vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?

Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« στις: Ιουνίου 18, 2010, 22:29 »
Ειμαι αρχαριος και θα ηθελα την γνωμη σας με τι να ξεκινησω
NOBACCO Black Line Vs JOYE eGo ?

Υγρο η φιλτρα για αρχη (τα Nobacco black κανουν και για eGo) ?

Τι αρχικο nobacco υγρο να παρω γευση + περιεκτηκοτητα (το 1,5 ενα πακετο light το εχω)

Μηπως καλητερα Cartomizer απο που? η nobacco εχει ?

Η χρηση της εκπτωσης γινεται και απο καταστημα ή μονο απο το e-shop ?



Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 18, 2010, 22:43 »
- ego για περισσότερη αυτονομία
- υγρά αφου αραιώσεις το φίλτρο
- παρε ( αν θες να το κόψεις) non και high (τ 2 ακρα) και ατμιζε non , οποτε τα παίζεις βάζε 2 σταγόνες high και προχώρα.
- και απο τα 2

καλωσήρθες

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 18, 2010, 22:47 »
Ειμαι αρχαριος και θα ηθελα την γνωμη σας με τι να ξεκινησω
NOBACCO Black Line Vs JOYE eGo ?

Υγρο η φιλτρα για αρχη (τα Nobacco black κανουν και για eGo) ?

Τι αρχικο nobacco υγρο να παρω γευση + περιεκτηκοτητα (το 1,5 ενα πακετο light το εχω)

Μηπως καλητερα Cartomizer απο που? η nobacco εχει ?

Η χρηση της εκπτωσης γινεται και απο καταστημα ή μονο απο το e-shop ?



Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια
Καλωσήρθες akou.

- eGo
- Τα υγρά είναι κάτι που πρέπει να βρεις μόνος σου. Δοκίμασε γεύσεις που νομίζεις πως θα σου αρέσουν και πάρε σε διάφορες περιεκτικότητες σε νικοτίνη για να δεις ποιά σε γεμίζουν. Μετά συνεχίζεις με την περιεκτικότητα που διάλεξες και δοκιμάζεις και άλλες γεύσεις.
- Ίσως καλύτερα τα cartomizer αλλά τα cartomizers που κάνουν στο eGo δεν έχουν έρθει στην Ελλάδα. Από  Κίνα όσα θέλεις. Κάνε τις πρώτες δοκιμές με τους ατμοποιητές που θα πάρεις με το eGo και μετά ανάλογα με την αίσθηση που αφήνει σε σένα θα συζητήσουμε για άλλους ατμοποιητές ή cartomizers.
- Νομίζω πως και αυτοπροσώπως να πας θα σου κάνουν την έκπτωση, τηλεφώνησέ τους όμως πρώτα να σιγουρευτείς.

Καλή επιτυχία και ότι άλλο χρειαστείς ρώτα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 18, 2010, 22:51 »
akou φιλε ακου.Τα συκα συκα και η σκαφη σκαφη.Θα συμφωνησω με τον κουμπαρο abet αλλα!!
Παρε το ego 3-4 μπαταριες επιπλεον και καμμια 10αρια ατμο 510.
Απο υγρα τωρα ,αν θες τσιγαρισια απο nobacco παρε καμελ η mlb
και απο funstore παρε rich η regular high για να μην σε πω extra high και ξεκινα.
Και επειδη την ωρα που εγραφα επενεβη ο συνθαλαμιτης μου μην τον ακους.Επειδη δεν εδωσες πολλες πληροφοριες για το τι ζητας ακου.Αν θες να απαλλαγεις το συντομοτερο δυνατον απο το ΤΣΙΓΑΡΟ χωρις να πονεσει η τσεπη σου με  περιττα και ανουσια εξοδα και ειδικα τετοιες εποχες listen to me
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2010, 22:58 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 18, 2010, 23:01 »
ρε κουμπάρε , τι λες στον αν8ρωπο ? τα VG δεν κάνουν για 510

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 18, 2010, 23:05 »
Ποιος το ειπε αυτο?Εδω και κατι μηνες ειμαι με 510 και rich extra high 24mg και την εχω καταβρει.Και ειναι ο μοναδικος λογος που δεν μπορω να ξαναβαλω το γ@#&μενο κολοτσιγαρο στο στομα μου  οσες φορες και αν δοκιμασα .................
Και αν νομιζεις οτι πουλαω παπα υπαρχει μελος του φορουμ που δοκιμασε ecopure extra high rich 30 mg  με μιξη με ecomix 2 προς 1 με 510 και να με διαψευσει εδω και τωρα....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2010, 23:11 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 18, 2010, 23:11 »
Όσο τσακώνονται οι κουμπάροι, με κάθε σοβαρότητα σου προτείνω να δεις αυτό:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1191.0.html
;D ;D ;D

Χωρίς πλάκα τώρα, πάρε ότι υγρά σου μοιάζουν ενδιαφέροντα, σιγά σιγά θα βρεις τις προτιμήσεις σου. Απλά πάρε διάφορες περιεκτικότητες νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 18, 2010, 23:26 »
Λοιπόν akou κοίτα πως έχουν τα πράγματα.
Εδώ μέσα μετά από αρκετές αγορές-δοκιμές έχω βγάλει μερικά συμπεράσματα.

Αν σε ενδιαφέρει αυτό που κρατάς να μοιάζει εμφανισιακά με το κανονικό τσιγάρο πήγαινε σε njoy με cartomizer. Τα cartomizer είναι μεγάλη ευκολία αφού τα
βιδώνεις ατμίζεις και μόλις τελειώσει το υγρό βάζεις άλλο cartomizer και συνεχίζεις το άτμισμα (και αυτό που τελείωσε το κρύβεις ώστε μετά από λίγο καιρό
στο άτμισμα να μάθεις να τα γεμίζεις για να μειώσεις το κόστος).

Αν δεν σε ενδιαφέρει να μοιάζει με κανονικό τσιγάρο πήγαινε σε Ego. Αυτό μοιάζει κάπως με μαύρο πουράκι και το δυνατό του σημείο είναι ότι η μπαταρία του
κρατάει 6-8 ώρες (στο njoy υπολόγισε 2-3 ώρες το πολύ). Με το Ego μπορείς να χρησιμοποιήσεις και φιλτράκια αλλά και cartomizer (με τη χρήση αντάπτορα
μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτά που πωλούνται Ελλάδα αλλιώς μόνο αγορά από εξωτερικό).

Όσο αφορά τα υγρά γνώμη μου είναι να πάρεις κάποια σε high περιεκτικότητα νικοτίνης. Αυτό θα σε βοηθήσει να απαλλαγείς από το τσιγάρο πιο εύκολα και
στο μέλλον μπορείς αν θέλεις να ρίξεις την περιεκτικότητα πιο χαμηλά.
Τέλος η γεύση είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό. Πάρε ότι σου κτυπάει καλύτερα στο μάτι και κάνε το σταυρό σου να ατμίζεται.

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 22, 2010, 13:45 »
ρε κουμπάρε , τι λες στον αν8ρωπο ? τα VG δεν κάνουν για 510
   προσωπικα vg με 510  ατμιζω εδω και πολλους μηνες και ...ολα καλα  :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αρχαριος NOBACCO Black Vs JOYE eGo ?
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 22, 2010, 18:11 »
οκ , γούστα είναι αυτά δε λέω
Πάντως με την pg παρατηρήται εύκολα μπούκωμα στο 510 σε σχέση με VG
Προσωπικά χρησιμοποιώ μίγμα με 20 % VG  - 80% PG

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364