vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

266 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Milarepa, TasMan, gfilip, Chris66, camber, Jorge

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1335 στις: Ιουλίου 14, 2015, 21:12 »
Νομίζω ότι υπάρχει κάπου παρανόηση γι αυτό θα κάνω το τεστ και θα επανέλθω!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1336 στις: Ιουλίου 14, 2015, 22:21 »
Βλέπεις την θερμοκρασία απλά σαν κόφτη για το καμμένο, γι'αυτό μπερδεύεσαι.

Για χάρη του παραδείγματος, ας πούμε ότι μας ενδιαφέρει μόνο μία τζούρα σε κρυο μοντ. Όχι απανωτές κλπ.

Όταν ρυθμίζεις 15 βατ και 220+ βαθμούς κελσίου, η θερμοκρασία που ατμιζεις είναι κατά μέσο όρο 150-160 βαθμοί ( πολύ χονδρικά τα νούμερα ) σε ένα διάστημα ας πούμε 4 δευτερολέπτων.
Για να φτάσεις τους 220 πρέπει η τζούρα να φτάσει τα 15 δευτερόλεπτα συνεχόμενα και τότε θα πέσουν τα βατ για να μεινει εκεί η θερμοκρασία.

Αν ρυθμίσεις 160 βαθμούς και 40 βατ, θα χτυπήσεις κατευθείαν τους 160 βαθμούς οπότε το μοντ θα ρίξει άμεσα τα βατ για να μείνεις στους 160 βαθμούς.

Όπως κάναμε με τα βατ σε κανονική λειτουργία που δεν κοιτούσαμε τα Ω και τα βολτ, έτσι και στο tc κοιτάς την θερμοκρασία. Τα βατ τα ανεβάζεις για να φτάσεις απλά την επιθυμητή θερμοκρασία.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1337 στις: Ιουλίου 17, 2015, 15:57 »
Δηλαδή, απ' ότι καταλαβαίνω κανονικά στο TC πρέπει να ρυθμίζουμε χαμηλή θερμοκρασία και μέτρια έως υψηλά watt; (και εγώ σαν τον djvolis ατμίζω)

Άλλη ερώτηση:
Το IPV D2 βλέπω ότι έχει το chip της YiHi SX130H αλλά δεν μπορώ να το βρω στο site της Yihi.  Είναι custom made από την IPV ή αποκλειστικό για αυτό το mod;  Ξέρει κανείς;  :dontknow:

Με ενδιαφέρει να δω σε σχέση με το SX350J τις δυνατότητές του.  Είναι πχ μια πιο μικρή του έκδοση (στυλ DNA25) με εξίσου καλά ρεύματα ή είναι κανά φρανκεστάιν chip που δεν έχει καμία σχέση;  Μην δώσουμε τα λεφτά τσάμπα.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1338 στις: Ιουλίου 17, 2015, 16:32 »
Για να ατμίσεις με TC (δηλαδή σταθερή θερμοκρασία από την αρχή έως το τέλος της τζούρας) θα πρέπει να έχεις ψηλά τα βατ ώστε να μπορείς να πιάσεις άμεσα την επιλεγμένη θερμοκρασία. Στους πόσους βαθμούς θα την ορίσεις είναι στα γούστα του καθενός.

Δεν σημαίνει όμως ότι κάνεις κάτι λάθος αν έχεις χαμηλά τα βατ. Απλά τότε το μοντάκι θα παίζει σαν VW με κόφτη θερμοκρασίας αν ξεμείνεις από υγρό. Άμα σε ευχαριστεί το αφήνεις έτσι.

Για τη 2η ερώτηση να σου πω ότι η YiHi δεν μας έχει συνηθίσει σε πατάτες. Μπορεί το mod να μη σε ικανοποιήσει σε όλους τους άλλους τομείς αλλά στο θέμα ρευμάτων θα είναι σωστό.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1339 στις: Ιουλίου 17, 2015, 16:56 »
Έβαλα στο DNA40 190C στα 18W.  Δεν μπορούσα να ατμίσω, έπιανε συνέχεια την θερμοκρασία και έκοβε το ρεύμα με μήνυμα "Temperature Protected".  Ο ατμός ανύπαρκτος και γεύση - χτύπημα υποτονικά.  Μήπως το DNA έχει άλλη λογική;

Δεν διαφωνώ για την YiHi, απλά δεν βρίσκω πουθενά αλλού το chip αυτό και αναρωτιέμαι πως και έτσι.  Αν είναι όντως της YiHi το chip δεν έχω καμιά αμφιβολία για την ποιότητά του, πόσο μάλλον αν μιλάμε για μια μικρότερη έκδοση του SX350J απλά δεν ξέρω αν όντως είναι έτσι  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1340 στις: Ιουλίου 17, 2015, 17:16 »
Επιτέλους achatzi
Να κάποιος που λέει αυτό για το οποίο φωνάζω τόσο καιρό.
Τα 18 Βαττ είναι πολλά για θερμοκρασία ατμού 190C.
Όλοι λένε το αντίθετο και ξεκινούν από 40 Βαττ και ατμίζουν με 190 C !!!
Και επιμένουν πως ενώ πιάνει ο έλεγχος θερμοκρασίας αυτοί ατμίζουν κανονικά.
Το Dna40 μετράει 25 φορές το δευτερόλεπτο την αντίσταση του coil, πράγμα που εκτός από το Yihi δεν το κάνει κανείς άλλος.
Οπότε η ταπεινή μου γνώμη είναι πως σχεδόν όλα τα υπόλοιπα μοντάκια προσποιούνται TC.
Ξέρω, ξέρω θα με σταυρώσετε, αλλά σκεφθείτε πρώτα και μετά βαράτε  :)) :))


Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1341 στις: Ιουλίου 17, 2015, 18:35 »
Καλησπέρα, καθώς είμαι νέο μέλος και δεν μπορώ να ανοίξω θέμα θα ρωτήσω εδώ δυο πραγματάκια και ελπίζω οι πιο έμπειροι να δώσουν τα φώτα τους.
Εδώ και αρκετό καιρό έχω ένα subtank mini με ένα provari 2.5 mini. Τώρα ενδιαφέρομαι για το subtank mini v2 καθώς από ότι λένε διορθώνει κάποια προβληματάκια από την πρώτη έκδοση, και εφόσον θα το αγοράσω θέλω να δω εάν συμφέρει να αγοράσω το box mini της kangertech, δηλαδή το subtank mini v2 μαζί με τη μπαταριοθήκη της. http://www.kangeronline.com/products/kanger-subox-mini-black-starter-kit

Αυτό που δεν ξέρω όμως είναι εάν έχει το σύστημα που έχει και το provari όπου δίνει την ίδια ποσότητα ενέργειας σε κάθε τζούρα μέχρι να αποφορτιστεί η μπαταριά τελείως. Το mod που είχα πριν από το provari (του οποίου το όνομα δεν θυμάμαι τώρα) δεν είχε κάτι τέτοιο, οπότε καθώς η μπαταρία έχανε ενέργεια έτσι και η κάθε επόμενη τζούρα υστερούσε από την προηγούμενη μέχρι που τελείωνε η μπαταρία.
Εάν κάποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του στο θέμα θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1342 στις: Ιουλίου 17, 2015, 19:13 »
Επιτέλους achatzi
Να κάποιος που λέει αυτό για το οποίο φωνάζω τόσο καιρό.
Τα 18 Βαττ είναι πολλά για θερμοκρασία ατμού 190C.
Όλοι λένε το αντίθετο και ξεκινούν από 40 Βαττ και ατμίζουν με 190 C !!!
Και επιμένουν πως ενώ πιάνει ο έλεγχος θερμοκρασίας αυτοί ατμίζουν κανονικά.
Το Dna40 μετράει 25 φορές το δευτερόλεπτο την αντίσταση του coil, πράγμα που εκτός από το Yihi δεν το κάνει κανείς άλλος.
Οπότε η ταπεινή μου γνώμη είναι πως σχεδόν όλα τα υπόλοιπα μοντάκια προσποιούνται TC.
Ξέρω, ξέρω θα με σταυρώσετε, αλλά σκεφθείτε πρώτα και μετά βαράτε  :)) :))



Σίγουρα όχι όλα τα υπόλοιπα.

Σίγουρα επίσης, κάθε μοντάκι έχει δική του λογική στο TC. Το ποιο τελικά είναι το σωστό, ιδανικό, ασφαλές, ικανοποιητικό και λοιπά επίθετα, μένει να το δούμε σε βάθος χρόνου.

Στη δική μου περίπτωση, η συμπεριφορά του TC στην ουσία επικεντρώνεται στο να μην φας καμένο και όχι στο να ατμίζεις με σταθερή θερμοκρασία. Με ρύθμιση στα 14-16w και 200-220οC το μοντάκι δουλεύει εξαιρετικά, με το σκεπτικό του ότι όταν τελειώνει το υγρό, δεν τρως καμένο. Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω πολλά W και φυσιολογική θερμοκρασία για να δω κατά πόσο με βολεύει το άτμισμα σε σταθερή θερμοκρασία, όπως και αν την αντιλαμβάνεται στο Snow Wolf.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1343 στις: Ιουλίου 17, 2015, 22:11 »
Το DNA μάλλον σε αυτή την λογική είναι, αλλιώς δεν εξηγείται η τόσο κακή απόδοση στην δοκιμή μου, εκτός αν έκανα κάτι λάθος.  :dontknow:


Ποια από τις 2 λογικές είναι σωστή θα φανεί στο χειροκρότημα, όπως πολύ σωστά λεει ο cruiser.


Όπως και να 'χει θα επαναλάβω τον χρυσό κανόνα του ατμίσματος (όπως τον έχω αντιληφθεί εγώ) "Περί ορέξεως...."

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1344 στις: Ιουλίου 17, 2015, 22:12 »
Αυτό που δεν ξέρω όμως είναι εάν έχει το σύστημα που έχει και το provari όπου δίνει την ίδια ποσότητα ενέργειας σε κάθε τζούρα μέχρι να αποφορτιστεί η μπαταριά τελείως. Το mod που είχα πριν από το provari (του οποίου το όνομα δεν θυμάμαι τώρα) δεν είχε κάτι τέτοιο, οπότε καθώς η μπαταρία έχανε ενέργεια έτσι και η κάθε επόμενη τζούρα υστερούσε από την προηγούμενη μέχρι που τελείωνε η μπαταρία.
Εάν κάποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του στο θέμα θα το εκτιμούσα.
Αν καταλαβαίνω καλά, ρωτάς αν το subox είναι ηλεκτρονικό VW mod.
Ναι, είναι  :yes:
Ποιοτικά βέβαια το provari σου είναι πολύ ανώτερο.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1345 στις: Ιουλίου 17, 2015, 23:50 »
Επιτέλους achatzi
Να κάποιος που λέει αυτό για το οποίο φωνάζω τόσο καιρό.
Τα 18 Βαττ είναι πολλά για θερμοκρασία ατμού 190C.
Όλοι λένε το αντίθετο και ξεκινούν από 40 Βαττ και ατμίζουν με 190 C !!!
Και επιμένουν πως ενώ πιάνει ο έλεγχος θερμοκρασίας αυτοί ατμίζουν κανονικά.
Το Dna40 μετράει 25 φορές το δευτερόλεπτο την αντίσταση του coil, πράγμα που εκτός από το Yihi δεν το κάνει κανείς άλλος.
Οπότε η ταπεινή μου γνώμη είναι πως σχεδόν όλα τα υπόλοιπα μοντάκια προσποιούνται TC.
Ξέρω, ξέρω θα με σταυρώσετε, αλλά σκεφθείτε πρώτα και μετά βαράτε  :)) :))


Δεν ξερεις, δεν ξερεις, δεν θα σε σταυρωσουμε, απλα θα δωσουμε αντεπιχειρηματα  :yes:


Εφοσον τα 18w στους 190 ειναι παρα πολλα και δεν μπορεις να ατμισεις κανονικα, με το ιδιο σκεπτικο τα 30j στους 200 με τον ατμο να καιει ( πιασανε οι ζεστες εδω ) και την θερμοκρασια στο οριο απο την αρχη, δεν θα ατμιζω τιποτα ( λογικα ).


Δεν συμβαινει κατι τετοιο σε μενα. Οριστε και ενα προχειρο βιντεο
https://www.dropbox.com/s/gbqe1cv0rq5ok2q/20150717_233418.mp4?dl=0
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2015, 01:43 από nikos523 »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1346 στις: Ιουλίου 18, 2015, 16:20 »
Έβαλα στο DNA40 190C στα 18W.  Δεν μπορούσα να ατμίσω, έπιανε συνέχεια την θερμοκρασία και έκοβε το ρεύμα με μήνυμα "Temperature Protected".  Ο ατμός ανύπαρκτος και γεύση - χτύπημα υποτονικά.  Μήπως το DNA έχει άλλη λογική;

Δεν διαφωνώ για την YiHi, απλά δεν βρίσκω πουθενά αλλού το chip αυτό και αναρωτιέμαι πως και έτσι.  Αν είναι όντως της YiHi το chip δεν έχω καμιά αμφιβολία για την ποιότητά του, πόσο μάλλον αν μιλάμε για μια μικρότερη έκδοση του SX350J απλά δεν ξέρω αν όντως είναι έτσι  :dontknow:

Αν δεν υπάρχει λάθος στο στήσιμο ή λάθος στο διάβασμα της αντίστασης από το DNA, τότε ο ατμοποιητής σου θέλει μεγαλύτερη θερμοκρασία.
Ξεκίνα με το τεστ της μνήμης, δηλαδή αν το σύρμα που χρησιμοποιείς είναι όντως Ni200.
Συνέχισε με οπτικό έλεγχο της αντίστασης και έλεγξε αν είναι σωστά πιασμένο το σύρμα στον ατμοποιητή.
Κατέβα χαμηλά, στον 510 του ατμοποιητή και τον 510 του μοντ, αν είναι καθαρά και στεγνά.
Αμέσως μετά και με την αντίσταση σε θερμοκρασία περιβάλλοντος, κάνε το DNA να ξαναδιαβάσει την αντίσταση (new coil - press +).
Αν συνεχίσει να μην σε ικανοποιεί, ανέβασε θερμοκρασία, μέχρι να σε ικανοποιεί.
Αν δοκιμάζεις στον Kayfun, στήσε και τον Calix ή το αντίθετο.
Μην ξεχνάς τα νήματα DNA40 και Ni200.
Το DNA40 όταν πιάσει την θερμοκρασία, δεν κόβει το ρεύμα. Ανεβοκατεβάζει ότι νομίζει, για να κρατήσει σταθερή τη θερμοκρασία.
Το κάνει με ομαλότερο τρόπο απ' το SX350J.
Το "Temperature Protected" είναι ενημερωτικό. Μην το κοιτάς. Εστίασε στον ατμό την γεύση και το χτύπημα.
Αν δεν σε ικανοποιούν, ανεβάζεις θερμοκρασία, μέχρι να σε ικανοποιήσουν.
Κατά την διάρκεια των ρυθμίσεων, προσοχή αν βγάλει το μήνυμα new coil?
Αν ανεβάσεις κάμποσο την θερμοκρασία, μπορεί τα 18W να μην είναι αρκετά για να πιάσει την θερμοκρασία.
Εκεί είναι χρήσιμο το "Temperature Protected". Αν δεν εμφανίζεται, αύξησε τα Wattς.
Ναι, θέλει αρκετό κλικ-κλικ και κάμποσο διάβασμα.
Δεν είναι μόνο το TC. Είναι και το νέο σύρμα.
Όχι, δεν είναι δύσκολο. Να σκεφτείς ότι εγώ τα κουτσοκατάφερα.
Υπόψιν ότι υπάρχουν 2 σχολές TC μεταξύ των χρηστών.
Η μία ατμίζει με θερμοκρασία, ρυθμίζοντας υψηλά Watt, για να πιάσει γρήγορα την θερμοκρασία.
Είναι γνωστοί με το συνθηματικό VTάδες.
Η άλλη ατμίζει με Watt, ρυθμίζοντας την θερμοκρασία, για να μην έχει καμένο σε περίπτωση στεγνώματος.
Μπορείς να μας λες TCάδες.
Δεν υπάρχει καλό/κακό ή σωστό/λάθος. Ότι σε βολεύει. Καλό είναι να τα δοκιμάζεις όλα.
Το DNA40 τα καταφέρνει καλά και στις 2 σχολές.
Η Evolv το λάνσαρε ως VT. Η μόνη διαφορά είναι ότι σε VT έχεις καλύτερη ένδειξη μπαταρίας.
Ρεζουμέ: Δεν χρησιμοποιείς τις γνώσεις από VW για να στήσεις και να ρυθμίσεις TC και δεν αγοράζεις κάτι άλλο, μέχρι να εξαντλήσεις το παλιό.

Το SX130H δεν κυκλοφορεί σκέτο ως κύκλωμα.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1347 στις: Ιουλίου 18, 2015, 17:10 »
Επειδή 90 σελίδες είναι πολλές και με την αναζήτηση στο φόρουμ δεν βγάζω άκρη, μήπως υπάρχει κανένα παλιότερο ποστ που να λέει με απλά λόγια, για αρχάριους, τι είναι τα Joules (εκτός από μονάδα μέτρησης ενέργειας) και πως σχετίζονται με τα Watts και πόσο διαφέρει η ρύθμιση Joules και Watts?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1348 στις: Ιουλίου 18, 2015, 17:31 »
Joule=Watt x second
Πρακτικά δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν έχω πιάσει στα χέρια μου mod με ρύθμιση J

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1349 στις: Ιουλίου 18, 2015, 17:35 »
Αυτό με το Watt επί δευτερόλεπτο το ξέρω. Αυτό που δεν ξέρω τελικά αν στην ουσία υπολογίζει κάτι άλλο. Δηλαδή αν δουλεύω στα 10 Watts έναν ατμοποιητή, άμα τον βάλω σε ένα sx mini, για παράδειγμα, θα πρέπει να τον βάλω στα 10 Joules? Δηλαδή η ρύθμιση θα είναι στα 10 Joules / second (=10Watts)  ???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42509 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos