vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, gstamatos, maprix, nikpoth, ahill2, Jorge, tibolaso, camber

Twitter

Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό

Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 02, 2013, 21:13 »
Η συμβουλή μου είναι να πας να σε δει πρώτα ένας ΩΡΛ και μετά βλέπεις
ευχαριστω αδερφε ..αλλα πηγα..κι οχι μονο σε ορλ...ο ενας μου ειπε να παρω αντιβιωση..και ο αλλος μου ειπε να σταματησω το ηλεκτρονικο και να ξαναρχξσω το καπνισμα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 03, 2013, 14:53 »
Αν ο δεύτερος είναι γιατρός, έχει ακόμα άδεια άσκησης επαγγέλματος???

Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 03, 2013, 15:28 »
...κι ομως εχει...και δεν ειναι ο μοναδικος που μου εχει πει τετοιου ειδους μλκ..λογικο ειναι να με ενοχλει ο ατμος στο λαιμο και ειδικοτερα με μοντ μεταβλητης τασης και ατμοποιητες επισκευασιμους.....εχω κοψει πιτζι εχω κατεβασει νικοτινη εχω ριξει τα βολτ. εχω κοψει σχεδον..τους φυτιλατους.......και το βασικοτερο εχω παει σε γιατρους......και εξακολουθει να με ενοχλει

Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2013, 16:09 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 03, 2013, 15:35 »
Δοκίμασε να ατμίσεις  με έναν απλό ατμοποιητή που θα είναι καλός κ όχι ίσως ελαττωματικός?
Άτμισε με VG  ναι? Δες αν πάλι σε ενοχλεί ο λαιμός σου. Άτμισε μια απλή βάση με νικοτίνη (δίχως κανένα άρωμα)  κ δες πως θα τα πας ναι?

Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 03, 2013, 15:41 »
dark..πρωτα απ ολα σ ευχαριστω για τη συμβουλη ...ηδη το κανω εχω παρει εναν evod.και μια βαση απο fa velvet cloud....και εδω και μια ωρα δεν εχω ενοχληση...ακομη.... :thumpup: :thumpup:

Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2013, 16:10 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 03, 2013, 15:47 »
Δεν θα έχεις κ είμαι σίγουρη! Γιατί πολλές φορές κ τα καλύτερα ατμιστικά υγρά μπορεί να μας πειράξουν ναι?
Το καλό με το άτμισμα είναι ότι έχουμε αμέτρητες επιλογές κ ευκαιρίες να βρούμε σίγουρα ποιο ατμιστικό υγρό μας κάνει!!

Εδώ κ λίγες μέρες...ατμίζω ότι βρω δλδ ότι υγρά έχω τα ανακατεύω γιατί θέλω νικοτίνη. Αυτό φυσικά μου έφερε σήμερα
γδάρσιμο στο λαιμό κ κατάλαβα ότι πρέπει να μείνω στην VG γιατί η PG με πειράζει τρομερά!!!!

Ο γιατρός που σε συμβούλεψε να γυρίσεις στο Κ.Τ. σίγουρα είναι "αδερφός" της κυρίας......που έχω γνωρίσει εδώ κ κάτι μέρες ...
Τι μου λέει?  "Το άτμισμα είναι επικίνδυνο κ έχεις φόβο να πνιγείς"!!!!! Της είπα ότι ξέρω καλό κολύμπι.....  ;)

Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 03, 2013, 15:59 »
ας ελπισουμε ..γιατι ειμαι σχεδον 2 χρονια ατμιστης ..εχω δοκιμασει ενα σωρο μοντ και ατμο..και δεν θα θελα με την καμια να γυρισω στο κανονικο.....παντως σ ευχαριστω κυριως για την αμεσοτητα της απαντησης και για το κουραγιο που δινεις

Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2013, 16:10 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 03, 2013, 16:02 »
Ξέχασε την επιστροφή από εκεί που έφυγες!! Δεν σε περιμένει τίποτα παρά μόνο η απογοήτευση!!!  :yes: :yes:
Συνέχισε με δύναμη κ μην γυρίσεις ποτέ πίσω!!! Θα είσαι μια χαρά θα δεις! 

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 03, 2013, 17:39 »
@metallian: Συμφωνώ με όλα. Τελικώς αντιβίωση πήρες? Ίσως να βοηθήσει και μετά βλέπεις

Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 03, 2013, 18:05 »
και αντιβιωση πηρα και της παναγιας τα ματια εκανα...  βοηθησε η αληθεια ειναι..αλλα καλο ειναι να αποφευγεται........και τελικα αποφασισα να γραψω τους γιατρους στα παλια μου παπουτσια γιατι δεν εχουνε ιδεα..απο οτι αποδειχθηκε...και να επικεντρωθω λιγο στο φορουμ...ολο και κατι θα μαθουμε ε?ηδη ακολουθω συμβουλη συνατμιστριας.... :respect: dark

Αποσυνδεδεμένος Ηλιας34

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 07, 2013, 13:03 »
ακριβως αυτα τα συμπτωματα τις 2 πρωτες μερες...για να δουμε την συνεχεια.το βλεπω το εργο...

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #71 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 04:09 »
Παιδια και εγω 2 μερες κανω η.τ. (μιαμιση για την ακριβεια) και σημερα βραχνιασα. Απο υγρα εχω το bebeca balanced των 12 mg.

Απογοητευτηκα λιγο απο αυτο να πω την αληθεια...

Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #72 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 07:43 »
Όπως όταν άλλαζες μάρκα στο κ.τ. έτσι και τώρα, είναι μέχρι να συνηθίσει ο λαιμός σου.
Μην ανησυχείς τα συμπτώματα θα υποχωρήσουν άμεσα  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #73 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 09:02 »
cruskro μην απογοητεύεσαι, μόλις άρχισες το ταξίδι προς την υγεία, εμπόδια θα σου βάζει και το μυαλό ακόμη, μην μασάς, συνέχισε και όλο το φόρουμ είναι εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #74 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 09:32 »
Ίσως χρειάζεσαι λίγο περισσότερο vg στο υγρό. Εγώ πχ κάνω 75-25, κι όχι 50-50.
Κάτι ακόμα, που δεν είναι ότι το προτείνω, δε θέλω να κάνω διαφήμιση σε τίποτα, απλά εμένα με είχε βοηθήσει. Όταν ξεκίνησα το ητ (τότε δεν ήξερα ακόμα το φόρουμ), είχα τις πρώτες μέρες μια ενόχληση. Κι ας άτμιζα υγρό έτοιμο με σκέτη vg! Έφταιγε η αλλαγή από το κτ. Ήθελα να μείνω στον ατμό και να το προσπαθήσω όσο γίνεται. Έτσι, είχα πάρει ένα πακέτο καραμέλες στρεψιλς. Απλές καραμέλες λαιμού, χωρίς φάρμακα αντιβίωση κλπ. Ίσα για να με βοηθήσουν ώσπου να συνηθίσω τη τζούρα του ατμού, τον τρόπο εισπνοής ώστε να μη με ενοχλεί, τον ίδιο τον ατμό και να "στρώσει" στην αλλαγή ο λαιμός μου. Μέχρι να τελειώσει το πακέτο με τις καραμέλες, ο λαιμός μου ήταν περδίκι!!!  :thumpup:  Και δεν ξαναείχα θέμα!
Όταν άρχισα υγρά 50-50, σαν να πήγε να ξεκινήσει πάλι ενόχληση, αλλά τότε ήξερα το φόρουμ, ήξερα και τι έφταιγε, κι απλά "παίζοντας" με ποσοστά και δοκιμάζοντας, κατέληξα στο 75-25 που είναι ιδανικό για μένα!!!!  :) :) :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem