vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Εντάξει,
ξεφύγαμε από το ΚΤ,
αλλά γιατί;

Όλοι οι ατμιστές που νοιώθουν σίγουροι,
ή σχεδόν σίγουροι
ότι δραπέτευσαν από το το καταραμένο ΚΤ,
έχουν να ρίξουν το βόλι τους εδώ.

Για να ξεφύγουν κι άλλοι  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 23:29 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
εγω ψηφισα φόβοι για την υγεία μου, αν ξαναγύριζα στο ΚΤ.
αν και μπορω να πω ειμαι σχεδον καλυμενη με τα ατμιστικα εργαλεια που εχω αλλα σιγουρα ψαχνω ακομα για τον τελειο συνδιασμο,που θα μου δωσει την τελεια απολαυση και να με κανει να μην ξανασκεφτω το παλιοτσιγαρο :D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Οι δυο πιο σημαντικοι παραγοντες που με βοηθησαν να παραμεινω στο η.τ. ειναι:
1) Φιλος συνατμιστης με τις σωστες συμβουλες και την καθοδηγηση του και
2) η (μεγαλη) διαφορα που ειδα στην τσεπη μου σε σχεση με οταν καπνιζα κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Stellitsa

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
Τίποτα από τα παραπάνω, Ψήφισα Άλλο

Αυτό που με βοήθησε και με βοηθάει είναι ότι το αντιμετώπισα και το αντιμετωπίζω σαν Gadget, κατι σαν τα κινητά....

και από συζητήσεις που έχω κάνει υπαρχουν αρκετά άτομα που έχουν την ίδια άποψη.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
>>το εδω φορουμ, κ οτι το χω δει κ σαν χομπυ. ;)

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Για μενα οι κυριοτεροι λογοι ηταν οικονομικοι (πολλα λεφτα για κατι που απλα σου καταστρεφει την υγεια) καθως και η υγεια μιας και εχει τεραστιο αντικτυπο.
Επισης μπορω να πω οτι ενα τεραστιο προτερημα ειναι οτι μπορεις να ατμισεις παντου.... Ειτε μεσα στην αιθουσα την ωρα που εχεις μαθημα , ειτε σε χωρο μην καπνιστων ...απλα παντου!!

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Η δική μου απάντηση στο παραπάνω ερώτημα είναι μία & κατηγορηματική: το φόρουμ σαφέστατα. Το Η.Τ με βοήθησε να ξεγελάσω τον εαυτό μου & να την σκαπουλάρω ανώδυνα, ανεπαίσθητα & οριστικά απ'το Κ.Τ. Το φόρουμ μου έδωσε τη δυνατότητα (μέσα από reviews, troubleshooting, συγκρίσεις τιμών) να κρατηθώ σταθερά & ακλόνητα στο Η.Τ.


Αυτό ακριβώς όμως είναι & το ..."κακό" της υπόθεσης με τα καλούδια που παρουσιάζονται εδώ μέσα & με σκανδαλίζουν: μου τρενάρει τον μεσομακροπρόθεσμο στόχο ν'απαλλαγώ από κάθε εισπνεόμενο αντικείμενο στο στόμα μου βγάζοντας καπνικά εφέ στην εκπνοή ωσάν δράκοντας  ;D

Αποσυνδεδεμένος maxtor10

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θα πω κάτι καινούριο από τους προλαλήσαντες.


Είναι θέμα:

Οικονομικό
Υγείας
Μπορείς να ατμίσεις παντού <-- μεγάλο ατού
Το έχω δει σαν χόμπι
Θέλω να κόψω το κτ 

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Δίστασα ανάμεσα το φόρουμ και στους επισκευάσιμους. Θα ήθελα να ψηφίσω και τα δύο, αλλά όπως είναι διατυπωμένο το ερώτημα (τι σας βοήθησε περισσότερο), σωστά υπάρχει δυνατότα για μία μόνο επιλογή.

