vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

367 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Ποντικός, xloupas, camber, TasMan, zamploutos

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 14:08 »
Για αυτούς που ατμίζοντας θέλουν  καλύτερη γεύση και αμεσότητα γεύσης
είναι ένας τρόπος να απολαμβάνουν το άτμισμα όπου και αν βρίσκονται , χωρίς
να πρέπει να έχουν προηγουμένως γεμίσει το tank ή το clearomizer ή το cartomizer
αρκεί να έχουν κοντά το αγαπημένο τους υγρό σε μπουκαλάκι.
Το dripping είναι ένας άμεσος τρόπος γρήγορος και  οικονομικός.


Οικονομικός γιατί δεν έχει κάποιος διαρροές με το γέμισμα και στάξιμο των υγρών
έξω από το tank ή άδειασμα για επανασυμπλήρωση από συντήρηση.
Γρήγορος γιατί έχοντας τον ατμοποιητή σου πάνω στην μπαταρία σου, στάζεις 3,4
στάλες κατευθείαν μέσα και ατμίζεις.


Είναι αποτελεσματικός τρόπος που αποτελεί για πολλούς την αμεσότητα της γεύσης
ή την απόλυτη ατμιστική απόλαυση λόγω πως δεν μεσολαβούν πλαστικά μέρη και
συνήθως φιτίλια τα οποία και αλλοιώνουν την καθαρότητα της γεύσης.

Εσείς τι λέτε είναι για όλες τις στιγμές ? έχετε εμπειρία ? σκέφτεστε να δοκιμάσετε ?
Τι συσκευή-ατμοποιητή χρησιμοποιείτε και τι έχετε να προτείνεται ?

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 14:27 »
Μια τεχνικη ατμισματος που κατα την αποψη μου δεν βολευει ολες τις ωρες.......οταν αρχισα το ατμισμα εκανα ντριπινγκ με 510 και απολαμβανα τις γευσεις αλλα δυστυχως για λιγο.......στην "απαιτηση" του να σταζω 3-4 σταγονες καθε 3 τζουρες δεν μπορουσα να ανταποκριθω με αποτελεσμα το καμενο να πηγενει συννεφο.........τα παρατησα νωρις.......η καμμενο θα ειχα η μπουρμπουλιθρα.....θελει και το ντριπινγκ την τεχνη του......δεν ξανασχοληθηκα μαζι του λογο και του ζεστου ατμου που συνηθως εχουν αυτου του ειδους οι ατμο........τωρα ειμαι ξανα κολλημενη με το ντριπιγκ αλλα με αναβαθμιση του επισκευασιμου που χρησιμοποιω......το οποιο και γευση φοβερη περνω....και 8-10 σταγονες οποτε μεγαλυτερη αυτονομια και γευσεις μπορω να αλλαζω αμμεσα που ειναι η καλυτερη μου.........συνεχιζει να μην βολευει ολες τις ωρες αλλα το απολαμβανω οταν μπορω στο μεγιστο........

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 14:39 »
Το dripping φαινεται "μανουρα" σε οσους το πρωτοβλεπουν και το θεωρουν μπελα να στας σταγονες καθε λιγο και λιγακι. Ημουν παλιοτερα ενας απο αυτους και θυμαμαι ψιλο-κοροιδευα και τον Γιαννη (zioa) που τον εβλεπα να πεταει σταγονες καθε λιγο και λιγακι..

Πραγματικα ομως, ειναι κατι που συνηθιζεται πανευκολα. Μπαινει τοσο μεσα στην διαδικασια του ατμισματος σου που δεν το καταλαβαινεις οτι το κανεις. Λιγο καιρο μετα που πειραζα τον Γιαννη, ειχα μετατρεψει τον Οδυσσεα μου καθαρα σε drip ατμοποιητη.. και μου αρεσε αρκετα περισσοτερο.

Σε οσους δειχνω το dripping τους λεω οτι ειναι χοντρικα σαν να κανεις ενα τσιγαρο. Την διαδικασια να την δουν σαν να βγαζουν τον αναπτηρα και να αναβουν τσιγαρο..δεν ειναι πιο περιπλοκη ή πιο χρονοβορα (αυτα τα ελεγα χθες μολις σε εναν θειο μου καπνιστη που κοιτουσα το η.τ. στραβα και του παρουσιασα την λυση dripping σε 901 με αυτοματη μπαταρια).

Στο dripping εχουμε την απιστευτη πολυτελεια να αλλαζουμε γευσεις καθε λιγο και λιγακι..Απο την αλλη ειναι γενικα ατμος που αντεχουν αρκετα και καθαριζονται ευκολα.. Ειναι μικροι, δεν εχουν προβληματα τροφοδοσιας υγρου στην ατνισταση..και κατα την γνωμη μου ομορφοι σε σχεση με τους ατμο που εχουν πανω τους την δεξαμενη με το υγρο..

Εγω εχω μερικους dripping που χρησιμοποιω ολο και πιο συχνα..
510 (τον εχω σχετικα παροπλισει)
ΗΗ.357(510&901) και empire 901 με και χωρις γεφυρα..

Αν ειναι για ολες τις στιγμες? Ναι γιατι οχι..για μενα προσωπικα ειναι για αρκετες και οχι για ολες..αλλα για την γυναικα μου ειναι για ολες τις στιγμες, αφου αποφασησε οτι αυτο το στυλ ατμισματος της ταιριαζει περισσοτερο.

Προσωπικα συστεινω σε ολους τους ατμιστες να το δοκιμασουν και πιστευω οτι αρκετοι θα το αγαπησουν..

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 14:46 »
Δεν με χαλαει καθολου και αντιθετα μου φερνει και αναμνησεις απο το παρελθον που οταν ξεκινησαμε ηταν η καλυτερη λυση για ατμισμα της προκοπης αφου δεν υπηρχαν αμπουλες και δεξαμενες .
Στην αρχη φαινεται καπως αλλα αν το συνηθισει καποιος δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο και γλυτωνεις και ενα σωρο χαρτοπετσετες  :)) :)) :)) :))

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 14:48 »
Αν και παλιότερα χρησιμοποιούσα ατμοποιητές όπως ο 510 για δοκιμές σε υγρά DIY,
εν τούτοις δεν με είχε απασχολήσει και πολύ λόγω πως γέμιζα το clearo ή tank και
έφευγα από το σπίτι χωρίς καμία έγνοια μην και ξεμείνω από υγρό.
Σιγά σιγά με την εμπειρία ξεχνάς αυτό το θέμα και προχωράς. Το dripping σου δίνει αυτό
που δεν μπορεί να σου δώσει κανένας ατμοποιητής όταν αλλάζεις γεύση, την αμεσότητα
και καθαρότητα.
Τώρα για μέσα στο σπίτι είναι ότι πεις !!! στάζεις 3,4 στάλες και παίρνεις περίπου 10 καλές
ρουφηξιές. Ξαναρίχνεις μόνο όταν θες να ατμίσεις !! σαν να ανάβεις ένα τσιγάρο δηλαδή
και διαρκεί περίπου όσο αυτό  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 15:20 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 14:57 »
Aκόμη και τώρα που παίζω αποκλειστικα με επισκευάσιμους, σε σπιτι+ (οταν μπορω) στη δουλειά έχω σχεδόν παντα διαμόρφωση dripping....

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 14:58 »
πολυ μανουρα ρε παιδια,κ εγω με  510t οτι παλεψα


ανοιξε καπακι,σταξε,κλεισε καπακι,φυσα,σκουπισε,ατμισε με αγχος μη σου σκασει καψουλι!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 15:14 »
Είχα παλαιότερα χρησιμοποίηση 510 και ήτανε ωραίος και τώρα περιμένω να βγει στην παράγωγη ο dripping by leo διότι μου άρεσε και το βασικό είναι επισκευάσιμος!!

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 15:19 »
πολυ μανουρα ρε παιδια,κ εγω με  510t οτι παλεψα
ανοιξε καπακι,σταξε,κλεισε καπακι,φυσα,σκουπισε,ατμισε με αγχος μη σου σκασει καψουλι!
Μα με τον 510 Τ δεν μπορείς να κάνεις dripping !!!!!! με τον 510 μπορείς !!
Για τα υπόλοιπα που λες δεν έχεις δίκιο , συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο
Μήπως κάνεις λάθος ?  :dontknow:


Ατμοποιητής 357 - 510 nr - 510 lr


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 15:40 από Giannis Pap »

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 16:03 »
τον μεσαιο εχω αλλα το driptip του μοιαζει με τανκ,αλλα δεν ειναι,εχει απλα χωρο συγκεντρωσης υγρου


και φυσιμα ηθελε,αλλιως μπουρμπουληθρες!

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 16:09 »
δηλαδή το ντριπτιπ του είναι όλο κλειστό?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 16:15 »
o 510t  δεν συνιστάτε  για  dripping .

Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 16:15 »

δεν ειναι ετσι ο δικος μου,3 τρυπες εχει
drip ανοικτο τελειως,απλα πανω εχει ενα χωρο πληρωσης υγρου σαν τα egot


απο εδω το ειχα παρει πριν κανα 8μηνο

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 16:27 »
γι αυτους που βαριουνται το σταξιμο καθε 3 και λιγο υπαρχει αλλη λυση...

τα bottom feeders...

εχω παραγγειλει ενα...για να δουμε... :hmmm:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kTMYKl7WT1g&feature=endscreen[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 17:24 »
Αγαπημένες μου συσκευές για dripping
1) FOG
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1674.0.html
2)UFS
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2105.0.html






 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63023 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3696 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 982 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem