vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 6 χρήστες
treloneritis, dkostas, vasim, antiklitos140, camber, petr@n

Twitter

Eχει δοκιμάσει κανείς ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης?

Γεια σας, εγώ δεν είμαι καπνιστής ή ατμιστης αλλά θέλουμε να πάρουμε ενα ηλεκτρονικό τσιγάρο του πατέρα μου για να γλυτώσει απο τις βλαβερές ουσίες του κ.τ. Πριν ενα χρόνο περίπου του είχαμε πάρει  αλλα μετά απο κανενα 4μηνο βαρέθηκε τις φορτίσεις ,τα γεμίσματα,τις αλλαγές φιλτρακια κ.τ.λ και ετσι το παράτησε και ξανάρχισε κανονικά το κ.τ.
Πριν καιρό είχα δει τυχαια σε ενα φαρμακείο ηλεκτρονικά τσιγάρα μια χρήσης και σκέφτηκα οτι ειναι καλή ιδεα για κάποιον που ειναι σε μεγάλη ηλικία και δεν ειναι εξοικειωμένος με ολα αυτά.
Έχει κανεις εμπειρία με αυτά τα τσιγάρα??
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2012, 21:33 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Δεν είναι κάτι το αξιόλογο και δυστυχώς όσους ξέρω που δοκίμασαν μετά είχαν άσχημη γνώμη για το η/τ!
Καλύτερα κάποιο πακέτο η/τ, οικονομικό, από εξιδανικευμένο φυσικό κατάστημα, έτσι ώστε να μπορεί να προσφέρει και λύση σε οποιαδήποτε απορία ή πρόβλημα!
Υπάρχουν αρκετές καλές προσφορές σε πολλά καταστήματα να κοιτάξεις...
Νήμα με προτάσεις και συμβουλές νέων μελών υπάρχει και εδώ... http://vaping
.gr/index.php/board,118.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2022, 04:22 από Tem »

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. :D   

Γιατί να πάρεις μιας χρήσης ? υπάρχουν τόσες πολλές συσκευές μα και ωραίες γεύσεις που
ο σκοπός τους είναι αυτός να μην είναι μιας χρήσης και δεν σου αρέσει .... δηλαδή να παίρνει
έστω κάποιες βελτιώσεις με σκοπό να μείνεις στο άτμισμα και όχι στο κανονικό τσιγάρο  :)

Γιατί να πάρεις μιας χρήσης ? υπάρχουν τόσες πολλές συσκευές μα και ωραίες γεύσεις που
ο σκοπός τους είναι αυτός να μην είναι μιας χρήσης και δεν σου αρέσει .... δηλαδή να παίρνει
έστω κάποιες βελτιώσεις με σκοπό να μείνεις στο άτμισμα και όχι στο κανονικό τσιγάρο  :)


ο πατερας μου ειναι 75 χρονων, πιστευω αυτο που τον απασχολει ειναι να ξεχαρμανιαζει και οχι οι γευσεις...και το βασικο ειναι να μην εχει να κανει καμια διαδικασια(γεμισμα.φορτιση κ.τ.λ.)

Και μένα 78 είναι και δεν τα καταφέρνει αλλά τα φτιάχνω εγώ  :)) :))
Πάρε 2,3 μπαταρίες και γέμισε και 5-10 αμπούλες με υγρό και δίνε τα ...σαν χάπι  :)) :))  :yes:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Το βασικο θεμα ομως Σπυρο, ειναι να τον ικανοποιει κιολας....να του αρεσει αυτο που κανει
Για την φορτιση πες του οτι ειναι σαν το κινητο, για το γεμισμα σαν το αμαξι... αλλα το αποτελεσμα θα πρεπει να μπορει να το χαιρεται για να μεινει στο η.τ. και μακρια απο τα τσιγαρα...

Γιαυτο και θα συμφωνησω με τους απο πανω...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια 75 χρονων ανθρωπος και σιγουρα με κακη σχεση με ολα τα παραπανω φορτισεις,γεμισματα κτλ η λυση ειναι της μιας χρησης.
Το θεμα ειναι μια καλη ερευνα η μια καλη προταση σε ητ μιας χρησης

Εχετε δικιο ....απλα το εχω ξαναδει το "εργο" θα κανει παράλληλα και κ.τ. και θα εχει παντα μια δικαιολογια...οτι ειναι αφορτιστο κτλ...πριν ενα χρονο του το ειχαμε παρει και συνεχεια εψαχνε αφορμες να καπνισει...κανονικα πρεπει να τα κοψει ολα μαχαιρι αλλα τελσπα...

Κοίτα εμένα ο πατέρας μου τον πρώτο καιρό με άδεια μπαταρία ρούφαγε αέρα κοπανιστό και
μου λεγε καλό είναι μου αρέσει  :laugh1: :laugh1: :laugh1: τελικά του πήρα αυτόματη μπαταρία ego και με 2 που έχει φορτίζει πάντα τη μια η μάνα μου και του έχω γεμίσει 10 αμπούλες 1,1 ml / μια και κάθε εβδομάδα τις ξαναγεμίζω και του έχω βάλει eGo-T ατμοποιητή και είναι μια χαρά ούτε κουμπιά
ούτε τίποτα μόνο που σκουπίζει με τη μπλούζα του τα υγρά από το tank  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Είναι δυσκολο ως αδύνατο έναν άνθρωπο 75 χρονών να τον ψησεις να παρατήσει την απόλαυση του κ.τ.
Η γνώμη μου είναι να τον αφήσεις να απολαύσει ότι τον ικανοποιεί ακόμα...

του παράγγειλα αυτο   http://www.hlektronikatsigara.com.gr/proionta/hlektronika-tsigara/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%BF-esmoke-disposable  και θεος βοηθος..... μακαρι να του αρεσει...αν και δεν γραφει πουθενα αν εχει νικοτινη...βεβαια θα του πω εγω οτι ειναι full στην νικοτινη :))

Αποσυνδεδεμένος mpoygatsa kollias

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Γιαννη κι εμενα ο πατερας μου στην ηλικια του δικου σου ειναι και κανει ακριβος το ιδιο πραγμα,τελειωνει η μπαταρια κι αυτος ατμιζει κ το απολαμβανει κιολας,καλα που ειναι η μανα μου κ του το φορτιζει.

Κώστα μιλάς για απόλαυση κανονικού τσιγάρου και κάνεις σύσταση να παραμείνει στο τσιγάρο
επειδή είναι 75 ετών ? Είναι δυνατόν ?
Πήγα 2 φορές σε 2 μήνες να χάσω τον πατέρα μου λόγω λοίμωξης αναπνευστικής και τώρα εδώ και 5 μήνες δεν έχει αρρωστήσει από τότε που το πέταξε !!! και είναι με εισπνοές 2 χρόνια και δεν μπορεί
να περπατήσει 50 μέτρα χωρίς να λαχανιάσει !! αν τον είχα αφήσει θα είχε πεθάνει σίγουρα !!!!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171690 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364