vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

277 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, AK47, ΨΗΛΟΣ, tibolaso, dvelev, aragiannis, georgeboy, Buliwyf

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 16:23 »



Ο Boge από ότι είδα σε αυτό το video βγάζει τρομερό ντουμάνι!!!
Αλλά υστερεί στο θέμα γεμίσματος (δηλαδή αν σου αδειάσει και είσαι στο δρόμο έχεις πρόβλημα)









Ο Δικός μου με αντίσταση 2.4ohm με giant 1100 (πλήρως φωρτισμένη) δουλεύει έτσι







με το lava και 1.8ohm στα 3.4V δουλεύει έτσι


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p_hVdwlFxLQ&feature=youtu.be[/youtube]




Χάλια ε?  :confused1:
AN "κατασταλάξεις" στα boges ,υπάρχουν τα tanks για να διευκολυνθείς...

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 00:00 »
εχοντας δοκιμασει πολλους ατμοποιητες ,εχω να πω πως ο T2 βγαζει πολυ καλο ντουμανι κ ιδιαιτερα πυκνο...

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ατμος και καθημερινότητα
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 20:17 »
Δοκιμασε τα Ce3 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8321.0.html
και τα Ce3 gianto http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13428.0.html
αυτα μου εχουν δωσει το περισσοτερο "μαμίσιο" ντουμανι (εξαιρω την γευση) με απλες εγκο μπαταριες.
Τα εχει και τα δυο η atmomixani.gr

H "καθημερινοτητα" στον τιτλο θα ηθελα παρα πολυ να μου εξηγησεις που κολάει με το θεμα  :))




Σήμερα μου ήρθανε οι Ce3 και σαν πρώτη επαφή αν και έχει τα μειονεκτήματα του (διαδικασία γεμίσματος κ.λ.π) μπορώ να πω ότι είχες απόλυτο δίκιο για το ντουμάνι του.




Ωραίος, ευχαριστώ.




Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμος και καθημερινότητα
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 20:29 »




Σήμερα μου ήρθανε οι Ce3 και σαν πρώτη επαφή αν και έχει τα μειονεκτήματα του (διαδικασία γεμίσματος κ.λ.π) μπορώ να πω ότι είχες απόλυτο δίκιο για το ντουμάνι του.




Ωραίος, ευχαριστώ.
  πες μας περισσοτερα. εχει γινει παρουσιαση αλλα δεν εχουμε πολους κριτες να μας πουν την αποψη τους.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 21:07 »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ατμος και καθημερινότητα
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 03:34 »
Σήμερα μου ήρθανε οι Ce3 και σαν πρώτη επαφή αν και έχει τα μειονεκτήματα του (διαδικασία γεμίσματος κ.λ.π) μπορώ να πω ότι είχες απόλυτο δίκιο για το ντουμάνι του.
Ελπιζω να εκτιμησεις και την αποδοση γευσης, που ειναι το πραγματικα δυνατο του σημειο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 13:21 »
Αφού έχεις Λάβα, CE4+ κλασσικό στα 4,9v. Απίστευτο ντουμάνι, καλή γεύση, αρκετή διάρκεια ζωής.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ατμος και καθημερινότητα
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 17:45 »

Ελπιζω να εκτιμησεις και την αποδοση γευσης, που ειναι το πραγματικα δυνατο του σημειο.


Για την γεύση δεν ήθελα να μιλήσω αμέσως γιατί μου ερχόταν μία ελαφριά αίσθηση... όχι ακριβώς καμένου αλλά κάτι περίεργο (και έχοντας διαβάσει το review για την περίπτωση του ψαλιδίσματος του φιτιλιού και το σήκωμα από το κεραμικό) ήθελα να περιμένω να αδειάσει για να τον ανοίξω και να δω τι φταίει αλλά μετά από 30-40 τζούρες η περίεργη γεύση έφυγε, προφανώς ήθελε απλά στρώσιμο.

Δεν μπορώ να πω ότι το χτύπημα με ενθουσιάζει (δεν βάζω και πολύ pg όμως στα υγρά μου μόνο 20%), αλλά έχει μία "βελούδινη" γεύση που δεν έχω ξανασυναντήσει σε ατμοποιητή.
Νιώθεις την γεύση του υγρού πολύ έντονη και καθαρή στο στόμα.
Μπορεί να μην συγκρίνεται με τους dripping στην γεύση αλλά είναι η ακριβώς επόμενη επιλογή (σύμφωνα με την δική μου εμπειρία βέβαια που δεν είναι και πάρα πολύ μεγάλη).

Επίσης άλλο μεγάλο + είναι ότι δουλεύει το ίδιο τέλεια και με τις giant 1000mah που έχω και με το lava.
Σε κάποιους όταν τους έδειξα ντουμάνι με την giant έμειναν με ανοιχτό το στόμα  ;D


Βέβαια να πω ότι επειδή το χτύπημα το θεωρώ σημαντικό έχω σαν "βασικό" τον vivi και τον χρησιμοποιώ σαν "την δεύτερη μάρκα μου" δηλαδή κάθε 30 λεπτά περίπου τον βγάζω και κάνω 20 - 30 τζούρες και χορταίνω από γεύση και ατμό και τον ξαναπιάνω μετά πάλι.

Επίσης να πω ότι συνάντησα πρόβλημα στο δεύτερο γέμισμα που του έκανα, γιατί είχαν μείνει υπολείμματα υγρού στο πλαστικό που έχει την τρυπίτσα γεμίσματος (και με την πίεση της σύριγγας βγήκαν προς τα κάτω και λερώθηκα αρκετά), αλλά αν πριν από κάθε γέμισμα τον χτυπάς  με το δάχτυλο στο πάνω μέρος για να ξεκολλήσει το υγρό και όλα καλά, καμία διαρροή κατά την διάρκεια του ατμίσματος.

Ατμός με απλή μπαταρία giant 1100mah

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UsHwv2lVRh4[/youtube]


+ + + στον CE3 θα έχω πάντα έναν μαζί μου  :)


Μήπως υπάρχει κάποιο κατάστημα εντός αττικής (μη ηλεκτρονικό) που μπορείς να πας και να τους πάρεις από εκεί? γιατί αν και μου ήρθαν πολύ γρήγορα από Πολωνία θα προτιμούσα κάτι τοπικό.









Αποσυνδεδεμένος nikos1970

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζεις δεν καπνίζεις.
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 18:27 »
Ποιός ατμοποιητής κατά την γνώμη σας παράγει το περισσότερο ατμό?.

Αλλαγή τίτλου




Νομίζω  πως    το  Cartomizer BOGE 510 D LR


Αποσυνδεδεμένος Stef@nos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Chuck Norris ξέρει που πάει ο Καραμήτρος
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 16:33 »

http://www.smoktek.com/ReJuvenator-Mega-XL-17-ohm-low-resistance-cartomizer_p_122.html

Αυτα τα εχω δοκιμασει φιλε μου και τα βρηκα πολυ καλα στην παραγωγη ατμου


χωρις να αλλοιωνουν την γευση,παντα οι συγκρισεις μου εχουν γινει με το ιδιο
λαδακι σε ολους επισκευασιμους και μη
Αλλα λογο 1.7Ω θελει τσιμπημενη ταση
Γενικα προτιμω Dual Coil Καρτο απο οποιονδηποτε αλλον atomizer του εμποριου


Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 16:43 »
Λογω 1,7 θα έλεγα δεν θελει τσιμπημενη ταση (γενικως μιλωντας).

Επίσης το λαδακι ειναι ωραιο στη σαλατα, στους κάρτο ειναι πιο ωραια τα ατμιστικα υγρα.  :D

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 27, 2012, 03:20 »
http://www.smoktek.com/ReJuvenator-Mega-XL-17-ohm-low-resistance-cartomizer_p_122.html

Αυτα τα εχω δοκιμασει φιλε μου και τα βρηκα πολυ καλα στην παραγωγη ατμου


χωρις να αλλοιωνουν την γευση,παντα οι συγκρισεις μου εχουν γινει με το ιδιο
λαδακι σε ολους επισκευασιμους και μη
Αλλα λογο 1.7Ω θελει τσιμπημενη ταση
Γενικα προτιμω Dual Coil Καρτο απο οποιονδηποτε αλλον atomizer του εμποριου




Τα συγκεκριμένα δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά να σου πω την αλήθεια δεν είμαι πολύ φίλος του πολυεστέρα.
Όσο για την τάση πιστεύω ότι είναι πολύ οι παράγοντες (το είδος του mod κ.λ.π) πάντως από την δική μου εμπειρία (και όσο αφορά το lava tube v2) πιστεύω ότι η καλύτερη τάση για χαμηλές αντιστάσεις είναι από 3.3 εως 3.7v από εκεί και πέρα είτε θα αρχίσεις να χάνεις στην γεύση είτε στον ατμό, είτε θα έρχεται πολύ ζεστή η τζούρα κ.ο.κ.


Όσο αφορά τον περισσότερο ατμό και γεύση δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερος ατμοποιητής από τον CE3 και πριν προλάβει κανείς να με αντιπαραθέση να πω ότι είναι ο μόνος (που έχω δοκιμάσει εγώ τουλάχιστον) που βγάζει τρομερά απίστευτο ντουμάνι ακόμα και χαλαρή τζούρα 2-3 δευτερολέπτων! (γιατί και με τον vivi βγάζω τρομερό ντουμάνι αλλά πρέπει να τραβήξω τζούρα 10'')


Βέβαια το μειονέκτημα του είναι στο χτύπημα (αλλά γι' αύτο έχω τον vivi).


Προς στιγμής είναι οι μόνοι ατμοποιητές (ce3,vivi) που δεν βγάζω ποτέ από το τσαντάκι μου βρέξει χιονίσει.






Απ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές για πολύ ατμό
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 27, 2012, 03:39 »
Επειδή για να έχουμε καλά αποτελέσματα σε παραγωγή πολύ και πλούσιου ατμού δεν αρκεί μόνο
ο ατμοποιητής, εδώ να πούμε πως με μια καλοφορτισμένη μπαταρία στα 4 volts και με αντίσταση
ατμοποιητή στα 1,8 oHms και με συνάρτηση πάντα ενός καινούργιου ατμοποιητή έχουμε καλά
αποτελέσματα αν όχι άριστα.
Να πω ότι με τον Τ2 και με αντίσταση 1,7 ohms είχα ίσως την καλύτερη εμπειρία με εργοστασιακό
ατμοποιητή.
Δεν θα παραβλέψω όμως και τον Vivi Nova με αντίσταση 1,8 Ohms που με 4,2 volts βγάζει ατμό
αρκετό για να σκεφτεί κανείς πως εδώ πρέπει να σταματήσει.
Ίσως ποτέ να μην βρούμε ποιο είναι το καλύτερο μιας και οι βελτιώσεις είναι τέτοιες που συνεχώς
δίνουν το "κάτι" παραπάνω, ας μείνουμε όμως με την ικανοποίηση να θεωρείται καλύτερο για μας
αυτό που μας εξασφαλίζει ότι μας αφήνει μακρυά από το κανονικό τσιγάρο και τον καπνό του
γεμάτο από δηλητήριο  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 165 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181392 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63