vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

379 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, thanos1071

Twitter

Σε ποιο κομμάτι του η.τ εστιάζεται περισσότερο η τυχόν επιφύλαξη σας

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ

 
λοιπόν φίλοι συνατμιστές  οι περισσότεροι εδώ μέσα ήμαστε πεπεισμένοι
ότι το η.τ  αν δεν είναι εντελώς ακίνδυνο, τουλάχιστον είναι πιο ακίνδυνο από το κ.τ.
 
.
 
Ωστόσο επειδή είναι σχετικά καινούριο προϊόν και δεν έχουμε  μακροχρόνιες μελέτες στα χέρια μας , κάποιοι παραμένουμε έστω και λίγο επιφυλακτικοί ΄για το αν τελικά είναι εντελώς αθώο   
Που είμαστε λοιπόν επιφυλακτικοί;
Τι υποπτευόμαστε περισσότερο σαν τυχών επιβλαβές;
 
Ας εκφραστούμε λοιπόν ψηφίζοντας ή και γράφοντας σε αυτό το νήμα  :)
 
Αν υπάρχει κάτι ανάλογο στο φόρουμ παρακαλώ τους συντονιστές να διαγράψουν   την παρούσα ψηφοφορία
 
Υ.Γ προτάσεις για την βελτίωση της ψηφοφορίας είναι όχι μόνον ευπρόσδεκτες αλλά απαραίτητες
 
 
Διορθωση τιτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 15:06 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
το φυτίλι λίγο με φοβίζει..

η πγ στο υγρό λίγο με φοβίζει..πολύ χημεία αυτό υλικό..η φγ μου φαίνεται αθώα σχετικά.

αλλά πιο πολύ το mesh..μου δίνει την εντύπωση ότι βγάζει αναθυμιάσεις το μέταλλο όταν θερμαίνεται τόσο πολύ..δεν ξέρω ίσως είναι η ιδέα μου

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
φυτιλι...
φοβαμαι μη γινω χυτρα του μολ. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
τα 2 πρωτα.
ωραιο poll  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Το φυτιλι καταρχην, λογω της κακοποιημενης καταστασης που το βλεπω μετα απο 1-2 βδομαδες ατμισματος.
Σαν δευτερο τα υγρα, διοτι ειναι το μονο (?) που βαζουμε μεσα στον οργανισμο μας με την ατμιση
και δεν ξερουμε ακριβως τα συστατικα και και τι μακροπροθεσμες επιπτωσεις μπορει να εχουν στον οργανισμο.

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Βασικά προσωπικά όλα : (έβαλα 3 γιατί τόσα μπορούσα αλλά )
Μπαταριες για άμεση βλάβη ... Μπαμ και κάτω που λέμε  :laugh1:
Υγρα - φυτιλια - μες -πολυεστερας- αντίσταση  ένας θεός ξέρει τι ειναι και τι κάνουν όλα αυτά ( προς το παρών και για μερικά χρονακια) :confused1:

Τουλάχιστον το Ηλ τσιγάρο φαίνεται να ειναι λιγότερο βλαβερο απο το κανονικό αλλά σίγουρα ειναι και πιο ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟ

Ελπίζω να δικαιωθούμε εμείς οι ατμιστες για την επιλογή μας αργά η γρήγορα ...
Μέχρι τότε keep vaping ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
1) Στην - όχι απίθανο - νοθεία των υγρών άτμισης... αν κάποιος, κάποτε, θελήσει να οικονομήσει ή να κάνει δολιοφθορά στο ΗΤ
2) Στα σωματίδια που μπαίνουν στα πνευμόνια μας.

Ταυτόχρονα, όμως, οι ιατρικές έρευνες είναι θετικές
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5835.msg575789.html#msg575789

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Στο φυτίλι πρώτα..που μαδάνε τριχίδια του για πλάκα! Σε μερικά τουλάχιστον...
Στα λοιπά μέρη των ατμοποιητών, ειδικά τα πλαστικά. Πόσο οκ είναι τα υλικά που φιλοξενούν τα υγρά που εισπνέουμε? :hmmm: Ποιού τύπου πλαστικό είναι ακίνδυνο? Οι συνθήκες στις οποίες κατασκευάζονται..?
Και τέλος...στα υγρά..αν και τα φοβάμαι αρκετά λιγότερο, ιδίως τα πιστοποιημένα θεωρώ ότι δεν έχω πολύ σοβαρούς λόγους να τα φοβάμαι, παρόλα αυτά οι επιπτώσεις μακροχρόνιας χρήσης παραμένουν με ερωτηματικό.

Στο επιχείρημα που λέει: τόσο καιρό που κάπνιζες, δε φοβόσουν και τώρα είσαι τίγκα στις επιφυλάξεις?
Απαντώ ναι, τώρα είμαι τίγκα στις επιφυλάξεις γιατί το η.τ το ξεκίνησα για λόγους υγείας άρα ο πήχυς (επιτέλους) ανέβηκε ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Όλα και εγώ!

Όχι που η επιφύλαξή μου θα μου κόψει και τον ύπνο, απλά είναι αυτό το ελάχιστο κενό που αφήνει η ύπαρξη μακροχρόνιων μελετών. Όταν κλείσει και αυτό το κεφάλαιο, θα μπορώ μετά να την πω 100% σε οποιονδήποτε με βλέπει με το κουμπούρι μου και ξεκινάει κουβέντα με τη φράση "άκουσα οτι...".

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Moνο τα υγρα με "φοβίζουν" ολα τα αλλα δεν με πολυ απασχολουν, αν για παράδειγμα παρουμε τι εισπνέουν η ηλεκτροσυγκολλητες , τα σύρματα κ τα   φιτίλια λιγο με απασχολουν, παιδια, εχουν φαει καπνα αυτοι κ μια χαρα ειναι!!!!!!!!!!!  :)
 Εύχομαι γρηγορα να πιστοποιηθουν   τα υγρα!!!!!!!!  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Εμένα με φοβίζουν τα 2 πρώτα κυρίως (έβαλα και πολυεστέρα). Πάντως αφού τόσα χρόνια κάπνιζα κάτι που σίγουρα προκαλεί καρκίνο και άλλα πολλά αυτό (το ητ) θα πρέπει να κάνει κάτι απίστευτα κακό για να είναι χειρότερο και δεν το νομίζω. Κάποιες φορές μου είναι δύσκολο, αλλά δεν ξεχνάω ότι το ητ πρέπει να το συγκρίνω με το κτ που κάπνιζα και όχι με το μη κάπνισμα. Άρα λοιπόν ακόμα και όλα που φοβόμαστε να κάνουν κακό θεωρώ πολύ δύσκολο να κάνουν έστω και το ίδιο κακό που κάνει το κτ. Φυσικά θεωρώ το ίδιο δύσκολο το άτμισμα να είναι τόσο αβλαβές όσο και ο βουνίσιος αέρας (όπως έλεγε και ένας συμφορουμίτης σε άλλο νήμα)...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Πολυεστέρας και υγρό από μένα..
Λόγω του πρώτου ποτέ δεν έκανα καρτο (ή μάλλον ελάχιστες φορές που δεν είχα άλλη επιλογή).
Για το 2ο είναι το συστατικό που εισέρχεται σε μεγάλες ποσότητες στον οργανισμό μας και μάλιστα πάει σε ένα ευαίσθητο όργανο, τον πνεύμονα... οι μεγαλύτερες ανησυχίες μου είναι φυσικά σε αυτό (και είναι βεβαία δραματικά μικρότερες από το τι βάζεις μέσα σου με τον καπνό του τσιγάρου..αλλά αν μιλήσουμε συγκριτικά με τα υπόλοιπα του ατμισματος αυτό είναι το βασικό)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Pandora

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • HandMade By Pandoras
Ειμαι επιφυλακτικη περισσοτερο στα υγρα και στα φυτιλια.Δεν νομιζω παντως να ειναι χειροτερα απο το κ.τ και το καλο ειναι μεσα απο το φορουμ μου δεινετε η δυνατοτητα να ενημερωνομαι και να λεινω τις αποριες μου. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Yγρα φυτηλια και πολυεστερας ειμαι επιφυλακτικος με αυτα γιατι ακομα δεν ξερουμε

με ακριβεια τα υλικα κατασκευης τους :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Με όλα είμαι επιφυλακτικός κ' για αυτό προσπαθώ να ενημερώνομαι όσο καλήτερα κ' αντικιμενικότερα μπορώ   :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem