vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Sergios, maprix, trabaman, gfilip

Twitter

Πού βρίσκεται η κατανάλωση σε mg και σε ml με χρήση επισκευάσιμου ?

Αποσυνδεδεμένος takman

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Σε σχεση με ατμο εμποριου,τωρα που ατμιζω με Ιαττυ,ανεβηκα λιγο στα ml, 6 ημερησιως,αλλα επεσα σεmg νικοτινης λιγο,απο 18 στα 12.

Αποσυνδεδεμένος Pandora

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • HandMade By Pandoras
Με τους επισκευασημους εχω περισσοτερο χτυπημα και καλητερη γευση,κατεβηκα αρκετα σε νικοτινη αλλα ανεβηκα σε ml.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Εγω θα ηθελα να ρωτησω το εξης :
Μηπως επειδη τις περισσοτερες φορες, αν οχι παντα, ο επισκευασιμος συνοδευεται απο mod VV μηπως ο συνδιασμος αυτος παιζει μεγαλο ρολο στο αποτελεσμα  :confused1:

Να σου πω.
Πριν να αγορασω απισκευασιμο ημουν πανω απο ενα μηνα με vv και ce4 ατμοποιητη.
Η καταναλωση αυξηθηκε οταν πηγα απο ce4+ego σε ce4+vv, αυτο ειναι δεδομενο οτι θα συμβει.
Αλλα οταν πηγα απο ce4+vv σε vv+επισκευασιμο αυξηθηκε ξανα.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Με επισκευάσιμο
απο 1,5 ml στα 2,5ml
απο 12mg/ml στα 5,5mg/ml

Αποσυνδεδεμένος maggiver

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Με imist περιπου 4ml 20αρι, με Χ6 7ml 10mg...

Αποσυνδεδεμένος ModeMAN

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
τα ml ανεβηκαν, τα mg/ml σταθερα στο 18

Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Μόνο το ποσοστό του αρώματος έχω καταφέρει να ρίξω με τον επισκευάσιμο, βλέπε Genesis, η νικοτίνη παραμένει η ίδια γύρω στα 16mg και η κατανάλωση στο θεό…

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Aπο τοτε που αρχισα τους επισκευασιμους ανεβηκα σε ml αρκετα γυρω στα 7-10ml την μερα αλλα επεσα σε νικοτινη απο
12mg σε 8mg.

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Τα ml παρεμειναν σταθερα και τα mg κατεβηκαν απο το 18 στο 9.
Βεβαια οταν ο οργανισμος μου ζηταει περισσοτερη νικοτινη η περισσοτερα mg του τα δινω...

Αποσυνδεδεμένος geosurv

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
και εγω αυξησα τα μλ σε 7-8 απο 4-5 αλλα εριξα την νικοτινη απο 18 σε 12 με ταση να την μειωσω και αλλο..και μαλλον θα γινει πολυ συντομα..

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Όπως και με την αγορά μπαταριοθήκης, τα ml ανέβηκαν αλλά τα ml/mg κατέβηκαν. Στο σύνολο (μαζί με την μπαταριοθήκη VV, από ατμοποιητή εμπορίου σε ego) πήγα από 2 και κάτι ml με 18άρα νικοτίνη στα 5 με 12άρα.

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Εγώ από την άλλη δεν είδα καμιά διαφορά στα  ml. Τα  mg τα διατήρησα σταθερά αλλά στα 18 αλλά πιστεύω ότι και με λιγότερα πλέον μία χαρά θα είμαι.

Αποσυνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
δεν με ενδιέφερε και δεν με ενδιαφέρει ποιά ήταν και ποιά είναι σε κατανάλωση υγρού. Η αλήθεια είναι ότι ανέβηκε  λίγο. 1-2 ml , εκεί γύρο. άλλα σε σχέση με την απόλαυση του επισκευάσιμου με τους εργοστασιακούς ατμοποιητές είναι μέρα με τη νύχτα. Χαλάλι του
την νικοτίνη δεν την έχω κατεβάσει. σκοπός μου είναι να μην σκέπτωμαι το πακέτο και το περίπτερο. να κατεβάσω τη νικοτίνη και να ψάχνω τσιγάρο στον καφέ και το ποτό που θα πίνω; ΌΧΙ. άσε που έτσι δεν καταναλώνω και παραπάνω υγρό.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Τα ml στην αρχή ανέβηκαν κάπως άλλα στα mg πότε ανεβαίνουνε πότε πέφτουνε, τώρα είμαι σταθερός στα 1.5-2ml/12mg!

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Mε τους εργοστασιακούς και τις ego ο κανόνας ήταν 18mg και περίπου 5-7 ml ανά μέρα

Mε τους εργοστασιακούς και τα VV/VW mod έπεσα στα 12mg και περίπου ίδια κατανάλωση ,

Mε τους φυτιλό-επισκευάσιμους και εργοστασιακο-επισκευάσιμους τώρα είμαι στα 12mg και από 5-10/12ml ανά μέρα ειδικά αν πέσει στα χέρια μου νέα γεύση που μου αρέσει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172270 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364