vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

471 επισκέπτες, 4 χρήστες
Olga68, dkostas, grag, john67

Twitter

Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?

Αποσυνδεδεμένος abel

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 01:23 »
Τι να πω. Μου κανουν εντυπωση καποια post για το πως σχολιαζουν ή αντιμετωπιζουν το η.τ. Προσωπικα κλεινω σχεδον ενα μηνα διχως κ.τ, ειμαι με το η.τ παντου, στη δουλεια, στο καφε, εξω γενικως και το μονο που ειδα και ακουσα ηταν θετικα σχολια και μαλιστα προτροπη στο να ακολουθησουν κι αλλοι αυτη την οδο. Ισως να ειμαι ακομη νιουφης και να μην βλεπω τα περιεργα βλεμματα


Εν κατακλειδι, οχι απλα ασχημα δεν νιωθω, απεναντιας γουσταρω να ατμιζω

Αποσυνδεδεμένος nektariosm

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 01:25 »
Αμήχανα ποτέ και κυκλοφορώ πάντα μ αυτό... το μόνο κακό είναι ότι το provari δεν πάει με τον Μαργαρίτη  ;D

Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 09:58 »
Μια φορά αισθάνθηκα αμήχανα όταν σε κάποιο εστιατόριο κάποιος πίσω από τη πλάτη μου
μου ζήτησε αναπτήρα να ανάψει τσιγάρο  :)) :))
Φυσικά του άνοιξα τη καμπάνα από τον ατμοποιητή και πατώντας το κουμπί του είπα:άναψε
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 10:21 »
Αμήχανα ποτέ και κυκλοφορώ πάντα μ αυτό... το μόνο κακό είναι ότι το provari δεν πάει με τον Μαργαρίτη  ;D
Μπορεί όμως ο ......Μαργαρίτης να πάει ! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 11:23 »
Οπως και να το δεις, είναι κομματάκι δύσκολο να σέρνεις ζεμπεκιές με τον επισκευάσιμο και το πρόβαρι στο στόμα, χωρίς χέρια. Κινδυνεύεις ή να μείνεις με το πιπάκι μόνο στο στόμα ή να σου φύγει το πρόβαρι μαζί με τη μασέλα στο πάτωμα...  :laugh1:

Μπορείς εναλλακτικά να κόψεις τον Μαργαρίτη....

Πάντως, η αλήθεια είναι ότι πιο περίεργα με κοιτάνε σε συναντήσεις ατμιστών (χτες πχ είδα 8-9 προβαρια, έναν με εγκο ψευτομοντ και η μονη 650ρα εγκο που κυκλοφορούσε ήταν η δικιά μου. Ισως κι ο μόνος εργοστασιακός) παρά έξω... Καλοπροαίρετα πάντα οι πρώτοι.... Προσωπικά, η όλη φάση και εντός έδρας και εκτός μου φαίνεται εντελώς αστεία... και το περισσότερο που μου συμβαίνει είναι να αρχίσω να γελάω μόνη μου σαν τη χαζή.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 11:35 »
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:  :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :heat: :heat: :heat: :heat: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Συγγνώμη που γελάω μα μόλις φαντάστηκα την σκηνή που περιγράφεις με την μασέλα στο πάτωμα
έχω πέσει κάτω από τα γέλια!!!!!!!!!!

Για να είμαι κ στο θέμα μας...  ποτέ δεν ένοιωσα περίεργα είτε αμήχανα για το πανέμορφο η.τ. μου!!!  ;)
Περίεργα νιώθουν αυτοί που είναι μάλλον δίπλα μου.... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Κ άβολα που ο ατμός μου συννεφιάζει το περιβάλλον τους!!
  :yes: :yes: :yes:   ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 11:59 »
Για να γελάσουμε το είπα. Αστείο ήταν. Σκέψου να προσβληθεί ο συμπαθής μαργαριτόφιλος συνατμιστής που υπαινίχτηκα ότι φοράει μασέλα!!!! Ποιος με γλυτώνει μετά!!!  :laugh1: :laugh1:
ΘΑ βγάλει τη μασέλα και θα με δαγκώνει!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Συγνώμη, Νεκτάριε!!!!! Το ξανάκανα!!!!  :)) :)) :))

Εντελώς σοβαρά, το η.τ. είναι καινοτομία και μάλιστα όχι διακριτική. Λογικό είναι να τραβάει βλέμματα και σχόλια. Ειδικά σε μικρές κοινωνίες. Αλλά, ταυτόχρονα με την χάρη να απέχουμε από το κ.τ. χωρίς να στερούμαστε την απόλαυση, έχουμε και την ευθύνη να αδιαφορούμε για βλέμματα και σχόλια, περνώντας το μήνυμα ότι δεν είναι κάτι αφύσικο. Μετά τις πρώτες φορές ή τις πρώτες αποστομωτικές απαντήσεις σίγουρα κι εμείς θα πάψουμε να δίνουμε σημασία.

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 12:56 »
ναι ντρεπομαι λιγο ... τελευταια φορα το εμφανισα σε ρεμπεταδικο και γελουσαν μεχρι και οι μουσικοι !..αμηχανια .... οι φιλοι μου, μου το λενε "τσουτσουνάϊζερ"....20 εκατοστα ματσουκι !... εχω και μεγαλη μυτη ....αστα να πανε...αλλα γνωριζω κοσμο που ρωταει και ειμαι παντα προθυμος να παιξω την κασσετα .... τοσες φορες που σκεφτομαι να βγαλω φυλαδια με οδηγιες και να τα δινω στον κοσμο ....και χαιρομαι γιατι καποιους απο αυτους τους βλεπω μετα απο λιγο καιρο και εχουν παρει Η.Τ.  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 13:03 »
Τι να πω κι εγώ με το Κοςς (2Χ18650) + genisis LV2? Ευτυχώς απεχθάνομαι τα σκυλάδικα-ελληνάδικα.  :))
Μόλις το βγάλω τα ΓΟΥΡΛΩΝΟΥΝ μάτια  :o :o :o  Κι επειδή το ξέρω τους προειδοπειώ πρώτα. Μετά την πρώτη έκπληξη και σχόλια (ωρέ τι είναι αυτό? δεν πας καλά κλπ) (Εμένα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ φυσικά όχι μόνα στ' @ρ#&#δια μου αλλά αισθάνομαι και περίφανος και πρωτοπόρος και οτι χάρη τους κάνω να έχουν τέτοια εμπειρία και να δουν ΤΑ εργαλεία) και βλεπουν τον ΑΤΜΟ ξαναγουρλώνουν τα μάτια και ρωτάν που θα βρουν κι αυτοί ένα τέτοιο. Πολλοί εχουν δοκιμάσει το εμπορικό ΗΤ αλλά δεν τους έκατσε λόγω της ανεπάρκειάς του οπότε μόλις δουν χειροπιαστά το αποτέλεσμα του mod σκέφτονται να ξαναδοκιμάσουν την τύχη τους.
H όλη φάση είναι θέμα συνήθειας και τίποτα άλλο. Εγώ το λέω φουτουριστική πίπα. Τα να φοράς γυαλιά δεν ήταν περίεργο? Δυό παράθυρα μπροστά στα μάτια σου? Το να φοράς ρολόι στο χέρι όταν όλοι το είχαν κρεμασμένο στο γιλέκο τους δεν ήταν περίεργο?
Είμαστε πρωτοπόροι ρεεεεεε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 13:12 »
Τωρα που ειπατε για ρεμπεταδικα , την ειχα πατησει σε ενα γαμο οπου υποτιθεται πως δεν καπνιζουν σε τετοια μαγαζια. Ευτυχως οσοι καπνιζαν εβγαιναν εξω και αν θυμαμαι κανενας δυο μονον μεσα στο μαγαζι στους 2000 καλεσμενους. Anyway, περνουσαν απο διπλα μου δυο σερβιτοροι και ο ενας ελεγε στον αλλον: Παμε εξω να κανουμε κανενα τσιγαρο γιατι χαρμανιασα........και εκεινη ακριβως την στιγμη εμφανιζοταν στο νν 3.8 Volt , σαν τον ΚΙΤ ενα μαυρο τετραγωνο πραγμα με μπλε γραμματα μπροστα τους και γω να τζουραρω ανετα καπως ετσι ->  :cigar: :cigar: ....οι δυο τυποι στυλες αλατος κοιτουσαν προφανως λεγοντας : μας την επεσε το σταρ τρεκ?  :laugh1:   

Περα απο την πλακα, τωρα που κανει κρυο οσοι καπνιζουν.....δαγκωνουν και το φιλτρο του τσιγαρου απ το κρυο στο μπαλκονι.....απο οτι διαβαζω στο νημα εχουμε ολοι ζησει πολλες τρελλες καταστασεις αλλα οπως ειπε και πριν καποιος που του ζητησαν αναπτηρα.....ωραιο κολπο !

Και η φαση η μεγαλη ειναι οταν εχει χαθει καπου το ΗΤ αναμεσα σε φαγητα, σαλατες και τα συναφη στο τραπεζι και σε ρωτησει καποιος που δεν τον ξερεις.....τι ψαχνεις? τοτε τι απαντας? αν ειναι αντρας οκ, του λες, την πιπα μου....αν ειναι κοπελα ομως? εκει εχω κολλησει μια δυο φορες...... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 13:24 »
Σε καραβι εγω το ευχαριστηθηκα...πηγαιναμε με συναδελφους για καποια δραστηριοτητα στην Ροδο και ολοι εβγαιναν εξω για τσιγαρο..και εκανε και ψοφο.
Εγω με 2-3 ακομα αραχτοι μπροστα στην τηλεοραση..καφεδακι και  :baby: :baby: .

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 13:27 »
Οπως και να το δεις, είναι κομματάκι δύσκολο να σέρνεις ζεμπεκιές με τον επισκευάσιμο και το πρόβαρι στο στόμα, χωρίς χέρια. Κινδυνεύεις ή να μείνεις με το πιπάκι μόνο στο στόμα ή να σου φύγει το πρόβαρι μαζί με τη μασέλα στο πάτωμα...  :laugh1:

Μπορείς εναλλακτικά να κόψεις τον Μαργαρίτη....

Πάντως, η αλήθεια είναι ότι πιο περίεργα με κοιτάνε σε συναντήσεις ατμιστών (χτες πχ είδα 8-9 προβαρια, έναν με εγκο ψευτομοντ και η μονη 650ρα εγκο που κυκλοφορούσε ήταν η δικιά μου. Ισως κι ο μόνος εργοστασιακός) παρά έξω... Καλοπροαίρετα πάντα οι πρώτοι.... Προσωπικά, η όλη φάση και εντός έδρας και εκτός μου φαίνεται εντελώς αστεία... και το περισσότερο που μου συμβαίνει είναι να αρχίσω να γελάω μόνη μου σαν τη χαζή.

για ζειμπεκιες ο φιλος μας μπορει καλλιστα να χρησιμοποιει αυτοματη μπαταρια οποτε δεν χρειαζεται να να παταει κουμπι και θα εχει το η.τ στο στομα...... :thumpup: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 13:30 »
Εισαι απιστευτος King  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Το φορουμ παλι εδωσε λυση.

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 13:33 »
 :laugh_wave: star trek,,πιπα,,tsoutsounizer,,τι αλλο θα ακουσουμε !! μεχρι και αν εχει δονηση με ρωτανε και βεβαια αν ειναι κοπελα λεω ... "εννοειται αν θες παρτο σπιτι να το δοκιμασεις και αν σε ικανοποιει κρατα το" :respect: :respect: ...

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 13:52 »
Spyrouni με τι μπαταρια ομως?? Ego???
Δεν φτανει ουτε για ζητω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364