vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

456 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, tsiv, Sergios

Twitter

Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #135 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 20:38 »

παιχνιδάκι
χωρίς φόβο και πόνο αλλα με πάθος

Αποσυνδεδεμένος zorlac

  • **
  • 143
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #136 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 22:15 »
Και για μένα ήταν σχετικά εύκολο. Τα υγρά λίγο με δυσκόλεψαν, γιατί δεν μπορούσα να βρω γεύση που να μου αρέσει. Κατά τα άλλα μια χαρά. :D

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #137 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 13:25 »
δεν μπορώ ούτε να το μυρίσω (το κ.τ.). Με ενοχλεί απίστευτα!


Φυσιολογικο αυτο, ειχα κοψει το τσιγαρο 3 φορες στο παρελθον με το μαχαιρι και παντα με ενοχλουσε ο καπνος των αλλων οταν δεν καπνιζα, το ιδιο και τωρα.
Αυτο δε θα με σταματουσε απο το να αναψω τσιγαρο εγω ο ιδιος.
Αυτο που με σταματα ειναι το η.τ. που τελικα εκανε το κοψιμο του τσιγαρου "ευκολη" υποθεση.
Μετα απο περιπου 16-17 χρονια καπνισματος και ατελειωτων αγωνων να το κοψω η ευκολια που το εκοψα με το η.τ. εξεπληξε και μενα τον ιδιο.
Γι'αυτο τα παιρνω στο κρανιο ασχημα οταν διαβαζω στο ιντερνετ οτι το η.τ. δεν ειναι δοκιμασμενος τροπος διακοπης καπνισματος και δε θα'πρεπε να διαφημιζεται ως τετοιο και υπαρχουν λεει μελετες που δειχνουν οτι η αποτελεσματικοτητα του στη διακοπη του καπνισματος ειναι ιδια περιπου με τα patch νικοτινης κλπ κλπ.
Ρε αει πνιγειτε μπουμπουνες.
Δε λεω οτι δε θα το ξαναρχισω αλλα αν αυτο συμβει θα εχει περισσοτερο να κανει με τις δυσκολες εποχες που περναμε, καταθλιψη και ολα τα σχετικα, καταστασεις δλδ που φτανεις να κανεις κακο στον εαυτο σου, ειτε καπνιζοντας, ειτε βαζοντας πολλα κιλα με το φαγητο, και χιλιους-δυο αλλους τροπους.
Για την ωρα παντως εχω καταφερει να το κανω απολαυση το ατμισμα.
Οσο για τη νικοτινη δεν ειμαι σιγουρος καθολου οτι θελω να την κοψω.
Ουτε την καφεινη θελω να κοψω.
Η πρωτη με ηρεμη απο το στρες, η δευτερη με κινητοποιει να δουλευω καλυτερα οταν χρειαζεται.
Η εξαρτηση απο αυτες παραμενει μεσα σε ορια σε αντιθεση με αλλες γνωστες εξαρτησιογονες ουσιες που ειναι μια συνεχης κατηφορα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos5

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 13:49 »
Πολυ ευκολα! Με το που πηρα το η.τ. δεν ειχα ποτε την επιθυμια για κ.τ.!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 14:52 »
Πολύ εύκολα, τόσο που μετά από 20 + χρόνια καπνίσματος με εξέπληξε. Από τη στιγμή που το έκοψα μαχαίρι και άρχισα να ατμίζω δεν μου έχει έρθει να το ξαναανάψω.
Τώρα μετά από πάνω από 1 χρόνο ατμίσματος, ήδη έχω μειώσει σταδιακά την νικοτίνη και εύχομαι κάποια στιγμή  να απεξαρτηθώ και από αυτήν. :)

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 18:19 »
αρκετα ευκολα αν το παρεις αποφαση.προσωπικα τη μια μερα ημουν με δυο πακετα καπνους και το αλλο πρωι επινα καφε με το ηλεκτρονικο τσιγαρο :D

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 19:16 »
Πάρα πολύ εύκολα! Εδώ και έξι μήνες που ατμίζω ούτε στιγμή δεν μου πέρασε από το μυαλό να καπνίσω. Χώρια που νομίζω πως το άτμισμα είναι κατά πολύ πιο απολαυστικό. Δεν υπάρχει επιστροφή ευτυχώς.

Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 16:54 »
 Το απογευμα τις Δευτερας 30/11 στις 18:00 εκανα το τελευταιο μου κ.τ. . Απο τοτε μεχρι και σημερα που ειναι η τεταρτη ημερα δεν ζηταω καθολου το κ.τ. με καλυπτει πληρως το η.τ. Η αλλαγη που την περιμενα επιπονη δεν ειναι καθολου μεχρι τωρα...

Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 17:10 »
Ο πρώτος μήνας ήταν, όχι δύσκολος - δεν είναι σωστή λέξη, ας πούμε περίεργος.

Ενώ δεν μου έλειπε καθόλου το κ.τ. , υπήρχαν στιγμές που το ζήλευα, ιδίως έξω με παρέα και ποτό/καφέ. Τώρα, δυο μήνες αργότερα, νομίζω έχει εντυπωθεί στο μυαλό μου ότι πλέον δεν καπνίζω και όλα δείχνουν ότι πάμε καλά :)

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 17:16 »
Περίεργος, όπως είπε και ο Rosenred.


Αυτό που μου έκανε όμως εντύπωση ήταν οι γεύσεις που ανακαλύπτεις με το η.τ, γεύσεις που δεν παίρνεις γενικά στην καθημερινότητα. Θέλω να πω, οι συνδυασμοί γεύσεων σε ορισμένα υγρά είναι κάτι που δεν έχω πάρει από πουθενά αλλού..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BLACK

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 17:39 »
Το καλο με το η.τ. ειναι οτι κοβεις το κ.τ. πανευκολα.Το κακο ειναι πως το εκοψα για δευτερη φορα πανευκολα.  :dontknow:
Αυτη τη φορα ομως,οπλισμενος με καλυτερο εξοπλισμο και ΘΕΛΗΣΗ διανυω τον τριτο μου μηνα μ.τ.(μετα τσιγαρο).

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 21:18 »
Πανευκολο μου φανηκε! Ημουν απο τους τυχερους που τους εκατσαν καλα απ την πρωτη μερα. Δεν εχω κανει Κ.Τ και ουτε με τραβαει να κανω απ την πρωτη στιγμη που μπηκα στο ηλεκτρονικο

Αποσυνδεδεμένος crab21

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 23:15 »
Ξεκίνησα το άτμισμα μόνο και μόνο για να περιορίσω το κ.τ. και μέσα σε 2 μήνες το έκοψα τελείως. Από την πρώτη μέρα έπεσα στα 3 τσιγάρα την ημέρα, μετά από 2 εβδομάδες στα δυο και μόλις τελείωσε ο καπνός πάπαλα  :)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 23:50 »
Εγω δυσκολευτικα.. στην αρχη με τα atomizer-clearomizer που ειχα απο 20 στριφτα επεσα στα 10 ανα ημερα + η.τ. και κρατησε 1-1,5 χρονο αυτο. Δεν με ικανοποιουσε το τοτε η.τ. και τα υγρα που εκανα.
Με τον subtank mini και ενα 30αρι στικακι εκοψα το κ.τ. εδω και ενα 8μηνο περιπου.

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 02:13 »

μετά από 3 χρόνια πού είχα κάνει μια δοκιμή  με ή.τ. κ το απέρριψα , τώρα βλεπω να το απολαμβανω κ είμαι απλά στην αρχική αναζήτηση γεύσεων. Βέβαια άλλο μηχάνημα τώρα , καμία σχέση με πριν. Έχω μακρύ ταξίδι γεύσεων κ πιστεύω θα είναι ομορφότερο κ αργότερα κ χωρίς νικοτίνη...... keep walking.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364