vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 6 χρήστες
tibolaso, bloodlessz, kostas..., Jorge, maprix, Micha3L

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #390 στις: Ιουλίου 30, 2013, 22:14 »
Αυτος ΔΕΝ είναι επισκευάσιμος...


Τίτλος νήματος...

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #391 στις: Ιουλίου 30, 2013, 23:04 »
Camber δεν είμαι ο κατάλληλος για να σου κάνω κάποια πρόταση μιας και που έχω μόνο ένα επισκευάσιμο και δεν δοκίμασα και άλλο. Σου γράφω για μια διαφορετική προσέγγιση με το θέμα τιμή.

Αν πάρεις ένα πιο ακριβό επισκευάσιμο από τους γνωστούς και δεν σου κάνει θα μπορούσες αντι για συρτάρι να τον πουλήσεις(βάζεις μια αγγελία εδώ) με αποτέλεσμα  να σου βγεί σχετικά φτηνά η δοκιμή. Εκτός αυτού, κάποιος γνωστός επισκευάσιμος , συνήθως έχει και αρκετά video για το στήσιμο καθώς και αρκετούς συνατμιστές εδώ στο φόρουμ που θα τον έχουν και θα βοηθήσουν. Σε περίπτωση που σου αρέσει πάλι, σου μένει κάτι καλό στα χέρια και τα βγάζει τα λευτά του.


Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #392 στις: Ιουλίου 30, 2013, 23:25 »
Diver η spheroid

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #393 στις: Ιουλίου 30, 2013, 23:48 »

Θα ήθελα:
1. Να είναι ελαφρύς (δεν με ενδιαφέρει το ss)
2. Να είναι φθηνός για να τον πετάξω χωρίς τύψεις
3. Να έχει tank διαφανές για να βλέπω το υγρό
4. Να παίρνει τουλάχιστον 3ml
5. Να είναι με φυτίλι γιατί δεν θέλω να μπλέξω με φλόγιστρα
6. Να μην έχει διαρροές αν τον γυρίσω ανάποδα



Με πάσα ειλικρίνεια, σου λέω μια λέξη: DIVER... Mόνο στο 2 τα χαλάμε λίγο, αλλά αν δεν σου κάτσει, τον αγοράζω!!!

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #394 στις: Ιουλίου 31, 2013, 01:17 »
Camber δεν είμαι ο κατάλληλος για να σου κάνω κάποια πρόταση μιας και που έχω μόνο ένα επισκευάσιμο και δεν δοκίμασα και άλλο. Σου γράφω για μια διαφορετική προσέγγιση με το θέμα τιμή.

Αν πάρεις ένα πιο ακριβό επισκευάσιμο από τους γνωστούς και δεν σου κάνει θα μπορούσες αντι για συρτάρι να τον πουλήσεις(βάζεις μια αγγελία εδώ) με αποτέλεσμα  να σου βγεί σχετικά φτηνά η δοκιμή. Εκτός αυτού, κάποιος γνωστός επισκευάσιμος , συνήθως έχει και αρκετά video για το στήσιμο καθώς και αρκετούς συνατμιστές εδώ στο φόρουμ που θα τον έχουν και θα βοηθήσουν. Σε περίπτωση που σου αρέσει πάλι, σου μένει κάτι καλό στα χέρια και τα βγάζει τα λευτά του.


+1 απο μενα,και γω ρε παιδια νεος στο ατμισμα πηρα τον ithaka και βρηκα την υγεια μου καθε αρχη και δυσκολη,τωρα με κλειστα ματια γινεται η αντισταση    :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος apostolisc2

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #395 στις: Αυγούστου 05, 2013, 18:02 »
Εγω αν και δεν ειμαι παλιος ατμιστης συστηνω ανεπιφυλακτα DIVER KILLER DRIPPER

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #396 στις: Αυγούστου 05, 2013, 20:17 »
RSST για mesh (πανεύκολος ειδικά με ribbon) και killer για φυτίλι/κεραμικό

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #397 στις: Αυγούστου 05, 2013, 21:49 »
ρίξε μια ματιά και εδώ: http://vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=60&product_id=457 σίγουρα και να μη σου 'κατσει' δε θα κλαις τα 12€. επιπλέον μοιάζει στο σετάρισμα με κιλερ, ντριπερ και diver. ειναι με τανκ όπως ζητάς με καλή αυτονομία. Για πρώτο επισκευάσιμο πιστεύω είναι μια χαρά...

Αποσυνδεδεμένος tomy

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #398 στις: Αυγούστου 05, 2013, 23:11 »
για αρχη  ενας  igo-l   η  s     μαθε  να  φτιαχνεις  αντιστασουλα   να  καις  το  φυτιλακι   να  δεις   λιγο  την  σχεση  volt/ohm

και  μετα  ......οι  επιλογες  ειναι  πολλες   ;)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #399 στις: Αυγούστου 05, 2013, 23:30 »
ρίξε μια ματιά και εδώ: http://vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=60&product_id=457 σίγουρα και να μη σου 'κατσει' δε θα κλαις τα 12€. επιπλέον μοιάζει στο σετάρισμα με κιλερ, ντριπερ και diver. ειναι με τανκ όπως ζητάς με καλή αυτονομία. Για πρώτο επισκευάσιμο πιστεύω είναι μια χαρά...
όχι όχι πρώτος επισκευάσιμος... άλλοι είναι παιχνιδάκι μπροστα σε αυτόν.... το καλό είναι ότι ο συγκεκριμένος ατμίζεται θαυμάσια με τη μαμίσια αντίσταση και είναι πολύ φθηνό το ανταλλακτικό...

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #400 στις: Αυγούστου 06, 2013, 00:21 »
για αρχη  ενας  igo-l   η  s     μαθε  να  φτιαχνεις  αντιστασουλα   να  καις  το  φυτιλακι   να  δεις   λιγο  την  σχεση  volt/ohm

και  μετα  ......οι  επιλογες  ειναι  πολλες   ;)

Έχω φτιάξει πολλές αντιστασούλες σε εργοστασιακούς και από V/Ω δεν είμαι άσχετος καθότι τεχνικός υπολογιστών.
Επισκευάσιμο ψάχνω για να έχω πιο εύκολο στήσιμο από τους εργοστασιακούς (περισσότερο χώρο).
Από εκεί και πέρα δεν βλέπω να με καλύπτει κάποιος εκτός του vivi tank που προτάθηκε από κάποιον (και μάλλον έχει καταργηθεί λόγω των προβλημάτων του γιατί δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμος στα καταστήματα).

Δεν θέλω να είναι ss γιατί θα είναι βαρύς (ψάχνω κάτι πολύ πιο ελαφρύ από protank)
Δεν θέλω να είναι ογκώδης. Άρα μάλλον αποκλείονται αυτοί με τα δαχτυλίδια και ρυθμιστές τζούρας.
Δεν θέλω mesh προς το παρόν.
Το tank θέλω να είναι κομμάτι του άτμο και όχι χωριστό γιατί δεν με βολεύει στο γέμισμα και επιπλέον επειδή κρατάω πολλές φορές το η.τ. από τον ατμο, μου είχε τύχει παλιά να κρατάω σαν μ... το τανκάκι και το η.τ. να βρίσκεται στο πάτωμα.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν κάνω κριτική στους επισκευάσιμους ούτε στην απόδοσή τους. Απλά ξέρω τι με βολεύει και δεν είμαι διατεθιμένος να αλλάξω συνήθειες για να πάρω επισκευάσιμο. Στο μέλλον μπορεί κάποιος κατασκευαστής να βγάλει κάτι στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #401 στις: Αυγούστου 06, 2013, 00:31 »
Πιο εύκολο στήσιμο (παραδόξως) από των εργοστασιακών εγώ δεν έχω βρει. Όπως και νά'χει, με τα χαρακτηριστικά που λες, έχεις υπ'όψην σου αυτόν; Το μόνο που δεν ταιριάζει είναι το ss, αλλά επειδή είναι το τανκάκι του πλαστικό (και βιδωτό δε φεύγει!) δεν έχει ιδιαίτερο βάρος. Κατά τ'άλλα νομίζω είναι ό,τι περιγράφεις


Σημ.τ Συμφορουμίτη:το να μην είναι ογκώδης πάντως, αλλά να σου δίνει περισσότερο χώρο στο στήσιμο, είναι πράγματι αντιφατικό όπως ακούγεται. Παρά ταύτα καταλαβαίνω τι εννοείς..


esit:είδα και τις προηγούμενες προαπαιτήσεις τώρα, πάλι καλύπτει, αλλά όχι τα 3ml. Αφού θες να είναι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #402 στις: Αυγούστου 06, 2013, 00:50 »
Εγω θα σου προτεινα να το αφησεις,τουλαχιστων για τωρα!!
Οταν θα εισαι ετοιμος θα βρεθει ενας επισκευασιμος που θα σου φωναζει ''παρε με τωρα''
και που ξερεις μπορει να ειναι και απο το δωδεκαθεο :))



Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #403 στις: Αυγούστου 09, 2013, 09:39 »
Δεν θέλω να είναι ss γιατί θα είναι βαρύς (ψάχνω κάτι πολύ πιο ελαφρύ από protank)
Δεν θέλω να είναι ογκώδης. Άρα μάλλον αποκλείονται αυτοί με τα δαχτυλίδια και ρυθμιστές τζούρας.
Δεν θέλω mesh προς το παρόν.
Το tank θέλω να είναι κομμάτι του άτμο και όχι χωριστό γιατί δεν με βολεύει στο γέμισμα και επιπλέον επειδή κρατάω πολλές φορές το η.τ. από τον ατμο, μου είχε τύχει παλιά να κρατάω σαν μ... το τανκάκι και το η.τ. να βρίσκεται στο πάτωμα.

Μπορείς να δοκιμάσεις τον Drunker Rebuildable Tank
Τον έχουν στο vapeclub με 20 €
αλλά τον έχει και η atmomixani αν δεν κάνω λάθος

Αποσυνδεδεμένος tasosvafi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape...for ever
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #404 στις: Αυγούστου 09, 2013, 20:11 »
κατα την γνωμη μου η καλυτερη επιλογη KILLER, :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun:μολις μαθεις λιγο το στριψιμο συρμα με και χωρις μετα απλως εισαι αρχοντας,εχω και τον diver,ειναι ιδιας φιλοσοφιας αλλα δεν με ενθουσιασε τοσο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92726 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex