vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Ελένη Π, maprix, camber, treloneritis

Twitter

Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Aπαντήστε σε αυτή την ψηφοφορία ποια ήταν η πρώτη σας μάρκα ηλεκτρονικού τσιγάρου .
Τα βάζω περίπου με σειρά παλαιότητας.

Μία νότα ολίγον Ρετρό ωραία είναι νομίζω ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 23:32 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 11, 2010, 15:43 »
Το black line (και σχεδόν ταυτόχρονα την ηλ. πίπα)
Ο 510 επιβίωσε στην ατμιστική μου... καριέρα η ηλ. πίπα αποσύρθηκε...

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 11, 2010, 15:46 »
Το πρώτο ΗΤ που ήρθε στην κατοχή μου (και αυτό ψήφισα) ήταν από δώρο ενα ιστορικό Nobacco Prestige, το οποίο μετά από ένα (και βάλε) χρόνο δουλευει ακόμα!  :laugh1:
Παραμένει στο συρτάρι μου ως η τελευταία γραμμή άμυνας, σε περίπτωση που χαλάσουν ΟΛΑ όσα έχω  ;D

Το πρώτο που αγόρασα εγώ με δικά μου λεφτά, βγαλμένα με τον ιδρώτα του προσώπου μου, ήταν η Mini Pipe....
 :hmmm: :hmmm: χμμμμμ...... που να βρίσκεται αυτη η ψυχή άραγε;; Για να το ψάξω....

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 11, 2010, 15:48 »
κατι με αλογάκια ήταν under αν θυμάμαι καλά?   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 11, 2010, 15:54 »
Το πρώτο μου ήταν ένα evo και 2-3 βδομάδες μετά μια ηλ. πίπα η οποία μου κράτησε συντροφιά για ένα τρίμηνο πριν παραδώσει πνεύμα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 11, 2010, 15:55 »
εβαλα "intellicig evolution κτλ" γιατί το πρώτο μου ήταν  κτλ.
e-smoke χωρίς άλλα χαρακτηριστικά με 401 ατμο και μπαταρία βράστα κι άστα
Το πήρα Ιουνιο 2009 και το άτμιζα παράλληλα με ΚΤ ως το Σεπτέμβρη.
Αν δεν έβρισκα αυτό το site (thx to asala) ακόμα θα έπλενα στο villabaho  :bye: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Παράθεση
δώρο ενα ιστορικό Nobacco Prestige
Κι όμως είδα μια νεα πατέντα (απο zackuervo) όπου το
Prestige με προσθήκη 510 καλύματος (ταιριάζει) λειτουργεί σαν κλειστου τυπου ατμο με υπέροχη ανάδειξη γεύσης.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2010, 16:03 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 11, 2010, 15:58 »
dse 901 apo heaven gifts που μου το ειχε φερει αδερφικος φιλος ,να σαι καλα ρε Φωταρα :thumpup: και υστερα nobacco black line παραλληλα με nobacco prestige.τωρα πλεον μονο nobacco ego και το Ξυλομοντ.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 11, 2010, 16:55 »
Intellicig evo ήταν το πρώτο μου. Ένας από τους λόγους που κέρδισε τη μάχη της πρώτης αγοράς σε σχέση με το BL ήταν ότι έμοιαζε πιο πολύ με τσιγάρο... Παράξενο ακούγεται αυτό από κάποιον που πλέον κυκλοφορεί αμέριμνα κρατώντας ένα GGTS/AFS :laugh1:

Το φόρουμ το βρήκα από τον αγαπητό μου φίλο γούγλη ψάχνοντας για "ηλεκτρονικό τσιγάρο". Το η/τ ανακάλυψα από ένα blog που λέγεται "γυρίζω και μυρίζω" το οποίο ήταν στα links ενός αγαπημένου μου blog, του "Ζαχαρία ΔενΤοΦτιάχνω".

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 11, 2010, 16:57 »
 "γυρίζω και μυρίζω" το οποίο ήταν στα links ενός αγαπημένου μου blog, του "Ζαχαρία ΔενΤοΦτιάχνω".
.....θηκα στο γέλιο λέμε   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 11, 2010, 17:08 »
"γυρίζω και μυρίζω" το οποίο ήταν στα links ενός αγαπημένου μου blog, του "Ζαχαρία ΔενΤοΦτιάχνω".
.....θηκα στο γέλιο λέμε   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Διάβασε τον Ζαχαρία ΔενΤοΦτιάχνω και θα λιώσεις στο γέλιο, εγγύηση :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 11, 2010, 17:17 »
Njoy npro μετά απο διάβασμα των καλών κριτικών που γράφτηκαν εδώ στο forum. Mε επηρέασε ιδιαίτερα πάντως η βιντεοκριτική παρουσίαση του sktoris. Μετά την απόσυρση των πραγματικά εξαιρετικών xl cartomizers έπαψε οριστικά να χρησιμοποιείται. Σε διάστημα μιας εβδομάδας απο την αγορά του npro αγόρασα και το intellicig evo το οποίο χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα αν και όχι σε καθημερινή βάση.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 11, 2010, 19:43 »
Ξεκίνησα τον Ιούνιο πέρυσι με Black Line γιατί δεν ήθελα να μοιάζει με κανονικό τσιγάρο,
το BL ήταν περισσότερο "συσκευή" παρά αντίγραφο τσιγάρου.
Μετά πέρασα στο miniturbo ως βασικό μου ηλεκτρονικό, από εκεί στο tornado και πλέον χρησιμοποιώ μόνο τα 2 Screwdriver

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 11, 2010, 20:17 »
Ξεκίνησα Μάρτιο 2008 με το ''mini e-cig.'' (901) αγορασμένο από ebay (τότε υπήρχαν ΗΤ στο ebay μετά τα απαγόρευσαν) και όταν μετά από 2 περίπου μήνες ξέμεινα από μπαταρίες και ατμοποιητές θέλησα να συνεχίσω με το ''super e-cig'' και ήταν η λάθος κίνηση για να ξαναγυρίσω στο ΚΤ μέσα σε λίγες μέρες διαπιστώνοντας ότι το ΗΤ θέλει δουλειά ακόμη καθόσον το τελευταίο μοντέλο από ατμό, χτύπημα και μπαταρία ήταν για τα μπάζα. Να πω και τις άλλες μάρκες ή φεύγω off topic ?........2η προσπάθεια Μάρτιο 2010 με tornado (e-go)  και συνέχεια κυρίως με GG slim με κάρτο και 901 LR, έπεται η συνέχεια με GGTS  όταν το διαθέσει ξανά ο Θανάσης και με τις αναβαθμίσεις που του ετοιμάζει.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 11, 2010, 21:46 »
cigstar λεγοτανε το βρηκα τυχαια σ,ενα συνοικιακο μικρομαγαζο με ηλεκτρονικα,παραδοξως με ικανοποιουσε απολυτα και σαν γευση (ταφιλτρακια της ετερειας)και σαν χτυπημα ατμοποιητη.
Δυστιχως οταν χαλασαν οι ατμοποιητες του πακετου δεν μπορεσε να με προμηθευσει με ανταλακτικα,επικοινωνησα με μαιλ με την εταρεια (Κινα)δεν πηρα απαντηση.....
Μετα συνεχισα με prestige,bl,και τωρα με ego

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ποια ήταν η πρώτη μάρκα η.τ που αγοράσατε?
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 12, 2010, 09:36 »
Intellicig Evo ήταν η δικιά μου πρώτη επαφή με η.τ. πριν 15 μήνες ...Γκάβακας τότε δεν ήξερα που μου παν τα τέσσερα ! ..Τώρα όμως ....!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62901 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3667 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 965 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem