vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 5 χρήστες
john 7, Jorge, dkostas, aragiannis, I.P

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #765 στις: Αυγούστου 16, 2015, 13:33 »
Πάντως επειδή κι ο Ναυτίλος είναι από τους καλύτερους και πιο γευσάτους εργοστασιακούς, μην προσδοκας να δεις τη νύχτα-μέρα. Θα δεις διαφορά, ανάλογα και με το εκάστοτε στήσιμο, αλλά μην περιμένεις να βγουν μονόκεροι, ουράνια τόξα και μικρά πόνυ.  :D Στο λέω γιατί κι εγώ με τόσα που άκουγα για τους επισκευάσιμους είχα τρελές προσδοκίες και εν τέλει είδα ότι η διαφορά δεν είναι και τόσο τραγική όσο περιγράφεται από ορισμένους.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #766 στις: Αυγούστου 16, 2015, 13:34 »
Ευχαριστώ μου έλεισες όλες τις απορίες

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #767 στις: Αυγούστου 16, 2015, 13:35 »
Αν και δεν πρόκειται για τον πρώτο μου επισκευάσιμο, δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα για μια ερώτηση. Έχω στην κατοχή μου kayfun lite plus v2 και erlkonigin, κλώνοι και οι δυο, και θα ήθελα σύντομα να πάρω έναν γνήσιο επισκευάσιμο, είμαι μεταξύ eviva, phenomenon lite και phenomenon zest.


Δεδομένου ότι η ιδανική τζούρα για εμένα είναι η τζούρα του kfl+ με αρκετά βιδωμένη την βίδα, άρα και αρκετά σφιχτή για πολλούς εδώ, θα ήθελα να μάθω τα εξής:


1. Eviva: πώς συγκρίνεται η τζούρα του με την κλειστή του kfl+? Η γεύση συγκριτικά με kfl+ και phenomenon?
2. Phenomenon (lite/zest): πώς συγκρίνεται η τζούρα του με την κλειστή του kfl+? Πόσο διαφορά έχει η τζούρα μεταξύ lite και zest? Η γεύση συγκριτικά με kfl+ και eviva?

Προσοχή δε θέλω να ανοίξω συζήτηση αντιπαραθέσεων, η ιδανική απάντηση για εμενα θα ήταν από κάποιον που έχει στην κατοχή του eviva και phenomenon

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #768 στις: Αυγούστου 16, 2015, 13:48 »
Ναι θα παρω οπωσδήποτε τον αυθεντικό στο τέλος της επόμενης εβδομαδας. Ποιον απο τους δυο Kayfun λες να επιλέξω; Μου αρεσουν πάντα οι μεγαλύτερες χωρητικότητες σε υγρό
Σε γεύση θα δω διαφορα;

Τον lite plus ειναι πιο απλος και δεν θα σε ταλαιπωρησει

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #769 στις: Αυγούστου 16, 2015, 13:52 »
Συμφωνώ ότι ο KFL+ είναι πιο απλός. Απλά παρόλη την πολυπλοκότητα του, και το ψαρωτικό του πράγματος που παρουσιάζει ο V4 για νέο στους επισκευάσιμους η δυνατότητα που σου προσφέρει να επεμβαίνεις στο deck σου χωρίς να αδειάζει το τανκ ή να έχεις τρεξίματα/διαρροές κλπ είναι ανεκτίμητη.  Εμένα ο πρώτος μου ήταν κλώνος V4 και παρόλα τα μπινελίκια που έριξα λόγω της πολυπλοκότητας του, η πρόσβαση στο ντεκ ανά πάσα στιγμή ήταν πολύτιμη βοήθεια το πρώτο 3ημερο.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #770 στις: Αυγούστου 16, 2015, 14:15 »
Kayfun δεν έχω. Eviva + Phenomenon έχω μόνο.

Στην τζούρα, το Phenomenon με τη βάση που δίνει την πιο σφιχτή τζούρα, είναι στα ίδια περίπου με τον Eviva, ίσως λίγο πιο αεράτη. Αλλά αυτό ρυθμίζεται. Σε όλες τις περιπτώσεις το Φαινόμενο έχει καλύτερη ποιότητα τζούρας πάντως.

Στη γεύση, πρόκειται για διαφορετική αίσθηση της γεύσης λόγω της ύπαρξης του κεραμικού στον Eviva, το οποίο διαφοροποιεί αρκετά. Δεν πρόκειται για καλύτερη ή χειρότερη γεύση όμως, αλλά απλά διαφορετική λόγω των ιδιαίτερων παραμέτρων. Και οι δύο δίνουν εξαιρετική γεύση!

