vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Ποιος πιστεύετε πως είναι ο καλύτερος ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμος ατμοποιητής ?

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
ψήφισα τον steam machine ........ευκολα !!!!, διότι είναι κραμικο, με ρυθμιστη, είναι μικρότερος, ευκολότερος και με περισσότερο ντουμάνι, χτύπημα και γεύση.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ παιδιά ψήφισα ΑΛΛΟΝ .

Δεν ατμίζω με κάποιον άλλον επισκευάσιμο αλλά με απλούς εργοστασιακούς. :yes: :yes:

Από περιέργεια ψήφισα να δω το αποτέλεσμα αν και εκ των προτέρων ήξερα ποιό θα είναι το τελικό και ποιός θα είναι ο
νικητής. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Αντε λοιπόν να αιτιολογήσω

Θα ψήφιζα για πρώτο το Βύσμα για την καλύτερη απόδοση στην καλύτερη δυνατή τιμή αλλά έτσι όπως ειναι στην κατηγορία δεν μπορώ να το κάνω, οπότε περνάμε στον επόμενο με την ίδια λογική και είναι ο steam machine.
Η σειρά αξιολόγησης από εκεί και πέρα σε αυτούς που έχω είναι για μένα είναι
Οδυσσέας παλιός
Ιαττυ
A2 MT
Α2 classic
Πηνελόπη
Οδυσσέας καινούργιος

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων την Πηνελόπη την χρησιμοποιώ καθημερινά για κάποιες ώρες, αλλά στα λεφτά της, για την ποιότητα κατασκευής και την απόδοση που έχει δεν μπορώ να την βάλω παραπάνω.
Προσωπική κρίση είναι.

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
O τίτλος μιλάει από μόνος του...  8)
Μετά από τόσες Ελληνικές και ξένες κατασκευές σε επισκευάσιμους, νομίζω πως ήρθε η στιγμή να δούμε ποιος είναι ο καλύτερος!

Παρακαλώ, και αν είναι δυνατόν, μια αιτιολόγηση της απάντησής σας!





Σημείωση-παράκληση αποφυγής διαπληκτισμών!!!
Η ψηφοφορία γίνεται με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων καθώς και για καλύτερα συμπεράσματα!


τώρα θέλετε να μου πείτε πως ο α2 τανκ είναι το σχεδόν ίδιο πράγμα με τον RCAmizer η το jack  για εμένα είναι λάθος έτσι η ψηφοφορία κ θα χαθούν οι ψήφοι για το καθένα αντοιστιχα

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Νομιζω πως το rcamizer και το jack είναι φιλοσοφίας Α2 classic και όχι Α2Τ.
 Α2Τ είναι ο LSΤ.
Διαγράψτε το μηνυμα μου αν κάνω λάθος....

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
1) Ιatty
2) Penelope
3) Steam Machine
4) Odysseus




θα έπρεπε να διαχωρίσουμε και σε ζεστού η κρύου ατμού,λόγω γούστων χαντακώνουμε εργαλεία ;D

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Εναν χρησιμοποιησα τον Steam Machine με ικανοποιησε πληρως
και αυτος και το σοκολατακι και δεν τον αλλαζω.
Ισως επειδη εχω εξαντλησει τα περιθωρια δοκιμων και προτιμω αντι για το η/τ,
να δοκιμαζω αλλα πιο ευχαριστα πραγματα θα παραμεινω εδω, εως οτου απο το φλωρεξ
που ατμιζω το καταργησω εντελως και παραμεινω στα υπολοιπα ευχαριστα.

 ;D ;D ;D ;D

ΥΓ Ξεχασα να αναφερω το αψογο σερβις,
    την παρακαταθηκη ανταλλακτικων
    και την διαθεση ετοιμων αντιστασεων.
   
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 13:12 από Νικος »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Νομιζω πως το rcamizer και το jack είναι φιλοσοφίας Α2 classic και όχι Α2Τ.
 Α2Τ είναι ο LSΤ.
Διαγράψτε το μηνυμα μου αν κάνω λάθος....

Ακριβώς έτσι :thumpup:
Κανένα λάθος δεν κάνεις

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Το rcamizer ρε παιδια δεν εχει πιπακι type B? Τανκ? κανω λαθος? Το βύσμα ναι ειναι με σερα.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Ο rcamizer Αλέξη έχει παπάκι type B με σέρα μέσα αλλά μπορεί να γίνει και χωρίς σέρα βάζοντας ένα φιτίλι μέσα στο τανκ ώστε να ποτίζει την φιτιλο αντίσταση
Το έχω κάνει και δουλεύει καλά!!!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Το rcamizer ρε παιδια δεν εχει πιπακι type B? Τανκ? κανω λαθος? Το βύσμα ναι ειναι με σερα.

πιπάκι type B έχει αλλά χωρίς τάπα και γεμάτο με σέρα 8)

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
τωρα νταξ τι να πώ, αναρωτιέμαι γιατί σπατε τα κεφάλια σας.
Καλυτερος ατμο ειναι αυτος που ικανοποιεί τον ενδιαφερόμενο
υποκείμενο περισσότερο απ αλλους ατμο.
Εν ολίγοις σε ενα απολύτως υποκειμενικό θεμα δεν μπορεί
να υπάρχει αντικειμενική απάντηση.
Μια αντικειμένική ερώτηση θα μπορούσε να ειναι
ποιος επισκευαζόμενος εχει την καλύτερη ποιότητα κατασκευής
η την πιο συνθετη κατασκευή
η απλούστερα ποιός ατμο σας αρεσει

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Αλλαξε παλι η ψηφοφορία? Μολις ξαναψήφισα!
Μεχρι στιγμής καλύτερος είναι ο Αλλον με 1 ψήφο!!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Ανακοίνωση:
Μετά από παρέμβαση και παράκληση αρκετών μελών η ψηφοφορία τροποποιήθηκε και μηδενίστηκε!
Τώρα μπορείτε να ψηφίσετε ξεχωριστά οποιονδήποτε αγαπημένος σας ατμοποιητή!
Θα παρακαλούσα να αιτιολογείτε την απάντησή σας προς όφελος ανταλλαγής απόψεων και κάποιων συμπερασμάτων!

Ευχαριστώ και συγνώμη για την όποια ταλαιπωρία :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364