vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Sergios, camber, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 03, 2012, 13:50 »
Παιδιά κάποιον που θέλει να αγοράσει τον πρώτο επισκευάσιμο βοηθάτε πάρα πολύ. :o :o :o

Πάρε αυτόν πάρε τον άλλον πονοκέφαλος θα τον πιάση τον άνθρωπο. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 03, 2012, 13:54 »
Ο επισκευασιμος ειναι θρησκεια. Οποτε λογικο να υπαρχουν εντασεις. Ολοι ειναι οπαδοι και κανενας φιλαθλος.
Αντε να βγει ακρη...

Οποτε εγω λεω οτι γυαλισει του καθενα. Μην το ψαχνει μεσα απο δημοσκοπησεις. Διαβαζει μερικα νηματα και παιρνει μονος του την αποφαση.
Τοσα απλα.

Ειναι καλυτερη η φασολαδα η οι φακες?
Ειναι ο Παοκ η ο Ηρακλης.
Ο βουδισμος η ο χριστιανισμος;?


Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 03, 2012, 13:56 »
Θα τον πιάσει πονοκέφαλος διότι στην παρούσα χρονική στιγμή υπάρχουν αρκετές επιλογές. Τον πρώτο Α2 τον πήρα τον Οκτώβριο. Εκτός από ΙΑΤΤΥ δεν θυμάμαι να υπάρχαν άλλες επίλογές για επιδιορθώσιμους (ας με διορθώσουν οι πιο παλιοί, αν λανθάνω). Τώρα υπάρχουν και αρκετές εγχώριες επιλογές και ξένες. Κάποιος νέος λογικό είναι να ζαλιστεί. Εγώ είχα σαν επιλογές τον Α2 και τον ΙΑΤΤΥ που από τότε είχε αρχίσει να σπανίζει και κόστιζε πιο ακριβά από Α2. Στο ποστ μου αυτό που προσπάθησα να εξηγήσω είναι ότι το mesh άμα το πετύχεις ξέγνοιασες. Εδω και ένα μήνα έχω το ίδιο και είμαι χαλαρός σ' αυτό το θέμα. Το παν είναι να τον πετύχεις και να έχεις υπομονή. Πήρα και Πηνελόπη και μπορώ να πω ότι δεν είμαι τόσο ικανοποιημένος.

Αποσυνδεδεμένος skoubri

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 03, 2012, 14:04 »
Papoys εχεις δικιο!! Εχω πονοκεφαλο και δεν εχω καταφερει να κατασταλαξω πουθενα  :laugh1:

Ωμεγα εχω μελετησει αρκετα τις σελιδες του φορουμ αλλα το θεμα δυστυχως δεν ειναι τοσο απλο οσο οι φακες και τα φασολια... (ειναι ενα σημαντικο ποσο απο Euros για αυτη τη περιοδο). Στο λεω χωρις παρεξηγηση  :D

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 03, 2012, 14:12 »
Εφόσον είναι και τα ευρώ στην μέση σαν θέμα, επέλεξε τον πιο φθηνό να δοκιμάσεις αν σου πάει όλο το θέμα της ιδιοκατασκευής και αν ναι, τότε δαπάνησε παραπάνω λεφτά για κάτι άλλο. Το παν για μένα είναι να δοκιμάσεις. Κάτω στην Αθήνα υπάρχουν ευκαιρίες να δεις από κοντά και δοκιμάσεις διάφορους ατμοποιητές. Σε συναντήσεις, μαγαζιά κτλ. Εδώ από Επαρχία βολευόμαστε που τους βλέπουμε από φωτό και βίντεο, εσύ εκει κάτω δεν θα μπορέσεις να βγάλεις άκρη?

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 03, 2012, 14:22 »
Εφόσον κάνεις σκέψεις και για steam machine, δεν έχεις να χάσεις τίποτα κάνοντας μια επίσκεψη επι τόπου στην atmomixani.gr. Ο Μιχάλης και η Κατερίνα είναι πολύ καλά παιδιά και θα δείς και απο πρώτο χέρι τι εστί επισκευάσιμος. Να σημειώσω ότι δεν έχω τίποτα να κερδίσω με την προτροπή μου. Προσωπικά είμαι κάτοχος steam machine καθώς και Πηνελόπης

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 03, 2012, 14:23 »
skoubri πειραζόμαστε και καμιά φορά μεταξύ μας αλλά μη μας δίνης και πολύ σημασία.

Παππούδες είμαστε. :wall: :wall: :wall: :wall:

Λοιπόν να σου πω ότι εγώ είμαι ατμιστής 7 μήνες και δεν έχω χρησιμοποιήσει επισκευάσιμο.Δεν μου χρειάστηκε.
Εσύ δεν ξέρω για πόσο καιρό ατμίζης αλλά σε κόβω για πιο καινούργιο.
Γιαυτό μην αγχώνεσαι τόσο για επισκευάσιμο.
Διάβασε εδώ μέσα ψάξτο καλά σε καμιά συγκέντρωση πήγαινε να δεις,όταν πας σε κάποιο κατάστημα εδώ στην Αθήνα που πουλάει
επισκευάσιμους ρίξε μια ματιά ρώτησε δυό πράγματα για να μαθαίνης.
Ξαναδιάβασε εδώ στο φόρουμ στις διάφορες ενότητες δες βιντεάκια για επισκευάσιμους ώστε όταν αγοράσης κάποιον επισκευάσιμο να είσαι σίγουρος ότι αυτόνθέλης και να μην το μετανιώσης την άλλη μέρα.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 03, 2012, 14:57 »
Μπορεις να χτυπησεις μια παρουσια σε συναντηση και να σου δωσουν να δοκιμασεις για οσο θα εισαι εκει.
Εται θα καταλαβεις αν τελικα εινα ακριβοι η φτηνοι, καλοι οι κακοι οι επισκευασιμοι.

Καμα παρεξηγηση απο πλευρας μου. ;)

Αποσυνδεδεμένος skoubri

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 03, 2012, 14:57 »
skoubri πειραζόμαστε και καμιά φορά μεταξύ μας αλλά μη μας δίνης και πολύ σημασία.

Παππούδες είμαστε. :wall: :wall: :wall: :wall:

Λοιπόν να σου πω ότι εγώ είμαι ατμιστής 7 μήνες και δεν έχω χρησιμοποιήσει επισκευάσιμο.Δεν μου χρειάστηκε.
Εσύ δεν ξέρω για πόσο καιρό ατμίζης αλλά σε κόβω για πιο καινούργιο.
Γιαυτό μην αγχώνεσαι τόσο για επισκευάσιμο.
Διάβασε εδώ μέσα ψάξτο καλά σε καμιά συγκέντρωση πήγαινε να δεις,όταν πας σε κάποιο κατάστημα εδώ στην Αθήνα που πουλάει
επισκευάσιμους ρίξε μια ματιά ρώτησε δυό πράγματα για να μαθαίνης.
Ξαναδιάβασε εδώ στο φόρουμ στις διάφορες ενότητες δες βιντεάκια για επισκευάσιμους ώστε όταν αγοράσης κάποιον επισκευάσιμο να είσαι σίγουρος ότι αυτόνθέλης και να μην το μετανιώσης την άλλη μέρα.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Φιλε μου καταρχην εχω 11 μηνες στο η.τ. και απο του εμποριου εχω δοκιμασει (μη σου πω αγορασει...) σχεδον τα παντα. Δεν εχω ασχοληθει καθολου με επισκευασιμους δυστυχως. Επειδη λοιπον δεν με καλυπτουν τα ετοιμα θα παω σε επισκευασιμο. Θα περασω σιγουρα απο το καταστημα το γνωστο να δω κ απο κοντα. Παντως μεταξυ Πηνελοπης και Steam Machine θα παιξω... Σιγουρα εχει πολυ διαβασμα ακομα η ολη η υποθεση. Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους για τις απαντησεις σας!  :thumpup:

Με εκτιμηση
Skoubri

PS: C U later guys...  εσκασε "θεμα" στη δουλεια!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:07 »
Skoubri γιατί λες δυστυχώς δεν έχεις ασχοληθεί με επισκευάσιμους.

Εγώ για τον εαυτό μου λέω ευτυχώς που δεν έχω ασχοληθεί με επισκευάσιμους.

Μετάαπό 7 μήνες που είμαι ατμιστής κατάφερα με τους εργοστασιακούς ατμοποιητές.
α) νά κόψω το τσιγάρο μετά από 35 χρόνια καπνίσματος.

β)Να μειώσω την νικοτίνη από τα 18mg που ξεκίνησα στα 0-3 mg που είμαι και σύντομα, πιστεύω πριν τελειώσει ο Ιούλιος
  οριστικά 0 mg.

Οπότε με όλα τα παραπάνω τι να τον κάνω τον επισκευάσιμο.

 

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:14 »
Παιδιά κάποιον που θέλει να αγοράσει τον πρώτο επισκευάσιμο βοηθάτε πάρα πολύ. :o :o :o

Πάρε αυτόν πάρε τον άλλον πονοκέφαλος θα τον πιάση τον άνθρωπο. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Με την πρώτη ευκαιρία παπού θα αγοραστεί μεταχειρισμένος και το ποίος θα είναι ,για μένα είναι αδιάφορο...Το μόνο που έχει σημασία είναι το αισθητικό μέρος του ατμοποιητή (σίγουρα όχι χτυπήματα και ο όγκος)....Αυτή θεωρώ οτι είναι η σωστή λύση ,αντε και έναν καφέ σε αυτόν που θα τον πουλήσει για να μου δείξει την διαδικασία τοποθέτησης φυτιλιού/συρματός κλπ ... :))

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 03, 2012, 15:51 »
εγω παντως που εχω αγορασει σχεδον ολους τους ατμο της αγορας και επισκευασιμο α2(αρκετα μπελαλιδικος) και εψαχνα για το κατι παραπανω το βρηκα στην πηνελοπη...ιδιως με τις ετοιμες αντιστασεις ειναι υποθεση 5λεπτων max να φτιαξεις φυτιλοαντισταση..καμμενο ουτε για πλακα,διαρροες μηδενικες,χτυπημα τσακ νορις,ντουμανι φουγαρο,γευση αριστη (που θελει κ λιγο στρωσιμο στην αρχη)..και ολα αυτα με αντισταση 1,6 ωμ σε εγκο μπαταρια..(που να το βαλω πανω στο vmax!)..

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 03, 2012, 16:00 »
Τον steam machine θα τον πάρεις τελικά ή να τον πάρει ο επόμενος; :tongue_smilie:

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 03, 2012, 17:43 »
Η προσωπική μου γνώμη
εαν θες να ξοδέψεις κοντα στα 30€
fat
a2 κλώνος, και ανοξείδωτος
μια χαρά και σε ego και σε μοντ


εαν θέλεις κάτι καλύτερο και ακριβότερο γύρω στα 70€
steam machine με vst οπωσδήποτε
απογειώνει γεύση,χτύπημα
πολύ όμορφος ανοξείδωτος με κεραμική βάση για αντίσταση
δουλεύει και αυτός πολυ καλά σε ego και μοντ

εαν έχεις μοντ και 90€ η αν δεν έχεις μοντ αλλά αρκετό χρήμα,
πας για imeo gg κατασκευές που είναι κορυφαίες

Θα πρότεινα επίσης να ρίξεις μια ματιά στους τύπου genesis,έχουμε εδώ στην ελλάδα δύο απο τους καλύτερους ,τον did και τον arisg v2,παίζουν και αυτοί κοντά στα 70€ .

Υπάρχουν και άλλοι άτμο πολύ αξιόλογοι ,άλλοι  φτηνοί ,άλλοι όχι.Οπαδός του ανοξείδωτου άλλους δεν τους θέλω και άλλους δεν έχω προσωπική εμπειρία ώστε να τους κρίνω καλά.
ψάξε νήματα να  βρείς τι σου αρέσει και τι σου ταιριάζει.


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 03, 2012, 17:45 »
http://vaping.gr/index.php/topic,11414.msg431577/topicseen.html#new
καλη προσφορα...

επισης "βυσμα"... εξισου καλη προσφορα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2022, 23:44 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10188 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12