vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 10, 2012, 01:42 »
Δεν είναι η Κίνα ως χώρα κατασκευής το πρόβλημα. Είναι η χαμηλότατη ποιότητα που κατ επιλογήν μας σερβίρει! Δεν προλαβαοινουν να αντιγραψουν ο ένας τον αλλον και βγαζουν αδοκίμαστα προϊοντα στην αγορά. Αν θελουν, φυσικά και εχουν την ποιότητα. Επιλέγουν όμως να μας κρατούν με χαμηλές προδιαγραφές και υψηλή ανανεωσιμότητα.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 10, 2012, 01:43 »
 Κίνα Ταίβαν Μαλαίσια και οπού άλλου φτιάχνονται!!!!! πάντα πληρούνε τις προδιαγραφές τις εκάστοτε εταιρίες αμερικάνικες η ευρωπαϊκές κλπ!!!

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 10, 2012, 01:46 »
σύμφωνα με τα παραπάνω γραφόμενα  διαπιστώνω πως δεν είστε και πολύ ευχαριστημένοι με ό,τι έχει δοκιμάσει ο καθένας....
και περιμένετε και το κάτι παραπάνω.
δεν μπορώ να καταλάβω όμως τι παραπάνω αναμένετε και σε τι παραπάνω ελπίζετε...
το να πέσουν οι τιμές των ήδη υπαρχοντων συσκευών-μπαταριών-ατμοποιητών, γίνεται απόλυτα κατανοητό.
από εκεί και πέρα? τι άλλο? να κατασκευαστούν μπαταρίες οι οποίες δε θα έχουν ημερομηνία λήξεως και η τιμή τους θα είναι εξευτελιστική? ατμοποιητές οι οποίοι δε θα χαλούν ποτέ και κανένα μέρος τους? φυτά που αντί για λουλούδια θα φυτρώνουν ατμιστικά υγρά?
ποιο θα ήταν το κάτι συνταρακτικό που θα ανέτρεπε όλα τα υπαρχοντα προιόντα?
ας πούμε για παράδειγμα, εγώ δοκίμασα ένα καινούριο σύρμα για αντιστάσεις, το madmax wire. μπορώ να πω πως με κατέπληξε η απόδοση ατμού του ατμοποιητή. αλλά οκ, ένα σύρμα είναι....και μάλιστα, όταν ήταν διαθέσιμο, είχε και το κόστος του...δεν το λεγες και φθηνό. άρα το καλό πληρώνεται. άρα ποιότητα και κόστος πάνε μαζί....
αναρωτιέμαι μήπως το συνταρακτικό θα ήταν να μην υπήρχαν τελικά άλλες 'τέλειες' συσκευές, ίσως μόνο βελτιωμένες, αλλα με κάποια μαγική έρευνα να αποδεικνυόταν περίτρανα πως το άτμισμα είναι απολύτως υγιεινό. γιατί αν σε κανα δυο χρονια αποδειχτεί το αντίθετο, ζήτω που καήκαμε....

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 10, 2012, 01:49 »
Δεν είναι η Κίνα ως χώρα κατασκευής το πρόβλημα. Είναι η χαμηλότατη ποιότητα που κατ επιλογήν μας σερβίρει! Δεν προλαβαοινουν να αντιγραψουν ο ένας τον αλλον και βγαζουν αδοκίμαστα προϊοντα στην αγορά. Αν θελουν, φυσικά και εχουν την ποιότητα. Επιλέγουν όμως να μας κρατούν με χαμηλές προδιαγραφές και υψηλή ανανεωσιμότητα.
Aν γινει κινηση να βγαλει πχ η γερμανια κάποιους ατμοποιητες που θα παραγει στην κινα δεν σημαινει απαραιτητα πώς θα ειναι και μαπα.
Σημασια εχει ο τελικός ποιοτικός έλεγχος και όχι το που κατασκευαζεται κατι.
Συνεπώς άν οι Γερμανοι θεσουν υψηλά στανταρ και ελεγχουν την παραγωγή δεν βρισκω το λόγο γιατι το τελικό προιόν να μην ειναι αξιοπρεπες και αντοχής.
Αν πχ ερθουν στην Ελλάδα και στησουν ενα εργοστασιο παραγωγης αυτοκινητων της Μercedes δεν σημαινει πώς τα αυτοκινητα θα ειναι μαπα επειδη δεν θα κατασκευαζονται στη γερμανια.
Αρκει να μην δινει τα κομματια σκέτα και  εδω να γινεται η συναρμολόγηση χωρίς έλεγχο.Βλέπε Nissan ελληνικά......

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 10, 2012, 01:57 »
Αυτο ακριβώς εννοώ κι εγώ.
Προσωπικά το ριξα πολύ νωρός σε επισκευάσιμους κλπ, λόγω της κακης και πανω απ ολα ΜΗ σταθερης ποιότητας. Οπότε δεν παραπονιέμαι!
Αλλα υπαρχουν και οι περισσότεροι που συνεχίζουν ετσι και το θεμα μου εμενα ειναι αυτή η ΜΗ σταθερή ποιότητα. και οι παμπολλες αντιγραφες που σε κανουν στο τελος να μην ξερεις αν αγόρασες το ιδιο πράγμα οσο ιδιο και αν φαίνεται!
Ο οποιος επανασχεδιασμός, αν εξαλείψει τετοια προβλήματα,  (που δεν το νομιζω) ειναι καλοδεχούμενος.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 10, 2012, 01:59 »
αν μπουν σοβαρες γιαπωνεζικες εταιριες στο παιχνιδι ..παπαλα..τελειωσαν οι κινεζοι!!!
κουβαλανε απιστευτη τεχνογνωσια και εμπειρια στα ηλεκτρονικα και σε συνδυασμο με τα κεφαλαια που διαθετουν θα κυριαρχησουν σιγουρα και γρηγορα...
και εαν ακολουθησουν και οι κορεατες.....πανυγηρι.....οπως γινετε τα τελευταια χρονια στα ηλεκτρονικα..
το θεμα ειναι οτι το η.τ δεν εχει μαιντανο..δεν εχει τα κερδη..οπου θα αναγκασουν τετοιους κολοσους να επενδυσουν....

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 10, 2012, 02:01 »
οφ τόπικ αλλά οι κορεάτες έχουν ήδη μπει...με το ρίβα.
σιγά τα ωά....δε λέει και τίποτα κατασκευαστικά..

Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 10, 2012, 02:05 »
Τα πάντα εξαρτώνται από το κόστος παραγωγής και συνεπώς η παγκόσμια βιομηχανία
είναι αυτή: η Κίνα, με αναλώσιμους εργάτες και μεροκάματα που επιτρέπουν να πουλιούνται
σχεδόν τσάμπα με όποιες δασμολογικές επιβαρύνσεις και αν τεθούν προς την Ευρώπη ή τις Η.Π.Α.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 10, 2012, 02:25 »
Αυτο ακριβώς εννοώ κι εγώ.
Προσωπικά το ριξα πολύ νωρός σε επισκευάσιμους κλπ, λόγω της κακης και πανω απ ολα ΜΗ σταθερης ποιότητας. Οπότε δεν παραπονιέμαι!
Αλλα υπαρχουν και οι περισσότεροι που συνεχίζουν ετσι και το θεμα μου εμενα ειναι αυτή η ΜΗ σταθερή ποιότητα. και οι παμπολλες αντιγραφες που σε κανουν στο τελος να μην ξερεις αν αγόρασες το ιδιο πράγμα οσο ιδιο και αν φαίνεται!
Ο οποιος επανασχεδιασμός, αν εξαλείψει τετοια προβλήματα,  (που δεν το νομιζω) ειναι καλοδεχούμενος.
το καλό με τους επισκευασιμους ειναι πώς κανεις απόσβεση σχετικά γρηγορα.
αυτο ειναι το καλο.
το κακο ειναι πώς και ο κυρ μητσος στην γωνια που εχει εναν τορνο, παραγει επισκευασιμο ατμοποιητη αμφιβολης λειτουργιας και ποιότητας.
υπάρχουν επίσης επισκευασιμοι που αν τους κανεις κομματια μπορει τα εξαρτηματα που τον απαρτιζουν  να ειναι περισσότερα και από τον κινητηρα μιας ferrari.Άσε τις φλάτζες που μπορει να θελουν αλλαγη πιό γρηγορα και από φλατζα κινητήρα.
Εγω αυτο που θα θελα από μια εταιρια επώνυμη γιαπωνεζικη γερμανικη ή δεν ξερω και εγω τι, να φτιαξει επισκευασιμους με καλης ποιοτητας υλικά με συνεχη υποστηριξη για το προιόν, καλό σχεδιασμό και όχι έπρεπε η τρυπα να ειναι 2mm πιο πάνω ή πιό κατω, το ο ring επρεπε να ειναι από το ταδε λάστιχο αλλά δεν ειναι, το πιπακι ειναι 10gr αλλά μπορουσε να ειναι και 12gr, η βάση επρεπε να ειναι ατσαλινη αλλά ειναι ορυχαλκος ή μαντεμι η δεν ξερω και εγω τι, και να σε βαζει συνεχως να χωνεις λεφτά για updates.
Το θεμα ειναι να περνεις στα χερια τον επισκευασιμο και να εχει οδηγιες μεσα με το εργοστασιακο προτεινομενο σεταρισμα και να μην χρειαζεται να μπαινεις στα φορουμ για να δεις πώς θα το κανεις να δουλεψει.
Επισκευασιμος δηλαδη με οδηγιες χρησεως και όχι με αποστολή email στον κατασκευαστη του για να μαθεις πώς πρεπει να το κανεις να βγαζει ατμό.
Αυτο που λειπει λοιπον από την αγορά η.τ ειναι μια καλυτερη προσεγγιση του προιοντος που διατιθεται στο καταναλωτικό κοινο και συνεχη υποστηριξη επίσημη.
Τωρα όσο για τους απλους ατμοποιητες πιστευω πώς ειναι η τεχνολογία τετοια που δεν επιτρεπει παραιτερω εξέλιξη.
Ενα φυτίλι τυλιγμενο από μια αντισταση που με την συνεχη τροφοδοσια υγρου και την βοηθεια ηλεκτρισμου παραγει ατμό.
Πρεπει να αλλάξει όλη η φιλοσοφία στην οποια στηριζεται το ητ για να δουμε κατι το διαφορετικο.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 10, 2012, 02:44 »
εγω δυσκολευομαι να καταλαβω πως περιμενουμε τις καινοτομιες οταν ηδη σε καποιες χωρες εχει απαγορευτει το υπαρχον η.τ.
οταν δεν εχουν γινει σοβαρες μελετες απο μεγαλα ερευνητικα κεντρα
οταν δεν εχει ξεκαθαρισει η ποιοτητα των υγρων ή καλυτερα, οταν δεν εχει "οριστει" επισημα τιποτα για τα υγρα ατμισης και τις επιπτωσεις τους
και γενικα δεν μπορει να υπαρξει καινοτομια αν καποιος δεν επενδυσει σε αυτο..
δηλαδη αν δεν πεσει χρημα..
εγω ειδα μια μικρη αυξηση των χρηστων, μετα ειδα τον πολεμο των μεσων (τιβι, γιατροι, καπνοβιομηχανιες κλπ) και μετα μια στασιμοτητα..
και οπου δεις στασιμοτητα μετα να περιμενεις την σταδιακη μειωση..
και ας μη γελιόμαστε.. 10 το ξεκινουν και ενας παραμενει.. αυτο κατι πρεπει να μας λεει..
εχω αρχισει να πιστευω οτι θα ειμαστε τυχεροι αν συνεχισει να υπαρχει..ποσο μαλλον για καινοτομιες..
δεν θελω να ειμαι απαισιοδοξη και μακαρι να σφαλω..

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 10, 2012, 08:48 »
Και γω ειμαι απαισιοδοξος για το μελλον του ητ .
Ειναι απαραιτητο να απλοποιηθει η διαδικασια , οχι στα επιπεδα του κτ φυσικα αλλα σε κατι παραπλησιο.
Ηδη αρχιζουμε και λιγοστευουμε επικυνδινα . Πολλοι συματμιστες (κι εγω μεσα σ,αυτους )αρχιζουν και δειχνουν σημαδια κοπωσης.
Για να δεις ατμιστη κανεις αιτηση πια..
Μετα την εξαρση του νοεμβρη και τον πολεμο που δεχτηκε , εχει μπει στο υποσυνειδητο πολλων οτι το ητ ειναι ακομα πιο επικυνδινο απο το κτ .
Συνανταμε καθημερινα αντιδρασεις " ακομα μ,αυτο εισαι ??!! δεν εμαθες οτι τα υγρα που χρησιμοποιεις ειναι πολυ επικυνδινα !! "

Αν το ητ δεν απλοποιηθει σε διαδικασια και μικρυνει σε μεγεθος , δεν εχει μελλον .
Περιμενουμε μεγαλες εταιριες να μπουν στο παιχνιδι αλλα αυτο δεν προκειται να συμβει .

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 10, 2012, 09:06 »
Για να γινουν αυτα που λετε πρεπει
1)Μια σοβαρη εταιρια κατασκευης να απευθυνετε σε πολλους καταναλωτες(ειμαστε λιγοι γενικως,,,πως να το κανουμε)
2)Να ξεκαθαρισουν οι νομοι γενοκως σε καθε κρατος(εδω μισοεπιτρεπεται, Τουρκια απαγορευεται,Αμερικη επιτρεπεται)
3)Να εχει την τεχνογνωσια και την τελικη ΣΩΣΤΗ πατεντα(Ακομα καποιες εταιριες το μελετανε....ΔΕΝ υπαρχει τελειος ατμο οπως και ''υγιεινα'' υγρα)
Αλλα και ολα αυτα να γινουν θα συμφωνησω με τη Λεμονια πιο πανω.....................ε και τι εγινε???Ηδη νομιζω καποιοι το παρακανε..Τιποτα δεν τους ειναι αρκετο.....και καλα.............
Κανουμε γενικως ενα λαθος ολοι ..προσπαθουμε ενα μειονεκτημα μας να το κανουμε πλεονεκτημα και να το δουν και οι αλλοι ετσι..(Μη μου πει καποιος οτι καμαρωνει που ατμιζει)
edit:ας μη γινει καλυτερα διαλογος στο οτι ''ειμαι περηφανος που ατμιζω γιατι εκοψα το κτ........)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 10, 2012, 09:25 »
Εγώ καμαρώνω!
Και καμμια σχεση με το οτι εκοψα το κτ. Δεκαρα δεν δίνω.! Ειμαι απ αυτους που θα καπνιζαν ακομα αρειμανίως, το τσιγάρο ήταν φίλος μου όσο κακο κι αν μου έκανε.
Οποτε καμαρώνω γιατι γουσταρω και τις συσκευές και γουσταρω και να με κοιτάνε και γουσταρω να κανω και κατι ασυνηθιστο.
Για αυτό εξαλλου εγινα και χοντρός! για να με κοιτάνε!
ναι ναι.. Ηταν συνειδητή απόφαση! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 10, 2012, 09:35 »
Και γω ειμαι απαισιοδοξος για το μελλον του ητ .
Ειναι απαραιτητο να απλοποιηθει η διαδικασια , οχι στα επιπεδα του κτ φυσικα αλλα σε κατι παραπλησιο.
Ηδη αρχιζουμε και λιγοστευουμε επικυνδινα . Πολλοι συματμιστες (κι εγω μεσα σ,αυτους )αρχιζουν και δειχνουν σημαδια κοπωσης.
Για να δεις ατμιστη κανεις αιτηση πια..
Μετα την εξαρση του νοεμβρη και τον πολεμο που δεχτηκε , εχει μπει στο υποσυνειδητο πολλων οτι το ητ ειναι ακομα πιο επικυνδινο απο το κτ .
Συνανταμε καθημερινα αντιδρασεις " ακομα μ,αυτο εισαι ??!! δεν εμαθες οτι τα υγρα που χρησιμοποιεις ειναι πολυ επικυνδινα !! "

Αν το ητ δεν απλοποιηθει σε διαδικασια και μικρυνει σε μεγεθος , δεν εχει μελλον .
Περιμενουμε μεγαλες εταιριες να μπουν στο παιχνιδι αλλα αυτο δεν προκειται να συμβει .

Νασσο εισαι λιγο απασιοδοξοσ.... ισωσ φταει η προπαγανδα στην Ελλαδα (οχι οτι αλλου δεν υπαρχει..)

Αλλα τα στοιχεια λενε οτι πχ στισ ΗΠΑ μονο εχουμε πανω απο 2-4 εκατομμυρια ατμιστεσ με μια αγορα αξιασ 100 εκταμμυριων και πανω
Στην Αγγλια εχουμε αυξηση 500% των ατμιστων τον τελευταιο χρονο (και φτανουν καπου 400.000)
Σε Αυστραλια και Καναδα αντιστοιχα..

Δεν βρηκα για ολεσ τισ χωρεσ, αλλα ισχυει κατι παρομιο παγκοσμιωσ...

Δηλαδη, η αυξηση τησ αγορασ ηταν μεχρι τωρα εκθετικη, μπορει αυτον τον καιρο να μην ειναι εκθετικη και να μασ φαινεται σαν πτωση, αλλα καινουργιοι ατμιστεσ ερχονται συνεχεια στον χωρο. Νομοτελιακα, σε καποιουσ δεν θα αρεσει/δεν θα τουσ καλυπτει κλπ.. αλλα παγκοσμιωσ ολεσ οι αναφορεσ αναφερονται ακομη σε τεραστια αυξηση του "φαινομενου".

Για να επιστρεψω ον τοπικ... Με τετοια αξια αγορασ και τισ προοπτικεσ περαιτερω αναπτυξησ που διαφαινονται ολο και περισσοτερεσ εταιριεσ μπαινουν στον χωρο... καινουργιεσ εταιριεσ στηνονται με προταρχικο προιον το ατμισμα... ολο και περισσοτεροι θελουν να παρουσιασουν κατι καινουργιο/επαναστατικο που θα τουσ καιρδισει ενα μεριδιο τησ αγορασ... Εδω λοιπον ερχονται και κολλανε οι καινοτομιεσ, στην προσπαθεια καποιων εταιριων να παρουσιασουν κατι που ειναι μοναδικο, ιδιαιτερο....

Με τισ αλλαγεσ/εξελιξεισ στον χωρο να τρεχουν με τετοιουσ ρυθμουσ ειναι περα για περα λογικο να περιμενουμε καποιεσ απο αυτεσ να ειναι οντωσ πρωτοποριακεσ, καποιεσ που θα μεινουν ωσ εξελιξη του η.τ. Εξαλλου τα χρηματα που παιζονται ειναι ηδη πολλα....

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Περαιτέρω Επανασχεδιασμός του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 10, 2012, 09:56 »
H μοναδικη αξια λογου καινοτομια στο ητ ηταν πρωτα το e-go που εδινε καποια αυτονομια μπαταριας σε σχεση με πριν και μετα το e-go T και το AVS του Θαναση που ηταν οι προπομποι των tank .
Απο κει και περα , οι εξελιξεις ηταν και ειναι μικροτερες των προσδοκιων μας .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171659 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364