vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

386 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, john67, manoslykos, Xxristos, hellfire

Twitter

MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1005 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 22:08 »
Παιδιά λίγη βοήθεια .Έχω vtc mini και θέλω να πάρω rx200 ή cuboid ή eleaf istick 100w tc . Πριν βιαστείτε να πείτε τι να τα κάνεις τόσα watt σκεφτόμουν την αναβάθμιση πιο πολύ για μεγαλύτερη αυτονομία.θα μου την δώσουν αυτά τα mod ή όχι ? Επίσης τα πολλά watt δεν νομίζω να μου είναι και άχρηστα από την στιγμή που τώρα Ατμιζω μέχρι και 65 watt .

Αποσυνδεδεμένος MaurosPiratis

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1006 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 00:06 »
Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να θεωρεί Express ερώτηση αλλά w/e. Είμαι ατμιστής 1 χρόνο σχεδόν και χρησιμοποιώ ένα απλό η.τ. Όντας τελείως άσχετος με το συγκεκριμένο θέμα η ερώτηση μου είναι: τι έχω να κερδίσω αν γυρίσω προς την πλευρά των Μods?

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1007 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 00:45 »
Με λίγα λόγια, καλύτερο ατμιστικό αποτέλεσμα.

Πολλές οι λεπτομέριες και θα φορτωθείς με πράγματα που όπως είπες λόγο έλλειψης γνώσεων, το πιθανότερο είναι να μην καταλάβεις και να σε κουράσουν!
Σκέψου οτι είναι σα να ρωτάς τι έχεις να κερδίσεις αν πάρεις BMW i8 αντί του Citroen 2CV. Μόνο που η διαφορά στα κόστη δεν είναι τόσο χαοτική! (για τον πρώτο εξοπλισμό τουλάχιστον)

Παρόλα αυτά, αν εσύ είσαι ικανοποιημένος απο τη η.τ. που έχεις τώρα, δεν έχεις κανένα λόγο να το αλλάξεις. Ίσα ίσα που αν μπεις στη λογική των mod, ένα ψιλοκαψηματάκι θα το φας και εσύ...  :tongue_smilie:

ΥΓ1. Το απλό η.τ. σχετικό είναι αλλά υποθέτω πως θα είναι μια πολύ απλή μπαταριούλα με χαμηλές επιδόσεις. Με αυτή τη λογική, πολλοί κατάφεραν να απεξαρτηθούν τελείως απο το κ.τ. πιο εύκολα με ένα συνδυασμό mod με ένα καλό ατμοποιητή, παρά με κάτι πιο απλό.
ΥΓ2. Τα παραδείγματα είναι τυχαία εφόσον οι γνώσεις μου για αυτοκίνητα είναι περιορισμένες.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1008 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 01:09 »
τι έχω να κερδίσω αν γυρίσω προς την πλευρά των Μods?
Με λίγο περισσότερα λόγια:
"Ποιοτικότερο" ρεύμα: Που σημαίνει (χωρίς αναλύσεις) καλύτερη απόδοση των γεύσεων (πάντα με τους κατάλληλους για τα γούστα σου ατμοποιητές)
"Περισσότερο" ρεύμα: Που σημαίνει μεγαλύτερη αυτονομία μεταξύ των φορτίσεων.
"Ασφαλέστερο" ρεύμα: Που σημαίνει διάφορες δεικλίδες ασφαλείας (προστασία βραχυκυκλώματος, υπερθέρμανσης, έλλειψης υγρού, μικρής αντίστασης, κλπ.) ανάλογα με το mod.
"Παραμετροποιήσιμο" ρεύμα: Που σημαίνει επιλογή των ιδανικών για σένα ρυθμίσεων (σε σχέση με τις αντιστάσεις και τον ατμοποιητή σου) ώστε το άτμισμα να είναι πραγματική απόλαυση.


Να σου πω και τί έχεις να χάσεις ή θα τρομάξεις;  :))

Αποσυνδεδεμένος MaurosPiratis

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1009 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 01:39 »
Κοίτα αυτό που έχω τώρα είναι σχετικά γνωστό απλό η.τ. των 25ευρώ. Το θέμα είναι ότι με τα ρεύματα κτλ κτλ κτλ είμαι άκυρος (ότι θυμάμαι από το λύκειο :Ρ) Ένας εκ των λόγων που ρωτώ είναι γιατί πλέον δουλεύω αρκετές ώρες σε γραφείο και δεν μπορώ να δημιουργώ μεγάλα συννεφάκια και από ότι είχα διαβάσει με το Mod μπορώ να το ρυθμίσω αυτό.
Πες και τι έχω να χάσω θα το αντέξω  :))

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1010 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 02:00 »
Ανάλογα με τα κέφια σου έχεις να χάσεις μερικά έως αρκετά χρήματα και την... ησυχία σου...  :)) :laugh1:


Τα συννεφάκια εξαρτώνται ελάχιστα έως καθόλου από το mod αυτό καθεαυτό.
Περισσότερο εξαρτώνται από το υγρό (αυτά με περισσότερη ποσότητα VG δημιουργούν μεγαλύτερα σύννεφα),
από το είδος της τζούρας (π.χ. πνευμονικές = περισσότερος εισπνεόμενος ατμός/αέρας = περισσότερο σύννεφο κατά την εκπνοή)
και από την τιμή της αντίσταης στον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος MaurosPiratis

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1011 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 03:02 »
Χμμμμ κατάλαβα :tongue_smilie:
Δεν ξέρω ίσως στην αρχή πάρω κάποιο Modακι με ενσωματωμένη μπαταρία καθώς λεφτά για μπαταρίες ξεχωριστές και φορτιστές δεν νομίζω να περισσέψουν και μετά βλέπουμε

Αποσυνδεδεμένος litsman

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1012 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 15:24 »
γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω το Vapor Flask SX στην ελλάδα?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1013 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 15:44 »
Αν δεν απατώμαι το Vaporflask SX αντικαταστάθηκε από το Vaporflask Classic.
Αυτό και το Vaporflask Lite τα φέρνει η Nobacco στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1014 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 15:48 »
Άλλο το Classic, άλλο το SX. Το SX είναι αυτο:
http://www.vape-forward.com/products/vapor-flask-sx?variant=5368611073

Litsman, δεν το έχει πάρει κάπου το μάτι μου στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1015 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 16:00 »
@nemesis_rds το ξέρω ότι είναι διαφορετικά (αν δεις στο όνομα του καθενός έχω ήδη βάλει τα αντίστοιχα link).
Απλά νομίζω πως κάπου διάβασα πως το SX δε θα συνεχιστεί κι έτσι υπέθεσα πως το Classic είναι ο διάδοχος.
Sorry αν έκανα λάθος (για αυτό έγραψα κιόλας "αν δεν απατώμαι"...)

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1016 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 15:17 »
ξερει κανεις καπου Ελλαδα καποιον να πουλαει θηκες για VS 200?

Αποσυνδεδεμένος litsman

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1017 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 03:37 »
βρηκα το Vapor Flask Sx σε ελληνικο καταστημα αλλα δυστυχως εχουν εκτοξευσει την τιμη...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1018 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 05:44 »
Υπάρχει διαφορά αναμεσα σε αυτά τα 2 που λέσ ..και σε καλυτερη αποδοση ρευματων αλλα τόσο και σε ενταση ατμού και γεύσης.. δοκιμασμένο  σε ενα φιλο συνατμιστη έβαλε των δικο του ατμό πανω στο vtc  το δικο μου και έμεινε απο την αποδοση και διαφορα απο το istick 30 watt ..μετα απο αυτό το πείραμα τώρα και κάποιες μέρες είναι και αυτόσ κάτοχος ενός vtc 75 watt (Image removed from quote.)
Κάπως έτσι ηταν η έκφραση του την ωρα τισ δοκιμής

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω ολα τα στικακια εχω και VTC mini. Η μονη διαφορα που ειδα αλλαζοντας ατμοποιητες απο το ενα στο αλλο μοντ ειναι η λαθος μετρηση της αντιστασης στο vtc mini.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1019 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 16:18 »
Ψάχνεις γκρέμισμα θέσφατων σε μία πρόταση;
Πληροφορίες εντός, από πάνω μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279328 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias