vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 02:36 »
Πριν 3,5 περιπου χρονια που ξεκινησα να ατμιζω, μονο ευκολο δεν ηταν. Ελαχιστα μαγαζια υπηρχαν τοτε, ατμοποιητες που καιγοντουσαν μεσα σε μια μερα και μπαταριες που δεν κρατουσαν ουτε μια ωρα... Ημουν ομως τοσο ενθουσιασμενος με την προοπτικη να ελαττωσω ή και να κοψω το καπνισμα, που δεν το εβαλα κατω και ευτηχως δικαιωθηκα.
Απο τοτε αλλαξανε πολλα, και οσοι ερχονται πια στον χωρο του η.τ. ειναι πολυ πιο τυχεροι γιατι υπαρχουν πια πολλες επιλογες

Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:35 »
Ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου αυτό εδώ το υπέροχο κ μοναδικό φόρουμ κ όλους όσους με  βοήθησαν
να είμαι σήμερα ελεύθερη από μια καταραμένη φυλακή !!!!!!!!!!!  :yes: :yes: :yes:   :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Μέσα από την ατμιστική μου πορεία έμαθα πολλά πράγματα κ το κυριότερο όλων είναι ότι τίποτα δεν είναι τόσο τρομερό
μέχρι τη στιγμή που θα πάρουμε την απόφαση να το πολεμήσουμε!!!!!! Δεν πολεμάμε εμάς αλλά αυτά που εμείς "δώσαμε"
στον εαυτό μας κ αυτό για μερικούς δεν είναι εύκολο μα με υπομονή κ επιμονή τα πάντα μπορούμε να καταφέρουμε!!!


Η επιτυχία μας βασίζεται (για μένα ) στην ατράνταχτη θέληση του να καταφέρνουμε να βγάζουμε τα εμπόδια από την ζωή μας
και να γινόμαστε πιο χαρούμενοι κ ελεύθεροι από κακές συνήθειες!!!!


Κοιτώντας το νήμα από την αρχή θα ήθελα να σταθώ σε αυτά τα λόγια και να προσθέσω:
Για μερικούς είναι δύσκολο επειδή δεν τολμούν, όχι επειδή είναι δύσκολο

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:52 »
Η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομουνα παρα πολυ καιρο να κοψω το κ.τ ομως δεν μπορουσα να τα καταφερω.Το περασμα στο η.τ με εξεπληξε ευχαριστα γιατι καταφερα αυτο που τοσα χρονια επιθυμουσα.Να το κοψω το ριμαδι.Τωρα πια σχεδον ενα χρονο μετα σκεφτομαι οτι ηρθε η ωρα να κοψω και το η.τ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 22:18 »
Πο ειμαι απο τους λιγους που τους φανηκε πολυ δυσκολο...
Βασικα ηταν ευκολο να μην καπνισω με το η.τ., αλλα μου ηταν πολυ δυσκολο να το βγαλω απ'το μυαλο μου... Σε ακραιες συνθηκες μπορει και να μπω στον πειρασμο παλι να κανω ενα.. δεν ξερω..
Εκανα 2-3 μηνες μεχρι να πω τερμα μονο η.τ. πλεον. Εκεινο το διαστημα εκανα 1 τσιγαρο ανα 3 μερες περιπου.. παπατρακας..

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 22:37 »
Η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομουνα παρα πολυ καιρο να κοψω το κ.τ ομως δεν μπορουσα να τα καταφερω.Το περασμα στο η.τ με εξεπληξε ευχαριστα γιατι καταφερα αυτο που τοσα χρονια επιθυμουσα.Να το κοψω το ριμαδι.Τωρα πια σχεδον ενα χρονο μετα σκεφτομαι οτι ηρθε η ωρα να κοψω και το η.τ. :bye:

Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω και γω. :yes: :yes: :yes:

Εγώ ήδη σε προσπέρασα 20 μέρες πριν κλείσω χρόνο και πήγα στο επόμενο επίπεδο ;) Σε περιμένω γρήγορα και σένα. :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 23:08 »
ο πρωτος καιρος τελικα για μενα ηταν ευκολος η ετσι μου φανηκε μετα το τριμηνο δυσκολεψε και παραμενει δυσκολο και πιστευω παντα δυσκολο θα ειναι για τους καπνιστες να κρατηθουν μακρυα απο το τσιγαρο οσοο κι αν θελουμε να πιστευουμε το αντιθετο.......ο χαρακτηρισμος καπνιστης θα μας κυνηγαει........ :(

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 00:18 »
πολυ πιο ευκολο απο οσο νομιζα,ολα ξεκινησαν τυχαια απο εναν φιλο που μου ειπε για την αδελφη του που πηρε ηλεκτρονικο,ετσι το αποφασισα πριν 1 χρονο και κατι μερες,εφαγα βεβαια ενα ζορι μετα απο 2 μηνες αλλα περασε ευτυχως σε 2 μερες,η πλακα ηταν που εβαζα παντα ενα τασακι διπλα μου τον πρωτο καιρο :))

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 00:18 »
Για εμένα η πρώτη επαφή με το η.τ. δεν ήταν επιτυχής.Ενώ μου άρεσε πολύ η γεύση και όλα τα γνωστά προτερήματα του,λίγο το ego-t και άλλο λίγο η βλακεία μου να μειώσω την νικοτίνη στο μισό πάνω στον μήνα,δεν με κράτησαν.
Πλέον με την εξέλιξη που έχει επιδεχθεί και την ποικιλία που υπάρχει σε όλα δεν συζητώ καν το πισωγύρισμα.


Ίσα ίσα ψήνω την γυναίκα μου και την αδερφή μου!Είναι ακόμα και με τα δυο αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!


Το μόνο κακό είναι που βρήκα όλους τους "άρρωστους" εδώ μέσα κι εκεί που πηγαίναμε για οικονομία τώρα δεν μαζεύομαι!!! :)) :)) :))

Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 00:57 »
Τόσο εύκολο που από την πρώτη στιγμή κατάλαβα ότι το ΚΤ είναι παρελθόν για μένα.
Επίσης αξιοσημείωτο είναι ότι ποτέ δεν πεθύμησα να καπνίσω ούτε ένα τσιγάρο μέχρι τώρα.
Από τους πρώτους μήνες κιόλας άρχισε να με ενοχλεί ακόμα και το ντουμάνι των άλλων το λεγόμενο παθητικό κάπνισμα.
Και ήμουν κανονικός καπνιστής του 1.5 πακέτου την ημέρα, απόλυτα εξαρτημένος, όχι ερασιτέχνης καπνιστής.


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 01:00 »
Πριν το πέρασμα...
άχρουν (μόνο κάτι κιτρινίλες στα έπιπλα και τις κουρτίνες)
άοσμον (φυσικά, πώς να μυρίσει ο καυσο-εξαρτημένος)
άγευστον (ομοίως)

Μετά το πέρασμα...
χρώματα, πολλά χρώματα (στα υγρά, που αλλάζουν ακόμα και μέσα στη μέρα)
οσμές (λες και βρέθηκα σε άλλον πλανήτη, λουλουδοντυμένο)
γεύσεις (όχι μόνο στα ατμιστικά- θα έδινα νόμπελ στο σουβλατζή της γειτονιάς, πριν καταλάβω ότι επανήλθαν οι αισθήσεις).

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 01:04 »
Χωρίς το η.τ δεν θα το έκοβα ποτέ :wall:

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 01:07 »
Αν δεν μετρησω την πρωτη μου αποτυχημενη προσπαθεια(που δεν το εκοψα ποτε,απλα συνυπηρχαν)...την δευτερη ηταν πανευκολο,αλλα ποιος μου λεει οτι δεν θα σηκωθω το πρωι και θα το στριψω το τσιγαρακι?Δυστηχως δεν υπαρχει απαντηση σε κατι που ειναι ρευστο και θεωρω τον εαυτο μου επιρεπη εστω και στο ελαχιστο...

Αποσυνδεδεμένος t_vaso

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 13:50 »
Πιο εύκολα απ'όσο νόμιζα. Ένα χρόνο άτμισμα, δεν μου έχει λείψει να πω την αλήθεια..Ίσα Ίσα!!!

Αν και κάποιες φορές, ιδιαίτερα τον πρώτο καιρό, μου έλειπε η "φάση"...να κάτσω χαλαρά, να ανάψω ένα τσιγάρο και να το "απολαύσω" :) . Ε, τότε άτμιζα πολύ να μου φύγει η νοσταλγία...!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 14:09 »
Η αληθεια ειναι οτι στην ελλαδα ο καφες τραβαει και το τσιγαρο. Οι περισσοτεροι απο μας-αν οχι ολοι, ξυπναγαμε το πρωι,φτιαχναμε το καφεδακι μας και την αραζαμε στο μπαλκονι καλοκαιρι ειδικα, απολαμβαναμε και το τσιγαρο μας. Ηταν μια απολαυση δεν λεω....περιεργο....οσο και να το λεω....δεν το πιστευω  :dontknow: πως το ΜΟΝΟ που δεν ψαχνω το πρωι πλεον ειναι το τσιγαρο αλλα το νν να ευωδιασει ο τοπος. :)




Αποσυνδεδεμένος soulpe

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής απο 10/12/2012
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 14:42 »
Καλησπέρα και απο μένα ...

Πριν απο 3 χρόνια που ξεκίνησα να ατμίζω οι επιλογές ήταν ελάχιστες και προμηθεύτηκα τα Nobacco τότε σαν καλή επιλογή μόνο που σε 1 μήνα περίπου το παράτησα και ξεκίνησα κανονικά το κάπνισμα πάλι. Εδώ και ένα μήνα ξαναμπήκα στο χορό κάνοντας χρήση να Lava Tube mini και πραγματικά απο την πρώτη μέρα χρήσης του δεν αισθάνθηκα την ανάγκη για κ.τ. τωρα θα δείξει .. προς το παρόν ξάχνω να βρώ τον καλύτερο δυνατό ατμοποιητή και σιγά - σιγά να αρχίσω να φτιάχνω τα δικά μου υγρά ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 80 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix