vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, dkostas, petr@n, sentinelba, camber

Twitter

Τι ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμο ή εμπορίου?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Μιας και προστέθηκαν πολλοί νέοι χρήστες-μέλη καθώς και μια μεγαλύτερη γκάμα στους ατμοποιητές σκέφτηκα να γίνει δεύτερο μέρος της ψηφοφορίας.  8)
Η ερώτηση απλή...αλλά η απάντηση?!  ::)
Δική σας ;)


Παρακαλώ, και αν είναι δυνατόν, μια αιτιολόγηση της ψήφου σας για καλύτερα συμπεράσματα και ανταλλαγή απόψεων.


Διορθωση τιτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 15:05 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
ειμουνα για 4 μηνες απο αυτους που λεγανε "εγω επισκευασιμο?ποτε..." τωρα απο αυτους που λενε..."εγω χωρις επισκευασιμο?ποτε..." οι εργοστασιακοι ηταν αυτοι που με κρατησανε μακρυα απο το κ.τ για 4 μηνες....ο επισκευασιμος αυτος που με κραταει μακρυα απο το τσιγαρο αλλα μου προσφερει ευχαριστηση στο φουλ...απο γευση απο χτυπημα απο ντουμανι ακομη και με την ego μου......καμια σχεση απλα..........το 5λεπτο που θα ασχοληθεις μαζι του για σεταρισμα δεν ειναι τοσο τραγικο μπροστα σε οτι δινει..... :) :)

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Επισκευασιμος φυσικα.
Οτι ειναι handmade εχει αλλη αξια.
Τον επισκευασιμο τον κανεις οπως θες για τα δικα σου γουστα σε αντιθεση με τους ετοιμους.

Εγώ είμαι και θα είμαι υπέρ των εργοστασιακών-εμπορίου λόγω πως δεν τον βαριέσαι, με μικρό
κόστος πλέον αλλάζεις αντίσταση, σχέδια στην αγορά τουλάχιστον σήμερα 10 ... πανέμορφα.
Δεν σε ικανοποιεί ? μπορείς να αλλάξεις να σχέδιο και φυσικά από clearomizer σε tankomizer !
Φυσικά δεν ασχολούμαι ούτε με φιτίλια ούτε με σύρματα όταν σήμερα υπάρχουν στην αγορά
Ce4+ crystal & Vivi Nova με αντιστάσεις 1.8 έως 4  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Επισκευασιμο. <br />Ο λογος ειναι και για εμενα οτι ενα τυποποιημενο προιον θα ηταν εντελως τυχαια η απολυτη εμπειρια και αυτο ακομα δεν εχει βγει και ουτε θα βγει ποτε.<br />Ο λογος που δεν θα βγει ειναι οτι σαν ανθρωποι που ειμαστε συνηθιζουμε σε μια αποδοση και θελουμε μετα το κατι διαφορετικο. Επιπροσθετα η επιθυμια αλλαζει με τον καιρο.<br /> Ο τυποποιημενος ομως ατμοποιητης δεν μπορει να προσαρμοστει σε αυτη την αλλαγη παρα μονο ο επισκευασιμος.<br />Ετσι λοιπον αυτον θα ψηφιζα. Το κοστος ειναι ο χρονος που θα χρειαστει ενας χρηστης να το φερει στα μετρα του, αλλα αυτο ειναι και η γλυκα που εχει. <br />Αν τωρα καποιος δεν εχει την θεληση να ασχοληθει, θα πρεπει να αρκεστει σε κατι τυποποιημενο και μετα απο αρκετες αλλαγες και χρηματα να καταληξει σε καποιον του εμποριου που θα πλησιαζει περισσοτερο στα δικα του ατμιστικα γουστα.<br /><br />Αυτα !

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Επισκευάσιμος πάντα, γιατί σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις διαφορετικά σεταρίσματα, πετυχαίνοντας πολλές φορές το ακατόρθωτο.

Από την μερα που κάποιος καλός άνθρωπος μου έδωσε να δοκιμάσω απο έναν επισκευάσιμο,δεν μπορώ να ξαναβάλω εμπορίου στο στόμα μου.
η διαφορά μεταξύ ενός καλοσεταρισμένου και καλού επισκευάσιμου με έναν του εμπορίου είναι χαώδης.
παράδειγμα..αποφάσισε η γυναίκα μου πρόσφατα να δοκιμάσει το ητ,έτσι ξέθαψα τον ego-c(ο μόνος που κράτησα επειδή είναι δώρο) και για να φτάσω το χτύπημα της 6άρας που έχω στον επισκευάσιμό  μου ,έφτιαξα 20άρι υγρό.καλά από γεύση και ατμό ας μην τα αναφέρω καλύτερα... ;D


Καλό είναι να μην αναφερόμαστε σε ονομασίες προιόντων!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 03:24 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά απλά είμαι υπέρ των εργοστασιακών-εμπορίου.

Έτσι απλά γιατί μου αρέσει.Τίποτε άλλο. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Μιας που είμαστε σε ένα κομβικό σημείο με πολλούς επισκευάσιμους στην αγορά πλέον, θα ήταν καίρια μία ψηφοφορία για τον καλύτερο επισκευάσιμο ατμοποιητή.
Ρε Βάγγο (steam) εσύ που είσαι νέο και ωραίο παιδί, δεν την οργανώνεις;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
επισκευασιμους.
καμμια σχεση με εργοστασιακους.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Μιας που είμαστε σε ένα κομβικό σημείο με πολλούς επισκευάσιμους στην αγορά πλέον, θα ήταν καίρια μία ψηφοφορία για τον καλύτερο επισκευάσιμο ατμοποιητή.
Ρε Βάγγο (steam) εσύ που είσαι νέο και ωραίο παιδί, δεν την οργανώνεις;

Έγινε :thumpup:


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11404.msg430307.html#msg430307  ;) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 00:48 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος nikosT

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Επισκευάσιμο.
 Άλλου είδους ατμιστική εμπειρία, κομμένη και ραμένη στα γούστα του καθενός, και ανάλογη απόλαυση. Κι ας σε παιδέψει κάποιες φορές για τον οποιοδήποτε λόγο.

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Εγω δεν νομιζω προς χρειαζεται ιδιαιτερη επεξηγηση για την ψηφο!

Απαξ και δοκιμασει καποιος επισκευασιμο, δεν υπαρχει προς τα πισω γυρισμος ;)

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
να συμπληρωσω οτι τα υλικα κατασκευης στους επισκευασημους ειναι καλυτερα απο αποψη ποιοτητας και υγειηνης σε σχεση με ατμο εμποριου πλιν ολων των αλλων περι δυνατοτητας σεταρισματος

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
εμποριου, και αυτο γιατι αυτη την εποχη δεν θελω να μπλεξω με κατι τετοιο.
Ισως μετα το καλοκαιρι να ασχοληθω.
Αλλα πιστευω οτι ο καλυτερος συνδιασμος ειναι να παιζεις και με τους δυο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171625 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364