vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #195 στις: Μαΐου 17, 2013, 11:18 »
Θα ηθελα τη γνωμη σας ποιο να παρω? evic, nobacco z, η z max telescopic sigelei? ευχαριστω πολυ!!!!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #196 στις: Μαΐου 17, 2013, 11:22 »
Sigelei  Zmax Telescopic !

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #197 στις: Μαΐου 17, 2013, 11:30 »
Φιλε zacharis μπορεις να μου το αιτιολογησεις σε παρακαλω?


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #198 στις: Μαΐου 17, 2013, 11:37 »
Εγώ φίλε θα σου πρότεινα να πάρεις το kick και ένα μηχανικό (έτσι έχεις ένα ηλεκτρονικό μοντάκι).

Θα έχεις ένα πολύ καλό ηεκτρονικό κύκλωμα, το οποίο θα το μεταφέρεις από μηχανικό μοτν σε μηχανικό μοντ, αλλάζοντας το εξωτερικό περίβλημα ανάλογα τα γούστα σου, αλλά έχοντας πάντα το ίδιο αξιόπιστο ηλεκτρονικό κύκλωμα. Εξέτασέ το, βέβαια, ανάλογα και με το τι είναι αυτό που θες εσύ και μέχρι πόσα θέλεις να διαθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #199 στις: Μαΐου 17, 2013, 11:50 »
Φιλε zacharis μπορεις να μου το αιτιολογησεις σε παρακαλω?

Πολύ καλύτερη  κατασκευή & σχεδίαση (βαρύ SS, OLED screen, telescopic άρα χωρίς περιορισμό στις μπαταρίες) και φθηνότερη τιμή από τα άλλα δύο που ανέφερες...

Ομως ρίξε μια ματιά και στο Vamo...

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #200 στις: Μαΐου 17, 2013, 12:27 »
το εχω το vamo αλλα δε μ αρεσει... για το nobacco z τι λες ?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #201 στις: Μαΐου 17, 2013, 13:03 »
 
Πανάκριβο για τα σημερινα δεδομένα...

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #202 στις: Μαΐου 17, 2013, 13:32 »
Κούλη θα επιμείνω γιατί και εγώ θα ήθελα κάποιον να το κάνει πριν χαλάω τζάμπα λεφτά. Αφού από ότι καταλαβαίνω έχεις ένα budget γύρω στα 80-90 κάνε υπομονή κανά μήνα ακόμα μάζεψε άλλα τόσα και πάρε το provari. Μην σπαταλάς λεφτά για κάτι που κάποια στιγμή θα το κάνεις έτσι και αλλιώς. Πίστεψε με θα ξενοιάσεις χώρια ότι δεν θα χάσει και την αξία του

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #203 στις: Μαΐου 17, 2013, 13:33 »
Συμφωνώ με τον Zacharis

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #204 στις: Ιουνίου 12, 2013, 00:16 »
 Καλησπέρα, είμαι καινούργιος ατμιστής (περίπου 1 μήνα) έχω ξεκινήσει με το Giant της Nobacco και εδώ και λίγες μέρες σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου αγορά σε mod, δεν ψάχνομαι για κάτι ακριβό, αλλά κάτι αξιόλογο και value for money...έχω καταλήξει στο Vamo, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω και τους πιο έμπειρους στο αντικείμενο...Vamo? Zmax? (το Zmax της Nobacco έχει καμία σχέση με το γνωστό Zmax?) ή το eVic? (Για αυτό έχω ακούσει διάφορα σχόλια...και έχω διαβάσει για αρκετές βλάβες).
Μέχρι στιγμής το Vamo δείχνει το επικρατέστερο...αλλά εδώ πάλι πέφτω σε δίλημμα, έχει κυκλοφορήσει το V3 που δείχνει περίεργο, αλλά η τιμή του είναι καλή...προσφέρει κάτι παραπάνω απο το V2?
Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις…άμα κάποιος έχει κάτι άλλο να προτείνει, δεν βιάζομαι για την αγορά (το Giant κρατάει μια χαρά ακόμα).
Επίσης από μπαταρίες…σε mod, για διάρκεια (δεν με ενδιαφέρει το μέγεθος του mod τόσο πολύ) 18650? ή 2 18350?

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #205 στις: Ιουνίου 12, 2013, 00:51 »
καλησπέρα και καλώς ήλθες στο forum και το η/τ


η value for money επιλογή σου (κατά την γνώμη μου) είναι αυτή εδώ.


https://www.fasttech.com/products/1411/10004394/1354200




Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #206 στις: Ιουνίου 12, 2013, 00:55 »
Απo τη στιγμη που σε βλεπω οτι εισαι διατεθημενος να δωσει κοντα στα 100€ για mod,
θα σου προτεινα, απο τη στιγμη που λες οτι το Giant κραταει ακομα,
να κανεις κανα μηνα ακομη υπομονη και με τα λεφτα που εχεις εξοικονομησει απο τις βολτες στο περιπτερο να παρεις με τη μια ενα provari.
Απο τη στιγμη που αποφασισες να ασχοληθεις με τα ηλεκτρονικα mod πιστευω πως το provari ειναι το ιδανικο.
Θα σε αφησει απολυτα ικανοποιημενο, χωρις να χρειαστει να ψαξεις για καποιο εναλλακτικο mod στο μελλον.
Aν δε σκοπευεις απο την αλλη να διαθεσεις ποτε τα χρηματα για το provari, πιστευω το Vamo ειναι μια καλη επιλογη για τα χρηματα του.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #207 στις: Ιουνίου 12, 2013, 01:16 »
@petkostas

Η πρόταση μου είναι Vamo και με βάση τα μοντέλα που ανέφερες, η σειρά που τα κατατάσω είναι:
1. Vamo V2
2. Zmax (Smokteck, αυτής της εταιρίας είναι και το Z της Nobacco)
3. Vmax (Smokteck)
4. Evic
Όλα με 2χ18350 δίνουν 5Α, εκτός από το Evic που δίνει 3,5Α. Μην παραβλέψεις αυτή τη διαφορά. Φαίνεται μικρή, αλλά για μένα που τα δοκίμασα όλα στη πράξη, είναι τεράστια.
Σχεση τιμής-απόδοσης = Vamo
 :)


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2013, 21:37 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #209 στις: Ιουνίου 12, 2013, 01:27 »
Απo τη στιγμη που σε βλεπω οτι εισαι διατεθημενος να δωσει κοντα στα 100€ για mod,
θα σου προτεινα, απο τη στιγμη που λες οτι το Giant κραταει ακομα,
να κανεις κανα μηνα ακομη υπομονη και με τα λεφτα που εχεις εξοικονομησει απο τις βολτες στο περιπτερο να παρεις με τη μια ενα provari.
Απο τη στιγμη που αποφασισες να ασχοληθεις με τα ηλεκτρονικα mod πιστευω πως το provari ειναι το ιδανικο.
Θα σε αφησει απολυτα ικανοποιημενο, χωρις να χρειαστει να ψαξεις για καποιο εναλλακτικο mod στο μελλον.
Aν δε σκοπευεις απο την αλλη να διαθεσεις ποτε τα χρηματα για το provari, πιστευω το Vamo ειναι μια καλη επιλογη για τα χρηματα του.


 Το provari το γνωρίζω...και απο ότι έχω καταλάβει είναι σίγουρα ένα value for money...η αλήθεια είναι οτι το η.τ με έχει κερδίσει σε σχέση με το κ.τ και η κίνηση που κάνω τώρα είναι απλά γιατί θέλω να δω και τι προσφέρει το mod σε σχέση πχ με το Giant (όπως έγραψα είμαι ευχαριστημένος).
Το σκέφτομαι για provari...αλλά απο την άλλη σκέφτομαι μήπως ένα τέτοιο mod θα ήταν η τελική μου επιλογή (κάνοντας την διαδρομή και απο ένα mod σαν το Vamo που στο fasttech όπως έγραψαν είναι σε τιμή δελεαστική).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12