O Eviva είναι αισθητά πιο οικονομικός στην κατανάλωση ρεύματος, συν την πιο ζεστή τζούρα που βγάζει, πάντα συγκριτικά, λόγω κεραμικού. Επίσης, απαιτεί μεγαλύτερη ποσότητα βάμβακος και προσεκτική τοποθέτηση του + και είναι λίιγο πιο απαιτητικός στο στήσιμο του λόγω πιο περιορισμένου χώρου τοποθέτησης του coil εντός του κεραμικού. Θα σου επιτρέψει να τον παίξεις σε χαμηλά Watts με εξαιρετική απόδοση όμως, κάπου μεταξύ 7 και 10 νομίζω ότι είναι το φόρτε του. Επίσης γεμίζει ευκολότερα λόγω ύπαρξης καπακιού, ακόμη και άμεσα απο μπουκάλι.

Το Φαινόμενο απο την άλλη θα αποδώσει λίγο πιο ψηλά σε ρεύμα αναλογικά, απο τα 9 Watts κι πάνω, αλλά θα επιτρέψει και πιο μεγάλες θερμοκρασίες/ντουμάνια κλπ απο τον Εβίβα λόγω και της ρυθμιζόμενης τροφοδοσίας υγρού.

Σε στησιμο με Ni200 σε YiHi πλακέτα, παίζω τον Eviva στους 140-150 Κελσίου, ενώ το Φαινόμενο στους 180, προσπαθώντας να προσομοιάσω τη δυναμική στη τζούρα τους … αυτά από μένα, χωρίς ούτε εγώ να μπορώ να διαλέξω έναν απο τους δύο ..




Επίσης, δεν είναι σωστό να ασχολείστε αποκλειστικά με την ευκολία στησίματος των ατμοποιητών ως κριτήριο αγοράς των, διότι τον ατμοποητή θα τον έχεις πολλύυυ καιρό, μέχρι να τον βαρεθείς. Θα τον έχεις πολύ περισσότερο απο τα 10-15 πρώτα στησίματα που θα σε απασχολεί το πόσο ευκολότερα ή δυσκολότερα στήνεται. Μετά απο τα πρώτα λοιπόν στησίματα, τι είναι αυτό που θα μας μείνει σε μια τέτοιου είδους συσκευή;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #771 στις: Αυγούστου 16, 2015, 14:22 »
Συμφωνώ ότι ο KFL+ είναι πιο απλός. Απλά παρόλη την πολυπλοκότητα του, και το ψαρωτικό του πράγματος που παρουσιάζει ο V4 για νέο στους επισκευάσιμους η δυνατότητα που σου προσφέρει να επεμβαίνεις στο deck σου χωρίς να αδειάζει το τανκ ή να έχεις τρεξίματα/διαρροές κλπ είναι ανεκτίμητη.  Εμένα ο πρώτος μου ήταν κλώνος V4 και παρόλα τα μπινελίκια που έριξα λόγω της πολυπλοκότητας του, η πρόσβαση στο ντεκ ανά πάσα στιγμή ήταν πολύτιμη βοήθεια το πρώτο 3ημερο.
Σωστα απλα επειδη δοκιμασα κλωνο v4 δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις λειτουργικα,κι εγω γι'αυτα τα πλεονεκτηματα τον πηρα (για γνησιο πανακριβος),με τον γνησιο θα ειναι αλλιως αλλα μολις εμαθα να στηνω τα ξεπερασα ευκολα ολα,ασε που ο kayfun οπως και να στησεις θα ατμισει

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #772 στις: Αυγούστου 16, 2015, 15:34 »
Kayfun δεν έχω. Eviva + Phenomenon έχω μόνο.

Στην τζούρα, το Phenomenon με τη βάση που δίνει την πιο σφιχτή τζούρα, είναι στα ίδια περίπου με τον Eviva, ίσως λίγο πιο αεράτη. Αλλά αυτό ρυθμίζεται. Σε όλες τις περιπτώσεις το Φαινόμενο έχει καλύτερη ποιότητα τζούρας πάντως.

Στη γεύση, πρόκειται για διαφορετική αίσθηση της γεύσης λόγω της ύπαρξης του κεραμικού στον Eviva, το οποίο διαφοροποιεί αρκετά. Δεν πρόκειται για καλύτερη ή χειρότερη γεύση όμως, αλλά απλά διαφορετική λόγω των ιδιαίτερων παραμέτρων. Και οι δύο δίνουν εξαιρετική γεύση!

O Eviva είναι αισθητά πιο οικονομικός στην κατανάλωση ρεύματος, συν την πιο ζεστή τζούρα που βγάζει, πάντα συγκριτικά, λόγω κεραμικού. Επίσης, απαιτεί μεγαλύτερη ποσότητα βάμβακος και προσεκτική τοποθέτηση του + και είναι λίιγο πιο απαιτητικός στο στήσιμο του λόγω πιο περιορισμένου χώρου τοποθέτησης του coil εντός του κεραμικού. Θα σου επιτρέψει να τον παίξεις σε χαμηλά Watts με εξαιρετική απόδοση όμως, κάπου μεταξύ 7 και 10 νομίζω ότι είναι το φόρτε του. Επίσης γεμίζει ευκολότερα λόγω ύπαρξης καπακιού, ακόμη και άμεσα απο μπουκάλι.

Το Φαινόμενο απο την άλλη θα αποδώσει λίγο πιο ψηλά σε ρεύμα αναλογικά, απο τα 9 Watts κι πάνω, αλλά θα επιτρέψει και πιο μεγάλες θερμοκρασίες/ντουμάνια κλπ απο τον Εβίβα λόγω και της ρυθμιζόμενης τροφοδοσίας υγρού.

Σε στησιμο με Ni200 σε YiHi πλακέτα, παίζω τον Eviva στους 140-150 Κελσίου, ενώ το Φαινόμενο στους 180, προσπαθώντας να προσομοιάσω τη δυναμική στη τζούρα τους … αυτά από μένα, χωρίς ούτε εγώ να μπορώ να διαλέξω έναν απο τους δύο ..




Επίσης, δεν είναι σωστό να ασχολείστε αποκλειστικά με την ευκολία στησίματος των ατμοποιητών ως κριτήριο αγοράς των, διότι τον ατμοποητή θα τον έχεις πολλύυυ καιρό, μέχρι να τον βαρεθείς. Θα τον έχεις πολύ περισσότερο απο τα 10-15 πρώτα στησίματα που θα σε απασχολεί το πόσο ευκολότερα ή δυσκολότερα στήνεται. Μετά απο τα πρώτα λοιπόν στησίματα, τι είναι αυτό που θα μας μείνει σε μια τέτοιου είδους συσκευή;


Φίλε Zarathustra σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση

Από τα λεγόμενά σου, νομίζω ότι θα τα έβρισκα καλύτερα με τον Eviva, στηριζόμενος στο γεγονός της πιο σφιχτής τζούρας και της ύπαρξης κεραμικού που καιρό τώρα "τρωγόμουν" να το δοκιμάσω αλλά με απέτρεπε η διαδικασία του n-r-n το οποίο όμως δεν χρειάζεται στον Eviva. Στα + το γεγονός, ότι αν δεν τα βρούμε με το κεραμεικό, μπορεί να αντικατασταθεί από το ss replacement.


Με έβαλε σε σκέψεις, η φράση σου περί "καλύτερης ποιότητας τζούρας" του Phenomenon. Θα κάνεις τον κόπο να περιγράψεις τι ακριβώς εννοείς?

Όσον αφορά την γεύση, περι διαφορετικότητας, αντιλαμβάνομαι την λογική (π.χ. έχω διαπιστώσει παρόμοια συμπεριφορά μεταξύ erlkonigin που έχει πιο "μπάσα" γεύση και kfl+ που έχει πιο "μεσαία προς πρίμα" γεύση, χωρίς να σημαίνει ότι η μια είναι χειρότερη ή καλύτερη από την άλλη). Έχεις κάποιο σημείο αναφοράς περί γεύσεων που ταιριάζουν περισσότερο στον έναν ή στον άλλον (γενικά μου αρέσουν οι καπνικές, π.χ. prime15, tribeca, κλπ και οι πειραγμένες "φρουτένιες", π.χ. five pawns grandmaster, castle long και digbys ringmaster, gunpowder, apple and cinnamon, κλπ)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #773 στις: Αυγούστου 16, 2015, 16:44 »
Ο Eviva νομίζω ταιριάζει πολύ καλύτερα σε γλυκά υγρά (κάποια που αναφέρεις τα κάνω και εγώ και απογειώνονται εκεί), ο φαινόμενο νομίζω καλύτερα σε καπνικά.

Φυσικά, αυτά είναι υποκειμενικά έτσι;

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #774 στις: Αυγούστου 16, 2015, 16:50 »
Αν δεν τα βρεις με το κεραμικό .. χμμ, μα το κεραμικό είναι αυτό που κάνει -κατ'εμέ- ξεχωριστό αυτόν τον άτμο, σε αυτά που ανάφερα, ενώ δεν γεννάει και καμμία δυσκολία, είναι εύκολο στη συντήρηση του και χωρίς επιπλοκές αυτό το σύστημα ατμοποίησης!


Σφιχτή τζούρα μπορείς να πετύχεις και με τους 2 άτμο, δεν θα με απασχολούσε αυτό. Το αντίθετο, ναι, ίσως να ήταν θέμα ..


Καλύτερη ποιότητα τζούρας: Καλύτερη εισροή αέρα ποιοτικά, λίγότερος παραγόμενος θόρυβος για το Φαινόμενο, άσχετα από την ποσότητα αέρα που επιλέγουμε να εισρέει ..


Για αναφορά σε λεπτομέρειες πάνω στη γεύση, δεν είμαι ο κατάλληλλος. Δεν έχω δεχτεί ως θέσφατο μέχρι στιγμής, οτι υπάρχουν συστήματα ατμοποίησης που αποδίδουν μια κατηγορία γεύσης καλύτερα απο κάποια άλλη, συγκριτικά με άλλους που κάνουν το ίδιο αλλά με άλλη κατηγορία γεύσεων .. δεν γνωρίζω.
Μέχρι ώρας, όταν ένας άτμο με ευχαριστεί καλύτερα από άλλους, δεν ψάχνω πολύ πιο πέρα, το κάνει ο χρόνος αυτό. Δεν είμαι πειραματιστής όπως άλλοι συνατμιστές ώστε να μπορώ να παραθέσω τρελή λεπτομέρεια, ούτε και γευσιγνώστης.




Αρκετά απο τα υγρά που ανάφερες, τα έχω ατμίσει και με τους 2 άτμο πάντως, με εξαιρετικά αποτελέσματα.


Αυτό που μπορώ να αναφέρω περί γεύσης είναι η συγκριτικά πιο ζεστή τζούρα του κεραμικού, ακόμη και αν συγκρίνουμε με Φαινόμενο στημένο με την αντίσταση αρκετά ψηλά, ±5mm, προκειμένου για ακόμη καλύτερη γεύση και πιο ζεστή τζούρα, επιδιώξεις της δικής μου περίπτωσης φυσικά ..  :dontknow:


Επίσης, να υπενθυμίσω, εκτός απο τις αρχικές επιλογές στα κομμάτια που θα επιλεγούν για το Φαινόμενο, την επιπλέον δυνατότητα του Eviva να μεταμορφωθεί σε Dripping, για ακόμη πιο καλή γεύση + εξαιρετική χωρητικότητα υγρού/μικρότερο ύψος ..








Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #775 στις: Αυγούστου 16, 2015, 20:29 »
Να πάρει... Θα με καβαντζώσει φίλος με λογαριασμό στην Αμερική για να μπορώ να πάρω κανα-δυο φτηνά atomizers από "έξω". Σκεφτόμουν να πάρω ΚΑΙ Lemo 2 ΚΑΙ Subtank Mini από FastTech - εκτός αν έχετε να προτείνετε εναλλακτική στο συνδυασμό ή κάτι διαφορετικό. Και να τσιμπήσω το eVic VT από Ελλάντα, ώστε να έχω και δυνατότητα γρηγορότερης αλλαγής αν μου βγεί μάπα το καρπούζι. Και τότε έπεσα στο review του Mr. Brusardo για αυτό... εδώ..:



...οπότε οφείλω να ρωτήσω: ισχύουν οσα λέει; Δεν είναι ο μόνος, βρήκα πολλές ακόμη αναφορές που καταθάβουν τη συσκευούλα, κάνοντας με να ανησυχώ πως, όντως, μπορεί να... σου τιναχτεί στη μούρη - ή, στην καλύτερη, μια στις κούκου να σου πετάξει καυτό υγρό στη γλώσσα. Και ΑΝ ισχύουν αυτά, τότε... Τότε ΤΙ διάολο μπορώ να πάρω ως "δυνατότερο και με περισσότερη αυτονομία" από το iStick 30W που έχω, ώστε "να δουλεύει σωστά" Ατλαντίδα και Subtank, Lemo (ή ό,τι παραπλήσιο εναλλακτικό RBA θα μπορούσατε να μου προτείνετε να τσιμπήσω από FastTech);

Αγχώνομαι, ναι, αλλά νομίζω δικαιολογημένα: όταν βλέπεις on video να... φλαμπαδιάζει ένα πακετάκι ΤΡΙΩΝ μπαταριών, που θα κρατάς σε απόσταση αναπνοής (οκ, "ρουφήγματος"), λογικό δεν είναι;

Μάλλον, λοιπόν, πρέπει να ξαναρωτήσω: υπάρχει και καμιά άλλη εναλλακτική σε παραπλήσιο δυνατό(τερο του iStick 30W) μοντάκι, διαθέσιμη Ελλάντα; Για τους ατμοποιητές, με κόστος 20 - 25 δολάρια, ΟΚ, τους παίρνω από έξω και λέω πως δεν έχασα και πολλά. Οτιδήποτε πάνω από €50, όμως, θα προτιμούσα να το πάρω από Ελλάδα για να έχω δυνατότητα αμεσότερης επικοινωνίας με τον (όποιο) πωλητή.

Ειλικρινά, σόρυ που σας πρήζω, μα... δεν υπάρχει και κανένας που να γνωρίζει περισσότερα από εσάς για να με βοηθήσει.

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #776 στις: Αυγούστου 16, 2015, 20:59 »
Istick 50w

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Πάντως επειδή κι ο Ναυτίλος είναι από τους καλύτερους και πιο γευσάτους εργοστασιακούς, μην προσδοκας να δεις τη νύχτα-μέρα. Θα δεις διαφορά, ανάλογα και με το εκάστοτε στήσιμο, αλλά μην περιμένεις να βγουν μονόκεροι, ουράνια τόξα και μικρά πόνυ.  :D Στο λέω γιατί κι εγώ με τόσα που άκουγα για τους επισκευάσιμους είχα τρελές προσδοκίες και εν τέλει είδα ότι η διαφορά δεν είναι και τόσο τραγική όσο περιγράφεται από ορισμένους.
Φιλε μου δεν ξέρω ποσό καιρό ατμιζεις και πόσους επισκευασιμους έχεις δοκιμάσει,αλλα αν πετύχεις καλό στήσιμο σε καλό επισκευασιμο,είναι πράγματι μέρα με τη νύχτα...

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #777 στις: Αυγούστου 16, 2015, 21:20 »
Αναφέρομαι σε έναν μέσο επισκευασιμο με ένα μέσο στήσιμο. Για μένα κάπως έτσι είναι. Τώρα αν αναφέρεσαι σε τοπ ατμοποιητη με τοπ στήσιμο μπορεί να ειναι όπως τα λες.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zorlac

  • **
  • 143
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #778 στις: Αυγούστου 18, 2015, 11:29 »
Καλημέρα, μετά από χρήση ενός iStick mini 30w και ενός Aspire Nautilus για 2 μήνες πιστεύω ήρθε ο καιρός να δοκιμάσω τους επισκευάσιμους. Τζούρες τραβάω και τσιγαρίσιες και πνευμονικές.
Ποιο θα μου προτείνατε με βάση τα παραπάνω;
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #779 στις: Αυγούστου 18, 2015, 11:51 »
Φιλε μου αν ολοι που είμαστε κάτοχοι διαφόρων ατμο σου  γραψουν τη γνωμη τουσ συγουρα θα πελαγοσησ μεσα στο φορουμ υπαρχει σχετικο νημα για καθε ατμο ξεχωριστά... τωρα πρωσοπικη μου γνωμη
Τσιγαρισια τζουρα θα βρεισ στο κτ   το ητ εχει αερατη και σφυχτη τζουρα
Αερατη και σφυχτη τζουρα αν και ατμιζω πιο πολλυ αερατα τη βρηκα σε lemo2 και σε   subtank mini
Φυσικα υπαρχουν παρα πολλυ στο εμποριο που κανουν την ιδια δουλεια ακομα και καλυτερα .διαβασε λοιπων για καπιουσ που ισωσ εχεισ ολο και κατι ακουση και ειμαι συγουροσ οτι θα βρεισ των καταληλο για τα δυκα σου γουστα




Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92760 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex