vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, thanos1071

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 08:37 »
Προσωπικά με βοήθησαν 3 πράγματα, να μείνω ατμιστής:

1. Το φόρουμ, και οι φίλοι που έχω κάνει μέσα απο το φόρουμ.
2. Το gadgetοειδές της υπόθεσης
3. Ο εγωισμός μου. Επειδή ξέρω ότι είμαι "επιρρεπής" σαν χαρακτήρας, δεν ξαναβάζω τσιγάρο στο στόμα μου ούτε για δοκιμή. ;) 

Αποσυνδεδεμένος soulpe

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής απο 10/12/2012
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 08:39 »
Καλημέρα και απο μένα ...

Είμαι ατμιστής λίγο πάνω απο Μήνα και ελπίζω να συνεχίσω για πολύ ακόμη παρότι πριν απο 3 χρόνια είχα μια όχι και τοσο καλή εμπειρία με το Η.Τ. που με ώθησε και πάλι στο κ.τ.
Οι λόγοι που με οδήγησαν στο Η.Τ. είναι οι εξής :
1. Υγεία
2. Οικονομία
3. Πλέον το βλέπω και σαν Hobby ...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 08:40 »
Ψήφισα.
α) Το φόρουμ φυσικά
β)Το πρώτομου η.τ.
γ)Να μείνω μακριά από κ.τ. για λόγους υγείας.

Εδώ τα έχω βάλει κατά σειρά προτεραιότητας.
Αν υπήρχε μία επιλογή θα έβαζα την πρώτη.Θα μου πει κάποιος γιατί όχι την τρίτη. :dontknow:
Απλά γιατί πιστεύω ότι το τσιγάρο ότι ζημιά ήταν να μου κάνει στην υγεία μετά από 37 χρόνια καπνίσματος μου
την έκανε. 

Και να πω και κάτι άλλο.Πιστεύω ότι το φόρουμ λειτουργεί και σαν ψυχοθεραπεία να μείνουμε μακριά από το
τσιγάρο.Μιλώντας μεταξύ μας (έστω και γραπτά) βοηθάμεένας τον άλλο να πετύχουμε το σκοπό μας.  :yes: :yes:

Γιαυτό λέω μόλις βρίσκεται ευκαιρία βουρ για το φόρουμ. :yes: :yes:
Προσωπικα γλίτωσα και από την τηλεόραση (Παπαδάκηδες-Οικονομέους-Αυτιάδες-Ευαγγελατέους κ.λ.π) :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 08:40 »
Κυρίως το κρύο  :tongue_smilie:

Δεν με άφηναν να καπνίζω μέσα στο σπίτι ... έκανα και τον δύσκολο  :)) (έπρεπε να βγαίνω
στη βεράντα) οπότε νισάφι πια τους εκδικήθηκα !!!  :laugh1:

Παρόλα αυτά ο κυριότερος παράγοντας ήταν το φόρουμ μας, γιατί αν σκεφτώ τις όποιες
απογοητεύσεις είχα και τις όποιες απορίες περί χρήσης δεν μου τις πρόσφερε κάποιος
και επειδή είχα την περιέργεια και την ελπίδα για μάθηση τελικά δικαιώθηκα από την
παραμονή μου σε αυτήν εδώ την ατμιστική κοινότητα.

Καθοριστικός παράγοντας η συμπόρευση, η βοήθεια από μέλη με κοινό σκοπό και πάθος
με ζήλο που κάποια παιδιά έδειχναν και δείχνουν προς αυτήν την κατεύθυνση.

Πολύ κρύο όμως ρε παιδιά  :yes: :yes:
 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 09:09 »
Εμενα, με σειρα πρωτεραιοτητας με βοηθησαν περισσοτερο:
- η βοήθεια από το φόρουμ
- οι φίλοι μου-ατμιστές
- η θετική αντιμετώπιση από το χώρο εργασίας μου

και εχω να δηλωσω .. οτι ο παππους (λιγο παραπανω μου) δεν εμεινε ατμιστης :P ;D ;D
..αλλα εχει δικιο.. "Πιστεύω ότι το φόρουμ λειτουργεί και σαν ψυχοθεραπεία" και σαν παρεα, που ειναι διπλα σου να μοιραστουν τους φοβους σου, τις ανησυχιες σου, τους προβληματισμους σου, τις χαρες σου.. Μαζι με τους ατμιστες φιλους σου, σου δημιουργουν ενα συνεχες "παθος" για το ατμισμα που σε κανουν να "κολλας" ολο και περισσοτερο στον ατμο.
Η ...ενθουσιωδης αντιμετωπιση και απο τους συναδελφους στην εργασια, ηταν επισης ενας βασικος παραγοντας..δεν μου ελεγαν οχι στο τσιγαρο, αλλα αισθανομουν ασχημα..τωρα οι κοπελες διπλα μου ερχονται πιο κοντα να μυρισουν το κανελομπισκοτο ;D

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 09:19 »
Εγω ψηφισα το φορουμ μας ,και τους επισκευασιμους ατμο και συγκεκριμενα ο Οδυσσεας μου ;)

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 09:29 »
"Γκόρτσος-Γκόρτσος

Πέρα Παναγιά: το φόρουμ
Δώθε Παναγιά: το φόρουμ"

Η βοήθεια απο το φόρουμ..δαγκωτό  ;D

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 09:38 »
Η βοήθεια από το φόρουμ κ' η παρέα, βεβαίως  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 09:42 »
Πρώτο που ψήφισά εγω, είναι το πρώτο μου η.τ.
Δεν πιστευα ποτέ οτι μπορώ να κόψω το κ.τ. και το πήρα για δοκιμή σας βοηθητικό, για να καπνίζω πιο λίγο
αλλά από τοτε που το έβαλά στο στομα μου δεν το ξαναέβγαλα  :laugh1:
και στην συνέχεια βέβαια η πολύτιμη βοήθεια του φόρουμ ωστε το ατμισμα να γίνει χόμπυ :respect:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:01 »
1)Μια μέρα, βγήκα καροτσάδα με τη μπέμπα μου, λίγων μηνών τότε, σε ένα πάρκο πάνω από το σπίτι. Οδός μπαϊπάς το λέμε γιατί παππούδια περπατάνε ομαδικά, άλλοι τρέχουν κλπ. Ο μπαμπάς μας έτρεχε και τον συναντούσαμε στο γυρισμό του. Γιατί να μην τρέξω λίγο παρεούλα του σκέφτηκα...Ε 100μ αντεξα, που πριν 4 χρόνια και σε διαστημα που είχα καταφέρει να κόψω το κ.τ για κάποιους μήνες, έβγαζα χαλαρα 4 χιλιομετράκια. traaaaagic!
2)Έπρεπε να πλένω δόντια για να φιλήσω τα παιδιά και τον άντρα μου
3)Ο απορροφητήρας δούλευε φουλ, μας είχε φάει τ' αυτιά και φυσικά εκατοντάδες τσιγάρα καίγονταν στο τασάκι γιατί συνέχεια ακουγόταν στο σπίτι ένα μαμαααααααααα!
4)Πολλά τα λεφτά Αρη
5)Μπορώ να ατμίζω παντού αλλά παραδόξως δεν νιώθω την τρελή ανάγκη. Πχ δεν το παίρνω μαζί μου στο σούπερ ή στο αυτοκίνητο ή στο σινεμά κλπ ενώ με τα τσιγάρα, νεύρα πολλά αν έπρεπε να πάω στην Καβάλα από Θεσσαλονίκη με τα παιδιά και χωρίς να καπνίσω.
Με λένε Ιωάννα και είμαι καλά!

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:11 »
1)Υγεια
2)Το forum
Αυτα τα δυο, ειναι οι μονοι λογοι που με βοηθησαν να μεινω ατμιστης. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:21 »
ειχα να επιλεξω σε τρεις  απαντησεις αλλα τελικα επελεξα το "βοηθεια απο το φορουμ" γιατι ολες οι υπολοιπες εχουν σχεση με το φορουμ  :D

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:37 »
Καλημερα σας.

Ψηφισα τρια πραγματα.
1.Βοηθεια απο το φορουμ.
   Για να ξεκινησεις οτιδηποτε πρεπει να εχεις ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι. Στο φορουμ η ροη     πληροφοριας ειναι συνεχης και σε πολλα θεματα απολυτα ακριβης και οτιδηποτε αν σου συμβει ξερεις πως να το αντιμετωπισεις.
2. Καταλληλη μπαταριοθηκη & 3 Επισκευασιμοι
    Αν ειχα μεινει στις απλες μπαταριες, σιγουρα δεν θα ειχα μεινει ατμιστης. Οι απαιτησεις μου ως αρχαριος ηταν να καπνισω οσο το δυνατον λιγοτερα. Τωρα πλεον, ειναι να μην ξανακαπνισω τσιγαρο. Δεν μπορεις να εχεις απαιτησεις απο ενα FIAT PANDA να πηγαινει οπως ενα BMW καποια στιγμη και εκει ερχονται οι επισκευασιμοι με το ντουμανι τους και την γευση τους να συμπληρωσουν το παζλ. :bye:


Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:56 »
Με σειρά αξιολόγησης :

1. Φοβοι για την υγεία μου
2. Το οτι το ειδα και σαν Hobby (αλλο)
3. Η βοήθεια απο το φορουμ χωρις την οποία θα έψαχνα στα τυφλά και θα απογοητευόμουν πολύ γρήγορα.

Θα έβαζα και η θετική αντιμετώπιση απο την οικογενειά μου ( η γυναίκα μου δεν με εξορίζει πια στο μπαλκόνι οταν ατμίζω ούτε οι γιοί μου με κοιτάζουν με οίκτο) αλλα δεν υπήρχε δυνατότητα για τέταρτη επιλογη.


Αποσυνδεδεμένος t_vaso

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 11:26 »
Τελικά οι λόγοι μας μοιάζουν λίγο πολύ...

Ναι, 1) το forum έπαιξε βασικότατο ρόλο! Είναι σημαντικό να βλέπεις ότι δεν είσαι μόνος σου και φυσικά να ενημερώνεσαι σωστά.
       2) η θετική αντιμετώπιση από την οικογένεια... Ο άντρας μου ήθελε πολύ να σταματήσω το ΚΤ αλλά εγώ...δεν έβαζα μυαλό. Οπότε η χαρά του και η υποστήριξή του ήταν το κάτι άλλο!!
Ε, μετά το είδα και λίγο εγωιστικά...το είδα και λίγο (αρκετά) σαν hobby, μου άρεσε να χαζεύω στο internet υγρά, μπαταρίες, ατμοποιητές κ.λπ.  :tongue_smilie: :tongue_smilie:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem