vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 19:51 »
οσον αφορα το FOG συμφωνω οτι δεν εχει σχεση,αλλά τα bottom feeder mods φτιαχτηκαν αποκλειστικα για dripping atomisers και για να κανουν τη ζωη των drippers ευκολοτερη εξαλειφοντας τα ελατωματα του dripping ατμισματος...
εμενα το fog μου εκατσε λουλουδι πανεξιπνη ΕΛΛΗΝΙΚΗ  σχεδιαση απλα ηθελε καλο ατμοπιητη και να ελενχης την τροφοδοσια με την τζουρα σου  ;) ακομα εχω ενα διπλα μου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 19:53 »
ειναι η τριτη εβδομαδα που κανω dripping και μου αρεσει παρα πολυ σε σχεση παντα με τα carto που κανω τοσο καιρο.ειναι λιγο μπερδεμα σε εμενα λογω δουλειας (μουτζουρα) να γεμιζω καθε τοσο αλλα και παλι η γευση η οποια σου δινει ειναι πολυ καλη.οσον αφορα το σπιτι και χαλαρο καφεδακι μονοδρομος το dripping για εμενα.για αλλες καταστασεις ομως τα τανκακια μου και τα carto μου.αρα για εμενα ο τιτλος του νηματος ειναι ακριβως αυτο που πιστευω.

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 19:56 »
οσον αφορα το FOG συμφωνω οτι δεν εχει σχεση,αλλά τα bottom feeder mods φτιαχτηκαν αποκλειστικα για dripping atomisers και για να κανουν τη ζωη των drippers ευκολοτερη εξαλειφοντας τα ελατωματα του dripping ατμισματος...


Εδώ θα διαφωνήσω
Στην περίπτωση των  bottom feeder mods πατάς το μπουκαλάκι και τροφοδοτείς  την αντίσταση
Στην περίπτωση του FOG κλείνεις την τρύπα με το δάχτυλο και ρουφάς 3 μικρές τζούρες  για να τροφοδοτήσεις την αντίσταση
(το FOG δεν μπορεί να δουλέψει με auto-dripping απροβλημάτιστα για αυτό τον λόγο το δουλεύαμε έτσι  )

Δεν βλέπω και μεγάλη διαφορά .....

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 20:02 »
Dripping  σημαίνει στάξιμο κάθε λίγο και λιγάκι

Οτιδήποτε άλλο απλά δεν λέγετε Dripping

Έχω και εγώ έναν 901 με την τρύπα στο πλάι (παροπλισμένο κανα χρόνο)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 20:07 »
Εχουμε μπερδεψει το dripping με το feeding.
To dripping γινεται αποκλειστικα και μονο απο πανω .
Σταξιμο απο κατω προς τα πανω δεν εχει ανακαλυφθει ακομα .
Απο κατω ειναι " ταϊσμα ( feeding) . Tωρα τι ειναι καλυτερο ή ευκολοτερο ειναι αλλο θεμα .

Και οι τρεις συσκευες που αναφερθηκαν ( bottom feeder - fog - ufs ) δεν εχουν καμια σχεση με το dripping .

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 20:21 »
Ρίχνεις τρεις στάλες, παίρνεις 6,8 τζούρες  με πληρότητα και καθαρότητα γεύσης , σταματάς
μετά από λίγο, όταν θες επαναλαμβάνεις το ίδιο, ακριβώς Αυτό είναι dripping !!

Τι έκανες ?
Έσταξες 3,4 στάλες, απόλαυσες 7,8 λεπτά με "καθαρή" γεύση και πήρες το δυνατότερο που μπορούσες.

Τι δεν έκανες ?
Δεν έπλυνες-δεν γέμισες-δεν λέρωσες-δεν σκούπισες-δεν άλλαξες αντίσταση-δεν έφερες σύρμα,
φιτίλι,mesh,γκαζάκι,φλόγιστρο κλπ.
Ευκολία - Χρόνος - Γεύση 

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 20:32 »
Άνοιξε το πακέτο, βγάλε ένα τσιγάρο, βρες τον αναπτήρα, άναψε το τσιγάρο, βρες τασάκι, τίναξε τη στάχτη, σβήσε το τσιγάρο στο τασάκι.
Αυτή ήταν ακετά μεγαλύτερη διαδικασία από το στάξιμο στο dripping.
Όμως επειδή την κάναμε χρόνια έγινε συνήθεια και δεν το καταλαβαίναμε (κι ας μην υπήρχε ολοήμερο τσιγάρο)
Έτσι πιστεύω ότι και το dripping συνηθίζεται και δεν το καταλαβαίνεις.
Για μένα τουλάχιστον αποτελεί ευχάριστη διαδικασία.

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 20:40 »
για πολοστη φορα ,,,ο παλαιοτερος και ο καλυτερος τροπος,,,απολαυσης,,ατμισματος,,ειναι,,ΜΟΝΟ,,,dripping...ειδικα με 306,,,,,

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 20:46 »
για πολοστη φορα ,,,ο παλαιοτερος και ο καλυτερος τροπος,,,απολαυσης,,ατμισματος,,ειναι,,ΜΟΝΟ,,,dripping...ειδικα με 306,,,,,

Αυτά είναι υποκειμενικά κριτήρια.

Μην το πάμε εκεί διότι θα ξεφύγει η κουβέντα

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 21:37 »
 :thumpup:
Γιώργο δεν χρειάζεται να είμαστε υπερβολικοί  :yes:
Με έναν 510 κάνει κάποιος μια χαρά τη δουλειά του με μόλις λίγα € !! από κει και
πέρα τι του αρέσει του καθενός είναι υποκειμενικό.
Ας πούμε εγώ με τον 510 έχω δυνατό χτύπημα αλλά όχι τόσο καλή γεύση,
με τον ΗΗ 357 πολύ καλή γεύση αλλά για χτύπημα πρέπει να ανέβεις ψηλά στα
4 + volts αλλά πλέον παίρνεις πολύ ζεστό.
Είμαι ευχαριστημένος με τον ΗΗ στα 2 Ohms στα 3,8 volts
και με τον 510 bridgeless 2,8 Ohms στα 4,6 volts  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 21:38 »
Σκέφτομαι και γω να επενδύσω σε 510 bridgeless και turbo tank... Δεν έχω ασχοληθεί με το άθλημα και έχω την εντύπωση ότι κάτι χάνω!!!

Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 00:56 »
Σκέφτομαι και γω να επενδύσω σε 510 bridgeless και turbo tank... Δεν έχω ασχοληθεί με το άθλημα και έχω την εντύπωση ότι κάτι χάνω!!!

χανεις την καλυτερη ατμοιστικη εμπειρια. ατμοιζω 1 χρονο το ντριπ το ανακαληψα των ιανουαριο
ε απο τοτε καθε πρωι με των ελληνικο καφε ντριπαρω κ οταν κανω διαλειμα στην δουλεια.
τις πλυμμηρες να μην ειχε κ θα παραταγα κ επισκευασημους κ τανκ

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 08:46 »
οντως sifi...
ενα μεγαλο αρνητικο του 510 drip ατμοποιητη που εχω ειναι οτι δακριζει στην βαση συνεχεια...
μονο με ανταπτορα στο προβαρι! Ειχα βαρεθει να σκουπιζω σε αυτον.. Ο ΗΗ και ο Empire ομως, ουτε σταγονα..! ποτε!

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Re: Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 09:28 »
χανεις την καλυτερη ατμοιστικη εμπειρια. ατμοιζω 1 χρονο το ντριπ το ανακαληψα των ιανουαριο
ε απο τοτε καθε πρωι με των ελληνικο καφε ντριπαρω κ οταν κανω διαλειμα στην δουλεια.
τις πλυμμηρες να μην ειχε κ θα παραταγα κ επισκευασημους κ τανκ
πάρε επισκευασιμο για dripping τον dripper και δεν θα στάζει ούτε σταγόνα ;-)

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 09:45 »
..για οσους,,χρησιμοποιουν,,,510 drip...θελουν ΜΟΝΟ,,,3σταγονες απο μπουκαλακι,,,και δεν εχουν,,,διαροες,,,,

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62893 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3665 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem