vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, john67, white varadero

Twitter

Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 00:58 »
Μα, για ποιο μέγεθος μιλάτε;  :dontknow:
Μήκος... πλάτος...

Μήπως εννοείτε αναλογία μεγεθών;
Λόγος μήκους/πλάτους;

Αλλά σε σχέση με τι;

Με το ΚΤ;
Με την στοματική κοιλότητα που δέχεται ΚΤ και ΗΤ;  ;D

Υπάρχουν όρια για τα παραπάνω;
Ποιος τα έθεσε;

Μα την αλήθεια, αν κάποιο μέγεθος κρίνεται μεγάλο ή μικρό, ποια είναι τα κριτήρια-ταμπού;

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 01:07 »
  Έμποροι δεν ειστε παιδια .......... ατυχής έκφραση, η ουσια αλλου ηταν!!!! Ευχαριστω για την συμμετοχή!!!  ;) 

Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 01:28 »
Γεια σου Ηλία και καλώς ήρθες στην ατμοπαρέα. Είναι ατμιστής από τις 8 Οκτωβρίου του 2011 και το παρακάτω μήνυμα το πόσταρα στο φόρουμ στις 11 Νοεμβρίου του ιδίου έτους (1 μήνα και κάτι ατμιστής δηλαδή).


"Καλησπέρα φίλοι μου. Νομίζω πως τα πράγματα για μένα τουλάχιστον, είναι πολύ απλά. Το ΗΤ αποτελείται από μπαταρία, ατμοποιητή και υγρά. Δεν είναι τόσο πολύπλοκο όσο προσπαθούμε να το κάνουμε. Καταρχάς το ΗΤ έπεσε στα χέρια μου σαν χάρισμα από έναν ξάδερφο που λόγω του νεαρού της ηλικίας του δεν μπήκε στη διαδικασία να βρει λύση για τις διαρροές του tank system. Οι διαρροές όπως ήταν λογικό (με τις τζούρες που τράβαγα) ήρθαν και σε μένα, αλλά το έψαξα. Ρώτησα, διάβασα (να είναι καλά το e-kapnisma και όλα τα μέλη του) πήρα καπάκια σιλικόνης, έμαθα για τον μακρόσυρτο τρόπο τζούρας, τον τρόπο γεμίσματος κλπ, κλπ. Δεν μου πήγε όμως το συγκεκριμένο tank system. Τι θα κάνω θα αρχίσω το ΚΤ σαν τον ξάδερφο? Όχι θα δοκιμάσω τα carto, διαρροές να μην υπάρχουν και ότι νάνε. Και νάμε την έχω βρει με τα carto Dual Coil (θέλω πολύ ντουμάνι), μέχρι να τα μάθω και αυτά έκαψα κάνα-δύο. Τώρα είμαι ΟΚ. Θα δοκιμάσω και τα echo carto (3 ml)  ή τα καινούργια echo dual coil που έρχονται ή ακόμα να πάρω και κανά tankomizer (want)...Yes that's what i want! Τόσο απλά...Πήρα πέντε carto παραπάνω θα πάρω και άλλα πέντε και κάτι τρέχει!! Χαμένα θα πάνε? Όχι βέβαια.Τα υγρά είναι σίγουρα το πιο δύσκολο γιατί είναι κάτι πολύ υποκειμενικό. Και εδώ μπορεί να έφαγα κανά δυο σούπες αλλά στο πρόγραμμα είναι. Ας είναι πάλι καλά το e-kapnisma. Πχ. Ο Jeke μου έμαθε το Golden Margy, ο Βαγγέλης το Tribeca ο κάθε φίλος από εδώ μέσα που μπαίνει στον κόπο να γράψει στο προφίλ του πια υγρά χρησιμοποιεί με βοήθησε. Κατέληξα λοιπόν και στα υγρά και είναι ήδη και στο δικό μου προφίλ...Για τις μπαταρίες δεν αξίζει να κάνουμε συζήτηση, είναι εύκολη η επιλογή.Που θέλω να καταλήξω λοιπόν...Είμαι 40 χρονών και προσπαθώ τα τελευταία 5 χρόνια να κόψω το ΚΤ. Με έχουν πει αδύναμο, αστείο ακόμα και  γραφικό μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες. Αυτή τη φορά όμως τα κατάφερα και το ξέρω καλά χάρη στο ΗΤ  (ακόμα και η γυναίκα μου δεν το πίστευε). Πρώτον γιατί το γουστάρω περισσότερο από το ΚΤ και δεύτερον γιατί συνεχίζω και πίνω κανονικά φραπέ σαν να μην τρέχει τίποτα πράγμα που δεν μπορούσα να κάνω σε καμια περίπτωση στις προηγούμενες αποτυχημένες προσπάθειές μου που αναγκαζόμουνα να κάνω τον Άγγλο κα να πίνω τσάϊ για να μην ανάψω τσιγάρο. Ο σκοπός λοιπόν είναι να βρούμε ένα καλό ατμοποιητή, ένα καλό υγρό και να κάνουμε τη ζωή μας πιο εύκολη και πιο υγιεινή. Αν μείνει και κάνα φράγκο στην τσέπη σε σχέση με το ΚΤ καλό θα είναι αλλά δεν είναι ούτε αυτός ο σκοπός, ούτε να ατμίζουμε την καλύτερη μόντα γιατί χάνουμε την ουσία του όλου πράγματος.Στο τέλος θα καταντήσουμε σαν τους παλιούς Hi End συλλέκτες ηχοσυστημάτων που αλλάζουν μηχανήματα κάθε 6 μήνες αγοράζοντας ότι πιο ψαγμένο και ακριβό υπάρχει ενώ ακούν σπανίως μουσική.Keep Vaping..."


