vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 00:35 »
σωστοοοοοοος :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Sino

Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 12:00 »
Καλά, no worries -- ενημέρωσα την εταιρεία και θα την αντικαταστήσουν. Έτσι κι αλλιώς ήταν φρεσκαδούρα, οπότε δεν δικαιολογείται χωρίς κακομεταχείριση να μη δουλεύει: ούτε κάτω είχε πέσει, ούτε σφιχτά είχα δέσει επάνω ατμοποιητή (στην αρχή), ούτε κάτι παράξενο είχα κάνει. Τους είπα την όλη διαδικασία που έκανα και συμφωνούν πως κάτι πήγαινε στραβά με τη μπαταρία εξαρχής. Τι να κάνουμε, κινέζικα stadards κατασκευής :))

Αποσυνδεδεμένος mourj

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 13:39 »
Καλησπέρα μία βοήθεια, δημοσιεύω εδώ καθώς  ως καινούριο μέλος δεν μπορώ να δημιουργήσω καινούριο θέμα,

μόλις πέρασε ο μήνας που αγόραζα ενα πακέτο ego-t και η μια μου μπαταρία παρουσίασε τα εξής

-Στον φορτιστή αναβοσβήνει 3 φορές όπως οταν αρχίζει η φόρτιση. Σταματάει. Ο φορτιστής παραμένει πράσινος σαν
 να είναι φορτισμένη η μπαταρία
-Εκτός φορτιστή η μπαταρία με το πάτημα του κουμπιού αναβοσβήνει 9 φορές όπως οταν είναι ξεφόρτιστη
 προφανώς δεν λειτουργεί και με ατμοποιητή

Θα ήθελα να μου πείτε ιδέες γιατί νιώθω ότι και τα δύο μαγαζιά που βρήσκονται στην Πάτρα με έχουν κοροηδέψει
καθώς ξεκίνησα το ητ με έναν φίλο και δεν είχαμε κανέναν γνωστό να μας καθοδηγήσει.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 13:47 »
Νομίζω ότι η μπαταρία σου, βραχυκυκλώνει.
Το ίδιο μου κάνει το μοντάκι μου όταν υπάρχει υπερχήλιση από τον ατμο.
Δοκίμασε να σπουπίσεις τον πόλο της μπαταρίας κ' αν δε, τότε προσπάθισε να τον σηκόσεις λίγο, όπως γράφουν τα παιδιά παραπάνω.
Αλλά με ΠΡΟΣΟΧΗ. Μην την πατήσεις σαν το άλλο το παληκάρι...
Δεν είναι τίποτα, μια καρφίτσα κ' κάνεις μοχλό προς τα πάνω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 13:48 »
Αν δε φταιει τιποτα χρηστικο οπως το απο πανω, τοτε αγκαλια ολες τις μπαταριες και τους φορτιστές και στο καταστημα που τα πήρες! Σε ενα μηνα μονο ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να σου αρνηθουν να σου αλλαξουν την μπαταρία, εκτος αν ειχες καμμια εγγυηση 28 ημερων κλπ! κοιτα τι λενε στο αρχικο πακετο τους!
προτείνω αντικατασταση απο το μαγαζί και αν σου πουνε τιποτα να επιμείνεις! ΠΟΛΥ!

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 13:52 »
Μπράβο Αλεξ  :respect:
Έτσι πρέπει να κάνουμε ΟΛΟΙ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:00 »
οταν πατας το κουμπι χωρις ατμο επανω τι κανει;αναβει κανονικα συνεχομενα;η παλι βγενει εκτος;

Αποσυνδεδεμένος mourj

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:20 »
Σκούπησα την μπαταρία από μόνος μου... Τίποτα! Σήκωσα λίγο τον πόλο με τα μικρά κατσαβιδάκια... Τίποτα!
Σκαμπάζοντας και λίγο από ηλεκτρολογικά δεν είναι θέμα πόλου γιατί η μπαταρία δείχνει ότι κάνει επαφή με τον φορτιστή

@zantos με ατμοποιητή το ίδιο, αναβοσβήνει 9 φορές σαν να έχει τελιώσει η μπαταρία

@alexmach έχω κλείσει μήνα 17/1 -> 20/2  :(

Απλά το έξυπνο τυπάκι στο μαγαζί ξεκήνησε εξυψώνοντας την NoBacco(προς θεού δεν έχω κάτι με την εταιρεία) και ότι δουλεύει μόνο
τα προϊόντα της. Εγώ τότε δεν ήξερα καν τι εστι NoBacco και το κουτί δεν έγραφε κάτι τέτοιο. Μόλις τον ρώτησα γιατί δεν γράφει
είχε έτοιμη την απάντηση ότι επειδή τα κυνηγάει το κράτος κτλ κτλ... Μην τα πολυλογώ. Δεν ήξερα, με έπεισε. Οπότε λογικά οι μπαταρίες
είναι made in China(ατμο και τανκς είναι αλλαγμένα)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:28 από mourj »

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:28 »
οι περιπτωσεις ειναι 2.προτον.κοπηκε το καλωδιο του πολου εσωτερικα και ακουμπαει στο σασι και σταματαει λογω προστασιας .δευτερον τα εχει παιξει το κυκλωμα (εχω και εγω μια τετοια)

Αποσυνδεδεμένος mourj

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:40 »
Οπότε φίλε zantos λες καινούρια μπαταρία.

Έχω την άλλη που είναι 1100mAh και σκεφτόμουνα για μία passthrough αλλά μικρή αφού θα είναι εφρεδική ή για μέσα στο σπίτι. Καμία συμβουλή για mAh/κατάστημα ηλεκτρονικό ή μη?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:55 »
νομιζω 900αρα ειναι καλη και απο μεγεθος.καταστημα δες ποιος εχει καλυτερες τιμες και ειναι κοντα σου.αν εισαι κοντα απο εκει που την πηρες πανε πες τους το προβλημα μηπως στην αλαξουν η στην διορθοσουν

Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 15:05 »
Μεχρι τωρα χρησιμοποιω 2 900αρες απο hg. Την μια την εχω φορτισει 56 φορες και την αλλη 14. Δεν μου εχουν παρουσιασει απολυτως κανενα προβλημα. Μηπως τις ξεχνας πολυ ωρα πανω στον φορτιστη ή μηπως τις βιδωνεις πολυ σφιχτα; Κατι παρομοιο ειχε παθει ενας συναδελφος με 510 μπαταριες. Του χαλαγανε μετα απο ελαχιστη χρηση. Δεν μπορεσα να βγαλω ακρη αλλα ισως φταιει κατι απο αυτα τα δυο που ανεφερα...

Οι μπαταρίες πρέπει να παίζουν και να φορτίζουν ανεξάρτητα σφιχτού βιδώματος, ή ωρών φόρτισης. Δεν είναι λογικό να επηρρεάζουν οι παραπάνω καταστάσεις την φόρτιση ή τη λειτουργεία των μπαταριών. Αυτό που όντως ισχύει είναι ότι τα υπολοίματα των υγρών που είναι πάνω στην μπαταρία, όντας γλυκόλες, μαζεύουν βακτηρια και γενικά μούχλα. Χρειάζεται ένα καθάρισμα με μπατονέτα ώστε να μην υπάρχουν υπολείματα στον πόλο της μπαταρίας, αλλά και πάνω στο φορτιστή

Αποσυνδεδεμένος mourj

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 15:15 »
Φίλε acidhell πάντα καθάριζα τις μπαταρίες πριν τις βάλω στο ρεύμα και έτυχε και είχα διαβάσει για το σφύξιμο και ποτέ δεν τις έχω σφήξει.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 19:14 »
Σκούπησα την μπαταρία από μόνος μου... Τίποτα! Σήκωσα λίγο τον πόλο με τα μικρά κατσαβιδάκια... Τίποτα!
Σκαμπάζοντας και λίγο από ηλεκτρολογικά δεν είναι θέμα πόλου γιατί η μπαταρία δείχνει ότι κάνει επαφή με τον φορτιστή

@zantos με ατμοποιητή το ίδιο, αναβοσβήνει 9 φορές σαν να έχει τελιώσει η μπαταρία

@alexmach έχω κλείσει μήνα 17/1 -> 20/2  :(

Απλά το έξυπνο τυπάκι στο μαγαζί ξεκήνησε εξυψώνοντας την NoBacco(προς θεού δεν έχω κάτι με την εταιρεία) και ότι δουλεύει μόνο
τα προϊόντα της. Εγώ τότε δεν ήξερα καν τι εστι NoBacco και το κουτί δεν έγραφε κάτι τέτοιο. Μόλις τον ρώτησα γιατί δεν γράφει
είχε έτοιμη την απάντηση ότι επειδή τα κυνηγάει το κράτος κτλ κτλ... Μην τα πολυλογώ. Δεν ήξερα, με έπεισε. Οπότε λογικά οι μπαταρίες
είναι made in China(ατμο και τανκς είναι αλλαγμένα)

Πήγενε στο μαγαζί κ' ζήτησε να στην αλλάξει... (άν το κάνεις με ωραίο τρόπο δεν θα έχεις πρόβλημα, 3 μέρες είναι).
Αν δεν το κάνει, δώστη του στο κεφάλι :laugh1:
Τα γνήσια προοιόντα NoBacco γράφουν επάνω NOBACCO. (ούτε αντιπρόσωπος της nobacco να ήμουν  :)) )

Πές μας κ' το μαγαζί να το έχουμε υπ'όψιν μας  ;)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 19:28 »


@zantos με ατμοποιητή το ίδιο, αναβοσβήνει 9 φορές σαν να έχει τελιώσει η μπαταρία
και εγω εχω μια τετοια 1,5χρονων αναβοσβηνη 9 φορες μονο με ατμο επανω.σκετη αναβει κανονικα.μαλον η πλακετα ισχυος ειναι.παντην στην νομπακο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 190427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag