vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

406 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Jorge, camber, danys620, antiklitos140

Twitter

Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Νεκρός - τελείως όμως -  ατμοποιητής από Intellicig Evo. Φυσήματα , κατακόρυφα, καθαρισμός με οινοπνεύματα , ξίδια κλπ. Τίποτα νεκρός.. Δεν τον βράζω και κάνα πεντάλεπτο , λέω. Το κάνω. Τον βγάζω από το μπρίκι, τον φυσάω, τον στεγνώνω, ρίχνω και δυο τρεις σταγόνες στη γέφυρα, τον κουμπώνω, πάλι τίποτα. Μα να μη λέει ν' αναστηθεί? Μυστήριο. Και ενώ προσπαθώ εναγωνίως να ατμίσω και έχουν παραμορφωθεί οι μύες του προσώπου απ' την προσπάθεια, μου μένει το φιλτράκι στο στόμα (ξέρετε εσείς που έχετε EVO) και πέφτει στο πάτωμα , με τη μπαταρία κουμπωμένη εννοείται, και χτυπά με τη γέφυρα. Τον μαζεύω, τον κοιτάζω , έχει αλλάξει μορφή. Η γέφυρα είναι πλέον όχι καμπυλωτή αλλά σε σχήμα σχεδόν Π και έχει υποχωρήσει και όλη η βάση του προς τα μέσα. (Δείτε τη φωτο). Κρίμα λέω, καταστράφηκε τελείως... Πάνω που θα τα κατάφερνα.... Μωρέ σκέφτομαι δεν ξαναβάζω το φιλτράκι ; Τραβάω μια καλή, μου 'ρχεται μια υποψία ατμού, δεύτερη, τρίτη και μεταμορφώθηκε σε ατμομηχανή. Ούτε καινούριος τόσο ατμό. Χαρά να δεις !!!
Βγάζω απ' τα αζήτητα έναν ακόμα, που με το ζόρι δούλευε τον δοκιμάζω λίγο, τα ίδια. Τον κοπανάω στα πλακάκια δυο τρεις φορές μέχρι να στραβώσει και να υποχωρήσει. Τον κουμπώνω, τραβάω δυο τρεις καλές και ΝΑΙ θαύμα. Ζωντάνεψε!!! Μα ποιος είμαι τελικά..

Τυχαίο; Δε νομίζω..




ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΔΕΝ αναλαμβάνω την ευθύνη και την αντικατάσταση κακοποιημένων ατμοποιητών.    

 

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 23, 2010, 12:28 »
Νεκρός - τελείως όμως -  ατμοποιητής από Intellicig Evo. Φυσήματα , κατακόρυφα, καθαρισμός με οινοπνεύματα , ξίδια κλπ. Τίποτα νεκρός.. Δεν τον βράζω και κάνα πεντάλεπτο , λέω. Το κάνω.

Συγχαρητήρια για τον τρόπο σου να ανασταίνεις ατμοποιητές αλλά δεν καταλαβαίνω
γιατί να μπαίνεις σε αυτή τη φασαρία όταν έχουν 1 χρόνο εγγύηση και μπορείς να
πάρεις καινούργιο.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 23, 2010, 12:33 »
Δηλαδή τώρα ανακάλυψες τη μέθοδο της σφαλιάρας; Εξακριβωμένα δουλεύει πολύ συχνά σε πεισματάρικες συσκευές!

Ένα παλιό pc μου, χαρακτηριστικά, είχε μαζέψει τόσες σφαλιάρες που από ένα σημείο και μετά δε χρειαζόταν να του τη σβουρίξω, με το που άρχιζαν τα μπινελίκια έστρωνε ;D

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 23, 2010, 12:44 »
έχουν 1 χρόνο εγγύηση και μπορείς να
πάρεις καινούργιο.

Είσαι σίγουρος για τον ένα χρόνο, για τους EVO? Γιατί στο site δεν αναφέρεται τίποτε για εγγύηση. Μόνο Return period 10 ημέρες.
Ακόμα κι αν ισχύει ποιος πληρώνει τα μεταφορικά?

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 23, 2010, 17:24 »
Όλες οι μπαταρίες και οι ατμοποιητές intellicig evo έχουν 1 χρόνο εγγύηση.
Πάρτους ένα τηλέφωνο και διευκρίνισε το.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 23, 2010, 19:20 »
Μου άρεσε ο τρόπος που περιγράφεις το πρόβλημα και τη λύση του.  :)

Ίσως οι δύο ατμοποιητές να είχαν ψυχρή κόλληση στο σύρμα τους και με το χτύπημα να ξαναέχει πια επαφή.
Πάντως σε κάθε περίπτωση θα τους άλλαζα.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 24, 2010, 00:34 »
Εχοντας καπνισει τον συγκριμενο ατμοποιητη σχεδον αποκλειστικα για περισοτερο απο 1 χρονο επετρεψε μου να δωσω λυση στο μυστηριο.
Ο ατμοποιητης σου δουλευε κανονικα και πριν.το προβλημα ηταν στις μπαταριες.και αυτο γιατι τις σφιγγεις πολυ με αποτελεσμα να εχει πατηθει κατω ο πολος της μπαταριας.με τον τρακο που εφαγε ο ατμοποιητης απλα εσπρωξες την επαφη του πιο κατω και ετσι εκανε παλι επαφη με την μπαταρια.
το προβλημα λυνεται αλλα με αλλο τροπο,εχει ειπωθει νομιζω.

επισης οταν εχουμε εναν ατμοποιητη (οπως και καθε αλλη συσκευη) και τον εχουμε βρασει,πλυνει,κοπανησει κτλ εννοειται πως δεν μας καλυπτει η οποια εγγυηση.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 03, 2011, 23:08 »
Την τελευταία εβδομάδα πέταξα 2 intellicig και 2 401 μαιμού από περσινό στοκ (ολοκαίνουργοι όλοι). Στην αρχή άτμιζα τον έναν με evo passthrough και κανένα πρόβλημα. Μετά τον βάζω στο ego passthrough με αντάπτορα και είχε γεύση καμμένου πολύ έντονη. Βάζω τον δεύτερο, τα ίδια, τον τρίτο, τα ίδια, τον τέταρτο, τα γίδια!
Παλιοχαρακτήρες λέμε! Ξέρει κανένας γιατί συμβαίνει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 03, 2011, 23:17 »
Την τελευταία εβδομάδα πέταξα 2 intellicig και 2 401 μαιμού από περσινό στοκ (ολοκαίνουργοι όλοι). Στην αρχή άτμιζα τον έναν με evo passthrough και κανένα πρόβλημα. Μετά τον βάζω στο ego passthrough με αντάπτορα και είχε γεύση καμμένου πολύ έντονη. Βάζω τον δεύτερο, τα ίδια, τον τρίτο, τα ίδια, τον τέταρτο, τα γίδια!
Παλιοχαρακτήρες λέμε! Ξέρει κανένας γιατί συμβαίνει αυτό;
Μήπως είναι πιο πολλά volt το passthrough του ego;

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 04, 2011, 01:11 »
Μήπως είναι πιο πολλά volt το passthrough του ego;
Δεν ξέρω, λες να είναι 5βολτο; Μέχρι 3.7 σηκώνει ο 401;

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 04, 2011, 01:25 »
Βασίλη με φιλτράκι τους δουλεύεις; Σε μένα όποτε τους χρησιμοποιούσα σε mod  με 18650 στις 3 τζούρες στέγνωναν. Τα πήγαιναν καλά μόνο με τις δικές τους μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 04, 2011, 04:01 »
Βασίλη με φιλτράκι τους δουλεύεις; Σε μένα όποτε τους χρησιμοποιούσα σε mod  με 18650 στις 3 τζούρες στέγνωναν. Τα πήγαιναν καλά μόνο με τις δικές τους μπαταρίες.
Στάθη, με dripping το δουλεύω. Τώρα με τα used 401, στις 4 τζούρες στεγνώνουν και η γεύση καμμένου δεν είναι και ότι καλύτερο - ειδικά για τα πνευμόνια. Έτσι όπως πάει, θα θέλω ένα μπουκαλάκι 30ml την ημέρα!
Μάλλον θα χτυπήσω το ovale γιατί έχει πιαστεί το χέρι μου. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 05, 2011, 02:16 »
Αν η συζήτηση είναι να συνεχιστεί για τα Ce2R3, εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1682.0.html

Τα τελευταία μηνύματα (σχεδόν 2 σελίδες) μεταφέρθηκαν στα ανένταχτα εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1782.0.html

Αν μεταφέρονταν στο ανάλογο θέμα θα διέλυαν την εκεί συζήτηση.

Παρακαλώ να είστε πιο προσεκτικοί. Όταν η συζήτηση αλλάζει θέμα, μεταφέρετέ την εκεί που της ταιριάζει και μην συνεχίζετε off topic.
Διαβάστε κι αυτό:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40655.html#msg40655

Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 12, 2011, 22:21 »
τελικά όντως έχουν 1 χρόνο εγγύηση??
το δικό μου τον έχω 3 μέρες,που και που μου δίνει την γεύση καμμένου και αλλάζω φιλτράκια...άλλες φορές,με απανοτές τζούρες καίει,είναι normal??

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές M401 (EVO) Κοπανήστε τους για να συνέλθουν!
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 12, 2011, 22:29 »
normal είναι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364