Σήμερα αν με ρωτήσεις θα σου πω εντελώς διαφορετικά πράγματα για το ΗΤ, σήμερα διαφωνώ με τον εαυτό μου για αυτά που θεωρούσα τότε σωστά για το ΗΤ εκτός από την τελευταία παράγραφο "[size=78%]Στο τέλος θα καταντήσουμε σαν τους παλιούς Hi End συλλέκτες ηχοσυστημάτων που αλλάζουν μηχανήματα κάθε 6 μήνες αγοράζοντας ότι πιο ψαγμένο και ακριβό υπάρχει ενώ ακούν σπανίως μουσική".
[/size]...με τη μόνη διαφορά ότι εγώ απολαμβάνω το άτμισμα με τα μηχανήματα που παίρνω σκοτώνοντας τα λεφτά μου (που και πάλι λιγότερα είναι απο αυτά που ξόδευα για το  ΚΤ) μειώνω τη νικοτίνη που εισπνέω και έχω ξεχάσει για πάντα πως είναι το ΚΤ. Τέλος πρέπει να λάβεις υπόψιν σου πως πολύ λίγοι μένουν στο ΗΤ και μεγάλο μέρος των ατμιστών που το παίρνουν επιδερμικά το θέμα καταλήγουν πάλι στο ΚΤ . Καθόλου τυχαίο δεν νομίζεις?

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 01:39 »
 Πιστευω, οτι μενουν λιγοι,  γιατι τα "υλικα" ακομα ειναι σε πολυ ασχημο σταδιο, ο περισσοτερος κοσμος, δεν ασχολείται με πολυμετρα κατσαβιδια κ αντιστασεις, θελει κατι να το παρει κ να το δουλευει οπως το κινητο, να φορτιζει την μπαταρια να βαζει μοναδες (ml) μεσα κ να πηγαινει στην δουλιτσα του, αυτος ειναι κ ο λογος που ειμαι κατα τις οποια μοντας , θελει να του δειξει καποιος τα πραγματα απλα!!!! Το τελειώνω εδω , να με συγχωράτε οσοι προσβλήθηκαν για το έμποροι, δεν το πα εκ του πονηρού καλη συνεχεια, κ καλη χρονια σε ολους!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος iperion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
    • Papantonis Dimitrios pages
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 01:49 »
Το κλαρίνο είναι μεγάλη ιστορία. Και εγώ ξεκίνησα με μικρά πλακέ άσπρα ovale αλλά το πρωί (6.45) έπρεπε να πας στα δικαστήρια, και έπρεπε να έχεις υγρό μέχρι το μεσημέρι και κυρίως μπαταρία (να  μην σου βγάζει κούφιες εκεί που την χρειάζεσαι), οπότε αποφάσισα ότι το κλαρίνο, δεν ενοχλεί κανέναν. Το πολύ πολύ να παρεξηγηθείς, αλλά στους καιρούς που ζούμε για παρεξηγήσεις είμαστε?  ;D

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Re: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 01:54 »
Αγαπητέ Ηλία,

Τις δύο τελευταίες ημέρες έτυχε να δοκιμάσουν 2 ατμιστες τους 2 φιτιλάτους επισκευάσιμους ατμοποιητές μου πάνω στο μίνι προβάρι μου. Ο ένας από αυτούς ατμίζε 12ρα νικοτίνη και ο άλλος 18ρα, και οι δύο με απλά ή.τ του εμπορίου.

Αφού δοκίμασαν λοιπόν, εντυπωσιασμενοι από το χτύπημα και τα ντουμανια, με ρώτησαν τι νικοτίνη έχουν τα υγρά μου.

Όταν άκουσαν 2mg/ml, δεν μπορούσαν να πιστέψουν τα λεγόμενα μου και δεδομένου ότι η δοκιμή έγινε σε ατμομαγαζο, έφυγαν και οι δύο με έναν επισκευάσιμο καθώς και  Diy υγρά για να μειώσουν την νικοτίνη.

Συμπερασματικα, χωρίς να πουλάω εξυπνάδα και χωρίς να υποτιμώ τον εξοπλισμό κανενός, οι μοντες έχουν λόγο ύπαρξης και μάλιστα πολύ σοβαρό.

Οι περισσότεροι που μπλέκουν με το ητ, επιστρέφουν στο τσιγάρο. Ένα πολύ μικρό ποσοστό συνεχίζει με απλό εξοπλισμό αναλωσίμων ατμοποιητων και απλών μπαταριων και ευτυχώς που για όλους εμάς τους υπόλοιπους υπάρχουν και οι μοντες.





Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 02:54 »
Δεν ξέρω αν μπορώ να καταλάβω σωστά το πνεύμα των αρχικών ερωτήσεων.
Μιλάμε ωραία και φιλικά και δεν τρέχει τίποτα -αλλά ψιλοείμαστε (κάμποσα εκατοντάδες μέλη) σχεδόν σαν έμποροι, που επηρεάζουμε τις εξελίξεις του ΗΤ προς το χειρότερο και πιο περίπλοκο και αποθαρρύνουμε όποιον θα ήθελε να ασχοληθεί με το ΗΤ... Σκέτοι μαζόχες δηλαδή, το λάκκο μας σκάβουμε!
Όλα τα θέματα του φόρουμ που μιλούν για ζητούμενα όπως αυτονομία, "χτύπημα", έλλειψη διαρροών, οικονομία, ΔΕΝ σου έλυσαν τις απορίες και δεν κατάλαβες το τι ψάχνουμε εδώ μέσα;

Αγαπητέ HliasKorin, για να μιλήσουμε ως ενήλικες:
Αν βαριέσαι να ασχοληθείς με τους πρακτικότατους λόγους πίσω από τις επιλογές των υπόλοιπων ατμιστών, κάνε αυτό που σε ευχαριστεί και σταμάτα τη γκρίνια.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 04:19 »
Κ ενταξει αυτοι που κανουν μοντες στις αντιστασεις, κ μπορουν κ δουλευουν με πανω απο 4,2 βολτ, αντε να βρω μια δικαιολογια, ολοι οι υπόλοιποι  γιατι το κάνετε ?!!!!


Μονο σε αυτο μπορω να απαντησω,το μοντ το εχω πιο πολυ αναγκη εγω που δεν φτιαχνω αντιστασεις και εχω να επιλεξω αναμεσα σε 1,8-2,4-2,8 και φυσικο και επομενο να προσαρμοζω την ταση μου.οποτε η σωστη ερωτηση ειναι''εσεις που κανετε αντιστασεις τι τις θελετε τις μεγαλες μπαταριες;'' :))
Παντος μια ego μικρη πιστευω πως ολοι την εχουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 05:51 »
Οι αγορες του καθενος βασιζονται στις αναγκες και τις επιθυμιες του. Δεν εχουμε καποιο φετιχ ουτε φαλικα συνδρομα για να κυκλοφορουμε με το γκλοπ σαν ΜΑΤατζηδες.
Απο μια αλλη πλευρα θα μπορουσα να σου πω κι εγω οτι ο λογος που οι κατασκευαστες δεν φτιαχνουν καλυτερα μοντς ειναι γιατι υπαρχουν ανθρωποι που πανε ακομα και αγοραζουν ego και 510 με καφτρα-λαμπακι, οποτε και οι κατασκευαστες καθονται ακομα και φτιαχνουν τετοιες αηδιες αντι να κατσουν να βγαλουν ενα μοντ της προκοπης. Η παραγωγη πηγαινει συμφωνα με τη ζητηση, αρα αν επαιρναν ολο και περισσοτεροι μοντς η αγορα θα εριχνε το βαρος εκει. Αν οταν εβγαινε το iphone το επαιρναν 5-6 νοματεοι και οι υπολοιποι ηταν κολλημενοι με το φιδακι του NOKIA, σημερα δεν θα υπηρχαν smartphones. Αρα στο συλλογισμο σου ως προς την αγορα, μαλλον το αναποδο ισχυει.
Και μια και αναφερθηκα σε κινητα, να σου θυμισω οτι τα πρωτα κινητα ηταν σαν 45 νουμερο παπουτσι. Δεν ειναι οτι δεν ηθελαν να φτιαξουν μικροτερα η δεν ειχαν κινητρο, απλα δεν γινοταν τη δεδομενη στιγμη. Ετσι και με τα μοντς. Ειναι σχετικα νεο ειδος και εξελισσεται. Εξαλλου κι εμεις καποτε πιθηκοι ημασταν.
Οσον αφορα το γιατι τα αγοραζουμε, δεν βλεπω καποια λογικη στην ερωτηση αφου ειναι θεμα γουστου. Γιατι αγοραζουνε μερικοι μεγαλες μπαταριες? Ξερω γω? Οι αλλοι γιατι δεν αγοραζουν? Κι εγω ρωτησα μια φιλη μου προχθες "μα πως μπορεις και ακους Παντελιδη?". Ε, μου απαντησε "εσυ πως μπορεις και ακους Led Zeppelin?" Ετσι τη βρισκει εκεινη, αλλιως τη βρισκω εγω. Δεν υπαρχει σωστο και λαθος.
Παρολα αυτα, θα σου απαντησω με βαση τα δικα μου κριτηρια γιατι επελεξα να παρω μοντ.
Στη δικη μου περιπτωση δεν ειχε να κανει με την αυτονομια. Ειχε να κανει καθαρα με την ατμιστικη εμπειρια που καλυπτει περισσοτερο τις αναγκες μου. Oι ego δεν με καλυπταν. Δεν με καλυπταν γιατι αλλιως ατμιζα με γεματη, αλλιως με ψιλογεματη, αλλιως με μισοαδεια. Δεν με καλυπταν γιατι δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες ατμοποιητων (εργοστασιακων) που θα παιξουν σωστα (με βαση τα δικα μου κριτηρια) πανω σε ego. Η tank θα παρεις η carto. Εμενα δε μου αρεσει κανενα απο αυτα τα 2. Γουσταρω vivi nova. Σιγουρα μπαινει και σε ego, ακομα και σε 510 μπαταριουλα 120mah. Το αποτελεσμα ομως εμενα δεν μου κανει. Αν καπνιζα stevenson χρυσο 0.01mg ισως το αποτελεσμα του vivi πανω σε ego να μου εκανε. Επειδη ομως εκανα 2 πακετα prince τη μερα, το αποτελεσμα ηταν να παιρνω 600 κυβικα τζουρα και να μην καταλαβαινω Χριστο. Αρα η θα επρεπε να παω σε κανα υγρο με 50-αρα νικοτινη η θα επρεπε να παω σε αλλη συσκευη. Επελεξα το δευτερο.
Εμενα λοιπον μονο η κουμουτσα καταφερε να με κανει να μην αναζηταω το τσιγαρο. Μακαρι να μην ηταν κουμουτσα. Απο τη στιγμη ομως που μονο κουμουτσες υπαρχουν σημερα σε αυτη την κατηγορια, προτιμω κουμουτσα και ησυχος παρα "μπιμπελο" και στερητικο συνδρομο.

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 06:08 »
τελικά όλοι εμείς που κάναμε Prince του δίναμε και καταλάβαινε και συνεχίζουμε να το κάνουμε και με το Η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 09:47 »
Τα γούστα είναι υποκειμενικα με ένα σκοπό να μείνουμε μακριά απο το τσιγάρω τωρα εαν είναι μικρό η κομουτσα ο σκοπός είναι ίδιος.

Να πω και εγώ πως ξεκίνησα με τησ μοντές είχα 2 μπαταρίες ego τα πήγενα καλα μαζί τους μέχρι που η μια χάλασε πήρα έναν a2 και δεν την έβγαζαν όλη μέρα στη δουλειά έκανα τσιγάρο. Αρα η λύση ήταν να πάω σε κάποιο μοντ έτσι πήρα το πρώτο μου μοντ μπαταρίες φορτιστες και ξενοιασα.

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 10:59 »

  Oι διαφορές να λυθούν "πολιτισμένα" λεμε!!!!  :)) :)) :)) 




 



Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 11:03 »
Call of Juarez rulez... 8)

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 11:39 »
δυστυχως αναγκαζομαστε να κραταμε τα κλαρινα γιατι η εξελιξη στις μπαταριες ειναι παρα πολυ αργη σε σχεση με την τεχνολογια ...και νομιζω οτι ειναι εμπορικο το θεμα γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι ενω εχουμε παει στο φεγγαρι δεν μπορουμε να υλοποιησουμε διαταξεις τετοιες που θα λυνουν τις απαιτησεις μας σε αυτονομη και φοριτη ενεργεια !

μεχρι να υλοποιηθουν τα παρακατω θα εχουμε κλαρινα τι να κανουμε ?

http://www.alternative-energy-news.info/technology/battery-power/


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 12:08 »
....
Απο μια αλλη πλευρα θα μπορουσα να σου πω κι εγω οτι ο λογος που οι κατασκευαστες δεν φτιαχνουν καλυτερα μοντς ειναι γιατι υπαρχουν ανθρωποι που πανε ακομα και αγοραζουν ego και 510 με καφτρα-λαμπακι, οποτε και οι κατασκευαστες καθονται ακομα και φτιαχνουν τετοιες αηδιες αντι να κατσουν να βγαλουν ενα μοντ της προκοπης...



Εγώ ανήκω στην κατηγορία αυτή. Ακόμη αγοράζω ego! Εστω πολυβολτικές!
Μάλλον αποτελώ εμπόδιο στην ανάπτυξη του η.τ. αλλά θα ζήσω μ΄αυτό στη συνείδησή μου!  :)


Βέβαια, όταν είμαι σε υπολογιστή έχω μόνιμα τη μπαταρία στο passthrough κι όταν βγαίνω έξω θα πάρω 3 μπαταρίες μαζί μου, ώστε να τις χρησιμοποιήσω μόνο ως τη μέση της φόρτιστής τους. Το ίδιο κάνω και με τον άτμο, απλοί εργοστασιακοί, θα τους πετάξω ή θα αλλάξω κεφαλή. plug'n'play.
Το μέγεθος είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό, εκτός ακραίων περιπτώσεων, όπως πχ η μικρή 400ρα εγκο ή το μεγάλο λάβα.
Πάντως, όσο αυξάνεται η χωρητικότητα της μπαταρίας, για τόσο περισσότερη ώρα κρατάει την ισχύ της, διατηρώντας αυτονομία.
Ανάλογα με τις απαιτήσεις σου και τον ατμοποιητή που χρησιμοποιείς, θα κάνεις την επιλογή σου.
Δε χρειάζεται οπαδισμός σχετικά με τα εργαλεία που χρησιμοποιούμε.
Ούτε κοινωνικά σύμβολα είναι, ούτε κάτι πέραν του σκοπού για τον οποίο φτιάχτηκαν: Να παραμείνουμε μακριά από το η.τ. απολαμβάνοντάς το.
Αν είσαι ικανοποιημένος μ΄αυτό που έχεις, παραμένεις. Αν όχι, δοκιμάζεις κάτι ένα σκαλί παραπάνω και σταματάς εκεί που θεωρείς ότι ικανοποιείσαι πλήρως. Είναι τόσο απλό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2012, 22:12 από petra »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364