vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 5 χρήστες
lounik, dkostas, kurtz, nightdream, stsoulos

Twitter

Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!

Αποσυνδεδεμένος manos000

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • vaper
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 13:17 »
και βεβεα μετραει εχεις αλλη αυτονομια....

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #121 στις: Ιουλίου 19, 2014, 20:08 »
Ολα τα μεγεθη ειναι καλα.
Αυτο που μετραει ειναι η στιγμη.
Σε τι κατασταση ειμαι.
Μπορει να θελω κατι μικρο να χωραει ισα-ισα στην χουφτα μου.
Μπορει να θελω μεγαλο για να ντουμανιασω αρειμανιως!!
Ειναι θεμα ψυχολογιας της συγκεκριμενης στιγμης.
Ο καλος ο ατμιστης εχει τα παντα -ολα οπως λεει και ο Εθνικος προπονητης Αλεφαντος.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #122 στις: Ιουλίου 19, 2014, 21:42 »
Για εμένα, αφού έλυσα όλα τα υπόλοιπα θέματα (υγρά, ατμοποιητή και μοντ)
μόνο το μέγεθος μετράει

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #123 στις: Ιουλίου 19, 2014, 23:03 »
και τα διακριτικά είναι ωραία αλλά και τα κλαρίνα , αναλόγως τι στιγμή , σκέφτομαι να πάρω ένα κλαρίνο να το έχω για έξω , αφού τους φαίνεται περίεργο το ατμισμα ας έχουν και λόγο να κοιτάνε . τα διακριτικά είναι για το σπίτι .. :D :D

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #124 στις: Ιουλίου 19, 2014, 23:16 »
Ξεκίνησα πριν από 3,5 μήνες και θα είχα παρατήσει το ΗΤ εάν δε το έψαχνα και δε έβρισκα τα mods. Είχα πάρει ένα pro rank 2 mini και ένα aero mega της nobacco. Ειλικρινά μου είχαν σπάσει τα νεύρα τόσο πολύ που θα τα πετούσαν όλα τις πρώτες 10 ημέρες. Διαρροές , χωρίς χτύπημα ή χωρις παραμετροποιηση της Τζουρας. Δε θα ξεχάσω σε ταξίδι να με φυσάει ο αέρας από το ανοιχτό παράθυρο και να ρουφάω σαν το τρελό με ένα πακέτο χαρτομάντιλα.


Αγόρασα μέσω φόρουμ ένα vamo και ένα nautilus με διπλή αντίσταση όπου ήμουν ευχαριστημένος μέχρι να πέσω σε προβληματικές αντιστάσεις.επισης καταλαβα ότι πρέπει να αλλάζω (3,5 ευρώ) αντίσταση κάθε 5 μέρες για να έχω το αποτέλεσμα που θέλω . Δε συμφέρει !

Επόμενο βήμα kayfun lite plus όπου και βρήκα την υγείας μου. Πετάω το βαμβάκι με μηδαμινό κόστος κάθε 2η ημέρα .το ίδιο και με την αντίσταση που φτιάχνω για πλάκα οπότε θέλω να δοκιμάσω περισσότερα ή μικροτερα ohm.

Επόμενο πρόβλημα το μέγεθος του vamo και έτσι αγόρασα ένα κλωνο nemesis με αυθεντικό κουμπι(θα πάρω τον αυθεντικό μάλλον ή το Alecto) . Μπαταριες 18650 hydrid και όλη μέρα με μόνο μια ατμιζω στα  3.7 και πάνω.μεγεθος σχετικά μικρό και από εμφάνιση κουκλι.


Μακάρι να ήταν μικρά και χωρίς κόπο στην αρχή γιατί μετά ειναι παιχνίδι.

Οποίος θέλει πραγματικά να το κόψει θα ασχοληθεί για ένα τόσο σημαντικό πράγμα , οι άλλοι απλά θα βρίσκουν δικαιολογίες όπως τόσες φορές έκαναν για να ξαναρχίσουν το ΚΤ έστω και υποσυνείδητα.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #125 στις: Ιουλίου 19, 2014, 23:35 »
Αν μετράει λέει....
Οχι μόνο μετράει αλλά σε κάποιους σαν και του λόγου μου αποτελεί φετίχ.
Αν και νέος ατμιστής (4 μηνών), από την αρχή προτιμούσα να έχω 2-3 ego των 650 mAh και να τις αλλάζω, παρά τις μεγαλύτερες.
Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και τώρα που υποτίθεται ότι αναβαθμίστηκα με mod, επισκευάσιμους κτλ. Σταθερά με μέγεθος 18350 και στο τσαντάκι μόνικη συνοδεία ένα κουτάκι με 2 εφεδρικές IMR AW 18350.
Γιατι τελικά, ........ το μέγεθος ΜΕΤΡΑΕΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #126 στις: Ιουλίου 19, 2014, 23:40 »
Ξεκίνησα πριν από 3,5 μήνες και θα είχα παρατήσει το ΗΤ εάν δε το έψαχνα και δε έβρισκα τα mods. Είχα πάρει ένα pro rank 2 mini και ένα aero mega της nobacco. Ειλικρινά μου είχαν σπάσει τα νεύρα τόσο πολύ που θα τα πετούσαν όλα τις πρώτες 10 ημέρες. Διαρροές , χωρίς χτύπημα ή χωρις παραμετροποιηση της Τζουρας. Δε θα ξεχάσω σε ταξίδι να με φυσάει ο αέρας από το ανοιχτό παράθυρο και να ρουφάω σαν το τρελό με ένα πακέτο χαρτομάντιλα.


Αγόρασα μέσω φόρουμ ένα vamo και ένα nautilus με διπλή αντίσταση όπου ήμουν ευχαριστημένος μέχρι να πέσω σε προβληματικές αντιστάσεις.επισης καταλαβα ότι πρέπει να αλλάζω (3,5 ευρώ) αντίσταση κάθε 5 μέρες για να έχω το αποτέλεσμα που θέλω . Δε συμφέρει !

Επόμενο βήμα kayfun lite plus όπου και βρήκα την υγείας μου. Πετάω το βαμβάκι με μηδαμινό κόστος κάθε 2η ημέρα .το ίδιο και με την αντίσταση που φτιάχνω για πλάκα οπότε θέλω να δοκιμάσω περισσότερα ή μικροτερα ohm.

Επόμενο πρόβλημα το μέγεθος του vamo και έτσι αγόρασα ένα κλωνο nemesis με αυθεντικό κουμπι(θα πάρω τον αυθεντικό μάλλον ή το Alecto) . Μπαταριες 18650 hydrid και όλη μέρα με μόνο μια ατμιζω στα  3.7 και πάνω.μεγεθος σχετικά μικρό και από εμφάνιση κουκλι.


Μακάρι να ήταν μικρά και χωρίς κόπο στην αρχή γιατί μετά ειναι παιχνίδι.

Οποίος θέλει πραγματικά να το κόψει θα ασχοληθεί για ένα τόσο σημαντικό πράγμα , οι άλλοι απλά θα βρίσκουν δικαιολογίες όπως τόσες φορές έκαναν για να ξαναρχίσουν το ΚΤ έστω και υποσυνείδητα.



Sent from my iPhone using Tapatalk



και όλα αυτά τα οποια γραφεις μετα από 3,5 μηνες.ξερεις τι σκέφτομαι?
ποσο τυχεροι εισαστε εσεις οι νεοι ατμιστες.
σε πολύ μικρο χρονικο διαστημα περασατε εκει που εμεις καναμε 1,5 χρονο να φτασουμε.και ξοδεύοντας πολλα περισσοτερα χρηματα.

όπως και να εχει σε καλο δρομο εισαι.

καλη συνεχεια..........

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #127 στις: Αυγούστου 03, 2014, 14:03 »
Για μένα πάντως, το μέγεθος όχι απλώς μετράει, αλλά καταμετράει! Σαν αρχάριος ατμιστής, μόλις τεσσάρων μηνών, ξεκίνησα με κάτι αστείες μπαταριούλες eGo των 650mAh,  :)) γρήγορα πέρασα στο μήνα πάνω στο Vamo V5, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα, για χρήση στο σπίτι αποκλειστικά, η αυτονομία του Vamo δεν μου φτάνει ούτε για αστείο! Μία μέρα με το ζόρι με την κόκκινη AW 18650 των 2000 mAh.

Για τις 18350 δεν το συζητώ καν, έχω μια τετράδα, δύο κόκκινες Efest των 800 mAh και δύο 1200άρες Trustfire. Όλες τις ξεφτιλίζω σε 6-8 ώρες το πολύ, θέλω από δύο 2 έως 3 18350 για να βγάλω τη μέρα!  :))

Έτσι λοιπόν πάω σε 26650 mod και δεν το συζητώ καν. Περιμένω το e-Huge από αντικατάσταση, τον σωλήνα επέκτασης τον έχω ήδη, καθώς και δύο κτηνώδεις Enerpower των 4500mAh, που μπορούν να με πάνε για πλάκα στις πέντε μέρες μίνιμουμ, έως μια βδομάδα μάξιμουμ στα 2Α ρεύμα.  :))






Χαχαχά, κοιτάξτε πόσο αστεία φαίνεται η 800άρα Efest δίπλα στα γαϊδούρια, τις Enerpower!  :))

Ενώ περιμένω και το Seven-22 από το ebay, αυτό θα παίζει μόνο με μία 26650 μπαταρία. Για μένα η μέγιστη αυτονομία πολύ σημαντική, μακάρι να βγάλουν mods που να μας πηγαίνουν μήνα ή και παραπάνω χωρίς φόρτιση...

Αποσυνδεδεμένος Vagelis Grav

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #128 στις: Αυγούστου 03, 2014, 14:27 »
Εγω πια κατέληξα σε 18490 aw σε Λερναια (χωρις ζορμπα) ούτε μικρό ούτε μεγάλο, ιδανικό!

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #129 στις: Αυγούστου 03, 2014, 14:37 »
18500 σε esterigon οτι πιο elegant εχω πιασει στα χερια μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 20:00 »
Αν το μέγεθος μετράει? αυτό που αξίζει να αναφερθώ είναι ότι στις εξόδους μου για καφέ/ποτό όλοι με κοιτάνε περίεργα, και είναι εύκολα αντιληπτό πως γίνομαι το θέμα συζήτησης τους. Το γέλιο όμως το ρίχνω όταν μερικοί εξυπνάκηδες της παρέας...έχουν το θράσος να επιχειρήσουν να χλευάσουν...με σχόλια του τύπου : φλογέρα είναι αυτό?, σαν πύραυλος είναι μεγάλο κλπ. Τότε παίρνουν και την απάντηση που τους αρμόζει...ότι προσωπικά είμαι υπέρμαχος του μεγάλου "μεγέθους" και λυπάμαι που ένα SVD (με 18650) και ένας Kayfun  τους δείχνει μεγάλο. Αν υπάρχουν δε και  γυναίκες στην παρέα τους...τρώνε την καζούρα της ζωής τους μετά. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 20:07 »
Το κανουμε γιατί τελικά (και) στο άτμισμα το μέγεθος όντως μετράει!  :yes:
Οσο πιο μεγάλο (το mod) τόσο μεγαλύτερη και η απόλαυση!  8)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 21:23 »
Το πως το χρησιμοποιεις μετραει..  :tongue_smilie: :tongue_smilie:(λεω εγω με το μικρο μοντ  ;D)

καλα βρε παιδια... οκ το μηκος.. σε καποιους αρεσει να ειναι μακρυ, να εχει και την αυτονομια του την τεραστια.. ολα ωραια και καλα...
Αλλα εκεινο το βαρος καθε φορα που θελεις να παρεις τζουρα..? κοιταζω τις φωτογραφιες του Zarko και παθαινω πλακα.. πως το σηκωνεις αυτο καθε φορα..? γυμναστικη κανεις μαζι με ατμισμα..? Μ'αρεσει που εχεις και την ζυγαρια διπλα... αλλα ποσο εβγαλε το βαρος δεν μας ειπες...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τελικα,..........το μέγεθος μετράει?!!!
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 21:41 »
Ναι, σε σύγκριση με μια ego 650ρα, οτιδήποτε μεγαλύτερο είναι και καλύτερο. Από κάποιο μέγεθος όμως και πάνω, όχι.
Αντίθετα, το μεγάλο μέγεθος είναι η ανεπάρκεια του κατασκευαστή να δημιουργήσει μια κομπακτ κατασκευή που να περιλαμβάνει μια πλακέτα ικανή να αποδώσει τα μέγιστα με μια μπαταρία επαρκούς αυτονομίας.
Δε μιλάω θεωρητικά.
Το κουτάκι μου από τα μαγικά χεράκια του depon είναι πολύ μικρότερο από μοντ που ούτε μεγαλύτερη μπαταρία έχουν, ούτε καλύτερη πλακέτα.
Το istick στην κατηγορία των entry level mods, το θεωρώ απείρως καλύτερο σε ισχύ και αυτονομία από άλλα με διπλάσιο μέγεθος και πολύ πιο όμορφο βέβαια.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364