vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 6 χρήστες
stamatisgr, camber, bloodlessz, dvelev, Jorge, billythekid

Twitter

Σε ποιο κομμάτι του η.τ εστιάζεται περισσότερο η τυχόν επιφύλαξη σας

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Η απαντηση λοιπον,τα υλικα απο τα οποια φτιαχνονται οι κλωνοι!!! Προσοχη και τον σταυρο μας...

Αυτά τα αυθαίρετα συμπεράσματα/τσουβαλιάσματα πολύ μου αρέσουν. Οι άλλοι να κάνουν 400 έρευνες για να μας πείσουν, εμείς χωρίς να ψάξουμε τίποτα, αφορίζουμε. Καλά τα πάμε.

Αποσυνδεδεμένος I.P

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Στον συγκεκριμενο ατμοποιητη η αισθηση που ειχα-εχω ειναι οτι με το που κανω 3-4ml αλλαζει εντελως η συμπεριφορα του.
Αλλη γευση,αλλα αυτο μπορει να οφειλεται σε 1002 αυθαιρετους λογους που φανταζομαι ολοι θα εχουν καποια λογικη εξηγηση σε καποια απο τις 400 προαναφερθεισες ερευνες, αλλα αυτο που με ανησυχησε ιδιαιτερα ηταν η αισθηση στους πνευμονες.
Μετα απο τα πρωτα ml καθε τζουρα ηταν-ειναι ενα, ελαφρυ μεν αλλα σιγουρα αισθητο, καψιμο στους πνευμονες.Οχι καμενο απο βαμβακια ή hot spots,εισπνοη και καψιμο στους πνευμονες.
Αλλοι ατμοποιητες με ιδιες παραμετρους (watt-συρμα-στησιμο-βαμβακι-βαση αρωμα),καμια ενοχληση.
Με τους επισκευασιμους ειμαι απο το 2014 και τετοιο πραγμα δεν συναντησα σε κανεναν.
I.P.

Υ.Γ. Αυτα τα ολιγα ετσι για να αφορισω-τσουβαλιασω με την ψυχη μου...  Εγω εστιαζω την επιφυλαξη μου στα υλικα και ας χαρακτηριζομαι οπως γουσταρει ο καθενας!!!

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
ανησυχώ αν θα έχω χρήματα να αγοράζω υγρά στις ποσότητες που ατμίζουμε οικογενειακώς...
Αυτό που λες, δεν παίζει να γίνει ούτε στον αιώνα τον άπαντα. Σε ποιές θερμοκρασίες, με πόσους ατμοποιητές από τους χιλιάδες που υπάρχουν, με πόσες έτοιμες αντιστάσεις, με πόσες diy αντιστάσεις και με πόσα είδη και διατομές συρμάτων να γίνουν οι δοκιμές;
Η γενικότερη μεθοδολογία ελέγχου είναι στα πόσα W ή στους πόσους C διασπάται πχ η γλυκερίνη και τα αρώματα σε επιβλαβή παράγωγα, και αυτό το όριο είναι ήδη γνωστό.
Επίσης το λίγα W είναι πάρα πολύ σχετικό. Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχουν λίγα ή πολλά W, υπάρχει το "σωστό" εύρος W για τα Ω και την διατομή σύρματος της αντίστασης.
Απλή γεύση είναι και μια σκέτη custard. Όλων των εταιρειών οι V1 custards έχουν διακετύλιο...




Προφανως εαν εχεις συρμα με αντισταση 0.0.. μπορεις να το μπουμπουνισεις στα απειρα watt, βλεπω βγαινουν mods και με 200  watt και που θα τα φτασουν ακομα.
Για τις γευσεις, εβλεπα ενα βιντεακι στο εργοστασιο παρασκευης της flavorart, οπου ελεγαν οι ιθυνοντες οτι η καθε γευση απο μονη της (πχ ροδακινο) φτιαχνεται απο τοσα χημικα συστατικα.  Οποτε οσο πιο απλα παει κανεις, τοσα λιγοτερα χημικα εξαερωνονται στο αεροζολ που εισπνεει.

 Ολα οσα γραφω για τον τροπο που εγω προσωπικα περπαταω στο ατμισμα (απλες γευσεις, χαμηλα βατ,ατμοποιητες επωνυμων εταιρειων που ξερουμε τα υλικα τους) δεν τα λεω μονο εγω, τα λεει και ο Δρ Φαρσαλινος σε διαφορες συνεντευξεις του, μαζι με πολλα αλλα.(οπως το να μην γινεται  dry burn στα συρματα γιατι δεν ξερουμε ακομα, δεν εχει γινει καποια μελετη, για το τι επιφερει αυτο στην χημικη τους συσταση και κατα ποσο επηρεαζει το εισπνεομενο αεροζολ).

Η αποψη μου ειναι οτι δεν αρκει να απομονωνουμε απο τις ερευνες μονο αυτα που μας "συμφερουν" ως ατμιστες, αλλα να ακουμε και αυτα που λενε οι ιδιοι οι ερευνητες, οπως το οτι "μεχρι να μαθουμε και αλλα, καλο ειναι να εχουμε minimum εκθεση σε καποια θεματα.῾
 Φυσικα αποψεις ειναι αυτες, ο καθενας οπως θελει ατμιζει και οτι θελει κανει, σε καθε περιπτωση καλυτερα απο το κ.τ. ειναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364