vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:16 »

 Μιλαω για το συνολικο κοστος να ξεκινησεις με τετοια συσκευει φιλε, μην λεμε τα αυτονοητα!!!!!
Στα 90 ευρώ που αναφέρεις έχεις: ;)
1. Μπαταριοθήκη των 37 ευρώ (VV mod)
2.ατμοποιητή ή ατμοποιητές (πχ eternity)
3. φορτιστή (πχ trustfire tr01)
4. Tουλάχιστον 4 μπαταρίες.( 18350 mod)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:21 από hemlock »

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:18 »
Την εψιλον την εχω μετρήσει κ ειναι σταθερη μεχρι τελους παιδια!!!!!


hemlock κανω γυρω στα 4 ml, πιστευω ο λογος που το κοψαμε το γαμ...ενο ειναι να γλυτώσουμε το σακατιλίκι οχι να φορτωθούμε αλλο,  το θεμα μου, αυτον τον σκοπο ειχε οχι να χλευάσω κανεναν για τα γουστα του!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:22 »
καλώς ή κακώς, μας αρέσει δεν μας αρέσει....  :yes:
το μέγεθος μετράει!
(και οχι μονο στις μπαταρίες)...  ;D

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:22 »
HliasKorin φίλε πόσο καιρό είσαι ατμιστής?


Επίσης... Κουβεντούλα κάνουμε !! :yes: :laugh1: :D ;D

Πιστεύω ότι το μέγεθος έχει να κάνει με την αυτονομία.
Μια μπαταριά 2600/3100mah θα σε ξενοιάσει για αρκετές ώρες σε σχέση με μια egο.
Με τα τεχνικά χαρακτηριστικά.
Ένα provari π.χ θα σου δώσει σταθερά volt μέχρι την εκφόρτιση άλλα και δυνατότητα αυξομειώσεις* τον volt σε σχέση με μια απλή ego*.
Με την αρμονία
Αν έχεις έναν επισκευάσιμο μεγαλύτερης διαμέτρου από την ego μπαταρία τοτε θα είναι τέλειος αντιαισθητικό το αποτέλεσμα.

Την εψιλον την εχω μετρήσει κ ειναι σταθερη μεχρι τελους παιδια!!!!!


Θεωρείς ότι μια εψιλον δηλαδή είναι όπως το πρόβατο?
Ο φίλος Κώστας είναι σωστός. :thumpup:


Για να μην παρεξηγούμαι... Δεν σε ιντριγκάρω, προσπαθώ πράγματι να καταλάβω πως σκέφτεσαι, μιας και δεν έχουμε πραγματικές διαφορές... Κι εγώ σκεπτόμουν διαφορετικά σε σχέση με τα μεγέθη όταν ήμουν πιο νέος ατμιστής. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:39 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:39 »
6 μηνες ειμαι, περιπου, προφανως δεν διαβασες αυτα που λεω!!!!  ;) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:45 »
Φίλε μου Ηλία, υπάρχουν η.τ. που μπροστά τους η έψιλον με τον Τ2 πού χρησιμοποιείς φαίνονται "κλαρίνα".
Με την ίδια λογική σε εσενα φαίνονται τεράστια τα mod που χρησιμοποιούν τα παιδιά με επισκευασιμους ατμοποιητες.

Στο ερώτημα σου: "Τι να τον κανω τον επισκευαστιμο; Μια χαρά είμαι με τον Τ2" θα σου απαντήσω με ενα αντίστοιχο παραδειγμα: "Τι παραπάνω μου προσφέρει ενα jeep; Μια χαρά δεν κινουμαι και με το Lada;"
Ασφαλώς και κανείς τη δουλειά σου με το Lada, οχι οσο ανετα με το jeep αλλα την κανεις.
Αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που θες να δοκιμάσεις μια βόλτα στο βουνό. Εκεί χρειάζεσαι κάτι παραπάνω απο ενα απλο Lada.
Και δυστυχώς το jeep δε δουλεύει με 1000αρι κινητήρα, όπως και τα "τουμπανα" mods δε δουλεύουν με έψιλον. :)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:46 »
Φίλε Ηλία το γούστο είναι κάτι το υποκειμενικό...

Άλλος την βρίσκει εικαστικά (εκτός από το μεγάλο θέμα της αυτονομίας και το ακόμα μεγαλύτερο θέμα του VV-VW) να κρατάει ρόπαλο ή να φουμάρει με αντίγραφο σε φυσικό μέγεθος του Τιτανικού, άλλος την βρίσκει με το mini and more...

Ευτυχώς για όλους μας υπάρχουν αμέτρητες συσκευές σε τεράστια ποικιλία μεγεθών, βάρους κλπ...
Άρα...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:50 »
   Πρωτο θεμα στο φορουμ, ατμιστης 6 μηνες, εχω μια απορεια,.......γιατι προτιματε αυτες τις τεράστιες μπαταριες , γιατι δίνετε κίνητρο στους κατασκευαστες να φτιαχνουν αυτα τα πραγματα κ οχι κατι μικροτερο? Κ ενταξει αυτοι που κανουν μοντες στις αντιστασεις, κ μπορουν κ δουλευουν με πανω απο 4,2 βολτ, αντε να βρω μια δικαιολογια, ολοι οι υπόλοιποι  γιατι το κάνετε ?!!!!
  Ειναι στιγμες που πιστευω οτι οι περισσότεροι που γράφεται εδω είστε έμποροι κ δεν το λεω με κακη διάθεση η υβριστικά ,απλα μου κανει μεγαλη εντυπωση!!!! Να με συγχωρηται αν ειμαι αποτομος, αλλα μεταξύ ενήλικων θεωρω οτι η ελεικρινια βοηθαει στον διαλογο κ σας ειπα αυτο που νιωθω κ βλεπω εγω!!!!!!!!


Αυτά είναι που λες είναι τα παραπάνω.
Θα σταθώ μόνο στο εξής : γιατι δίνετε κίνητρο στους κατασκευαστες να φτιαχνουν αυτα τα πραγματα κ οχι κατι μικροτερο?
Πιστεύεις δηλαδή ότι ετσι λειτουργεί η αγορά?

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:52 »
 :thumpup:  Aυτο ηθελα να δω πως το βλέπεται ρε παιδια , κ αν εσεις βρισκεται κατι που εγω δεν εχω δει στις μεγαλες μπαταριες,συσκευες!!!!!

Νομιζω, ναι ετσι λειτουργεί η αγορα !!!!

 Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα. Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2012, 23:58 από petra »

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:56 »
hemlock κανω γυρω στα 4 ml, πιστευω ο λογος που το κοψαμε το γαμ...ενο ειναι να γλυτώσουμε το σακατιλίκι οχι να φορτωθούμε αλλο,  το θεμα μου, αυτον τον σκοπο ειχε οχι να χλευάσω κανεναν για τα γουστα του!!!!!!
Έχεις παρερμηνεύσει αυτά που γράφονται εντός του φορουμ και μάλλον επειδή δεν έχεις δεί απο κοντά Mods (δεν είναι κακό ,απλά κάποια πράγματα θα πρέπει να τα διαβάζεις διαφορετικά)...Κατανοητό και το οτι δεν μένεις Αθήνα για να διευκολυνθείς σε αυτό.
Στην ερωτησή σου αν το μέγεθος παίζει κάποιο ρόλο στο ΗΤ ομόφωνα η απάντηση είναι ναι για τεχνικούς λόγους.Όλα θα είναι διαφορετικά αν "ανέβεις κατηγορία",βάλεις μετρημένα το χέρι στην τσέπη.Πρέπει να το δεχτείς και αυτό σαν δεδομένο.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 21:57 »
γιατι δίνετε κίνητρο στους κατασκευαστες να φτιαχνουν αυτα τα πραγματα κ οχι κατι μικροτερο?

Αυτο (απο την αρχη του ποστ σου στο νημα) δεν πιστευω οτι ισχυει.
Το μεγαλυτερο ποσοστο των ατμιστων ειναι με μπαταριες ειτε του μεγεθους μιας EGO ειτε μεγεθους ενος τσιγαρου...και αυτο παγκοσμιως.

Απο εκει και περα υπαρχει και μια μικροτερη μεριδα ατμιστων, που ασχολειται κυριως με ατμιστικα φορουμς οπως αυτο εδω, που ψαχνουν συνεχεια κατι καλυτερο απο αποψη αποδοσης. Για πετυχεις κατι παραπανω σε αποδοση πρεπει να θυσιασεις το μεγεθος. Δεν ειναι κατι που το επιζητουν αυτοι οι ατμιστες αλλα ειναι κατι που δινουν για να παρουν υψηλοτερες τασεις και μεγαλυτερη αυτονομια.

Το μεγαλυτερο κομματι της αγορας ομως δεν κινειται σε μεγαλα μοντ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 00:32 »
   
  Ειναι στιγμες που πιστευω οτι οι περισσότεροι που γράφεται εδω είστε έμποροι κ δεν το λεω με κακη διάθεση η υβριστικά ,απλα μου κανει μεγαλη εντυπωση!!!! Να με συγχωρηται αν ειμαι αποτομος, αλλα μεταξύ ενήλικων θεωρω οτι η ελεικρινια βοηθαει στον διαλογο κ σας ειπα αυτο που νιωθω κ βλεπω εγω!!!!!!!!

Tώρα λοιπόν που διευκρινίστηκε ότι οι μεγαλύτερες σε μέγεθος μπαταρίες προσφέρουν μεγαλύτερη αυτονομία και ισχύ, νομίζω ότι συνειδητοποιησες επίσης ότι τα μέλη του φόρουμ δεν είναι έμποροι που προσπαθούν να δελεάσουν τους νέους ατμιστές με ακριβά ατμιστικά εργαλεία και στη συνέχεια να τους τα πουλήσουν.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 00:41 »

Το μεγαλυτερο κομματι της αγορας ομως δεν κινειται σε μεγαλα μοντ.

Πολύ σωστό :thumpup:

νομίζω ότι συνειδητοποιησες επίσης ότι τα μέλη του φόρουμ δεν είναι έμποροι που προσπαθούν να δελεάσουν τους νέους ατμιστές με ακριβά ατμιστικά εργαλεία και στη συνέχεια να τους τα πουλήσουν.

Σωστή η Βούλα :yes: :respect_hat:
Αυτό έλειπε να ήμασταν όλοι έμποροι ;D
Τότε ο καθένας θα είχε πελάτη... μόνο τον εαυτό του :)) :)) :))


Στο θέμα μας τώρα...

Τελικά το μέγεθος μετράει (σε πάρα πολλά πράγματα όπως είπε και ο φίλος μου ο Στέλιος) ;)



Και ''παίζουν κι άλλα αλλα δεν χωράνε στο χέρι... 8) :idiot1: :cigar: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 00:45 »
Πω ρε, αυτος τα'χει πολυ μεγαλα... :tongue_smilie: :laugh1:


Υ.Γ. Τι να κανω, να σκασω ? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 00:55 »
Καλώς τον... :sfyrigma:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364