vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

494 επισκέπτες, 5 χρήστες
Panokali, vasim, John015, Lazy Dog, dkostas

Twitter

Ποιος πιστεύετε πως είναι ο καλύτερος ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμος ατμοποιητής ?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Πρώτα απ όλα, έχει γίνει και παλιότερα τέτοιου είδους ψηφοφορία και εξ όσων γνωρίζω οι έμπειροι(πολλοί αριθμητικά) του forum έχουν δοκιμάσει, αν όχι αγοράσει, σχεδόν όλους τους αναφερόμενους ατμοποιητές.
Οπότε, εύλογα, απ αυτούς κυρίως ζητείται η αιτιολόγηση.
Υπάρχουν αρκετοί, επίσης, οι οποίοι πήραν έναν επισκευάσιμο κ έμειναν με αυτόν ως τώρα και αυτό, θεωρώ, είναι εξίσου σημαντικό.
Δεύτερον, δεν είναι αναγκασμένος κάποιος που δε τη βρίσκει έγκυρη να συμμετέχει.
Δε χρειάζεται να τους έχει όλους κάποιος για να του αρέσει ένας συγκεκριμένος επισκευάσιμος και να μη του κάνει κέφι να αγοράσει ή να δοκιμάσει κάτι άλλο.
Τέλος, οι ατμοποιητές rcamizer, oofs, spheroid, κλπ είναι μαζί με τον Α2 γιατί δεν έχουν καμία διαφορά σαν φιλοσοφία, παρά μόνο στην εμφάνιση.


Υ.Γ.>Ζetel, ποια η διαφορά του spheroid από Α2? Μόνο εμφανισιακά και πως δέχεται drip tip βλέπω....  :hmmm:


 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος zetel

  • *
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
    • Ενα λινκ απο youtube με την μουσικη που δημιουργω!!!
λοιπον βαγγελη θα σου πω....οι διαφορες του spheroid ειναι οι εξης...!!!!

τροφοδοσια απο την βαση και οχι απο το σωμα του ατμο ....η τρυπα ξεκιναει απο την βαση και ερχεται εσωτερικα ακριβως κατω απο την αντισταση ...!!!!

καμπανα στο κεντρο του σερα για να μπορει να εχει ζεστο ατμο σε αντιθεση με τους α2 classic style ατμο!!!

το οτι εχει 2 βιδακια ,ροζετες για να δενεις την αντισταση και σερα δεν παει να πει οτι εχει και σχεση με α2 !!!!


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Η φιλοσοφία είναι ατμοποιητής τύπος φίλτρου και δεν αλλάζει σαν βάση, αυτός είναι και ο λόγος που τον έβαλα μαζί με τους υπόλοιπους.
Το ότι έχει αλλαγές στη παραμετροποίηση δεν τον κάνει άλλης φιλοσοφίας, π.χ. τανκ, mesh, κλπ.
Τον steam machine, για να προλάβω τυχών απορίες, τον έβαλα μόνο του μιας και διαθέτει για παράδειγμα κεραμικό το οποίο παίζει πιο μεγάλο ρόλο (πιστεύω).
Σε καμία περίπτωση δε νομίζω πως αδικώ τον spheroid επειδή πήγε στην ομάδα του Α2.
Εν πάση περιπτώσει, ας το αφήσουμε έτσι τώρα και μπορούν οι χρήστες του να γράψουν στην αιτιολόγηση της ψήφου γι αυτά.
 :)

Αποσυνδεδεμένος zetel

  • *
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
    • Ενα λινκ απο youtube με την μουσικη που δημιουργω!!!
οχι ρε φιλε....δεν ειναι θεμα αδικιας...!!!! :)) :)) :))

απλα τους εχω και τους 2 (α2,spheroid) και βλεπω διααφορες και το ανεφερα...!!!!

και μιας και εγραψες να σχολιασουμε τις ψηφους ....σε δουλεια να βρισκομαστε...!!! :laugh1: :laugh1:

επισης μιας και το ειπες βαλε και ολους τους genesis σε μια κατηγορια !!!! ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
O καλύτερος είναι ο Άλλον!


Αλλα όντως. Θα πρεπει να γίνει μια καλυτερη διαφοροποίηση ή μια μεγαλύτερη μάζωξη.
Ολοι οι τζένεσις μαζί, ολοι οι τζιτζί μαζί ολοι οι Α2 μαζι κλπ.
Εντωμεταξύ βυσμα rcamizer είναι τυπου Α2-Τ ετσι δεν είναι?
Τεσπα, εγω επιμένω στον Άλλον!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Steam machine για το ότι με έχει κάνει να μη με ενδιαφέρει το τι κάνει όποιος ατμοποιητής της σύγκρισης δεν έχω δοκιμάσει μια και ο steam machine κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που χρειάζομαι.




Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
O καλύτερος είναι ο Άλλον!

Τεσπα, εγω επιμένω στον Άλλον!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
:hmmm:
Για να τον σετάρεις πρέπει να έχεις...Άλλεν ; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Προσωπικά ψήφισα το DID ως καλύτερο επισκευάσιμο.

Οι λόγοι είναι οι εξής:
- Η κατασκευή του είναι προσεγμένη, με αντοχή λόγο SS(ατσάλι).
- Χρησιμοποιεί τη φιλοσοφία mess αντί φιτιλιού, που παρ όλο ότι είναι μια πολύ πρόσφατη μέθοδος δείχνει καλύτερη σε απόδοση γεύσης από το κλασσικό φιτίλι.(κάποιοι μιλούν και για πιο υγιή μέθοδο?!)
- Σε σχέση με άλλους τύπου Genesis, είναι πιο αξιόπιστος από θέμα σταθερότητας στησίματος.

Μέχρι πριν 2 μέρες, για μένα, ήταν το καλύτερο atomizer με διαφορά...
Αλλά, πλέον, έχω βρει έναν ισάξιο και άκρως ικανοποιητικό ατμοποιητή...τη Πηνελόπη (παρ όλο που χρησιμοποιεί φιτίλι).
Μακράν οι δύο καλύτεροι, Ελληνικής κατασκευής, επισκευάσιμοι με διαφορά.
Κρίνω έχοντας αγοράσει ή δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα.


Αλλα όντως. Θα πρεπει να γίνει μια καλυτερη διαφοροποίηση ή μια μεγαλύτερη μάζωξη.
Ολοι οι τζένεσις μαζί, ολοι οι τζιτζί μαζί ολοι οι Α2 μαζι κλπ.
Τεσπα, εγω επιμένω στον Άλλον!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Προσπάθησα να βάλω όλες τις πιθανές και υπάρχουσες επιλογές... μπορεί και να ήθελε κάπως διαφορετικό τρόπο  :hmmm: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Εάν και πιστεύω ότι μια τέτοια ψηφοφορία δεν είναι έγκυρη, γιατί δεν έχουμε ατμίσει όλοι, όλα, θα δώσω την ψήφο μου.

Είχα έναν ενδοιασμό για το ποιόν θα ψηφίσω, ανάμεσα στο ΙΑΤΤΥ και στον S/M που έχω ξεχωρίσει ανάμεσα σε αρκετούς επισκευάσιμους που είχα.
Τελικά ψήφισα τον S/M με μεγάλη δυσκολία. Ο λόγος είναι ότι είναι μικρότερος, ευκολότερος και με περισσότερο ντουμάνι, χτύπημα και γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Entombed

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
O καλύτερος για μένα είναι ο οικονομικότερος.
Ολοι πανω κατω ιδια δουλεια κανουν.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Και αυτή η ψηφοφορία δεν εχει να προσφέρει τίποτα και σε κανένα.
Εκτός απο μερικούς κατόχους ιαττυ που μετα την ολοκλήρωση της , παλι θα μοσχοπουλησουν το αηδόνι για ταχυδρομικό περιστέρι.  ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Συμφωνώ με το Νάσο 100% :thumpup:
Σε δουλειά να βρίσκεστε


Υ.Γ
Έχω απ'' όλα.
Και με κεραμικό και με mesh και με βιδάκια κάτω ;)

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Τον ίδιο προβληματισμό με τον jeke είχα, τελικά ψήφισα κι εγώ steam machine γιατί στο μέγεθός του δεν έχει αντίπαλο, ειδικά με το update έχω κάνει αρκετά στησίματα που δεν έχουν να ζηλέψουν από τον ΙΑΤΤΥ .....

Ασε που ΙΑΤΤΥ δεν βρίσκεις οπότε δεν έχει νόημα να προτρέψεις κάποιον στην αγορά του :)

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
δεν ξερω ποσο δικαιη ειναι η ψηφος μου απο την στιγμη που δεν τα εχω δοκιμασει ολα...αλλα αν δεν γνωριζα τον steam machine δεν θα πηγενα ποτε σε επισκευασιμο οποτε την δικαιουτε την ψηφο μου και με το παραπανω.....το ευκολο σεταρισμα του σε συνδιασμο με το μεγεθος και την ομορφια του με τραβηξανε απο την πρωτη στιγμη....μετα δικαιωσε την επιλογη μου με την γευση και τα ντουμανια του και για μενα θα παραμεινει παντα πρωτος.....οχι επειδη οι αλλοι δεν ειναι καλοι...αλλα γιατι αυτος με ικανοποιει ατμιστικα και με το παραπανω και δεν μου δημιουργει την αναγκη να ψαξω κατι αλλο.......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 09:38 από efhkal »

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Steam machine με update απο μενα.
Μπορει να συνδυασει γευση,χτυπημα και ντουμανι χωρις συμβιβασμους σε μικρο μεγεθοςκι ωραια εμφανιση.
Πουλησα τα παντα εδω και 1-2 μηνες οπως προβαρι,Ιαττυ,Οδυσσεα,gp paps κτλ. κι αυτο τα λεει ολα.
Ego και s/m.

Μεταξυ μας δεν υπαρχει καλυτερος επισκευασιμος.Παιζουν πολλα ρολο κι ειναι προσωπικη αποψη και γουστο.
Τον Ιαττυ ας πουμε τον θεωρω κορυφη στις γλυκες γευσεις που κανω,αλλα στα τσιγαρισια δεν μπορω να τον ατμισω.
Επισης δεν πηρε την ψηφο μου λογω οτι τον θεωρω εναν απο τους πιο ασχημους επισκευασιμους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172046 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364