vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #570 στις: Νοεμβρίου 10, 2013, 15:58 »
Παιδια απλα να ενημερωσω πως στην περιπτωση μου φταιει ο φορτιστης.

Δανειστικα χτες τον φορτιστη ενος φιλου και φορτισαν κανονικα οι μπαταριες.

Τωρα βεβαια δεν ξερω αν φταιει το usb ή ο ανταπτορας που μπαινει στην πριζα ή και τα δυο.
Και προς το παρον δεν μπορω να το δοκιμασω γιατι πρεπει να επιστρεψω τον φορτιστη στον φιλο μου για να φορτισει αυτος...

Εχετε καμια υποψια για το ποιο απο τα κομματια φταιει?

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #571 στις: Νοεμβρίου 10, 2013, 16:46 »
Θα επρεπε στον φορτιστη του φιλου σου να δοκιμασεις κομματια απο τον δικο σου φορτιστη(usb η επιτοιχιο) ωστε να δεις ποιο εχει το προβλημα και αναλογος να αγορασεις αυτο που δεν κανει.
Μπορεις ομως αυτο να το κανεις και σε ενα μαγαζι.Τα περισσοτερα πουλανε χωριστα τα usb καλοδια και τον επιτοιχιο.

Αποσυνδεδεμένος marts

  • *
  • 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #572 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 21:08 »
Σήμερα είχα το εξής ανορθόδοξο: μπαταρία 1100mAh epsilon της Nobacco μετά από φόρτιση δε δούλευε σε ατμοποιητή Epsilon BDC (επίσης της Nobacco). Ο ατμοποιητής αυτός δουλεύει κανονικά με άλλη ego μπαταρία πάντως.


Ωστόσο η μπαταρία τελικά δουλεύει κανονικά με άλλο ατμοποιητή aspire bdc.


Κι έτσι έχω ατμοποιητή και μπαταρία που απλά άρχισαν να μη δουλεύουν μαζί (ενώ για αρκετές μέρες δούλευαν μια χαρά), ενώ με άλλα ανταλλακτικά παίζουν μια χαρά.


Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #573 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 21:11 »
Σηκωσε λιγο τον πολο της μπαταριας με μια καρφιτσα και ξαναβαλε τον ατμοποιητη...μηπως εσφιξες πολυ και δεν κανει επαφη...

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #574 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 21:18 »
  Προφανώς ο πόλος της μπαταρίας και του άτμο δεν κάνουν καλή επαφή γιατί ή ο ένας ανέβηκε ή ο άλλος κατέβηκε.. Οπότε ή σήκωσε λίγο τον πόλο της μπαταρίας ή κατέβασε λίγο τον πόλο του άτμο

Αποσυνδεδεμένος marts

  • *
  • 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #575 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 21:23 »
Ευχαριστώ παιδιά, έκανα και τα δύο, μετακίνησα δηλαδή και τους 2 πόλους και μπαταρία και άτμο τα ξαναβρήκαν μεταξύ τους...

Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #576 στις: Μαρτίου 27, 2014, 15:36 »
Ανορθοδοξο προβλημα. Ενω δουλευει η μπαταρια κανονικα  το λαμπακι δεν φωτιζει εκτος απο φορες που ισα ισα φεγγει.Η μπαταρια ομως δουλευει κανονικα! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #577 στις: Απριλίου 02, 2014, 14:30 »
Προφανώς το λαμπάκι έχει ένα θεματάκι.
Αλλά αφού σου δουλεύει η μπαταρία κανονικά, νομίζω θα καταφέρεις να τη χρησιμοποιήσεις άνετα και χωρίς ... φωτισμό!

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #578 στις: Απριλίου 03, 2014, 16:32 »
Καλησπερα,διαβασα τα προηγουμενα και θα ηθελα και εγω την βοηθεια σας αφου διαφοροποιουμε χρωματικα!!!
Η συζυγος εχει 2 ego μπαταριες 650mA και τις χρησιμοποιει με 2 απλους ατμοποιητες velvet τα γνωστα ''πρωτα'' πακετα.
Αποφασισα να την αναβαθμισω  ;D  και της πηρα μια 1300 spinner και εναν ατμοποιητη mini vivi nova aspire
ολα καλα και ανθηρα αλλα μετα απο 3 ημερες [τα ατμιζει ολα]πηγε να  φορτισει για πρωτη φορα την spinner με την ροδελα στα 4,8v,χρησιμοποιοντας τον usb φορτιστη απο τα πρωτα και ενω το λαμπακι της spinner αναβοσβηνε συνεχως πριν το βαλει για φορτιση ,με το που το συνδεει ο φορτιστης δειχνει πρασινο αντι για κοκκινο :wall:
βαζει καπακι την 650ρα μπαταρια και ο φορτιστης δειχνει κοκκινο :wall:
η κατι που δεν ξερω συμβαινει με την spinner εννοω με το λαμπακι του φορτιστη
η κατι ειναι χαλασμενο
εσεις τι λετε;;;

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #579 στις: Απριλίου 04, 2014, 11:58 »
Δεν είμαι και τόσο ειδική στο θέμα σου, και ελπίζω να δώσει τα φώτα του και κάποιος πιο ειδικός...
Αλλά έτσι όπως το ακούω, (το διαβάζω), καταλαβαίνω ότι για κάποιο λόγο ο πόλος της μπαταρίας spinner δεν κάνει επαφή με τον πόλο του φορτιστή, με αποτέλεσμα να μη φορτίζεται η μπαταρία.
Εκείνο που δεν ξέρω, είναι αν απλά θέλει άλλο φορτιστή ή κάτι τρέχει με τη μπαταρία.
Μου είχε τύχει κι εμένα παλιότερα ego μπαταρία μιας μάρκας να μη φορτίζει με φορτιστή για ego άλλης μάρκας, λόγο του ότι το ένα είχε μακρύτερο σπείρωμα και το άλλο κοντύτερο.
Δε ξέρω αν η περίπτωσή σου είναι ίδια.....
Ρώτα και στο μαγαζί που πήρες τις spinner να δεις τι θα σου πούνε.....

Αποσυνδεδεμένος ivan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #580 στις: Απριλίου 13, 2014, 12:41 »
Καλημερα σας.
Εχω το εξης προβλημα: Εχω παρει 3 μπαταριες ego-c, 1300αρες και ενα asprire bdc.
Οι 2 απο τις 3, καποιες φορες, ενω ειναι φορτισμενες, οταν πατας το κουμπι, αναβοσβηνει το λαμπακι 15 φορες(μετρημενες), και δεν βγαζει ατμο. Αν τις αφησω καμποση ωρα, μετα ξαναδουλευουν. Ξερει κανεις κατι; Ο φιλος μου ο γουγλ δεν ξερει τπτ...

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #581 στις: Απριλίου 13, 2014, 12:56 »
Αυτό νομίζω το κάνει όταν βραχυκυκλώνει είτε η ίδια η μπαταρία είτε η αντίσταση του ατμο. Ίσως το βιδώνεις πολύ σφιχτά και ρίχνεις τους πόλους

Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #582 στις: Απριλίου 13, 2014, 16:44 »
Καθάρισε τους πόλους των μπαταριών από τυχόν υγρά και μάκα με ένα απορροφητικό χαρτί
και να κάνεις τακτικό και σχολαστικό καθαρισμό, ειδικά πριν τις φορτίσεις. :)

Αποσυνδεδεμένος alksx

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #583 στις: Ιουλίου 12, 2014, 18:46 »
 γεια σας,
(δεν διάβασα όλο το άρθρο γιατί είναι τεράστιο, ελπίζω να μην επαναλαμβάνομε)
(Εδώ νομίζω ότι είναι το σημείο για να βάλω την ερώτησή μου, συγνώμη αν κάνω λάθος)

Παρακαλώ βοήθεια
Είμαι νέος στο θέμα και δεν ξέρω. Αγόρασα ένα ηλ. τσιγάρο εδώ και ένα μήνα κ κάτι, και δεν έχω πειραματιστεί και πολύ

Αγόρασα πριν δυο μέρες μια μπαταρία 1300mah και μια αντίσταση aspire 1,8Ω. H μπαταρία λειτουργούσε κανονικά δυο μέρες τώρα που την χρησιμοποιούσα. Πριν λίγο γέμισα υγρό, στέγνωσα με μια χαρτοπετσέτα τους πόλους της μπαταρίας (που πιάνουν λίγο υγρασία) και άλλαξα την αντίσταση.

Όταν ξαναβίδωσα την μπαταρία αυτή σταμάτησε να δουλεύει και μένει με το φωτάκι διαρκώς αναμμένο, ακόμα και όταν την ξεβίδωσα ή την σύνδεσα στο φορτιστή

Δοκίμασα με την παλιά μπαταρία και αυτή αμέσως πέθανε. Την έβαλα να φορτίσει και φόρτιζε, την ξαναδοκίμασα και πάλι τίποτα.

Έβαλα ξανά πίσω την παλιά αντίσταση και με την παλιά μπαταρία λειτουργεί, η νέα όμως τίποτα

Τι συμβαίνει; Σώζετε η νέα μπαταρία; (λεφτά δεν υπάρχουν για τέτοια κανόνια από το πουθενά) Με βραχυκύκλωσε η νέα αντίσταση που ήταν ελαττωματική; Μπορεί να την πάθεις έτσι; Υπάρχει κάποιος τρόπος να προφυλαχτεί; Τι να κάνω με την μπαταρία που δεν σβήνει το φως της; είναι επικίνδυνη; Την απόδειξη την πέταξα την επόμενη μέρα αφού είδα ότι η μπαταρία λειτουργεί... Έχω καμιά ελπίδα να μου την αλλάξουν αν την ξαναπάω στο μαγαζί;



 

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #584 στις: Ιουλίου 12, 2014, 19:24 »
Μάλλον επεσες σε ελατωματική μπαταρία  :( . Το καλλύτερο που εχεις να κάνεις είναι να την επιστρέψεις απο οπου την αγόρασες και μπορεί να στην αλλάξουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364