vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 5 χρήστες
antre, Milarepa, arispat, pngtszs1976, webtool

Twitter

Σε ποιο κομμάτι του η.τ εστιάζεται περισσότερο η τυχόν επιφύλαξη σας

Αποσυνδεδεμένος tomy

 Υγρά αναπλήρωσης  +  μπουκάλι  αποθήκευσης  υγρού  ……….. 
 

Αποσυνδεδεμένος KatsikoSkulo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά: Βάσεις (φαρμακείου) αρώματα (FlavorArt) τα εμπιστεύομαι αρκετά.
Μπαταρία αντε πες οκ με καλο φορτιστή και να ναι μάρκα.
Ατμοποιητή οκ αν είναι pyrex/SS (αποφευγω πλαστικούρες)
Τα φυτιλια/σύρματα/πλέγματα πιστεύω φοβάμαι πιο πολύ.
 :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος stavros66

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
απο τη στιγμη που δεν υπαρχουν μελετες για τις συνεπειες τους... ΟΛΑΑΑΑΑ

Αποσυνδεδεμένος ex-prince

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Αυτά πού με προβληματίζουν είναι κυρίως τα κατάλοιπα που πιάνουν οι αντιστάσεις και τυχόν μικροσωματίδια του φιτιλιού που μπορεί να εισπνέονται.  :dontknow:

Τα αρωματα diy πλην της flavourart μου θυμιζουν αυτα τα αρωματακια που ριχνεις στο νερο σε πηλινα με ρεσω απο κατω και αρωματιζουν τον χωρο.Βασικα τα εχω χρισιμοποιησει και ετσι και οντως μυριζει ολο το σπιτι.
Για αυτο χρησιμοποιω μονο flavourart τα οποια κατα βαση ειναι αρωματα για φαγητα,οχι οτι αυτο σημαινει οτι δεν μπορει να ειναι μακροχονια επιβλαβη για τον οργανισμο ,απλα νιωθω καπως πιο ασφαλης

Μπαταριες πιστευω αν παρεις επωνυμες και οχι ανωνυμες κινεζικες δεν υπαρχει προβλημα
Πιο πολυ με ανησυχει οτι εισπνεω τις ουσιες που βγαζει το φυτιλι οταν καιγεται αλλα σε γενικες γραμμες δεν νιωθω οτι κανοντας ητ,ο οργανισμος μου δεν διατρεχει κανενα κινδυνο και οτι ειναι απολυτως ασφαλες.
Απλως ακομα ειναι νωρις για να φανουν οι μακροχρονιες επιπτωσεις του


Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Υγρό διότι δεν έχουν βγει ακόμα προδιαγραφές για το πως πρέπει να παρασκευάζονται.
Πολυεστέρας και φυτίλι.

Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
ακόμα ψάχνω το υγρό που θα μου αρέσει έχω πάταξη ένα σορό υγρά
το δοκιμάζω  πριν το  πάρω άλλα μετά για τον κουβά :wall: :idiot1: [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Κατα τη γνωμη μου τα φυτιλια  το πλεγμα (mesh) ,αερας ο οποιος εισπνεεται απο τη βαση των ατμοποιητων οπου η τρυπα ειναι μεσαστα σπειρωματατης μπαταριοθηκης η τελος παντων και λιγο παραπανω.Αυτο ισως να μην ειναι τιποτα ομως εμενα με απασχολει αν υποθεσουμε οτι καποια αερια λογο θερμοκρασιας βγαινουν απο τις μπαταριες μας.
προτειμω τους μεσατους που εχουν επανω τρυπα αλλα ειπα οτι και για το μες δεν γνωριζουμε κατα ποσο ειναι βλαβερο.

Αποσυνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
σε όλα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί όπως λένε και οι περισσότεροι .
ιδιαίτερη προσοχή όμως δίνω στα υγρά.
στη συνέχεια μεγάλη προσοχή έχω στους ατμοποιητές. εκεί άλλωστε μπαίνουν και τα υγρά μας.


Αποσυνδεδεμένος SAn

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
και φυτίλι και πλέγμα..

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Ψηφισα υγρα-mesh-φυτιλι.
Απο τα 3 ομως περισσοτερο βλεπω τα υγρα.Στα 2 τελευταια η ποιοτητα τους,η συνθεση τους δεν νομιζω να αλλαξει αργοτερα(δεν λεω οτι τωρα ειναι αγνα,απλα οτι ειναι τωρα θα ειναι και μετα).Με τα υγρα ομως εχω τις αμφιβολιες μου ασχετα αν γινονται περισσοτερες ερευνες.Θα μπουν και οι καπνοβιομηχανιες στο παιχνιδι και τοτε  :dontknow:




Αποσυνδεδεμένος scarletk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Κι εγώ όλα τα κοιτάω, αλλά το φυτίλι και τα υγρά είναι τα πιο σημαντικά στην λίστα για μένα. Το φυτίλι λόγω της "φυτιλίλας" και τα υγρά και για τους παρασκευαστές αλλά και για τα DIY. Αν έχω ένα άγχος για τους παρασκευαστές λόγω "corner cutting", τότε έχω και λίγο παραπάνω για τα DIY μου. Δεν έχω εργαστήριο σπίτι μου και μάλλον δεν δίνω και πάντα την απαραίτητη προσοχή.

Σε λογικά πλαίσια βέβαια, δεν βουτάω τα χέρια μου σε ένα ταψί μπακλαβά και μετά μέσα στη βάση  ;D .

Πάντως αν και στο κ.τ έκανα λίγο ψάξιμο, πχ. φιλτράκια με άνθρακα, έκοψα τα χαρτάκια με τις περίεργες γεύσεις κτλ (βέβαια από άποψη ποιότητας τα έβλεπες ότι δεν είναι για πολύ έτσι κι αλλιώς), στο ηλεκτρονικό μπορώ να πω είμαι παραπάνω "ψείρας" έτσι επειδή μπορώ, και επειδή και η κοινότητα παράγει συνεχώς νήματα-video με τις ίδιες ανησυχίες. Είναι θετικό να τα ψάχνουμε. Στο κ.τ οι περισσότεροι ήμασταν απόλυτα σίγουροι για το τι συμβαίνει και απλά κλείναμε τα αυτιά μας και σκεφτόμασταν κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
..στα "ζουμακια".  :))

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Στην ελληνική γλώσσα :))
Στην τυχούσα δεν είναι βρε παιδια???


offtopic αλλα είναι και σε τιτλο και θα μπει και κανας επισκέπτης και θα μας κοροιδευει... :))

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
επειδή την ψηφοφορία άρα και τον τίτλο  τα  έχω δημιουργήσει εγώ ...... ;D
θα παρακαλούσα αν όντος δεν στέκει γραμματικά, να διορθωθεί από τον συντονισμό  ;)






( Να σας πάρει η ευχή όλους σας, ανίψια του Μπαμπινιώτη ) :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2013, 02:30 από STYLIANOS »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix