vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

377 επισκέπτες, 3 χρήστες
Zdgatapsychs, camber, Jorge

Twitter

Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 09, 2010, 23:05 »
ε όχι κι έτσι βρε Θέμη , μην απογοητεύουμε τους νέους . Προσωπικά έχω να αγοράσω συσκευή ( εκτός απο ατμοποιητές) πολύ καιρό , και δε νομίζω να χρειαστώ άλλη
Εδώ που τα λέμε για ένα GG θα το κουβέντιαζα, θα δείξει στο καφεδάκι   :D
πάντως εγώ Σταύρο για να πώ την αλήθεια έχω αγοράσει 2 πακέτα (Janty eGo) + 1 πακέτο της δοκιμής (eGo απο Nobacco). Οφείλω βέβαια να πώ ότι τα χρησιμοποιώ εντατικά και μάλλον αποκλειστικά μετά το άδοξο τέλος των Njoy XL Regular  :(
Η μία μπαταρία του ενός πακέτου(Janty eGo) βγήκε οριστικά off ενώ η δεύτερη ακολουθεί την ίδια πορεία δείχνοντας σημάδια υπερβολικής κόπωσης. Πάντως κατα την προσωπική μου άποψη ακόμα και με αγορά ενός πακέτου τον μήνα το κόστος είναι χαμηλότερο σε σχέση με το ΚΤ ακόμα και αν προσθέσεις το κόστος για την αγορά υγρών και ενδεχομένως και κάποιων ατμοποιητών. Προσωπικά βέβαια έχω την αίσθηση ότι ξοδεύω πολύ περισσότερα χρήματα σε σχέση με το ΚΤ γιατί έχω ξεσκιστεί στις δοκιμές υγρών απο την εγχώρια και διεθνή αγορά. Αλλά και αυτό το τελευταίο πιστεύω ότι σιγά σιγά περιορίζεται. 

Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 11, 2010, 20:49 »
Λοιπόν φίλοι συνατμιστές,

Δεν ήταν 4 τα τσιγάρα αλλά ενα πακέτο που κάπνισα το σαββατοκύριακο!! Τα πρώτα κτ δε μου άρεσαν καθόλου, μια πικρα..., αλλά σήμερα που έκανα τα 4- 5 τελευταία με το καφεδάκι σκέτη απόλαυση. Λέω να κάνω μερικά έξω με κανα καφέ. Τα συναισθήματα μου ανάμεικτα.... νιώθω μια αποτυχία που δεν τα κατάφερα και ότι ποτέ δε θα καταφέρω να κόψω το τσιγάρο. Αραγε αυτό σημαίνει το τέλος του ητ?
Ο λόγος που δοκίμασα κτ μετά από ένα μήνα και κάτι ήταν ότι ένιωθα ότι το ητ έβγαζε μια βαρια μυρωδιά, μου βρωμούσε και μου προκαλούσε τάση για .....!
Χρειάζεται μετά από ένα μήνα να κάνω κάτι στα η.τ πχ καθάρισμα, αλλαγή ατμοποιητή ή κάτι άλλο? Αγόρασα καθαρό οινόπνευμα. Να τα βουτήξω σε αυτό όπως μου είπε ο φίλος για κανα δυο ώρες? Τι κάνετε εσείς και καθε πόσο συχνά αλλάζετε ατμοποιητές?

Να σας πω επίσης ότι σήμερα δοκίμασα το η.τ ύστερα από τρεις μέρες και ήταν υποφερτό.... Θα σας τρελάνω όλους!!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 11, 2010, 21:04 »


Να σας πω επίσης ότι σήμερα δοκίμασα το η.τ ύστερα από τρεις μέρες και ήταν υποφερτό.... Θα σας τρελάνω όλους!!
Οχι γιατι το λες αυτο :hapy_crazy: :laugh_cool_jump: :happy_roll_01: :fight_hammered2: :angry_red:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 11, 2010, 21:15 »
Ο λόγος που δοκίμασα κτ μετά από ένα μήνα και κάτι ήταν ότι ένιωθα ότι το ητ έβγαζε μια βαρια μυρωδιά, μου βρωμούσε και μου προκαλούσε τάση για .....!
Μήπως ατμίζεις κινέζικο υγρό? (Ουπς, ο Kostas είναι μέσα?) :lipssealed:
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 11, 2010, 21:17 »
Παράθεση
Να σας πω επίσης ότι σήμερα δοκίμασα το η.τ ύστερα από τρεις μέρες και ήταν υποφερτό.... Θα σας τρελάνω όλους!!

Υπολόγισε 2 ατμο το μήνα και περίπου 100ml υγρό
με το eGo, χωρίς τα προβλήματα φόρτισης θα σου κοστίζει πολύ φθηνότερα απο το ΚΤ
, εγω βέβαια ξόδευα 200€ το μήνα για τσιγάρα ( με παλιές τιμές)

EDIT
Παράθεση
Μήπως ατμίζεις κινέζικο υγρό? (Ουπς, ο Kostas είναι μέσα?) :lipssealed:
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Για να βρεις το υγρό που σου ταιριάζει κάνε μια απίσκεψη στο Vasilis  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Εχει ότι μπορείς να φανταστείς , θα βαρεθείς να δοκιμάζεις !

Αποσυνδεδεμένος kikosn

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 11, 2010, 21:32 »
Αγαπητή Σοφία,
Κάπνιζα 1 με 1,5 πακέτο 13 χρόνια, και δεν θέλησα ποτέ να το κόψω (γιατί μου άρεσε τρελά). Το κίνητρό που έχω τώρα είναι ισχυρό (ο γιος μου) αλλά και το θέμα υγείας γενικότερα.
Αγόρασα το πρώτο μου ΗΤ, το eGo, πριν 1,5 μήνα και έκοψα το ΚΤ μαχαίρι. Είχα πάρει και εγώ το RY3 και δεν θα το ξαναπάρω ποτέ. :)
Πρόσεχε τώρα:
Ο πρώτος μου ατμοποιητής μπούκωσε μετά απο μία βδομάδα χρήσης. Δεν έβγαζε ικανοποιητικό ατμό όπως τις πρώτες μέρες.
Αγόρασα λοιπόν τον δεύτερο και τον τρίτο μαζί για να είμαι σίγουρος.
Τον 2ο τον δούλεψα λίγες μέρες αλλά με τον 3ο ατμίζω πάνω από ένα μήνα τώρα. (οι άτμοποιητές του eGo κάνουν 7€ περίπου)
Κατάλαβα ότι, όπως έχουν πει και άλλοι εδώ, είναι λίγο τυχαία η ποιότητα των ατμοποιητών... αλλά αν σου κάτσει... τότε όλα καλά.
Επίσης κατάλαβα ότι πρέπει να βλέπεις έντονα πυρωμένη την αντίσταση όταν το πατάς χωρίς φίλτρο.
Επίσης ατμίζω υγρά "tobacco" της nobacco.

Όλοι οι γνωστοί μου το πήραν από ουδέτερα εως αρνητικά αλλά δεν με ενδιαφέρει. Μόνο οι κοντινοί μου συγγενείς το είδαν θετικά.
Το οικονομικό δεν με ενδιαφέρει, όχι επειδή μου περισσεύουν, ίσα ίσα τα βγάζουμε να πω την αλήθεια. Απλά δεν θέλω να το ξαναβάλω ΚΤ στο στόμα μου και είμαι χαρούμενος για αυτό.

Στο δια ταύτα τώρα
Δεν έχει σημασία που κάπνισες. Αν οι λόγοι που σε έκαναν να αρχίσεις το ΗΤ στην αρχή υπάρχουν και τώρα και είναι σημαντικοί για εσένα τότε έχεις έναν ισχυρό σύμμαχο: το ΗΤ.
Η γνώμη μου είναι να πάρεις το ego (55€) 2-3 ατμοποιητές, ενα black line passthrough στην περίπτωση που δουλεύεις σε υπολογιστή, να αραιώσεις λίγο το φίλτρο αφαιρώντας λίγο υλικό, και όλα θα πάνε καλά ;) Με το eGo θα αλλάζεις μπαταρία 1 φορά την ημέρα :)
Ελπίζω να βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 11, 2010, 21:35 »
Μήπως ατμίζεις κινέζικο υγρό? (Ουπς, ο Kostas είναι μέσα?) :lipssealed:
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Eίμαι σίγουρος οτι ατμίζει κινέζικο. Πιθανότατα RY3  :lipssealed:
...............Για να βρεις το υγρό που σου ταιριάζει κάνε μια απίσκεψη στο Vasilis  :laugh1: :laugh1: :laugh1:Εχει ότι μπορείς να φανταστείς , θα βαρεθείς να δοκιμάζεις !

Vasilissmokejuiceartshop. Ποικιλίες υγρών αναπλήρωσης από όλον τον κόσμο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 11, 2010, 21:48 »
Για να βρεις το υγρό που σου ταιριάζει κάνε μια απίσκεψη στο Vasilis  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Εχει ότι μπορείς να φανταστείς , θα βαρεθείς να δοκιμάζεις !

Vasilissmokejuiceartshop. Ποικιλίες υγρών αναπλήρωσης από όλον τον κόσμο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Δεν χρειάζονται δοκιμές. Vinirette, Johnson Creek και είμαι έτοιμος να παραγγείλω και αυτά  8)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 11, 2010, 21:56 »
τελικά Vasili κάποια άλλα που είχες παραγγείλει αρχές Ιανουαρίου ήρθαν ή τα άτμισε το τελωνείο ?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 11, 2010, 22:02 »
τελικά Vasili κάποια άλλα που είχες παραγγείλει αρχές Ιανουαρίου ήρθαν ή τα άτμισε το τελωνείο ?
Δεν τα έλαβα και μετά από την αμφισβήτηση της συναλλαγής που έκανα στην τράπεζα, έλαβα πριν μια εβδομάδα τα δικαιολογητικά της συναλλαγής όπου δείχνουν ότι ακυρώσανε την παραγγελία και δεν χρεώνομαι.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 11, 2010, 22:13 »
Παράθεση
τα άτμισε το τελωνείο ?
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: ;D :D :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 11, 2010, 23:33 »
Μήπως ατμίζεις κινέζικο υγρό? (Ουπς, ο Kostas είναι μέσα?) :lipssealed:
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Θα τα ξαναπούμε σε λίγο καιρό...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 11, 2010, 23:37 »
Ban  is  LOADING ..........................................................
.....................................................................................
PLEASE  WAIT ...........................................................
.....................................................................................
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 12, 2010, 00:25 »
Θα τα ξαναπούμε σε λίγο καιρό...  ;D
Ban  is  LOADING ..........................................................
.....................................................................................
PLEASE  WAIT ...........................................................
.....................................................................................
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1:
Εγώ δεν... Όχι, πρόσεξε... Μου αρέσει το marlboro της TW!
 :innocent:


Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ενας μήνας ατμισματος και μερικές διαπιστωσεις
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 12, 2010, 00:28 »
Παράθεση
Εγώ δεν... Όχι, πρόσεξε... Μου αρέσει το marlboro της TW!
Και το flue cured! Και το flue cured! Και το flue cured!    :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364