vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, andreasand22, dkostas, Milarepa

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2115 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 19:48 »
Μπορεί να μην έχουν ωριμάσει ακόμα τι να πω έχουν ημερομηνία πάνω 9-9-15.

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2116 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 19:54 »
Το ότι έχουν κοντινή ημερομηνία παραγωγής είναι πολύ καλό.
Πάντως οι 17 μέρες ωρίμανσης που τους έδωσες εσύ είναι υπέρ αρκετές.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2015, 20:02 από Επιτέλους το έκοψα »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2117 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 20:16 »
Ωπ...τι έχουμε εδώ?  :D Μόλις είδα οτι ετοιμάζουν νέa project εκεί στην After-8.
Post στο facebook απο e-smokers.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2118 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 20:41 »
Από την αρχή της πορείας της, η After-8 δεν έμεινε ποτέ στάσιμη στα ίδια προϊόντα για μεγάλο χρονικό διάστημα. Συνεχώς έβαζε καινούρια, απέσυρε κάποια, βελτίωνε άλλα. Με έτρωγε καιρό το ότι για μεγάλο διάστημα δεν είδαμε κάτι νέο, φαντάζομαι ότι έπαιξε ρόλο και η αλλαγή εγκαταστάσεων αλλά και το πρόβλημα με τις πρώτες ύλες λόγω CC. Αναμένουμε!

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2119 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 20:57 »
Παντός στα έτοιμα της υγρά έχω πέσει σε περιπτώσεις που το ίδιο υγρό να έχει διαφορές μεγάλες.
Τελευταία περίπτωση La Cremoso το οπόιο μου αρέσει πολύ, 2-3 φορές απο το ίδιο μαγαζί και ήταν οκ,
χρειαζόμουν όμως και After αρώματα που τα είδα στο e-smokers αλλά όλα μή διαθέσιμα, μηλάω με τον Τάσω στο FB και μου λέει πάρε στο μαγαζί που θές θα έχει.
Πάω στης Καλαμαριάς και όντος είχε όσα χρειαζόμουν (όλα για 1η φορά θα τα δοκίμαζα) και βλέπω και το La Cremoso αλλά πολύ πιο σκούρο και το παίρνω.
Το άνοιξα τελικά πριν 5-6 μέρες και είναι για πέταμα και είναι PRD 21 AUG δεν λέει χρονιά, και σαν ετικέτα είναι όπως είναι η κεντρικη σελίδα της After8 και όχι με το λευκό τετράγωνο που αναγράφει το όνομα του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2120 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 21:03 »
Η αλήθεια είναι ότι υπήρξε μια περίοδος που υπήρχαν ανομοιογένειες στα υγρά τους. Θεωρώ ότι ευθύνεται το πρόβλημα στην προμήθεια πρώτων υλών που αντιμετώπισε για ένα διάστημα.

Γνωρίζω ότι η κατάσταση αρχίζει να ομαλοποιείται. Θα δείτε αλλαγές σε κάποιους χρωματισμούς υγρών, χαρακτηριστικά και από ίδια πείρα αναφέρω το Ambrosia, όπου το χαρακτηριστικό του τυρκουάζ ανήκει στο παρελθόν. Πλέον το χρώμα του είναι μεταξύ ανοιχτού πορτοκαλί και ροζ, αλλά μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι η γεύση του τα σπάει κάργα, όπως ακριβώς τη θυμάμαι.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2121 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 21:38 »
Το Ambrosia όντος τέλειο. Το περιμένω να ωριμάσει η πρώτη απόπειρα του με άρωμα.
Αλλά σε ένα κατάστημα μου είπαν ότι σταμάτησε ενώ σε άλλο ότι κυκλοφοράει κανονικά, τι ισχύει ξέρουμε?
Παντός θα μπορούσαν να έχουν το site τους και στα ελληνικά .

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2122 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 22:20 »
Καλησπέρα. ..

Έχω αγοράσει 3 αρώματα: rwhy , smokey caramel, smokey banana τα έφτιαξα με βάση Pinkmule 50-50   και έβαλα 10%  άρωμα τα δοκίμασα σήμερα (17 μέρες ωριμαση) και είναι τελείως άτονα .Μήπως έπρεπε να βάλω και άλλο άρωμα ; (8-10% λέει το μπουκαλάκι) ή πρέπει να τα αφήσω να ωριμάσουν περισσότερες μέρες;
Έφτιαξα πριν 15 μέρες smoke σε βάση mule με 10% και είναι αρκετά έντονο. Το μυστικό πιστεύω ότι είναι στην μανγητική ανάδευση ή στην καλή ανάδευση γενικά. Τείνω σε αυτό το συμπέρασμα γιατί[size=78%] [/size][/size]και με κάποια αρώματα της FA τα οποία παλιότερα χωρίς μαγνητική ανάδευση μου έβγαζαν "χορταρίλα" ενώ με την μαγνητική μου έβγαλαν μια εντελώς τσιγαρίσια γεύση[size=78%]

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2123 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 23:11 »
...χαρακτηριστικά και από ίδια πείρα αναφέρω το Ambrosia, όπου το χαρακτηριστικό του τυρκουάζ ανήκει στο παρελθόν. Πλέον το χρώμα του είναι μεταξύ ανοιχτού πορτοκαλί και ροζ, αλλά μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι η γεύση του τα σπάει κάργα, όπως ακριβώς τη θυμάμαι.

Το ambrosia που πήρα πρόσφατα με ημερομηνία παραγωγής 07/09/15 σε έτοιμο υγρό έχει το χρώμα του ελαιολάδου και η γεύση του είναι πολύ πιο άτονη από τα άλλα 2 που έχω δοκιμάσει. Πάντως ακόμη και έτσι, είναι εξαιρετικό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2124 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 23:13 »
Υπήρξαν κάποιες παρτίδες με περίεργο χρώμα και διαφορετική γεύση. Το δικό μου είναι 22/09 και έχει τα χαρακτηριστικά που αναφέρω.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2125 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 00:38 »
Δοκιμασα κι εγω βαση green pinkmule και αρωμα smokey caramel 8%, με μια βδομαδα ωριμανση, ημουνα και....βιαστικος τρομαρα μου. Μια σαχλαμαρα βγηκε. Θα ξαναδοκιμασω τωρα με 10% και δυο βδομαδες ωριμανση. Θα δοκιμασω ομως και με αλλη βαση...
Αν και πολυ φοβαμαι για το αποτελεσμα, συμφωνα και με αλλες εμπειριες εδω.
Αν βγει παλι το ιδιο, πολυ απλα... :bye:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2126 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 00:50 »
Δεν έχω καταφέρει να πετύχω καλό αποτέλεσμα με αρώματα After-8.

To smoke ακόμα και μετά από μήνες ωρίμανση βγήκε πολύ υποτονικό. Όταν είδα και απόειδα στα 80ml που είχαν μείνει έριξα ότι είχα από RY4 της Liqua και το συνολικό αποτέλεσμα ατμιζόταν. Το bite me δεν έχει καμία σχέση με την περιγραφή. Ένα βαρύ πράγμα, γλυκό αλλά σαν να κλείνονται οι γεύσεις μέσα στον εαυτό τους και να μην καταφέρνουν να συνδυαστούν ποτέ. Μόνο με πολλή αραίωση και σε συνδυασμό με άλλα μπορώ να το κάνω (πχ κανέλα ή μισό μισό με καμία ξεχασμένη custard). Το smokey caramel που πήρα προχτές και αυτό βλακεία φαίνεται, άθλια μυρωδιά και γεύση ας μην πω καλύτερα, αλλά έχει μόνο 2 μέρες ωρίμανση. Θα του δώσω τον χρόνο του αλλά ήδη ψάχνω με τι θα το αναμείξω για να μην πάει χαμένη η βάση μου.

Σε έτοιμο έχω δοκιμάσει το Red Ice. Σαν να πάει να φέρει τις γεύσεις που λέει αλλά και πάλι μουντές και υποτονικές και με ένα υπόβαθρο τραχιάς χαρτίλας από πίσω.

Δεν ξέρω αν έπεσα σε λάθος περίοδο που λόγω έλλειψης υλικών έπαιξε αραίωμα ή αλλαγή πρώτων υλών ή η αλλαγή εγκαταστάσεων είχε κάτι να κάνει με αυτό. Πολύ δύσκολα πάντως θα ξαναπάρω υγρό της εταιρίας.

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2127 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 00:55 »
Ακριβως το ίδιο αποτέλεσμα είχα και εγώ με smoke-bite me και lemango loop (το οποοίο ήταν απλώς έντονο μανγκο με λεμόνι αλλα δεν με ικανοποίησε).
Βάσεις pink mule 50-50 .....
who knows  :hmmm:   
To smoke τουλάχιστον το άτμιστα σχετικά ευχάριστα αλλα καμία σχέση με το έτοιμο ,τα άλλα 2 .....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2015, 01:04 από Giwrgos sigma »

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2128 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 02:17 »
Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει τα αρώματα της after-8 με την βάση της ecig την 50-50;Δένουν καλά ή έχουν απόκλιση στην γεύση σε σύγκριση με τα έτοιμα;

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2129 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 05:30 »
Αμα ειναι σαν την βαση που πηρα προσφατα, τοτε κλαφτα... Δεν την δοκιμασα να πω την αληθεια, αλλα τετοια μποχα που εχει, πιθανων να εχει καποια ουσια, αλλοι την λενε dirty...θα χρειαστεις κανα κιλο αρωμα...
Παντως αυτο με την ωριμανση που διαβαζω εδω για 15+ μερες, μου ακουγεται καπως. Τι το ιδιαιτερο π.χ. εχει το smokey caramel, σε σχεση με αλλα αρωματα, που να απαιτει τοσες μερες για να ωριμασει; Ή μηπως τα ετοιμα υγρα, τα αφηνουν και ωριμαζουν τοσο πολυ ή τα βαζουν μηπως σε μαγνητικη αναδευση; Αυτο που παρατηρησα μονο, ηταν οτι μετα την 3η μερα το υγρο πηρε την τελικη του αποχρωση...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278811 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias