?

μεχρι τωρα ειδα το
Wismec Sinuous P80W
 και το  gtrs gt150  αλλα δε τα ξερω καθολου
περιμενω γνωμες και προτασεις
Είναι σε διαφορετικές κατηγορίες τιμής (η τιμή του gtrs είναι διπλάσια), έχουν διαφορετικές δυνατότητες λειτουργίας (το gtrs περισσότερες) και με διαφορετικές μπαταρίες (το sinous παίρνει 18650 και το gtrs έχει εσωτερική 4000mAh).
Το gtrs δεν το είδα Ελλάδα και, με δεδομένη την κατάσταση εισαγωγής ατμιστικών ειδών, δεν ξέρω τι περιθώρια αγοράς του υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3379 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 17:46 »
Για το Vaporesso SWAG όσοι ενδιαφέρεστε, δείτε:
http://vaping.gr/index.php/topic,37693.0.html#new


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3380 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:45 »



Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3381 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 15:50 »
Ετσι μικρούλι που ειναι κι έτσι όπως ρουφάς εσύ ο περίεργος, μη το καταπιείς πρόσεχε !
:))


Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3382 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 14:18 »
Γιατι κατι μου λεει οτι θα εναι πολυ value for money?
http://www.eleafworld.com/eleaf-invoke/

Το χει αγοράσει κανείς? Ωραιο φαίνεται και μικρό μέγεθος..
Εντυπώσεις ολίγων ωρών.

Πολύ μικρό μέγεθος & πολύ ελαφρύ για διμπάταρο.
Κλασικές δυνατότητες ελπίζω και ρεύματα του group joy-eleaf.

Το πορτάκι της μπαταρίας και τα κουμπιά +/- θα πρέπει να αποδείξουν την αντοχή τους στον χρόνο.
Δεν ευελπιστώ να γεράσουμε μαζί αλλά με αρκετή προσοχή ίσως να το χαρώ για αρκετό καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3383 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 19:22 »
http://en.voopootech.com/too
Μετα το drag χαος... Alpha one και τωρα αυτο. Κριμα το καλο τσιπακι τους.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3384 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 23:59 »
Επειδή περιμένω το drag μέσα στην επόμενη βδομάδα, γιατί χάος; Λόγω εμφάνισης το λες;

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3385 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 07:10 »
Λογω χαους. Να εξηγησω. Φαντασου πως σε δυο πραγματα βασιζεται η διαφημιση/προωθηση της voopoo για το νεο της too.

1) Παιρνει 1 ή 2 μπαταριες (εξου και το λογοπαιγνιο του ονοματος). Βεβαια το μεγεθος δεν αλλαζει... Απλα λειτουργει και με μια. Οκ δεν νομιζω να χαλαει καποιον αυτο αλλα ειναι εντελως αδιαφορο. Αν θελω μονομπαταρο δεν θα το παρω ποτε.

2) Πως τα καπακια του ειναι fidget (αγχολυτικα). Χμ.. Οταν "παιζεις" μ'αυτα βεβαια φαινονται οι μπαταριες.. Χμμ... Με καπακια σε 2 πλευρες που ειναι σχεδιασμενα για να παιζεις μαζι τους ποσο ανετος μπορω να νιωθω για την ασφαλεια των μπαταριων μου και ατυχηματα..?

Οταν λοιπον μια εταιρια φαινεται να χει ενα 10χρονο μη ατμιστη υπευθυνο για launch ενος προιοντος (και το ονομα).. ο οποιος βασιζει ολη την προωθηση σε αυτα τα 2 πραγματα τα οποια εχουν φανερα μειονεκτηματα... δεν ξερω ποσο σοβαρα να παρω 1ον την ιδια την εταιρια και 2ον το προιον της. Ελπιζω το marketing να ναι πολυ χειροτερο απο το προιον αλλα μικρο καλαθι εχω.

Απο εμφανιση δεν μου αρεσουν και πολυ οι γωνιες, υποκειμενικο ομως αυτο. Τα χρωματα και το υπολοιπο design μου αρεσει. Ελπιζω ομως να ναι πολυ σκληρα τα καπακια, να μην ανοιγουν ευκολα σε τσεπες ή οταν το κρατας και φευγουν ολα κατω, να μην χαλανε με τον χρονο. Ειναι πολυ δυσκολο ομως αυτο ή μαλλον ακατορθωτο. Συν οτι το καναν χοντρο (εως 33mm) για να μπαινει μια μπαταρια απο καθε πλευρα οποτε και τελεια να λειτουργουν αυτα, ειναι ενα αρκετα μεγαλο μοντ για 2μπαταρο. Γενικα λοιπον δεν βλεπω να τραβαει. Μην ξεχναμε πως η voopoo εχει διαφοροποιηθει απο τις αλλες κινεζικες εταιριες και βγαζει λιγα και καλα μοντακια (ετσι λενε). Μετα το drag το οποιο περα απο το overhung ειναι φοβερο μοντακι σε ολα, ειχαμε το alpha one που ηταν τεραστιο και αβολο χωρις λογο και τωρα το αρκετα χοντρο too με αυτα τα πορτακια. Χαος το λεω αυτο  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2017, 07:59 από Tortugas »

Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3386 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 08:20 »



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3387 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 15:26 »
Επειδή περιμένω το drag μέσα στην επόμενη βδομάδα, γιατί χάος; Λόγω εμφάνισης το λες;
To Drag είναι απίστευτο μοντάκι και θα το ευχαριστηθείς. Εγώ το λατρεύω. Τα άλλα, εμφανισιακά, (θα το πω ευγενικά) δεν με καλύπτουν καθόλου.
Πάντως στο θέμα της πλακέτας τους έχουν κάνει απίθανη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3388 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 15:41 »
To gene chip ειναι πολύ καλό.
Το πρόγραμμα της Voopoo είναι κάτω του μετρίου.

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #3389 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 15:48 »
οσο ωραιο κι'αν ειναι ενα μοντακι αν δεν εχει καποια εξοδο διαφυγης αεριων ειναι σαν χειροβομβιδα αν παει κατι στραβα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537330 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60023 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12