vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

618 επισκέπτες, 9 χρήστες
camber, ZoeM, Doubt, Amcm, polydimi5, Blackwolf, manoslykos, tibolaso, Jorge

Twitter

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 09:57 »
Παίζει μια χαρά φίλε μου. Για τη ρύθμιση το δείχνει μια χαρά ο Leo στο video.
Εγώ άνοιξα τις τρύπες τελείως από την αρχή και δεν ξαναασχολήθηκα.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Killer 705
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 10:08 »
Aν και δεν εχω ακομη τον κιλλερ και ισως να κανω λαθος που γραφω στο νημα αλλα θα ηθελα να πω οτι στον dripper και γω εχω κοντυνει τα φυτιλια .
Εχω την εντυπωση πως λειτουργει καλυτερα ετσι σε σχεση με την θηλια.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Killer 705
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 10:24 »
πολύ ωραία η παρουσίαση του πρώτου μηνύματος.  :thumpup: :thumpup:
μήπως όμως να ανέφερες wile πως είναι και ελληνικής κατασκευής?  :)

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Killer 705
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 12:31 »
Τρίτη μέρα με τον killer και ουδέν πρόβλημα! Γεύση, ντουμάνι, απόλαυση και εμφάνιση!!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Μερικές φωτό και συγνώμη αν γινομαι υπερβολικός με την ποσότητα... αλλά μ' αρέσει!!!  ::) ::) ::)






Αφού χωράει σ' αυτό το μικροσκοπικό τανκάκι το οποίο μάλιστα δεν έχει τάπες αλλά σιλικονένια τσιμουχάκια τότε παίζει ΠΑΝΤΟΥ!!!  :thumpup:
Είναι SERIAL KILLER!!!  :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Killer 705
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 12:36 »
τι όμορφο τανκ!!!   :o :o :o

και τι ωραία που έχουν ταιριάξει όλα!!!!  :thumbup_move_2: :thumbup_move_2:

από που είναι? από εκεί που έχει πυρέξ τανκ, αμερική? (δε θυμάμαι το site.. :( )

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Killer 705
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 12:50 »
Αντιμετωπίζω πρόβλημα τροφοδοσίας μέσα σε τανκ.




- Έχω κάνει διάφορες δοκιμές και με έτοιμες αλλά και με δικές μου αντιστάσεις. Έχω παρακολουθήσει προσεκτικά το video του septero και έχω τοποθετήσει το κεραμικό με τέτοιο τρόπο ώστε τα φιτίλια να μην κλείνουν τις οπές.


- Έχω δοκιμάσει για ώρα τον ατμοποιητή εκτός τανκ χωρίς κανένα πρόβλημα. Τον γέμιζα με υγρό όσο το δυνατόν περίσσότερο από τα πλαινά τοιχώματα και όχι ντριπάροντας πάνω στην αντίσταση έτσι ώστε να τσεκάρω ότι δεν πνίγεται το φιτίλι στα κεραμικά ή την αντίσταση. Εκτός τανκ παίζει τέλεια.


- Με την τοποθέτηση σε τανκ, πριν ξεκινήσω να τον χρησιμοποιώ έχω φροντίσει ώστε να υπάρχει το απαραίτητο υγρό στα φιτίλια.


Με την τοποθέτηση στο τανκ, όσο και να ανοίξω την τρύπα τροφοδοσίας, κάνει εμφάνιση το καμμένο πολύ συχνά. Υπάρχει κάτι που πιθανώς δεν έχω σκεφτεί και προτείνετε να δοκιμάσω;


Να σημειώσω οτι τα υγρά μου είναι DIY 50/50, η αντίσταση 1.8Ohm και παίζω με προβάρι στα 3.4 Volt.
Έπειτα από κουβέντα με τον Septero, μου πρότεινε να δοκιμάσω χωρίς θηλιά και αντί αυτής να έχω αντιδιαμετρικά από 2 φιτίλια να κατεβαίνουν προς τα κάτω.


Δοκιμή 1

Αφαίρεση θηλιάς και χρήση 4 φιτιλιών προς το τανκ.

Αποτέλεσμα: Απείρως καλύτερο από πριν με το στεγνό/καμμένο όμως να κάνει την εμφάνισή του.


Δοκιμή 2

Όπως και στη δοκιμή 1 αλλά με κοντύτερα φιτίλια από ότι αυτά προκύπτουν βάσει του tip του Septero για το μέγεθος φιτιλιών στο βίντεό του.


Αποτέλεσμα: Μέχρι στιγμής άψογο χωρίς προβλήματα τροφοδοσίας ακόμη και σε παρανοικά αργόσυρτο άτμισμα με συνεχείς τζούρες.


Υ.γ. Δεν ξέρω αν έτσι θα έπρεπε να είναι, αλλά η λειτουργία του σε dripping είναι πολύ πιο "δυνατή" απ' ότι σε τανκ, με περισσότερη παραγωγή ατμού και χτύπημα.

Επανέρχομαι, γιατί πραγματικά έχω παλέψει να βρω πως θα το κάνω να δουλέψει σωστά, με μερικά συμπεράσματα.


Όπως έγραψα παραπάνω το πρώτο βήμα που έκανα ήταν η χρήση τεσσάρων φιτιλιών προς τα κάτω χωρις χρήση θηλιάς. Αυτό έλυσε ένα πρόβλημα αλλά μερικώς και θα εξηγήσω τι εννοώ.


Αρχικά με τη θηλιά είχα καλή λειτουργία με έντονο ατμό και πάρα πολλά στεγνώματα/καμμένα. Με τα 4 φιτίλια τα στεγνώματα εξαφανίστηκαν αλλά η λειτουργία του ατμοποιητή δεν ήταν όπως θα έπρεπε (γι αυτό έγραφα παραπάνω ότι σε drip mode παίζει καλύτερα.) καθώς υπολειτουργόυσε.


Το πρόβλημα λοιπόν εντοπίστηκε και είναι κάτι που αρκετοί από εδώ κάνοντας τις δοκιμές τους, ενδεχομένως να μην αλλάξουν ποτέ:

Το πρόβλημα μου ήταν το ΤΕΡΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ.

Έκλεισα τις τρύπες μέχρι περίπου τη μέση με αποτέλεσμα ο ατμοποιητής να απογειωθεί. Η πολύ σφιχτή τζούρα έγινε νορμαλ, η τροφοδοσία άψογη και ο καπνός έγινε άπειρος.


Το τέρμα ανοιχτό σε χρήση με προβάρι, εκτός από την τροφοδοσία υγρού, επηρρεάζει και την τροφοδοσία αέρα, καθώς όσο περισσότερο ανοίγουν οι τρύπες για τα υγρά, τόσο περισσότερο θάβεται η τρύπα του αερα μέσα στον adaptor του προβάρι, δυσκολεύοντας την τροφοδοσία.


Ομολογώ ότι ο killer μέσα σε τανκ με έχει παιδέψει περισσότερο από κάθε άλλο επισκευάσιμο, αλλά έχοντάς τον δουλέψει σωστά τις πρώτες ημέρες και ξέροντας ότι όταν δουλεύει σωστά, παίζει ΑΨΟΓΑ, δεν υπήρχε περίπτωση να τα παρατήσω.




Ελπίζω η εμπειρία μου να βοηθήσει αρκετούς με όμοιο πρόβλημα με εμένα, αν και ειδικά τα θέματα τροφοδοσίας είναι μια εντελώς σχετική υπόθεση που εξαρτάται από υγρά, είδος τανκ και Mod (ειδικά στο σημείο της εισαγωγής αέρα στον adaptor του mod.).


Απο την στιγμη που ενημερωθηκε το μελος για επιλυση του προβληματος,
η συνεχεια των εντυπωσεων-πληροφοριων μεταφερθηκαν στο νημα που συμμετεχουν μονο μελη του φορουμ και μπορουν να ανταλλαξουν αποψεις.
Παιδιά, οι πίνακες εμπόρων δεν είναι για διαλόγους μεταξύ των μελών, αλλά για διαλόγους (ερωτήσεις απαντήσεις κτλ.) με τον κατασκευαστή. διαβάστε κι εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg519377.html#msg519377

Αν θέλετε να γράψετε κριτικές και εντυπώσεις, συμβουλές κτλ. γράψτε, στην περιοχή των μελών στο ανάλογο θέμα που έχει ανοιχτεί εκεί: Killer 705
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2012, 13:25 από Yiannis Rasta »

Απ: Killer 705
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 12:51 »
αν και προσωπικα δεν μου αρεσει εμφανισιακα το τανκ θα συμφωνησω με την λογικη σου Σωκρατη...... :thumpup: :thumpup: :yes:

(παρεπιμπτοντως επειδη ειδα το sirios απο κατω.....εχεις δοκιμασει στο sirios να βαλεις αυτο ?   http://www.atmistique.gr/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=391&category_id=75 

του παει και δουλευει τελεια..!!)

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Killer 705
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 12:59 »
Άπλα μου αρέσει!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2012, 13:25 από fotakos »

Αποσυνδεδεμένος iperion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
    • Papantonis Dimitrios pages
Απ: Killer 705
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 14:02 »
Ποιο κατάστημα τον έχει για να παραγγείλουμε ! Δεν μπορώ να βρώ το thread  :-[

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 14:22 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 14:38 »
....τον παρελαβα πριν λιγη ωρα...
οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες.
ως προς την αποδοση γευσης? ισως να αγγιζει το τελειο. θα αραιωσω σιγουρα τα υγρα μου απο την ποσοτητα αρωματος.
ντουμανι? επισης εντυπωσιακο, κ ας ντουμανιαζω pg.
το χτυπημα θα το δω στην πορεια, για δυο λογους.
1ον γιατι ειναι το "ζητουμενο" στο ατμισμα για τα δικα μου γουστα-ευχαριστηση-απολαυση κ 2ον γιατι μολις τωρα βγηκε ο τρελαντωνης στην τηλεοραση να κανει δηλωσεις για τα της συνοδου κορυφης, κ πνιγηκα με την καμμια μολις τον ειδα τον βρωμοπ0yςτα :angry_orange:


ΥστερικοΓραφικον:  καμμια ιδεα να σφιξει λιγο η τζουρα?
 

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Killer 705
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 16:45 »
ΥστερικοΓραφικον:  καμμια ιδεα να σφιξει λιγο η τζουρα?

Αμα δεις το βιντεο του Leo λεει πως μπορεις να το κανεις.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Killer 705
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 17:39 »
 :thumpup:  άψογος ο Killer ....και απο οτι βλέπω... αγαπάει τα χαμηλά ρεύματα  ;)

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Killer 705
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 19:18 »
Άψογος και απροβλημάτιστος.




Όπως κάθε επισκευάσιμος, πρέπει να μάθεις τι ''θέλει'' και ο Killer, ο οποίος δεν ζητάει πολλά για να δουλέψει σωστά.
Προσεκτικό (αλλά και πανεύκολο) στήσιμο στην αρχή, σωστό άνοιγμα στις τρύπες ανάλογα με το υγρό που ατμίζει ο καθένας και απλά  :fight_shot_bandana:

Όσες απανωτές τζούρες και να έχω πάρει για να διαπιστώσω αν υπάρχει πρόβλημα στην τροφοδοσία, πρώτα εγκατέλειψα εγώ ζαλισμένος και δεν πήρα ούτε
την παραμικρή υπόνοια καμένου.


Του αρέσουν τα χαμηλά ρεύματα αλλά αποδίδει όπως άλλοι σε ψηλά.
Παραγωγή ομίχλης με αντίσταση 2.0 Ohm και τάση στα 3.6 Volt.

Τον χαρακτηρίζω άνετα την καλύτερη αγορά ατμοποιητή που έχω κάνει μέχρι σήμερα.
Συγχαρητήρια και πάλι στους δημιουργούς.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem