vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
grag, Giannis.B, maprix, dkostas, Tem, Ribot, gama

Twitter

Τι ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμο ή εμπορίου?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
βαλε ενα λινκ....
thanks :tongue_smilie:
βαζω αυτό που είναι το μονο που ξερω αλλα η απο πιο πάνω μου θα μας πεί αμέσως αν υπάρχουν ελλάδα Kanger για 510.
Ειδάλλως μιλάω για τα κλασσικά καρτο του 808/Mini&More με ανταπτοράκι ισως.


 εδιτ Mπρόλαβε ο Κώστας!!!! Ωραίος!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
ευχαριστω !!!!!
θα τα δοκιμασω και θα ποσταρω...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
να σε δώ να ανοίγεις κάρτο και να το επισκευάζεις... :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:


Απ την αλλη να δω την Πέτρα με επισκευάσιμο και τι στον κόσμο.
Εξάλλου τα κάρτο κρατανε σε ολους δεκα μερες και στην πέτρα τρείς. Οπότε ενας επισκευάσιμος θα της κρατήσει καπου στο εξάμηνο μεχρι να διαλυθεί!!!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 :) Αλέξη είμαι λίγο γρήγορος :)) :)) :))
Δεν μπορώ όμως να καταλάβω αν αυτό που έχω είναι boge η karger διότι από τις εικόνες τα βλέπω ίδια :dontknow:
Το έκανα και τρυπά 1,5mm και το έβαλα σε ένα τανκακι που το έκοψα διότι ήτανε για dct carto άλλα μετά το έβγαλα διότι δεν με βόλευε και το έχω σκέτο και πυροβολάει!!!
Θα ρωτήσω τον φίλο που μου το έδωσε για να ξέρω,διότι είναι αχτύπητο!!!

ε όχι και ένα carto 10μέρες...σκάρτα 2-3  αν το χρησιμοποιείς αποκλειστικά

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
:) Αλέξη είμαι λίγο γρήγορος :)) :)) :))
Δεν μπορώ όμως να καταλάβω αν αυτό που έχω είναι boge η karger διότι από τις εικόνες τα βλέπω ίδια :dontknow:
Το έκανα και τρυπά 1,5mm και το έβαλα σε ένα τανκακι που το έκοψα διότι ήτανε για dct carto άλλα μετά το έβγαλα διότι δεν με βόλευε και το έχω σκέτο και πυροβολάει!!!
Θα ρωτήσω τον φίλο που μου το έδωσε για να ξέρω,διότι είναι αχτύπητο!!!
τα boge εχουν αερατη τζουρα ,ειναι 2-3 χιλ πιο μεγαλα απο τα kanger,το σπειρωμα συνδεσης ειναι λιγο διαφορετικο ,και βλεπωντας μεσα στο σωληνακι μπορεις να κοιταξεις απεναντι ενω στο kanger οχι..το πιο σημαντικο..αν φενεται ενα μικρο καλωδιακι πανω οταν το γεμιζεις ειναι boge αν οχι ειναι kanger..

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 :) Να είσαι καλά φίλε μου stud_29 και σε ευχαριστώ :thumpup:
Είναι boge διότι τώρα που το κοίταξα βλέπω από μέσα απέναντι άλλα και έχει και ένα καλωδιάκι από επάνω!!!!

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Για περισσότερο από 1 χρόνο πορεύτηκα με επισκευάσιμο A2 classic - A2-T σε διάφορα σεταρίσματα και τάσεις.
Τους τελευταίους μήνες 306 LR εμπορίου γιατί είναι μικρός και κομψός με ένα ωραίο drip shield, αποδίδει τέλεια τις γεύσεις, κρατάει σχεδόν μήνα χωρίς να πέφτει σε απόδοση, κλοτσάει σαν μουλάρι ακόμη και με μια μπαταρία 3,7V χωρίς VV mod. Απαραίτητη προϋπόθεση να είσαι οπαδός του driping.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2012, 13:56 από Lancerlot »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Πλεον του εμποριου...
εχουν βγει αρκετα καλοι και εγω εγινα λιγο πιο τεμπελησ να στριβω αντιστασεισ και να περιμενω να στρωσει το καθε σεταπ....

Ο επισκευάσιμος μενει για dripping πια, για να δοκιμαζω τισ γευσεισ σε υγρα που φτιαχνω..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 22:24 από jeke04 »

και οι 2  εμποριου εναι! ;D

το οτι μας βγαινει πιο φτηνα ο επισκευασιμος ειναι μυθος

ποιος κρατησε τον επισκευασιμο του μηνες χωρις να παρει αλλον για δοκιμη η απλα βαρεθηκε? ο ενας στους 10?

τωρα πλεον με κανα 10αρικο το μηνα τη βγαζει ενας ατμιστης(καρτο,ce4,vivi κλπ)
και δοκιμαζει και καινουργια πραματα για να μη βαριεται

μπορει να ειναι ανωτεροι σε ολα,αλλα δεν με παιρνει οικονομικα να μπλεξω..

Αποσυνδεδεμένος nikos tsaf

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
:) Αλέξη είμαι λίγο γρήγορος :)) :)) :))
Δεν μπορώ όμως να καταλάβω αν αυτό που έχω είναι boge η karger διότι από τις εικόνες τα βλέπω ίδια :dontknow:
Το έκανα και τρυπά 1,5mm και το έβαλα σε ένα τανκακι που το έκοψα διότι ήτανε για dct carto άλλα μετά το έβγαλα διότι δεν με βόλευε και το έχω σκέτο και πυροβολάει!!!
Θα ρωτήσω τον φίλο που μου το έδωσε για να ξέρω,διότι είναι αχτύπητο!!!
boge

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Εγω επειδη ημουν οπαδος των ego-t και ego-c, και αφου κυκλοφορησε επισκευασιμος ιδιου τυπου λειτουργιας με 25-30 euro δεν μπορουσα να αντισταθω να μην τον δοκιμασω.. Ε.. και καταλαβα τι εχανα..
Ουτος ή αλλως τους ανοιγα τους εμπορικους για να τους καθαριζω ή να τους αλλαζω κανενα φιτιλακι τροφοδοσιας... η διαφορα τωρα ειναι πως οταν με τους εμπορικους προσπαθουσα με το ζορι να κρατησω τον καθε ατμοποιητη για οσο μεγαλυτερο διαστημα γινετε, τωρα φτιαχνω πολυ απλα και φτηνα μια καινουρια αντισταση οποτε χρειαστει. Και πανω απ'ολα αισθανομαι οτι εχω τον απολυτο ελεγχο στο πως δουλευει ο ατμοποιητης μου.
Για μενα οσοι ειναι κολλημενοι σε τετοιου τυπου ατμοποιητες ego-c, t, i-mist και πιανει λιγο το χερι τους, δεν βρησκω τον λογο να μεινουν σε εμπορικους. Ακομα και αισθητικα δεν βλεπω τι εχει να ζηλεψει πχ ενας c ή i-mist απο εναν ls-e ή α2-τ πανω σε ego μπαταρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 18:40 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
και εγω ξεκινησα με Α2 τανκ μετα οδυσσεα,μετα υαττι,και τωρα εδω και ενα μηνα την εχω καταβρει με τα boge lr,τα δουλευω σκετα ουτε τανκ ουτε τρυπήματα ουτε τιποτα,εχουν πολλα πλεονεκτηματα,ευκολια στο γεμιστα, διακριτικότητα,και φουλ γευση,για να μην πω για την τιμη,σχεδον τζαμπα!

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Για περισσότερο από 1 χρόνο πορεύτηκα με Α2 classic και Α2-Τ σε διάφορα σεταρίσματα και τάσεις.
Τους τελευταίους μήνες 306 LR εμπορίου γιατί είναι μικρός και κομψός με ένα ωραίο drip shield, αποδίδει τέλεια τις γεύσεις, κρατάει σχεδόν μήνα χωρίς να πέφτει σε απόδοση, κλοτσάει σαν μουλάρι ακόμη και με μια μπαταρία 3,7V χωρίς VV mod. Απαραίτητη προϋπόθεση να είσαι οπαδός του driping.
ποιο shield έχεις?
σαν το dripping δεν έχει.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Βέβαια ντρίπινγκ γίνεται και με εμπορίου και με επισκευάσιμο.
Οταν έχεις ελεύθερα χέρια είναι όλα τα λεφτά, θα συμφωνήσω!!!

Πάντως βλέπω ότι πολλοί ατμιστές κάνουν κύκλους. Λίγους μήνες με εμπορίου, μετά επισκευάσιμους, μετά ξανά εμπορίου και ούτω καθεξής.
Τελικά, όταν αφήσεις το κτ η ανάγκη για ποικιλία είναι μεγαλύτερη.
Τώρα που μιλάμε έχω τα τρια αντίθετα σε εμπορίου. Καρτοτανκ, κλιαρομάιζερ, ντριπάτο. Απολαμβάνω την ποικιλία κάθε μισάωρο που αλλάζω ατμοποιητή. Ακόμη και με το ίδιο υγρό να είναι γεμάτοι.

Λέμυ, το ντριπ τιπ σου για τον ντριπάτο μου είναι μεγάλο χιτ. εκατομύρια ευχαριστώ!!!

Αλεξ, πρόσεχε τι εύχεσαι μη και συμβεί. Δε θέλουμε να χιονίσει στο κατακαλόκαιρο, να πιάσει κατακλυσμός ή όλα τα σχετικά .... καιρικά φαινόμενα. Αν μου έρθει ποτέ η επιθυμία κρατήστε με μακρυά!!  :laugh1: :laugh1: Ασε που το στοκ στο κουτάκι δεν πέφτει. Μεγάλη αρρώστεια τα νέα καλούδια του εμπορίου. Σαν να είσαι σε ένα τραπέζι με χιλιάδες μπινελίκια (μελιτζανοσαλάτες, ψητές μελιτζάνες, τηγανητές μελιτζάνες κλπ), να ξέρεις ότι η μαγείρισσα έχει έναν φανταστικό μουσακά και να πρέπει να διαλέξεις τα πολλά ή το ένα. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 16:27 από petra »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9086 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364