vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τι ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμο ή εμπορίου?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Δεν υπαρχει επιλογη "προς το παρον εμποριου", οποτε ψηφισα εμποριου.

Πρωτος βασικος λογος: Δεν μπορω να με φανταστω να στριβω αντισταση πανω στο φυτιλι "επιτυχως" (εχω και πρεσβυωπια). Βεβαια το ιδιο ελεγα βλεποντας πως μπαινουν οι φυτιλοαντιστασεις στο κεραμικο κουπακι που το ενα συρματακι παρτο αλλιως να γυρισει να πιασει επανω και το αλλο απο κει μερια να πιασει κατω, αλλά το εκανα, αλλάζοντας (δυο παρακαλω) φυτιλοαντιστασεις σε 2  με επιτυχια (αλλά ετοιμες απο καινουργιους  που δεν δουλευαν).

Δευτερος βασικοτερος (γιατι πιστευω οτι μετα απο καποιες αποτυχημενες προσπαθειες ο πρωτος λογος θα ξεπεραστει αν υπαρχει θεληση). Αντε μια φυτιλοαντισταση την φτιαχνεις, αλλά βλεποντας κατι επισκευάσιμους εις τα εξ ων συνετεθησαν, με τα χιλιαδες κομματια, συν τα άλλα με τα μες, ή αλλοι πιο απλοί αλλά με φιξ τανκακια-επιστομια τα οποια δεν αντεχω συν τα ποστ στα νηματα τους με το πως συναρμολογουνται-διορθωνονται, σαφως δεν ειναι για μενα, δεν θελω να ασχοληθω τοσο πολυ (αλλά θεωρω απολύτως θεμιτο και ωραιο το να το εχει καποιος σαν χομπυ-απλα οχι εγω).

Τριτος λογος. Εστω οτι υπηρχε καποιος που να μου ταιριαζε (πχ to --------------- απο οτι εχω δει σε βιντεακια, ειναι οτι πιο κοντινο και αισθητικα και σε αυτο που θεωρω τον εαυτο μου ικανο να χειριζεται), εχω και το προβλημα των αλλαγών γευσης (δεν μπορω να φανταστω πως αλλαζεις γευση με πεντε χιλιομετρα φυτιλι και τανκ με σερα).

Προς το παρον αυτα, συνεχιζω χωρις βιασυνη να το ψαχνω, οντας πολυ ικανοποιημενος με τα εμπορίου με τα οποια σταματησα πλεον να ψαχνω για αλλους εμποριου (και περιμενω οπου ναναι και τα ιδια σε 3 εμελ).


Καλό είναι να μην αναφερόμαστε σε ονομασίες προιόντων!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 03:23 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
προς το παρον εμποριου....
διοτι φτιαχνονται δυσκολα..και τα δυσκολα μαρεσουν..
διοτι ευκολα χαλανε...σε δουλεια να βρισκομαστε...
διοτι μαρεσει το ρημαδι να το βαζω να στροφαρει...
διοτι δεν βαριεσαι μαζι τους ποτε..καθε μερα και νεο μοντελο..

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
κατα βαση επισκευασιμο ,αλλα οταν βαριεμαι να τον σεταρο και με ενα καρτο 510 lr που εχω καβατζα παντα κανω την δουλεια μου μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Αν δεν πηγαινα σε επισκευασιμο, θα συνεχιζα πολυ δυσκολα στο ΗΤ.
Οι επιλογες που σου δινει ειναι σαφως περισσοτερες. Στην ουσια παιρνω αυτο που θελω και οχι αυτο που νομιζα οτι θελω.
Μονο απο θεμα κοστους, αυτα που ξοδεψα στους πρωτους 3 μηνες σε ατμοποιητες εμποριου ηταν πολλαπλασια του κοστους του επισκευασιμου μου.
Το κοστος ενος κακου στησιματος του επισκευασιμου ειναι απειρως λιγοτερο απο το κοστος ενος αποτυχημενου ατμο του εμποριου.
Βεβαια (ακομα κι αν μιλαμε για λιγους μηνες πριν), αλλες εποχες, αλλες τιμες και αλλες επιλογες τοτε με τωρα.
Τωρα ειναι σαφως καλυτερα τα πραγματα στους εμποριου (σε σχεση με τους εμποριου του τοτε)
Αλλα (τι παραξενο  :tongue_smilie: ) ειναι καλυτερα και στους επισκευασιμους και μαλιστα με πολυ περισσοτερες επιλογες (και με πολλες και καλες ελληνικες!).
Ναι, απαιτει περισσοτερο χρονο. Ακομα κι αν "ψιλοασχολεισαι" με τους εμποριου, παλι με τους επισκευασιμους, ειδικα στην αρχη, θελεις παραπανω χρονο.



Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
ρε παιδια ωραια αυτο το συζηταμε μηνες τωρα ,επισκευασιμους η μη.
μα καλα δεν βαρεθηκατε να φτιαχνετε αντιστασεις?
ενταξει δεν το συζητω τιποτα δεν σηγκρινετε με εναν επισκευάσιμο με 2 αντισταση και 4 βολτ αλλα ρε παιδια τανκ και παλυ τανκ .πετας το καρτο καθε βδομαδα η καθε 2,ντουμανη, γευση, οικονομια δεν γεμιζεις καθε λιγο και λιγακι.δεν εχω δοκιμασει αλλους επισκευασιμους εκτος του ---- και -----(που παρεπιπτοντος για μενα ειναι αθλιος )αλλα μαλλων μετα απο 10 μηνες που ατμοισματος βγενω εξω με ενα vmax και ενα 2 γεμισμενα τανκ και εχω το και κεφαλι μου ησυχω.
παντα με τους επισκευασιμους ειχα καβαντσα εναν εργοστασιακο με τα τανκ δεν εχω καμια καβαντσα.


Καλό είναι να μην αναφερόμαστε σε ονομασίες προϊόντων!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 03:36 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απο τοτε που πηρα τον επισκευάσιμο ειναι η κυρια ατμιστικη μου συσκευη.

Δεν μπορω ομως να μην αναγνωρισω το γεγονος οτι αν σου πετυχει το LR carto σε tank ειναι μεγαλη και απροβληματιστη απολαυση

Οποτε ειμαι στο και απ' τους δυο.


Καλό είναι να μην αναφέρουμε ονομασίες!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 22:19 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
BOGE LR μέσα σε τανκάκι...
Απλό, εύχρηστο,πολυ καλη αποδοση,γευση,χτυπημα,ντουμανι...
Κόστος : 1 Eυρώ την εβδομαδα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
boge lr σε τανκ. 10 μερες μονο το γεμισμα εχω. δεν μπορω με τιποτα την φυτιλιλα των επισκευασιμων και το σεταρε ξεσεταρε.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ και 9 μέρες είμαι με ένα boge η Cartomizer Kanger χωρίς τανκακι δεν ξέρω αν είναι τα ίδια πρώτη φορά το έχω και είμαι πολύ ικανοποιημένος σε γεύση χτύπημα και πολύ ατμό
Βεβαία δεν ξέρω αν είναι lr διότι το πήρα από έναν φίλο έτσι για δοκιμή
Πάντως αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω,έκτος και αν πέτυχα καλό,εφαρμόζοντας το ρητό'' η τύχη του πρωτάρη''

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
BOGE LR μέσα σε τανκάκι...
Απλό, εύχρηστο,πολυ καλη αποδοση,γευση,χτυπημα,ντουμανι...
Κόστος : 1 Eυρώ την εβδομαδα.  ;D
δοκιμασα πριν καμποσο καιρο απο ενα φιλο που μου το χαρισε...σκετο πανω σε ego
τετοια καθαροτητα γευσης δεν εχω ξαναδει!!!!
αλλα με ξενερωσε διοτι μετα απο λιγο εφερε καμμενο και οσο και αν προσπαθησα μετα δεν επανηρθε

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
αν στεγνωσε το κακομοιρο τι να κανει..........

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
βασικά σε αυτην την ψηφοφορία, όπως και σε οποιαδήποτε άλλη, κατ εμέ ΔΕΝ θα έπρεπε να μιλαμε για κάρτο.
Και εννοώ, οτι τα κάρτο, παρότι είναι η απλούστερη μοφή ατομάιζερ πλέον, είναι και η σταθερή διαχρονική αξία.
Οι περισσότεροι, ότι και αν κουβαλάμε, εχουμε και ενα καρτο με τανκ η χωρίς μαζί, έστω για καβάτζα.
Κι εγω επισκευάσιμους ψηφίζω, αλλα ενα κάρτο  το εχω παντα μαζί, είτε για εναλλαγή γεύσης, έιτε για καβάτζα. Απροβλημάτιστα, παμφθηνα, σταθερή αξία!!!!
Η ερώτηση βασικά θα πρεπε να είναι για όλα τα υπόλοιπα εκτός των καρτο!
Αγαπώ επισκευάσιμους! :love_hearts:
Αλλα αγαπώ και καρτο! :love_hearts:
Επίσης όσοι απο σάς, δεν ασχολείστε με τάνκ, ή εχετε τα καρτο σκέτα ώς καβάτζα, καντε μια έτσι και πάρτε ενα Kanger οριζόντιας αντίστασης.
Θα κοιτάτε μετα τα boge με μισό μάτι!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
βαλε ενα λινκ....
thanks :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Εμπορίου δαγκωτό!! Εν γνώσει μου ότι βολεύομαι με το μη καλύτερο!
Αλλά, με μηδέν επιδεξιότητα και διάθεση να δοκιμάζω συνεχώς νέα προϊόντα ή να εναλλάσσω γεύσεις και χαρακτηριστικά άτμισης, προτιμώ να ρίχνω στην τσέπη 3 διαφορετικά ατμοκάρτο, παρά να κάνω συλλογή με επισκευάσιμους και να παρακαλάω εθελοντές συνατμιστές να μου τους σετάρουν.
ααα, το καινούριο μου χούι είναι να χάνω τους ατμοκάρτο μου. Αλλος ένας λόγος για να μη θέλω να χάσω έναν επισκευάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9097 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364