Ψήφισα τελικά τους επισκευάσιμους, όχι μόνο γιατί πιστεύω ότι η καλύτερη απόδοση είναι βασικός παράγοντας, αλλά γιατί στη δική μου περίπτωση, αν δεν είχα την πρόκληση να ασχοληθώ και να καταφέρω τον ατμοποιητή να λειτουργήσει όπως θέλω, να πειραματιστώ και πολλές φορές να παίξω, θα είχα σίγουρα βαρεθεί - κι αυτό είναι επικίνδυνο για πισωγύρισμα. Την έννοια του χόμπυ που ανέφεραν οι πορηγούμενοι συνατμιστές την θεωρώ ενσωματωμένη στην επιλογή "Επισκευάσιμοι"

...Βέβαια, αν δεν υπήρχε το e-kapnisma, μάλλον δεν θα μάθαινα ποτέ για τους επισκευάσιμους, οπότε...μήπως έπρεπε να ψηφίσω το φόρουμ; Μήπως στην ουσία αυτό είναι ο καθοριστικός παράγοντας;
Εχχμ...μπορώ να αλλάξω επιλογή παρακαλώ;  :))

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Ειθελα να ξαναβρω την υγεια μου..την ορεξη μου να ξανανοιωσω και να εχω αντοχεs σαν 15 χρονων παιδακι..ολα αυτα πλεον μετα απο 1 χρονο μονο ατμισμα νοιωθω οτι τα ξαναβρηκα..και στην πορεια ανακαλυψα οτι προτιμω να αρωματιζω το στομα μου..λαρυγγι μου με πρασσινα μηλα..αχλαδια και πεπονια e-liquids παρα με την ασχημη τσιγαριλα που πλεον δεν την αντεχω με την καμια.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 02:14 »
πρωτα απο ολα το φορμ γιατι με τα παιδια εδω ολους εμας μας ενωνει ο ατμος και να βαλω και την εξεληξη του η.τ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 02:18 »
το πρώτο μου μοντέλο ΗΤ!
το φορουμ και οι ανθρωποι του!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 02:20 »
Εγω θα πώ δυο πράγματα!
Το πρώτο θα το πώ στον Wile, οτι εχουμε μεχρι τρείς επιλογές! ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΗΣ ΠΙΑΑΑΑ! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Το δευτερο είναι οτι οι λόγοι για μενα να ρχίσω το ΗΤ ήταν οικονομικοί έτσι οπως το εβλεπα γιατι ξόδευα 8,5€ τη μερα για καπνό. Δεν ηθελα να κοψω το καπνισμα.
Οπότε οι οικονομικοί λόγοι με οδήγησαν στους επισκευάσιμους, νέοπα ακόμα, ούτε ενός μηνός ατμιστή. Γιατι οι eGo-T μου κρατάγανε μαξιμουμ τέσσερις μέρες.
Τον πρώτο επισκευάσιμό μου, που εχω ακόμα, τον πήρα απο συνατμιστή εδώ.
Κατα συνέπεια, ΟΛΑ μπορώ να τα συνοψίσω στο φόρουμ. Χωρίς αυτό, η ενημέρωσή μου θα ήταν στην καλύτερη ελλειπής, και πιθανότατα να είχα ξοδεψει λεφτά χωρίς να φτάσω σε καλό αποτέλεσμα στον χρόνο που ήθελα, και τα έξοδα να ηταν μεγαλύτερα και απο του κτ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 02:32 »
Συμφωνώ με τον αποπάνω μου (που νιώθω έντονα να με πλακώνει το βάρος της γνώμης του και η ...σκιά του  :)   )

Η ανησυχία για την υγεία μου εννοείται ότι ήταν δεδομένη.
Οπως και το γεγονός ότι μου άρεσε το κάπνισμα και δεν μπορούσα να το κόψω, παρά μόνο να το αντικαταστήσω.
Οπότε, επιλογή πρώτου η.τ. επιλογή υγρών και diy, επίλυση προβλημάτων, ψυχολογική υποστήριξη και αίσθηση ομαδικότητας συνοψίζονται όλα σε μια λέξη... ή - μάλλον - σε δυο: Ευχαριστώ, e-kapnisma.gr

Αποσυνδεδεμένος aldendro

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 02:54 »
Ψήφισα "άλλο" γιατί ήταν η βοήθεια απο την εταιρία που πήρα το πρώτο η.τ. Αλλά και βοήθεια να μην είχα πάλι στο η.τ. θα έμενα από την ανάγκη για γεύση που δεν είχε το κάπνισμα οπότε ....άτμισμα. Νομίζω και αυτός ο λόγος στο "άλλο" πάει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62889 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3664 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem